Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Starosta žádal o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!
18.10.
Obviněný starosta

Žádali o dotace na opravy po povodních, v obci žádné nebyly!

Bývalý starosta Úštěku na Litoměřicku stanul před soudem. Viní ho z podvodů s dotacemi na opravy silnic a komunikací. Radnice totiž žádala o milionové dotace na opravy majetku, který měly poškodit silné přívalové deště v letech 2008 a 2010. Podle vyšetřovatelů tam ale žádné přívalové deště nebyly.

Kamiony se předjíždí na plné čáře ve tmě
aktualizováno 13.10.
video děsivá jízda

Dva kamiony, plná čára a úzká silnice. A pak vyjelo auto proti!

Velmi nebezpečného manévru se dopustil řidič cisterny, který předjížděl jiný kamion. Řidič nezodpovědnou jízdou ohrozil život několika lidí.

Oprava silnice
10.10.
měří tloušťku asfaltu

Oprava silnic na Ostravsku už nepůjde ošidit. Pomůže laser

Silničáři v Ostravě mají laser, kterým se měří tloušťka asfaltu na opravených silnicích. Měl by přispět k tomu, aby dělníci pokládku nového povrchu silnic nešidili, a město tak neokrádali o statisíce korun.

Prásk.tv píše:

Betty Goslow - 1
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Hasiči odklízejí spadlé větve stromů
aktualizováno 06.10.
silný vítr

Hasiči v noci vyjeli ke stovkám zásahů! Větve padaly na silnice

Hasičské jednotky v noci vyjížděly k popadaným stromům po většině území České republiky. Větve, které zlomil čtvrteční silný vítr, blokovaly koleje i silnice.

Oprava silnice na Slovensku
03.10.
Nejen v Japonsku

Dlouhé uzavírky? Už i Slováci stihnou novou silnici za víkend

Svět vloni obletěly záběry, jak japonští silničáři stihli za 48 hodin opravit silnici, která se propadla o 15 metrů. Inspiraci si z nich zřejmě vzali ve slovenském Prešově. Vytíženou tepnu vedoucí tamním sídlištěm opatřili novým asfaltem za víkend.

Gabionová zeď se sesunula na silnici
20.09.
provoz omezen

Drama na obchvatu mezi Opavou a Ostravou! Zeď spadla na silnici

Na hlavním tahu mezi Ostravou a Opavou se sesunula opěrná zeď z takzvaných gabionů, tedy kamenů v klecích z pletiva. Sesuv naštěstí nikoho nezranil. Provoz na silnici je ale sveden do jednoho pruhu.

Oprava silnice
aktualizováno 18.09.
dopravní komplikace

Opravy silnic budou trápit řidiče dlouho! Silničáři v neděli nepracují

Opravy dálnic a silnic prvních tříd stále nekončí, přestože řada z nich měla být plně průjezdná od prvního září. A různá dopravní omezení budou řidiče obtěžovat zřejmě ještě hodně dlouho. Rekonstrukce by mohly být rychlejší, kdyby probíhaly nepřetržitě. Štáby televize Nova však zjistily, že v neděli byste dělníky na silnicích hledali marně. Ale i tak je ministr dopravy Dan Ťok s postupem oprav spokojený.

Billboard
aktualizováno 18.09.
Už tam nesmí být

U dálnic stojí přes 1000 billboardů, stát je brzy začne odstraňovat

Ředitelství silnic a dálnic dokončilo evidenci billboardů, které stojí protizákonně v okolí hlavních českých dálnice. Je jich více než 1 100. Ministerstvo dopravy už dostalo i první podněty proti konkrétním majitelům billboardů. Ty začne teď ministerstvo obesílat s výzvami na odstranění jejich poutačů.

Tragická nehoda v Navsí
aktualizováno 10.09.
tragická úmrtí

Černý víkend na silnicích! Při vážných nehodách zemřelo 6 lidí

I tento víkend se na silnicích v Česku umíralo. Zemřelo minimálně šest lidí. Tři z toho už v pátek na severu Moravy. Tragicky skončila i sobotní jízda motorkáře na Berounsku a dnes zahynul cyklista na Hodonínsku.

Oprava silnice
aktualizováno 10.09.
přehled oprav

Opravy na silnicích nekončí. Omezení budou až do listopadu!

S létem opravy silnic a dálnic v Česku bohužel nekončí. Některé uzavírky a omezení budou pokračovat i na podzim. Zlepšit by se měla situace na silnicích až v listopadu. Stovky kilometrů silnic a dálnic sice už byly opraveny, proinvestovaly se miliardy korun, ale ne všechno se stihlo včas.