Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tonutí
aktualizováno 13.08.
Tragédie ve Starém Městě

V rybníku se topil otec se synem! Chlapce zachránili, muže (†25) ne

V rybníku ve Starém Městě v neděli odpoledne utonul 25letý muž. Podle informací TV Nova se nejdříve začal topit jeho syn, kterého se podařilo zachránit. Otec ale zůstal pod hladinou a až později ho našli potápěči.

Rybáři odklízí uhynulé ryby v Nesytu
aktualizováno 11.08.
Nesyt na Moravě

V rybníku uhynulo sto tun kaprů! Na Vánoce budou dražší

Rybáři zpřesnili množství uhynulých ryb na největším moravském rybníku Nesyt. Přišli o sto tun kaprů. Jedná se tak u nás o historicky největší úhyn ryb na jednom místě. Škody se odhadují na miliony a hrozí, že to ovlivní ceny vánočních kaprů.

Rybník Nesyt na Moravě je plný mrtvých ryb
10.08.
Rybník Nesyt

Vedro zabilo tisíce ryb! Během jediné noci uhynuly všechny

Nedostatek vody a tropické teploty mají za následek obrovské úhyny ryb. V pátek dopoledne rybáři zjistili, že celý rybník Nesyt na Hodonínsku, který je největší na Moravě, pokrývají mrtvá těla. Škody dosahují milionů korun.

Prásk.tv píše:

Duch skáče do vody
čtěte o tématu rybník na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Rybník se zbarvil do ruda
09.08.
kvalita vody

U Pelhřimova mají novou atrakci. Rybník se tady zbarvil do ruda!

Kvůli horku a suchu se znovu extrémně zhoršila voda v přírodních koupalištích. Vyplývá to z aktuálních výsledků měření hygieniků. Kvůli tropickému počasí se kromě sinic můžete v jednom z rybníků na Pelhřimovsku setkat s ojedinělým přírodním úkazem - hladina tam zčervenala.

Záchrana
03.08.
Rodinná tragédie

V rybníku se utopila matka a syn! Šokující nález v jejich domě

Obrovské neštěstí se stalo na severu Slovenska. V místním rybníku se utopili dva lidé, podle místních matka s postiženým synem. V jejich domě se měl najít dopis na rozloučenou.

Prezidentská flotila vyplula
28.06.
prezident na chalupě

Zeman vyrazil na dovolenou, dojde na plavbu v legendárním člunu?

Prezident Miloš Zeman začal svou letní dovolenou. Jako každý rok vyrazil na chalupu v Novém Veselí na Žďársku. Bude prý odpočívat, číst knihy a pokud vyjde počasí, chtěl by provětrat i svůj nafukovací člun.

Koupání
28.06.
šetření vodou

Na některých místech zakázali koupání. Hrozí pokuta 20 tisíc

Vzhledem k suchu, které panuje poslední týdny, a nedostatku vody v řekách a nádržích vodohospodáři zavádějí mimořádná opatření ohledně ochrany vodních zdrojů. U některých vodárenských nádrží, které jsou zdrojem pitné vody, budou nově hlídkovat policisté se psy a vyhánět rekreanty a rybáře. Kvůli tomu, aby vodu neznečišťovali.

Koupání
aktualizováno 31.05.
kam na koupaliště

Koupání v ČR: Hygienici kontrolují kvalitu vody dřív, sem nejezděte!

Na některých místech Česka se sice opět objevily prudké bouřky, jinak ale meteorologové předvídají slunečné počasí a teploty, které budou atakovat tropické třicítky. kvůli tomu už hygienici dříve než v minulých letech začaly s kontrolami čistot přírodních vodních ploch.

Třeboňský kapr
aktualizováno 30.05.

VÍKEND: Třeboňský kapr jako gastronomická specialita!

Jíte kapra jen na Vánoce? My jsme na něj vyrazili do Třeboně, ale na smažený kus ryby a bramborovým salátem raději zapomeňte. V rybníkářském kraji jede kapří tatarák nebo středověké žito.

Potapěči
aktualizováno 27.05.
neštěstí u tachova

Muž si šel zaplavat do rybníka. Potápěči ho vylovili druhý den

Třiapadesátiletý muž si šel v sobotu večer zaplavat do rybníka u obce Světce na Tachovsku. Z vody už se nevynořil. Potápěči ho našli až druhý den odopledne.