Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hořící pařez
aktualizováno včera 12:31
spisy městské policie

Nuda v Brně? Ani náhodou! Legendární Hořící pařez ožívá!

Pokud jste si mysleli, že je v Brně nuda a nic se tam neděje, o opaku vás přesvědčí v pořadí již třetí sbírka nevšedních událostí, které se přihodily brněnským strážníkům. Básnická sbírka Hořící pařez bude vydána k letošnímu pětadvacátému výročí Městské policie Brno. Sbírku navíc můžete získat zcela zdarma.

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně
14.12.
dva zranění chystá obvinění

Silný výbuch na univerzitě v Brně: Policie už ví, kdo za ním stojí!

Brněnská Masarykova univerzita už zná viníky výbuchu, který na rektorátu v září zničil dva vozy a způsobil milionové škody. Z chyby viní dělníky, kteří si sami omylem zapálili auto. Při explozi jen zázrakem nikdo nezemřel. Policie chystá obvinění.

Únos v Česku
aktualizováno 12.12.
případ znásilnění soudu rozhodl

Spadl jsem na ni s penisem venku, tvrdil! Měl jít sedět, má podmínku

Krajský soud v Brně potrestal podmínkou muže z Kroměřížska, který měl opít 14letou dívku. Dívka ho obvinila i ze znásilnění, to se ale nepodařilo prokázat, takže ho soud v tomto bodě obžaloby zprostil viny. Recidivista od začátku popíral, že by dívku znásilnil. Žalobce pro něj žádal až 10 let vězení.

Prásk.tv píše:

Jiří Kajínek - 1
čtěte o tématu Brno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Nehoda tramvaje
11.12.
nehoda v Brně

Děsivé video: Žák v Brně přebíhal před tramvají, ta ho smetla

Policie zveřejnila video dopravní nehody jako varování. Záznam zachycuje školáka, který se rozběhl do tramvajových kolejí. Vůz ho ale zachytil a zranil.

Napadení revizora v Brně
11.12.
brutálně je zbil

Černý pasažér napadl revizora. Ten skončil na neschopence

Po útoku opilého černého pasažéra skončil brněnský revizor v nemocnici. Opilec ho několikrát udeřil do obličeje poté, co ho revizor vykázal z tramvaje, protože muž neměl lístek. A v pracovní neschopnosti skončil i druhý revizor, který chtěl kolegovi pomoci.

Bena majitel skoro utýral
aktualizováno 08.12.
Zbědovaný pes

Ben trpěl hlady a žízní, zarostl tak, že se sotva hýbal! Už je mu líp

Zbědovaného a týraného psa se podařilo zachránit v Brně. Živořil na zahradě bez potravy a vody, jeho majitel ho nechal zarůst srstí tak, že se sotva hýbal.

Tramvaj v Brně
aktualizováno 08.12.
chtějí zvášit platy

Pojede v Brně o Vánocích MHD? Řidiči hrozí stávkou kvůli platům 

Odboráři brněnského dopravního podniku vyhlásí týden před Vánocemi stávkovou pohotovost, pokud se s vedením nedohodnou na navýšení mezd pro příští rok. Zatímco odbory požadují zvýšení platů o čtyři tisíce pět set korun, vedení podniku navrhlo navýšení jen o tři tisíce korun.

Hrubosrstý jezevčík
aktualizováno 08.12.
šťastný konec

Uvízlého jezevčíka se podařilo zachránit. Úsilí se vyplatilo! VIDEO

Úpěnlivé kňučení uslyšeli v tomto týdnu pracovníci ve firemním areálu na jihu Brna. Zjistili, že vychází z palet, kde se zasekl malý jezevčík. Zachraňovat ho museli strážníci.

Mistrovství republiky v piškvorkách v Brně - 8
aktualizováno 08.12.
oblíbená hra

SLEDUJTE ŽIVĚ: Kdo se stane českým mistrem v piškvorkách?

Piškvorky hrál ve škole snad každý kluk a nejedna dívka. Věděli jste ale, že se v této hře můžete stát mistrem republiky?

Pád vrtulníku v Brně - 4
aktualizováno 07.12.
foto z místa nebezpečný pád

Neštěstí v Brně! Zřítil se vrtulník, dva muži skončili v nemocnici

Policisté, záchranáři i hasiči zasahují na poli v Brně - Tuřanech u pádu vrtulníku. Co přesně nehodě předcházelo, není jasné, dva lidé ale skončili v nemocnici.