Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zatýkání podezřelého z loupeže
aktualizováno 16.03.
zásah u vloupání

VIDEO: Strážníci načapali bytaře přímo při práci. Tasili pistole!

Obyvatelé bytového domu v Brně slyšeli velmi podezřelé zvuky. Následně si všimli rozbitých dveří u jednoho z bytů, vypadaly jako vypáčené, zavolali proto okamžitě policie. Hlídka, která na místo dorazila, se po příjezdu nestačila divit, uvnitř totiž našli podezřelého, kterého z bytu dostala až namířená zbraň.

Lvíčata na procházce
13.03.
roztomilá mláďata

Jarní slunce vylákalo brněnská lvíčata na procházku! VIDEO

Po dlouhé zimě se konečně jaro hlásí o slovo a první slunečné dny vylákaly do výběhu v brněnské zoo i nedávno narozená lvíčata.

Hořící auto
09.03.
nevšední řešení

Nemohl se dívat, jak kamarád utrácí za opravy auta. Vůz zapálil!

Muž z Brna se rozhodl neobvyklým způsobem pomoci svému kamarádovi. Zapálil mu auto, aby už nemohl utrácet za jeho opravy.

Prásk.tv píše:

Opilec u voleb
čtěte o tématu Brno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Kozel Ondra
09.03.
video fantom brna

Marnivý kozel unikal strážníkům! Chytili ho, jak se kochá sám sebou

Dva týdny unikal brněnským strážníkům černý kozel, který pobíhal po zahradách v jižní části města. Přeskakoval ploty i auta a pohyboval se kolem frekventované silnice. Policisté ho nakonec chytili poté, co ho uspali střelou.

FN Brno Bohunice
08.03.
vlna kritiky

Nemocnice odmítá pacienty, záchranka je musí vozit jinam!

Jihomoravští záchranáři i pacienti si stěžují na brněnskou fakultní nemocnici. Ta totiž zavedla nový systém umísťování pacientů - kdo nebude v akutním ohrožení života, může skončit třeba v Břeclavi nebo ve Vyškově. Tedy desítky kilometrů od domova a příbuzných.

Byt plný odpadků v Brně
aktualizováno 05.03.
hrozil výbuch

Byt v Brně byl po strop plný smetí! Na dveřích visel tajemný vzkaz

V bytě, který byl až po strop zaskládaný odpadky, zasahovali v polovině prosince brněnští policisté. Na dveřích visela výhrůžka, že pokud se někdo bude snažit věcmi probrat, dojde k výbuchu.

Veřejné WC v Brně zdarma
04.03.
Dotované toalety

V Brně vymysleli unikátní dotaci! Město pošle peníze na veřejná WC

V Brně je nedostatek veřejných toalet a tak město vymyslelo elegantní řešení. Radnice bude dávat dotace restauracím a kavárnám, které lidi pustí na záchod zdarma. Jedna z městských částí už na to vyhradila dokonce 500 tisíc korun, které rozdělí mezi 46 podniků.

U Plzně zadrželi dodávku plnou uprchlíků - 9
04.03.
11 běženců

U Brna chytli auto plné uprchlíků! Snažili se dostat do Německa

Místo ve vytouženém Německu skončily v Přijímacím zařízení pro cizince v Zastávce u Brna dvě rodiny z Iráku. Ty objevili policisté v autě na benzínové pumpě na dálnici D1 u Brna. Převážel je Iráčan, který v Německu legálně žije. Teď mu hrozí až dva roky v českém vězení.

Zmrzlý muž
aktualizováno 02.03.
brno kuriózní záběry

Muž se zabouchl v mrazicím vozu, o pomoc volal 1,5 hodiny!

K velmi kurióznímu případu vyjížděli tento týden brněnští strážníci. Do Šťouračovy ulice je přivolal svědek, který slyšel volání o pomoc ze zaparkované dodávky. A když ji otevřeli, nestačili se divit. Našli tu uvězněného muže, teploty přitom byly pod bodem mrazu.

Pieta za novináře a jeho přítelkyni
aktualizováno 02.03.
vražda novináře smuteční pochody

Největší demonstrace od revoluce: Na Kuciaka vzpomínalo 20 tisíc lidí

Slováci dnes vyšli do ulic, aby uctili novináře Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovou, kteří byli minulý týden zastřeleni ve svém domě. V centru Bratislavy se odpoledne před zahájením průvodu shromáždily odhadem tisíce lidí. Občanští aktivisté svolali pietní shromáždění nejen do slovenské metropole, ale i do dalších až tří desítek měst na Slovensku a rovněž do zahraničí, včetně České republiky.