Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mladá žena si hraje s telefonem na záchodě
06.12.
Pozor na to

Šokující studie! Mobily jsou plné bakterií a špinavější než záchod

Několikrát denně jsme v kontaktu s mobilem a může nás proto šokovat, kolik bakterií se nachází na displeji. Nová studie ukázala, že mobily mohou být dokonce sedmnáctkrát špinavější než záchodové prkénko.

Špatný výběr nádobí může mít vliv na velikost penisu
05.12.
O 12 % menší!

Šokující studie: Za malý penis může i špatný výběr nádobí!

Italští vědci přišli s překvapivými závěry. Vystavení chemikáliím, které obsahují i některé pánve nebo obaly řetězců rychlého občerstvení, u mužů způsobuje menší vyvinutí penisu. Ohroženy jsou dokonce ještě nenarozené děti v děloze matky.

Spánek
03.12.
Překvapivé zjištění

Ženám, které chrápou, hrozí infarkt a mrtvice více než mužům!

Ženy, které chrápou, by měly zbystřit. Podle nové studie německých vědců jim totiž hrozí infarkt či mrtvice víc než mužům, kteří v noci také "řežou dříví".

Prásk.tv píše:

Vstávání
čtěte o tématu výzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Termiti v Brazílii
25.11.
Brazílie

Větší než Británie! Za tisíce let vytvořili termiti gigantickou stavbu

Jeden z nejúchvatnějších výtvorů bioinženýrství zůstával vědcům dlouho utajený! Stovky milionů termitích kup pokrývají plochu větší, než je Velká Británie. Některé jsou staré tisíce let.

Volební model
aktualizováno 23.11.
volební model

Volby by stále ovládlo ANO, STAN a lidovci se drží na hranici

V listopadu by teoretické volby do Sněmovny vyhrálo hnutí ANO, které se stále těší největší podpoře. Následuje ODS a v těsném závěsu se drží Piráti. ČSSD, jak již napověděl říjnový model, by o část podpory přišla, naopak oproti předchozím měřením by si polepšila SPD.

Mobilní telefon, potkan
10.11.
Nebezpečné záření

Mobily způsobují rakovinu u potkanů! Mají díky tomu delší život

Američtí vědci provedli výzkum, v rámci kterého testovali účinky záření mobilních telefonů. Výsledky jim portvdily, že toto záření způsobuje rakovinu. Teda alespoň u potkanů.

Těhotná žena - 2
14.10.
Vědecký pokrok

Konec mužů na planetě? Ženy budou schopné počít dítě samy!

Podle australských odborníků na plodnost budou ženy prý během následujících dvaceti let schopny počít dítě i bez muže! Byl by to obrovský průlom nejen pro neplodné dvojice, ale také pro homosexuální páry, které by získaly možnost mít vlastního biologického potomka.

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum
aktualizováno 11.10.
Snížení plodnosti

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum

Vědci zjistili, že muži, kteří pravidelně kouřili marihuanu, měli sníženou kvalitu spermií, a to i přes to, že s jointy přestali třeba už před několika lety.

Focení selfie
04.10.
Nová studie

Při focení selfie zemřely stovky lidí! Tohle je nejčastější příčina

Během posledních šesti let zemřelo kvůli focení selfie více než 250 lidí. Ukázala to nová studie vědců z indické univerzity, která vycházela z informací v médiích. Ve skutečnosti bude případů daleko víc.

Nobelova cena za fyziku
02.10.
Výzkum laseru

Výbor udělil Nobelovy ceny za fyziku. Slaví i nejstarší laureát (96)

Letošní Nobelovu cenu za fyziku získali Američan Arthur Ashkin, Francouz Gérard Mourou a Kanaďanka Donna Stricklandová za průlomové vynálezy v oboru laserové fyziky. Oznámila to dnes Královská švédská akademie věd.