Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tragická nehoda na Rychnovsku - 3
aktualizováno dnes 11:59
smrtelná nehoda

Řidič dodávky vylétl ze silnice na zahradu! 1 mrtvý, žena je zraněná

V noci na sobotu se na Náchodsku stala tragická dopravní nehoda, kterou nepřežil řidič dodávky (25). Ten vyjel ze silnice až na zahradu domu, kde skončil na střeše. Jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně je zraněná. Podle hasičů je možné, že o život přišel jejich kolega.

Příčný práh v Horních Počernicích
aktualizováno 14.08.
zbytečné opatření

Problém s retardéry: Lidem v okolí vadí hluk, řidičům zničená auta

Zpomalovací retardéry možná brzy zmizí ze silnic a to i přes to, že díky nim řidiči opravdu svoji rychlost snižují. Většině lidí retardéry vadí, řidiči si o ně často ničí podvozky aut, lidem, kteří žijí u silnic, zase vadí hluk, a ve Velké Británii je chtějí dokonce zakázat, retardéry tam prý ničí životní prostředí.

Dítě na silnici
09.08.
duchapřítomná reakce

Dítě běhalo po frekventované silnici, zachránila ho řidička

Dítě, které uteklo svým rodičům, ohrožovalo dlouhé minuty své zdraví i provoz na frekventované silniční tepně. Běhalo mezi auty na silnici první třídy spojující Brno s Černou horou. Nakonec se ho podařilo zadržet bez jakékoliv újmy na zdraví, a to především díky duchapřítomné reakci jedné z okolo projíždějících řidiček.

Prásk.tv píše:

Max Greenwood - 1
čtěte o tématu silnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Tragická nehoda u Obrnic - 1
08.08.
beton místo dřeva

Stěny ze dřeva jsou nebezpečné! Doplatily na ně i dívky u Obrnic?

Dřevěné protihlukové stěny, které se nacházejí u silnic a dálnic, postupně mizí a nahrazují je betonové. Mohou být dřevěné protihlukové stěny pro nás nebezpečné?

Kolony na silnicích
aktualizováno 30.07.
mnohakilometropvé kolony

Pekelné kolony: Miliony lidí míří na dovolenou na jih! PŘEHLED

Evropa zažila nejhorší den z hlediska dopravy letošní sezony. Miliony lidí vyrazily na prázdniny a na evropských tazích proto byly mnohakilometrové kolony. Kolabující dopravu hlásily autokluby z Německa, Itálie, Maďarska, Rakouska i Slovinska.

Petr Vomáčka
aktualizováno 27.07.
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Hospoda v Novém Hrozenkově
24.07.
Pokrok?

Krásná hospoda jde k zemi, musí ustoupit opravě silnice!

V Novém Hrozenkově na Vsetínsku startuje demolice objektu bývalé místní hospody. Malebná stavba musí jít k zemi kvůli rekonstrukci silnice. Prý proto, že u ní stojí příliš blízko.

Kolona na dálnici D1 - ilustrační foto
aktualizováno 20.07.
Výstavba D3

Hlavní tah z Budějovic na Prahu je uzavřený! Tvoří se dlouhé kolony

Hlavní silniční tah z Českých Budějovic přes Tábor na Prahu je uzavřený. Důvodem je výstavba dalších úseků dálnice D3 a překládka drátů vysokého napětí. Řidiči musejí po objízdné trase, uzavírka skončí až v 18 hodin. Další má ale následovat.

Lidé se vrací z petidenního víkendu, tvoří se kolony
aktualizováno 09.07.
situace v dopravě

Lidé se vraceli z dlouhého volna. Na dálnicích byly dlouhé kolony

Jeden z nejnáročnějších dní letošních prázdnin zažívali na českých silnicích řidiči. Statisíce lidí odjely ve středu strávit prodloužený víkend do některého z turistických center nejen u nás. A v neděli je čekal návrat. Největší komplikace se čekali tradičně na dálnici D1, která je prošpikovaná uzavírkami.

Tragický začátek prázdnin
aktualizováno 01.07.
dopravní nehody

Tragický začátek letních prázdnin: Na silnicích se bouralo i umíralo

Začátek prázdnin na silnicích je znovu tragický. Hned ráno skončila smrtí nehoda v jižních Čechách u Strunkovic nad Blanicí. Řidič osobního auta přejel mladého muže. Odpoledne po srážce dvou osobních vozů zemřela žena.