Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poník se psem na útěku
včera 13:26
kuriózní zásah

Ulicemi Brna se toulal poník, doprovázel ho pastevecký pes

Kuriózní případ řešili brněnští strážníci. Dostali zprávu, že se má na sídlišti mezi auty procházet poník a doprovod mu dělá pes. Jejich majitel pak hlídce tvrdil, že kůň utekl při ranní pastvě a fenka ho následovala. Podle strážníků poník neutekl poprvé.

Uber
aktualizováno včera 15:25
spory nekončí

Soud se zastal taxikářů. V Brně zakázal jezdit řidičům Uberu

Předběžné opatření, kterým Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber poskytovat v Brně své služby, je znovu v platnosti. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti taxislužby Lido Taxi Radio a vrátil spis Vrchnímu soudu v Olomouci, který předběžné opatření loni v září zrušil. Vrchní soud musí o odvolání Uberu proti opatření rozhodnout znovu.

Napadený policista
09.11.
Útočník ze Slovenska

Cizinec napadl při rvačce strážníka. Zjistilo se, že je hledaný

Brněnští strážníci řešili rvačku u podchodu k hlavnímu nádraží. Vyprovokoval ji cizinec, který procházejícího muže polil pivem a hodil po něm sklenici. Když pak hlídka situaci zklidňovala, politý muž na jednoho ze strážníků zaútočil. Záhy vyšlo najevo, že po něm pátrá policie.

Prásk.tv píše:

Opilec u voleb
čtěte o tématu Brno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kupujete ojeté auto? Chtějte k němu zimní pneumatiky nebo třeba i hotovost na vánoční dárky

Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky.

Hasič. Ilustrační
aktualizováno 08.11.
akční hasič

Mladík chtěl být nejlepší hasič. Kolegové ho dodnes proklínají

Titul hasič roku chtěl nejspíš získat 21letý mladík z Brněnska. Aby měl co hasit a mohl se před kolegy blýsknout, sám oheň zapaloval. Popelem lehly dva lesy a pět stohů slámy.

Nehoda vlaku - vyšetřování
aktualizováno 04.11.
Tragická nehoda

Vlak z Brna do Prahy srazil ženu! Zůstala zaklíněná pod koly

Vlak na trase z Brna do Prahy u Boskovic srazil ženu, ta na místě zemřela. Policie případ vyšetřuje, hasiči evakuují cestující z vlaku. Provoz je veden po jedné koleji.

2203845
02.11.
celý záznam ukázkový telefonát

"Nechce otevřít, bojím se!" Kluk (10) z Brna zachraňoval babičku!

Naprosto ukázkově se zachoval desetiletý chlapec z Brna, kterému neotevírala babička. Měl o ní strach a tak zavolal Městskou policii, sice kvůli špatnému mobilnímu telefonu nic neslyšel, ale během půlminuty řekl operátorce všechno podstatné. Strážníci ho chválí a jeho telefonát teď zveřejnili jako správný příklad.

Panelovému domu v Brně praskají zdi
01.11.
Opravy nepomohly

Panelák v Brně ujíždí ze svahu! Lidem v bytech praskají zdi

Panelovému domu v Brně praskají zdi. Čtyřpatrový dům totiž pomalu ujíždí ze svahu. Někteří nájemníci mají dokonce problém otevřít dveře do bytu. Opravy moc nepomohly a místní radnice se k problému nechce vyjadřovat.

Vězeň
31.10.
organizovaný zločin

Skupina 9 lidí krátila daně. Přišli si na neskutečných 470 milionů

Škodu téměř půl miliardy korun způsobila podle brněnských kriminalistů organizovaná skupina devíti lidí, která krátila daně. Čtyři jsou stíháni na svobodě, další dva - cizí státní příslušníci jsou stíháni jako uprchlí. Zbylí tři obvinění, dva Češi a Slovák, byli nedávno odsouzeni za podobný trestný čin. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Iva Knolová.

Vlakové nádraží v Brně
aktualizováno 29.10.
Hlasování

Brňané chtějí nové jméno pro nádraží. Zvítězil tento favorit

Od prvního září mohli lidé ve dvou kolech hlasovat o jménu pro nové vlakové nádraží v Brně, které se stane důležitým bodem na železniční trati Vídeň – Praha. Mezi návrhy bylo například Nádraží Járy Cimrmana, Brno – Nádr McNádrface nebo Praha – Venkov. Ve druhém kole hlasování si nakonec Brňané vybrali jméno Brno - Šalingrad.

Radim Žondra
29.10.
Soud začal

Kvitová si pořezání vymyslela, naznačila obhájkyně. Chce důkaz

Krajský soud v Brně zahájil hlavní líčení s Radimem Žondrou, obviněným z napadení tenistky Petry Kvitové. Žondra podle žalobce Kvitové předloni v prosinci v bytě v Prostějově vážně pořezal levou ruku. Muž vinu popírá. Jeho advokátka bude požadovat psychologický posudek slavné tenistky.