Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kamion ohrozil autobus
17.10.
video Divoká jízda

Tady šlo o život! Autobus se vyhýbal kamionu a boural!

Z cesty do práce se stalo drama! V Dolní Čermné na Orlickoústecku musel kvůli protijedoucímu kamionu strhnout řidič autobusu řízení. Kvůli tomu naboural. Incident zachytila kamera, video policie zveřejnila ve středu.

Oprava dálnice - 2
03.10.
ŘSD vysvětluje

Kde jsou slibované silnice? Někde se ještě ani nezačalo stavět!

Sliby, chyby! Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na začátku tohoto roku vydalo plán výstavby nových úseků silnic a dálnic. Jenže reálně se jich zatím začalo stavět o dost méně. Některé úseky nabírají obrovská zpoždění - nejčastěji kvůli chybějící dokumentaci a ekologům.

Dítě se plazilo po rušné silnici
29.09.
Batole na útěku

Dítě se plazilo po rušné silnici. Příbuzní ani nevěděli, že zmizelo

Šokující podívaná čekala na jednačtyřicetiletého Američana při jeho cestě domů. Přes silnici, po které jel, se plazilo batole. Chlapečkovi rodiče si ani nevšimli, že jejich dítě "uteklo" z domu.

Prásk.tv píše:

Duch přecházející ulici
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy
aktualizováno 14.09.
Preventivní akce policie

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy! Aby ubylo nehod

Tragických nehod motorkářů stále přibývá a podle odborníků je to i tím, že nejsou na silnici pořádně vidět. A právě na to se teď zaměřila policie ve své dvouměsíční akci, která probíhá po celé republice. V jejím rámci se například rozdávají motocyklistům i reflexní kšandy.

Srážka se zvěří
07.09.
Zvěř na silnicích

Třikrát srna, dvakrát prase. Srážek se zvěří přibývá

V posledních dnech přibývá na silnicích srážek s lesní zvěří. Podle myslivců za to může bohatá úroda ovocných stromů podél silnic, kde zvířata hledají potravu. Řidiči by měli být na silnicích obezřetní především v okolí lesů a polí. Zvěř tam teď často hledá potravu.

Silnici u Prahy zaplavila kyselina sírová - 8
05.09.
Neznámý pachatel

Další místa zamořila kyselina sírová. Policie prosí o pomoc

Policisté našli další místa, na která dosud neznámý pachatel vylil kyselinu sírovou. Zřejmě jde o stejného člověka, který v pondělí v noci vyklopil 2 barely s kyselinou na silnici u obce Odolena Voda nedaleko Prahy. Podle policie se chtěl tímto způsobem nebezpečných látek zbavit. Náklady na likvidaci zamořené zeminy jdou do milionů korun.

Dpravní nehody v Plzeňském kraji - 4
aktualizováno 05.09.
tragické prázdniny

Léto smrti na silnicích: Zemřelo 121 lidí, o 20 % více než loni

Chvíle nepozornosti, únava, nezodpovědnost. Tohle všechno můžou být důvody, které zapříčinily o letošních prázdninách vyšší počet nehod. Od roku 2015 smrtelné nehody na českých silnicích ubývaly, letošní rok tento trend ovšem opět obrátil. Oproti loňsku rostl počet úmrtí o prázdninách o 20 procent.

Rozbitá silnice
aktualizováno 31.08.
nový rozpočet

Venkovské silnice bez oprav. Kraje nemají peníze, stát je dát nechce

Ani korunu na opravy silnic nižší třídy. Návrh rozpočtu pro Státní fond dopravní infrastruktury pro rok 2019, který spadá pod ministerstvo dopravy, nepočítá s financováním silnic II. a III. třídy. Návrh je zatím v připomínkovém řízení. Na situaci upozornil Deník Referendum.

Sesutá část skály na silnici v Lokti
aktualizováno 29.08.
sesuv skály

Uvolněná skála zasypala silnici v Lokti. Náklaďáky musí objíždět

Desetimetrový úsek Tovární ulice v Lokti na Sokolovsku zasypal v úterý večer sesuv kamení. Na místě zasahovali hasiči ze Sokolova a Lokte.

Oprava dálnice D1
aktualizováno 26.08.
Opravy silnic

Letní opravy silnic se nestíhají. Spousta z nich je stále uzavřená

Blíží se konec prázdnin a to znamená, že se na silnice vrátí obvyklý provoz a tedy více aut. Řada měst se každým rokem před začátkem léta pouští do rozsáhlých oprav silnic a ulic. Zejména v těch velkých to pak znamená citelné dopravní komplikace, zvláště pak, pokud opravy pokračují i v září.