Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Adriana Krnáčová
aktualizováno 14.03.
kolaps dopravy v Praze

Krnáčová se omluvila zpovykaným Pražanům. Dopravu začne řešit

Dopravní komplikace se v Praze množí a na primátorku města Adrianu Krnáčovou se snesla vlna kritiky za její nešťastný výrok o "zpovykaných Pražanech". Její slova kritizoval i premiér v demisi Babiš, podle kterého měla Krnáčová dopravní situaci v Praze řešit osobně. Ona sama se za svá slova omluvila.

Oprava dálnice - 2
aktualizováno 11.03.
mírný rok

Silničáři letos v zimě ušetřili. Víme, které úseky za peníze opraví

Vypadá to, že letošní mírná zima pomůže k lepšímu stavu silnic. Silničáři na většině míst hlásí, že se podařilo uspořit desítky milionů. A pokud už nebude sněžit, zůstane více peněz na jarní opravy.

Hromadná nehoda na dálnici D2
aktualizováno 07.03.
Problémy na silnicích

Dopravu komplikují sníh, náledí i mlha! V Čechách přibývá nehod

Sníh a ledovka komplikují dopravu na některých místech Česka. Silnice namrzají, v Čechách navíc přibylo několik centimetrů nového sněhu. Řidiče trápí i mlha.

Prásk.tv píše:

Optický klam - 1
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Silnici u Bělotína zablokoval převrácený kamion
19.02.
galerie převrácený přívěs

"Klaďák" skončil po nehodě na boku, dřevo zatarasilo celou silnici

Silnici u Bělotína na Přerovsku zablokoval v pondělí odpoledne převrácený kamion, ze kterého se vysypaly klády přes celou komunikaci. Převrátil se naštěstí jen přívěs kamionu, nezraněný řidič pomocí hydraulické ruky sám asistoval při uvedení komunikace do provozu.

Nehoda mezi Božím Darem a Ryžovnou
aktualizováno 16.02.
galerie výstraha ČHMÚ

Čerstvý sníh způsobil chaos na silnicích, přibyla nová výstraha

Česko pokryla v noci čerstvá vrstva sněhu a výrazně zkomplikovala v pátek ráno dopravu. Meteorologové už ve čtvrtek vydali výstrahu před tvorbou ledovky. Na silnicích to bylo už velmi brzy ráno znát, policisté, záchranáři a hasiči vyjížděli k celé řadě událostí.

Dálnice
aktualizováno 13.02.
levnější varianta

Silničáři chtějí ušetřit, dálnice na Slovensko má být dvouproudá!

Plánované druhé dálniční spojení mezi Českem a Slovenskem bude skromnější, než se původně plánovalo. Dálnice D49 bude totiž z velké části jen dvouproudá.

Auto skončilo po nehodě u Jedovnic na střeše
aktualizováno 04.02.
sjízdnost silnic

Čerstvý sníh v Česku překvapil řidiče, hasiči řeší několik nehod

I když panuje na většině našeho území polojasné počasí, v některých oblastech se vyskytly sněhové přeháňky. Vrstva sněhu na silnici překvapila několik řidičů v Jihomoravském kraji. Nehodu měla například řidička u Jedovnic na Blanensku. V neděli kolem poledne se svým autem vyletěla ze silnice a skončila na střeše. Vážně vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Špatná situace panuje také na horách.

Billboard
aktualizováno 03.02.
reklamní poutače

Billboardy měly zmizet skoro před půl rokem, velká část pořád stojí

Už téměř před půl rokem měly zmizet všechny billboardy postavené u dálnic a silnic prvních tříd. Jejich počet ale klesá velmi pomalu, protože provozovatelé často nemají vůli je odstranit. Ministerstvo dopravy společně s kraji jich sice několik stovek demontovalo, většina ale stále zůstává.

Hustý provoz - 1
aktualizováno 26.01.
plán na rok 2018

Ředitelství silnic plánuje opravy! Tady se bude stavět! MAPA

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) letos vynaloží na opravy silnic I. třídy a dálnic zhruba 11,4 miliardy korun, což je o desetinu víc než loni. Bude pokračovat v opravách dálnice D1, dále se zaměří na silniční okruh kolem Prahy nebo dálnice D5, D8 a D11. Na tiskové konferenci to dnes řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Traktorista boural kvůli sněhu
17.01.
kuriózní nehoda

Traktorista dostal na zasněžené silnici smyk, přišel o řidičák!

Policisté prošetřují poměrně kuriózní dopravní nehodu, která se stala v úterý u obce Střítež nad Bečvou. Traktorista (60) dostal na zasněžené vozovce smyk a srazil se v protisměru s dodávkou. Nikdo nebyl zraněn, řidiči ale policisté na místě zabavili řidičák.