Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zrezlý sud u vody - Ilustrační foto
aktualizováno 17.09.
neznámá totožnost

Záhadné tělo mate slovenskou policii, bylo zabetonované v sudu

Slovenští kriminalisté pátrají po totožnosti neznámého muže, rybáři našli jeho tělo zabetonované v sudu v Malém Dunaji. Po náročném zkoumání se podařilo expertům určit věk a přibližnou dobu smrti. Muže někdo několikrát střelil do hlavy.

Mladý učitel
10.09.
Studie kvality učitelů

Kvalita mladých učitelů: Rozdíly jsou obrovské a dále porostou!

Krize mezi učiteli má kromě dlouhodobě nevyhovujících finančních podmínek další možné vysvětlení. Podle nejnovější studie jsou totiž mezi mladými učiteli v Česku velké rozdíly ve čtenářské gramotnosti - zjednodušeně řečeno, málo ke svému povolání čtou a neumí správně porozumět textu.

Fóbie
30.08.
Strach z publika

Děsí vás referáty či prezentace v práci? Experti mají snadné řešení

Už v pondělí usednou žáci a studenti zpět do školních lavic a přibydou jim povinnosti i starosti. Jednou z nich bývají referáty, které musí děti často vykládat před celou třídou. Pro introverty může být takové vystoupení stresující. Už brzy by ale nemuselo.

Prásk.tv píše:

pes a jeho páníček
čtěte o tématu výzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Kožojed
aktualizováno 28.08.
Moravská Amazonie

Mimořádný nález: Vědci v Česku objevili zcela nový druh brouka

Úplně nový druh brouka objevili čeští vědci na starých dubech v jihomoravských lužních lesích nad soutokem Moravy a Dyje. Tento nález potvrzuje jedinečnost Moravské Amazonie. O to víc překvapivé je, že nemá tato lokalita stále zajištěnou řádnou ochranu.

Jiří Čunek
aktualizováno 24.08.
Popularita hejtmanů

Nejoblíbenějším hejtmanem je Čunek, nejméně věří Šimkovi

I v srpnu si post nejoblíbenějšího hejtmana udržel hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Následoval jej jeho liberecký protějšek Martin Půta. Oba si oproti předchozímu hodnocení v květnu mírně polepšili. Na samém konci žebříčku se umístili pražská primátorka Adriana Krnáčová a hejtmani Plzeňského kraje Josef Bernard a Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Horoskop - lidé
24.08.
Čísla hovoří jasně!

Známe nejchytřejší znamení zvěrokruhu! Jak jste na tom?

Jestli jste někdy přemýšleli, jestli vaše datum narození souvisí s inteligencí, odpoví vám nejnovější výzkum projektu Bright Sparks - samozřejmě že ano! Nemusíte sice věřit v horoskopy, statistiky ale hovoří jasně, a to na základě toho, kdy se narodily největší mozky naší planety - nositelé Nobelovy ceny.

Čistota ovzduší v Evropě
19.08.
Výzkum kvality ovzduší

Rok života v Praze je jako vykouřit ročně 365 cigaret. SROVNÁNÍ

I když jste zarytým nekuřákem, zplodinám podobným těm z cigaret se stejně nevyhnete. Nedávný výzkum znečištění vzduchu v nejpopulárnějších městech v Evropě pro tento rok totiž potvrdil, že je vzduch v metropolích plný zplodin. Nejhůř je na tom Praha - jeden den dýchání pražského vzduchu je asi jako byste vykouřili jednu cigaretu.

Šťastní zaměstnanci
aktualizováno 17.08.
Výzkum CVVM

Češi se vyhazovu nebojí, v práci si libuje naprostá většina! PŘEHLED

Více než tři pětiny pracujících Čechů jsou spokojené se svým zaměstnáním, drtivá většina navíc hodnotí kladně svůj pracovní kolektiv a vztahy v něm. O odchodu ze zaměstnání dlouhodobě uvažuje méně než pětina obyvatel. Vyplývá to z červnového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Matka drží dítě
aktualizováno 14.08.
Statistika EU

Počet nemanželských dětí prudce roste! ČR je nad průměrem

Téměř každé druhé dítě v EU se narodí mimo manželský svazek, oproti předchozím rokům jde o rekordní statistiku. Česká republika je navíc v počtu mimomanželských dětí dokonce nadprůměrná, uvádí evropská výzkumná agentura Eurostat.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.