Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tragická nehoda na Chebsku
aktualizováno 12.12.
tragická nehoda

Žena za tmy přebíhala čtyřproudou silnici. Srazilo ji auto, nepřežila

Šestadvacetiletá žena přebíhala čtyřproudou silnici mezi Chebem a Františkovými lázněmi a srazilo ji auto. Bohužel byla na místě mrtvá. Policie nyní prošetřuje, co žena na silnici vůbec dělala.

Nehoda autobusu v Dolních Měcholupech
aktualizováno 04.12.
sníh komplikuje dopravu

Autobus s lidmi skončil u Prahy v příkopu. Tři cestující se zranili

Řidiči se na silnicích od rána potýkají se sněhovou pokrývkou. Na mnoha místech husté sněžení pořádně zkomplikovalo dopravu a hasiči měli plné ruce práce s vytahováním aut z příkopů. Bouralo se ale i na suchých silnicích.

Ledovka trápila řidiče
aktualizováno 01.12.
Sjízdnost silnic

Silnice sevřela ledovka, kamiony místy vůbec neprojedou

Silnice v Čechách i na Moravě přesně dle výstrahy meteorologů na mnoha místech pokryla v pátek ráno ledovka. Opatrní by řidiči měli být především na vedlejších silnicích a šoféři kamionů by měli věnovat velkou pozornost zvolené trase, aby neuvízli.

Prásk.tv píše:

Alexander Bekasov - 1
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO NÁROČNÉ

Vánoce se blíží a vy ještě nemáte dárek? Darujte wellnes pobyt. Ale vybírejte pečlivě.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 30.11.
Sněhová nadílka

Do Česka vtrhla zima! V noci udeří mrazy, hrozí náledí, varují experti

Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu před sněžením a náledím. V noci na pátek bude mrznout, teploty klesnou až k minus osmi stupňům. Sněžit by mělo především na Moravě a ve Slezsku.

Nebezpečné úseky
aktualizováno 29.11.
Tady se bourá

Kudy vedou silnice smrti? Experti zveřejnili MAPU rizikových úseků

Odborníci zveřejnili novou mapu rizikových úseků českých silnic. Ta vzniká přepočítáním závažných nehod na množství projíždějících vozidel. Nejnebezpečnějším úsekem zůstává část silnice I/11 mezi Žamberkem a Červenou Vodou.

Náledí
27.11.
dopravní nehody

Řidiče potrápila ledovka, nehody a uvízlé kamiony blokovaly silnice

Řidiče téměř po celé republice ráno a dopoledne trápily náledí a ledovka. Na zledovatělých silnicích se staly desítky nehod. Na mnoha místech navíc blokovaly provoz uvízlé kamiony. Velmi obtížná situace byla například na Vysočině.

Pražský okruh
24.11.
plánovaná výstavba

Pražský okruh získal posudek EIA! Nový úsek se plánuje na rok 2020

Plánovaný úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 v pátek získal kladné posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). O stanovisku dnes v tiskovém prohlášení informovalo ministerstvo životního prostředí, které je vydalo. Pokud by vše šlo podle plánu, úsek označovaný číslem 511 by se měl začít stavět v roce 2020.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.

Silnice
13.11.
nekvalitní práce

Oprava silnici nepomohla. Položený asfalt budou reklamovat

Přestože se na našich komunikacích stále pracuje, ani opravené silnice nejsou všude v pořádku. Například Kraj Vysočina kvůli nekvalitně položenému asfaltu reklamuje stavbu nově opraveného úseku z Jihlavy do Pelhřimova. Stavební firma přitom práce dokončila teprve před pár týdny.

Děravá silnice
aktualizováno 28.10.
Odfláknutá práce

ŘSD nechalo vloni za 262 milionů opravit silnici. Už je zas samá díra

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se nestačí divit, jak také může vypadat silnice, kterou stavební firmy opravovaly loni za stovky milionů korun. Jeden takový případ mají na Jihlavsku. A přitom nejde o žádnou okresku, ale o část hlavního tahu. ŘSD požaduje nápravu.