Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Umělecké zobrazení roveru Opportunity na Marsu
aktualizováno 13.02.
rekordní výzkum

Poslední šance pro Opportunity, vozítko po bouři na Marsu mlčí

Marsovský rover Opportunity po globální bouři, která zasáhla rudou planetu v červnu loňského roku, stále mlčí. Americká vesmírná agentura NASA se s vozítkem pokusila naposledy spojit, v případě, že se neozve, už se o to znovu pokoušet nebude. Šance na odpověď je malá, i tak všichni doufají v zázračné oživení.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 12.02.
volební model

STEM: ANO velmi oslabilo, volby by i tak vyhrálo. Uspělo by 7 stran

Kdyby se volby konaly na začátku února, do Poslanecké sněmovny by se dostalo celkem sedm stran. I přes pokles v modelu i počtu mandátů stále vede hnutí ANO, které s velkým odstupem následují Piráti. Ti dosáhli v preferencích i volebním modelu svého nejlepšího výsledku.

Rakovina
02.02.
Čeho se vyvarovat

Výzkum ukázal, co neříkat lidem, kteří onemocní rakovinou

O lidech, kteří bojují s nádorovým onemocněním, se často říká, že jsou hrdinové, bojovníci, odvážní a neohrožení. Jenže velký průzkum mezi pacienty s rakovinou nyní odhalil, že jim podobná slova a obraty vadí, místo aby je povzbudily.

Prásk.tv píše:

Těhotenství - 1
čtěte o tématu výzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Psi - ilustrační
02.02.
Na velikosti záleží

Vědecky potvrzeno! Velcí psi jsou chytřejší než malá plemena

Výzkum amerických vědců potvrdil, že na velikosti záleží - alespoň co se týče inteligence psů. Z experimentu vyplynulo, že velká plemena jsou chytřejší než ta "kabelková".

Volební model na leden 2019
25.01.
volební model

Volby by vyhrálo ANO, lidovci a Okamurova SPD jsou na hraně

Podle posledního volebního modelu se stále největší voličské podpoře těší hnutí ANO (31 %), které následují Piráti (15 %) a ODS (13 %). Mírný nárůst zaznamenala ČSSD, další strany se víceméně drží na své pozici. U KDU-ČSL a SPD se kvůli nepřesnosti měření nedá určit, zda by se vůbec dostaly do Sněmovny.

Projekt Hydronaut
13.01.

VÍKEND: Světově uznávaný vesmírný projekt Hydronaut

Parta českých nadšenců se před několika týdny připojila k mezinárodnímu vesmírnému výzkumu. Projekt se jmenuje Hydronaut a za úkol bude mít krom jiného testovat i nejméně vypočitatelnou věc – lidskou psychiku.

Třídění PET lahví
09.01.
Zálohované lahve

Mají být PET láhve vratné? Češi v tom mají jasno! ANKETA

Kdyby byly PET lahve zálohované, devět z deseti Čechů by je vracelo do obchodu. Vyplývá to z výzkumu, který provedla agentura Ipsos. Čechy by nejčastěji motivovala záloha ve výši 3 nebo 5 korun za jednu lahev.

Únava
21.12.
Co to způsobuje?

Trpíte chronickou únavou? Vědci odhalili pravou příčinu

Britští vědci tvrdí, že objevili pravou příčinu tzv. chronického únavového syndromu. Ten odborníky mate už desetiletí. Podle britských výzkumníků jej způsobuje přílišná aktivita imunitního systému. K tomuto závěru je přivedl výzkum pacientů trpících žloutenkou.

Mladá žena si hraje s telefonem na záchodě
06.12.
Pozor na to

Šokující studie! Mobily jsou plné bakterií a špinavější než záchod

Několikrát denně jsme v kontaktu s mobilem a může nás proto šokovat, kolik bakterií se nachází na displeji. Nová studie ukázala, že mobily mohou být dokonce sedmnáctkrát špinavější než záchodové prkénko.

Špatný výběr nádobí může mít vliv na velikost penisu
05.12.
O 12 % menší!

Šokující studie: Za malý penis může i špatný výběr nádobí!

Italští vědci přišli s překvapivými závěry. Vystavení chemikáliím, které obsahují i některé pánve nebo obaly řetězců rychlého občerstvení, u mužů způsobuje menší vyvinutí penisu. Ohroženy jsou dokonce ještě nenarozené děti v děloze matky.