Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Laboratoř - Ilustrační foto
aktualizováno 18.04.

VÍKEND: Lék na rakovinu v rukou českých vědců

Lék na rakovinu by mohl být už brzy na světě! Tato zpráva oblétla svět jako blesk. Český tým má na dosah objevení toho, po čem lidstvo touží už roky, po léku na zákeřnou rakovinu.

Žralok obrovský
07.04.

KOŘENÍ: Tajemství žraloků obrovských

Žralok obrovský, největší paryba světa, je i přes mnohé výzkumy, stále opředen řadou tajemství. Konec všem záhadám se teď rozhodli učinit vědci z univerzity v ekvádorském Kitu, kteří některé samice označkovali speciálními lokalizačními čipy.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
29.03.
otravné látky

Nařčení z Moskvy: Novičok má v českém výzkumu významné místo

Významné místo ve výzkumu otravných látek v České republice mají nervově paralytické látky typu novičok. Prohlásila to dnes na tiskové konferenci v Moskvě mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v komentáři ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného v Británii armádním jedem.

Prásk.tv píše:

Inteligentní děti
čtěte o tématu výzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Spící senior
26.03.
výsledky výzkumu

Vakcína proti Alzheimeru by mohla být dostupná do deseti let

Efektivní léčba Alzheimera by mohla být dostupná do tří let. "Vakcína", která by zabránila propuknutí nemoci, by pak mohla být vyvinuta do deseti let. Potvrdili to experti z Británie, kteří se dlouhodobě zabývají výzkumem této nemoci.

Oceán znečištěný plasty
23.03.
ekologická katastrofa

V Tichém oceánu je obří kontinent z plastu! Je větší, než se myslelo

Plastový odpad v oceánech je ekologickou katastrofou, která se zhoršuje každým rokem. Odpad, který zabíjí mořské živočichy, tvoří ostrovy z plastu. Ten největší nyní vědci změřili – jeho velikost je překvapila.

Stisk rukou
19.03.
indikátor nemoci

Slabý stisk při podání ruky může signalizovat problém se srdcem

Máte silný stisk ruky? Je menší pravděpodobnost, že se u Vás objeví onemocnění srdce. Tvrzení je výsledkem studie vědců z univerzity Queen Mary v Londýně, které bylo zveřejněno v odborném časopise Public Library of Science ONE. Silnější stisk podle nich souvisí se zdravějšími srdečními svaly.

Únava
16.03.
zjistěte to včas

Usínáte přes den? Může jít o brzké příznaky vážné choroby

Stává se vám, že přes den usínáte? Klimbání u televize v jakoukoliv denní hodinu vám není cizí? Vědci zjistili, že to mohou být brzké příznaky Alzheimera.

Sledování televize
14.03.
nový výzkum

Češi sledují televizi čím dál víc. Každý skoro 4 hodiny denně

S nástupem počítačů a internetu předpovídali odborníci televizi velký úpadek sledovanosti. Ten se však nekoná, spíše naopak. Televize se v českých domácnostech těší stále větší oblibě. Dokazuje to nový výzkum agentury Nielsen Admosphere. Průměrný Čech podle něj stráví každý den u televizní obrazovky 3 hodiny a 45 minut.

Miloš Zeman, Pavel Rychetský
13.03.
PŘEHLED Průzkum důvěry

Lidé věří víc Rychetskému než Zemanovi, ministry nikdo nezná

Lidé v Česku nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentu Miloši Zemanovi. Naopak nejméně důvěryhodný je podle průzkumu CVVM bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Pervitin
11.03.
česko propadlo

Evropská centra pervitinu: Brno a České Budějovice v čele žebříčku!

Evropské monitorovací centrum pro drogy v úterý zveřejnilo žebříček evropských měst, kde lidé nejvíce holdují pervitinu. A Česká republika nedopadla vůbec dobře. V "elitní" desítce se totiž umístilo Brno a České Budějovice.