Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit
22.01.
Příprava na brexit

Británie má novou aplikaci! Řekne, jestli tam cizinci smí zůstat žít

Britská vláda spustila aplikaci, ve které mohou občané Evropské unie žádat o povolení zůstat v Británii i po brexitu. Aplikace se zatím nachází v testovací verzi a její oficiální spuštění by mělo být zahájeno den poté, co Británie vystoupí z EU.

Horská služba
05.01.
náročná záchrana

Mladíci zabloudili v Labském dole, na pomoc vyrazila horská služba

Dva mladíci zabloudili v pátek v Labském dole , ve velmi náročných podmínkách je museli najít a zachránit záchranáři horské služby. Turisté byli nakonec jen podchlazení. K jejich nalezení pomohla aplikace Záchranka.

Aplikace Policie
aktualizováno 29.11.
Pomoc v telefonu

Po horské službě a záchrance má aplikaci i policie. A chystá se další

"Svoji" aplikaci mají už delší dobu zdravotníci i horští záchranáři. A nově si Češi mohou do chytrých telefonů či tabletů "pustit" i policisty. Nový program má pomoci se zabezpečením domů či bytů před zloději.

Prásk.tv píše:

Follow JC Go! - 1
čtěte o tématu aplikace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Mobilní aplikace - Santa
aktualizováno 19.11.
Strašidelný vzkaz

Vánoční aplikace slibuje dětem smrt. Rodiče před ní varují

Překvapení zažili rodiče teprve tříletého chlapečka poté, co mu pořídili dětskou aplikaci "Zavolej Santovi". Místo milého Santa Clause se ozval strašidelný hlas, který hrozil chlapci, že ho zabije. Šokovaní rodiče před aplikací okamžitě začali varovat na sociální síti.

Moderní aplikace na rozpoznání hub
20.10.

VÍKEND: Moderní aplikace pomůže rozpoznat druhy hub

Tvrdíme o sobě, že jsme největšími milovníky hub na planetě. Podle statistik na ně vyrazí alespoň jednou za rok 70% Čechů. Pokud si myslíte, že košíček, nůž a holinky vám zaručí úspěch, pozorně se teď dívejte. Do světa houbaření už vtrhly nejnovější technologie.

Harry a Meghan čekají prvního potomka
15.10.
po kom bude?

Takhle bude vypadat dítě Meghan a Harryho. Aplikace to spočítala

Zpráva o těhotenství Meghan Markle a prince Harryho obletěla celý svět a všichni hned začali spekulovat, jestli se narodí chlapeček, nebo holčička. A jak asi bude dítě vypadat?

Muž se naboural do cizích bankovních účtů
aktualizováno 26.09.
nebezpečná aplikace

Hacker připravil lidi o 2 miliony díky viru v mobilu. Pátrají po něm

Policie řeší pět případů napadení bankovního účtu přes aplikaci QRecorder. Lidé přišli dohromady o téměř dva miliony. Policie zahájila pátrání po podezřelém muži, který vybíral peníze z bankomatu. Zavirovaná aplikace umožní vzdálený přístup do bankovního účtu napadeného uživatele.

Mobilní telefon s počítačem
aktualizováno 26.09.
zavirovaná aplikace

Tisíce mobilů napadl zákeřný virus. Vysaje vám peníze z účtu

Desítkám tisíc tuzemských uživatelů mobilních zařízení s platformou Android hrozí napadení internetového bankovnictví. Stáhli si totiž aplikaci pro nahrávání hovorů QRecorder, která může být po aktualizaci zavirovaná.

WhatsApp
21.08.
Návod

WhatsApp některým uživatelům smaže zprávy! Ochraňte svá data

Vývojáři chatovací aplikace WhatsApp oznámili, že uživatelé aplikace si budou moci zprávy, fotografie a videa zdarma zálohovat na svůj Google Disk. Záloha WhatsAppu se přitom nebude počítat do limitu 15 GB, které uživatelé od Googlu normálně mají. Jenže některé starší zálohy WhatsApp smaže!

Google
15.08.
Pozor na to!

Google vás sleduje! Přestože to vyloženě zakážete

Americký internetový gigant Google sleduje své uživatele, i když si to vyloženě nepřejí. Některé služby firmy totiž na zařízeních s operačním systémem Android nebo iOS ukládají jejich polohu, přestože tuto funkci v nastavení soukromí vypnou. Vychází to z vyšetřování americké agentury AP ve spolupráci s univerzitou Princeton.