Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Temný les
13.12.
Hrůzný útok

Chlapci znásilnili mladou mámu! Nechali ji v lese napospas zvěři

Otřesný případ řeší policisté z Ruska. Mladou maminku dvou dětí zavraždili a znásilnili tři chlapci ve věku 14 až 16 let. Ženu pak nechali ležet v lese, kde její tělo zohyzdila divoká zvířata.

Požár lesa na Benešovsku - 5
aktualizováno 10.11.
Lesní požár

Vodu lili i z vrtulníku! Hasiči vyjeli k lesnímu požáru na Benešovsku

Kvůli sobotnímu požáru na Benešovsku ve Středočeském kraji museli hasiči vyhlásit druhý stupeň poplachu. Hořel les v těžce přístupném terénu.

Les - ilustrační - 2
06.11.
Tendr

Obří lesní zakázku za osm miliard vyhrála firma ze Sušice

Vítězem osmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva 2019+ pro léta 2019 až 2023 je společnost Jihozápadní dřevařská ze Sušice na Klatovsku.

Prásk.tv píše:

Slon
čtěte o tématu les na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Tomáš na houbách - 4
06.11.

VIDEO: Houbařská sezóna nekončí, rostou stále i letní druhy

I když už je listopad, houbařská sezóna na některých místech republiky stále nekončí. Například na Havlíčkobrodsku si lidé stále nosí z lesů košíky plné hřibů. Je to díky teplému počasí a nedávným dešťům.

Kůrovec
aktualizováno 02.11.
2000 napadených stromů

Kůrovec se prokousal na vrcholky hor! Uzavřou některé stezky

Kůrovec napadl už i horské oblasti Jeseníků, kam se dříve dostal jen minimálně. Kvůli dlouhodobému suchu a teplu ničí i smrkové porosty v národní přírodní rezervaci Rejvíz a jejím okolí. Správa Chráněné oblasti už kvůli tomu dokonce zvažuje omezení přístupu.

Změny od listopadu
31.10.
Co všechno se mění

Změny od listopadu: Zdraží pivo, pozor na zákaz vstupu do lesa!

Povinná zimní výbava, menší zavazadlo do letadla i dražší pivo. Na to všechno by se měli lidé s příchodem listopadu připravit. Podívejte se, co všechno se od nového měsíce mění.

Robert K.
25.10.
Pohřešuje se už týden

Policie už Roberta (13) nehledá v lesích! Rodiče mu poslali vzkaz

Matka pohřešovaného třináctiletého chlapce z Hranic u Aše dnes prostřednictvím televize Nova poslala synovi vzkaz. Je zoufalá a prosí ho, ať se vrátí domů. Nemá nejmenší tušení, kde může od pátku minulého týdne být. Ani policisté, kteří po Robertu Krausovi pátrají, o něm nemají informace.

Robert K.
24.10.
Dítě v ohrožení

Roberta (13) hledají už šestý den. V lese mu může jít o život!

Desítky policistů hledaly 13letého Roberta v okolí jeho bydliště v Hranicích u Aše. Do pátrání se zapojila i německá policie. Chlapce ani po celodenním hledání nenašli, proto vyhlásili pátrání v režimu dítě v ohrožení.

Moderní aplikace na rozpoznání hub
20.10.

VÍKEND: Moderní aplikace pomůže rozpoznat druhy hub

Tvrdíme o sobě, že jsme největšími milovníky hub na planetě. Podle statistik na ně vyrazí alespoň jednou za rok 70% Čechů. Pokud si myslíte, že košíček, nůž a holinky vám zaručí úspěch, pozorně se teď dívejte. Do světa houbaření už vtrhly nejnovější technologie.

Ostrůvek Katinka
19.10.
Bydlení na samotě

Malý ostrůvek s domem je na prodej. Zajistí naprosté soukromí

Milovníci soukromého bydlení si přijdou na své. V americkém Wisconsinu je na prodej ostrov s třípatrovým domem. Součástí je i vlastní molo a les, který dům obklopuje. Budoucí majitelé si mohou vychutnávat každý den výhled na jezero ve všech koutech ostrova.