Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

smutná bilance

Černý týden: Na silnicích zemřelo nejvíce lidí od začátku roku

Končící týden je letos zatím nejtragičtější na českých silnicích. Při nehodách zemřelo podle údajů policie 21 lidí, z toho 12 od pátku do nedělního odpoledne.

Nehoda u Dětkovic na Prostějovsku
Aktualizováno 17.6. 2017 21:47
Tragická bilance

Smutná noc na českých silnicích: Zemřeli čtyři lidé, sedm se zranilo!

Dva lidé zemřeli v pátek večer při nehodách na Vysočině. Pět lidí bylo při jedné z nehod zraněno a skončilo v nemocnici. Životy dalších dvou lidí vyhasly na silnicích v Olomouckém kraji v sobotu ráno, dva jsou zranění.

poplatky na silnicích

Rozšíření mýtného za miliardy čelí kritice, nemusí se vyplatit

Po roce 2019 by měla být rozšířena síť silnic, na kterých budou nákladní auta a autobusy platit mýtné. Ministr dopravy Dan Ťok trvá na vyhlášení tendru na výběr mýta, za který stát zaplatí desítky miliard. Placení chce rozšířit na nejvytíženější silnice I. třídy. Kritici namítají, že se nový systém nemusí vyplatit.

Prásk.tv píše:

Max Greenwood - 1
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Zarostlé okolí silnic
Aktualizováno 12.6. 2017 21:35
Praktické rady

Zarostlé silnice a křižovatky jsou nebezpečné! Tady si stěžujte!

Blížící se léto znamená dlouhé cesty na dovolenou. A to pro spoustu řidičů znamená dlouhé přesuny po vlastní ose. A potenciálně také nutnost projet řadou křižovatek, kde kvůli vysoké trávě nebo křoví není pořádně vidět.

2009488
Aktualizováno 12.6. 2017 11:38
STŘEPINY

Popojíždění v kolonách nás stojí 19 tisíc ročně

Mráz a extrémní výkyvy teplot v zimě se ošklivě podepsaly na stavu českých silnic. Jejich poškození je prý až o 60 % větší než po mírnějších zimách. K tomu přičtěte dlouhodobou rekonstrukci D1, odklad otevření úseku na D8 z Prahy do Drážďan a další nutné opravy.

2009467
Aktualizováno 12.6. 2017 11:44

STŘEPINY 11. 6. 2017

Teroristické útoky v Evropě jsou čím dál častější. Jak je na ně připraveno Česko? Dálnice a silnice a letní dopravní uzavírky. Kolik nás bude stát popojíždění v kolonách? A fenomén selfie jako riziko smrti. Co vede mladé lidi k ochotě riskovat pro originální fotku?

Zničená silnice
Aktualizováno 1.6. 2017 17:50
Oprava bude drahá

Nejhorší silnice v Česku! Kamiony udělaly z asfaltky tankodrom

Ještě půl roku budou stovky kamionů denně devastovat objížďku u České Třebové, která vede k novému logistickému centru. Štáb televize Nova průběžně sleduje, jak se cesta rozpadá. Obyvatelé Třebovic, kam se doprava vrátí po opravě železničních tunelů, se už teď děsí, že mnohatunové soupravy zničí cestu i jim.

Hrbolatá jízda

Velbloudi způsobili dopravní zácpu, pářili se uprostřed silnice

Dopravní zácpy vznikají různě - dopravní nehody, zúžení, uzavírky. Jak ovšem ukazuje případ ze Spojených arabských emirátů, kolona se může vytvořit i kvůli tomu, že zvířata dostanou chuť na sex na tom nejméně vhodném místě.

Oprava silnice
Aktualizováno 2.5. 2017 20:50
přehled projektů

Opravy silnic a dálnic začaly ve velkém. Tady se zdržíte! PŘEHLED

Dlouhé čekání v kolonách, rozpálená auta a nervózní řidiči - i to je každoroční situace na silnicích v době, kdy na komunikacích probíhají desítky oprav a stavebních prací. Cestování se mnohdy protáhne o dlouhou dobu, tomu se dá předejít naplánováním trasy.

Velká voda
Aktualizováno 29.4. 2017 10:54
vysoký stupeň

Povodně nadělaly pěknou paseku, situace se ale uklidňuje! GALERIE

Stále platí vysoký stupeň nebezpečí povodňové pohotovosti pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a to až do sobotního odpoledne. Trvalý déšť na jihu Moravy může komplikovat situaci až do neděle. Situace na horních a středních úsecích toků už se ale zklidňuje, vzestupy jsou ještě na dolních tocích. Dnešní počasí by mělo vést k dalšímu zklidňování situace.