Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vysočinu opět trápilo počasí
aktualizováno 16.01.
problémy na horách

Silničáři nezvládli návaly sněhu. Někde neprojedete už několik dní!

Silnice I/25 na Boží Dar a do Německa je po několika dnech sněhové kalamity opět průjezdná. Silničáři se nyní zaměří na obnovení provozu na silnici z Božího Daru na Neklid a Klínovec, řekl ČTK vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka.

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.

Sněhová kalamita v Česku - 3
aktualizováno 09.01.
Dopravní kolaps

Nová výstraha! Sněžit nepřestane, hrozí závěje a náledí. PŘEHLED

Novou výstrahu před nepříznivým počasím vydali ve středu po poledni meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Varují v ní hned před novými přívaly sněhu, tvorbou závějí a sněhových jazyků a náledím. Sněžení celý den komplikuje situaci v dopravě.

Prásk.tv píše:

Cyklista ujížděl před slonem
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Sníh na dálnici
aktualizováno 08.01.
Nepříznivé podmínky

D1 na Moravě kolabovala. Bourala auta a tvořily se kolony

Nehoda dvou kamionů zablokovala před polednem dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou. Směr od Ostravy na Brno byl uzavřený. V místě trápilo řidiče husté sněžení a ledovka. Před polednem se podařilo zprůjezdnit alespoň jeden jízdní pruh. Meteorologové dopoledne upřesnili výstrahu před silným větrem.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 06.01.
sjízdnost silnic

Ledovka a sníh pokryly dálnice i silnice, kamiony stojí v kopcích

Policisté i silničáři varovali v neděli ráno před kluzkými silnicemi, ledovka se netvořila jen na silnicích nižších tříd, ale také například na dálnicích. Řidiči tak museli být po ránu extrémně obezřetní.

Sněhová bouře v Německu
aktualizováno 05.01.
sněhová kalamita

Přívaly sněhu ochromily letiště v Mnichově, stála i dálnice u Vídně

Zejména na jihu Česka napadlo během soboty velké množství sněhu. Místy se na silnicích kromě sněhové pokrývky tvořila ledovka. Kalamita postihla i Německo, Rakousko a Slovensko.

Mrtvý chodec v Mělníku
aktualizováno 03.01.
Policejní vyšetřování

Záhadná smrt! Chodec na silnici prý již ležel, než ho přejelo auto

Smrt chodce vyšetřují středočeští policisté. Mrtvého těla si měl všimnout řidič osobního auta, který ve středu okolo půl jedenácté v noci projížděl Mělníkem. Podle své výpovědi nestihl dobrzdit a mrtvého přejel.

Stavební práce na D1
02.01.
Rekonstrukce silnic

Dostavba dálnic i nové úseky. Tady všude se bude opravovat!

Celé Česko čeká letos řada uzavřených nebo opravovaných silnic, a to nejen nejvytíženější dálnice D1. Opravy se dotknou i Prahy, kam ročně přijíždějí miliony turistů a další desetitisíce lidí sem denně dojíždějí za prací. Přitom doprava v hlavním městě už loni často kolabovala a podle odborníků za to mohla i špatná koordinace staveb.

Zubožené pejsky někdo vyhodil z jedoucího auta
aktualizováno 26.12.
Nevhodný vánoční dárek?

Žena zachránila dvě štěňátka. Někdo je vyhodil z jedoucího auta

Žena z Tachovska zachránila dvě štěňata, která někdo vyhodil z jedoucího auta na silnici. Šestitýdenní pejsci pak skončili v péči tachovského útulku. Přestože jsou pohublí a zanedbaní, mají prý velkou šanci na přežití.

Sníh v okolí Českých Budějovic - 1
aktualizováno 26.12.
sjízdnost silnic

Silničáři varují řidiče: Sníh a led na silnicích, jazyky a závěje!

Zejména na severu a severovýchodě republiky leží na některých silnicích ve výše položených oblastech sníh, řidiči mohou nejen v Krušných horách a Krkonoších narazit na sněhové jazyky nebo závěje, bez zimní výbavy je tak cesta na horách velmi komplikovaná. V nižších polohách sníh rychle odtává, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.