Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kůrovec
11.02.
Velká kalamita

Sucho a kůrovec pustoší české lesy, škody jdou do miliard!

Sucho a kůrovec za loňský rok způsobili lesníkům miliardové ztráty. Napadeného dříví je v Česku nadbytek a jeho cena klesla až o polovinu. Pro majitele lesů je to pohroma, proto někteří nabízejí pozemky k prodeji i hluboko pod cenou.

Lesníci varují před vstupem do lesů
aktualizováno 06.02.
lámání stromů

Riziko v lesích! Šumava je nebezpečná, varují lesníci

Lesníci varují před vstupem do lesů na Šumavě. Těžký sníh láme stromy a snadno by tak mohlo dojít k úrazu. Nejen běžkaři by proto měli zvážit, kam se vydají za bílou stopou.

Ztraceného chlapce zachránil medvěd
28.01.
Chlupatý zachránce

Tříleté dítě se ztratilo v lese. Před umrznutím ho zachránil medvěd!

V americkém státě Severní Karolína se v lese ztratil tříletý chlapeček. V mrazivém počasí venku strávil téměř tři dny, jako zázrakem ale ve zdraví přežil. Zachránil ho totiž medvěd!

Prásk.tv píše:

Slon
čtěte o tématu les na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Sovětský protitankový granát pod hradem Veveří - 3
aktualizováno 02.01.
Hrad Veveří

Žena při novoročním špacíru našla pod hradem sovětský granát!

Novoroční vycházka skončila v úterý pro čtyřiašedesátiletou ženu v Brně pořádným překvapením. Při toulkách kolem hradu Veveří totiž objevila protitankový granát ještě ze sovětských dob.

Zákaz vstupu do lesa
aktualizováno 18.12.
Pokuta až 15 tisíc

Lesníci bojují proti krádežím stromků. Přibývají zákazy vstupů

Štědrý den je téměř za dveřmi. Pro lesníky to znamená, že nastal čas, kdy hlídají mladé vysazené stromky. Každý rok totiž do lesů míří tisíce zlodějů, kteří chtějí za nákup vánočního stromečku ušetřit. Riskují tak ostudu a vysokou pokutu.

Temný les
13.12.
Hrůzný útok

Chlapci znásilnili mladou mámu! Nechali ji v lese napospas zvěři

Otřesný případ řeší policisté z Ruska. Mladou maminku dvou dětí zavraždili a znásilnili tři chlapci ve věku 14 až 16 let. Ženu pak nechali ležet v lese, kde její tělo zohyzdila divoká zvířata.

Požár lesa na Benešovsku - 5
aktualizováno 10.11.
Lesní požár

Vodu lili i z vrtulníku! Hasiči vyjeli k lesnímu požáru na Benešovsku

Kvůli sobotnímu požáru na Benešovsku ve Středočeském kraji museli hasiči vyhlásit druhý stupeň poplachu. Hořel les v těžce přístupném terénu.

Les - ilustrační - 2
06.11.
Tendr

Obří lesní zakázku za osm miliard vyhrála firma ze Sušice

Vítězem osmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva 2019+ pro léta 2019 až 2023 je společnost Jihozápadní dřevařská ze Sušice na Klatovsku.

Tomáš na houbách - 4
06.11.

VIDEO: Houbařská sezóna nekončí, rostou stále i letní druhy

I když už je listopad, houbařská sezóna na některých místech republiky stále nekončí. Například na Havlíčkobrodsku si lidé stále nosí z lesů košíky plné hřibů. Je to díky teplému počasí a nedávným dešťům.

Kůrovec
aktualizováno 02.11.
2000 napadených stromů

Kůrovec se prokousal na vrcholky hor! Uzavřou některé stezky

Kůrovec napadl už i horské oblasti Jeseníků, kam se dříve dostal jen minimálně. Kvůli dlouhodobému suchu a teplu ničí i smrkové porosty v národní přírodní rezervaci Rejvíz a jejím okolí. Správa Chráněné oblasti už kvůli tomu dokonce zvažuje omezení přístupu.