Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

CEFC China
21.05.
Obchodní spor

J&T dosadila své lidi do vedení dceřinných firem patřících CEFC

Spor mezi česko-slovenskou skupinou J&T a evropskou pobočkou čínské firmy CEFC pokračuje. J&T na konci minulého týdne převzala nejprve vedení CEFC Europe a posléze dosadila "své" lidi i do dalších firem, které pod čínský koncern spadají.

Jaroslav Tvrdík
aktualizováno 17.05.
Převzetí firmy

Číňané nesplatili dluhy, Tvrdík končí! J&T odvolalo vedení CEFC

Čínská CEFC China Energy v dohodnutém termínu neuhradila pohledávky vůči J&T Private Investments (JTPI). Česká společnost proto přebrala výkon akcionářských práv v CEFC Group (Europe) Company, odvolala její představenstvo a dosadila krizový management. CEFC China krok odsoudila, termín na složení peněz měla podle Tvrdíka až do zítra a učinila tak.

Jan Hamáček
13.05.
rozkol ve straně

ČSSD čeká rozhodnutí o vstupu do koalice, neshodne se ani vedení

Českou sociální demokracii čeká už za týden jedno z nejdůležitějších rozhodování za poslední roky. V referendu budou všichni její členové hlasovat, jestli strana vstoupí do koaličního kabinetu. Nejvyšší vedení je přitom rozdělené. Kritický je hlavně místopředseda strany Roman Onderka, který mluví o krvavém kompromisu.

Prásk.tv píše:

Utajený šéf: Neschopný šéf neuznal svou chybu
čtěte o tématu vedení na Prásk.tv
Adriana Krnáčová
aktualizováno 11.04.
důležité rozhodnutí

Krnáčová jako primátorka skončí! Křeslo znovu obhajovat nebude

Pražská primátorka Adriana Krnáčová nebude na podzim kandidovat v komunálních volbách, plánuje zůstat jen řadovou členkou hnutí ANO. Své rozhodnutí už oznámila šéfovi strany Andreji Babišovi.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 07.04.
hradec králové

ČSSD zvolila místopředsedy, strana už má kompletní vedení

Řadovými místopředsedy ČSSD budou pardubický hejtman Martin Netolický, poslanec Jaroslav Foldyna a krajská radní z Vysočiny Jana Fialová. Ve vedení doplní předsedu strany Jana Hamáčka a jeho statutárního místopředsedu Jiřího Zimolu.

Tomio Okamura
04.03.
Vadí výroky o Letech

Druhý pokus: Poslanci chtějí z čela Sněmovny odvolat Okamuru

Úterní pokus poslanců odvolat šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru z postu místopředsedy sněmovny nevyšel. Strany se ho ale zřejmě znovu pokusí sesadit ve středu na mimořádné schůzi Sněmovny. Na výsledku hlasování se podle nich tento týden podepsaly hlavně absence kvůli nemoci. A tak se poslanci dušují, že příští týden to už bude všechno jinak.

Milan Chovanec
aktualizováno 19.02.
Z výsluní do stínu

Chovanec zmizel, nekomunikuje s médii. Jaké má v ČSSD možnosti?

Jan Hamáček je spolu s Jiřím Zimolou v ČSSD na vzestupu. Kdo se ale nedobrovolně dostal do politického stínu, je bývalý šéf strany Milan Chovanec. Ten má teď podle odborníků prakticky jen dvě možnosti. Buď bude s novým vedením spolupracovat, nebo se se stranou rozejde.

Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD v Hradci Králové
aktualizováno 18.02.
Mimořádný sjezd

Nebuďte podrazáci, zvolte silného lídra, poradil Zeman ČSSD

Prezident Miloš Zeman dnes nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do opozice, ale aby vyjednávali s hnutím ANO o novém kabinetu. Osobně však prezident soudí, že ČSSD by neměla požadovat vládní křesla, jen pozice náměstků.

Andrej Babiš a Richard Brabec na jednání vlády
08.02.
Změny ve vedoucích funkcích

Vláda bez důvěry rozjela velké změny na úřadech. Ředitelé končí

Velká zemětřesení na ředitelských postech teď zažívají státní podniky. S novou vládou a novými ministry totiž přicházejí výpovědi.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 19.12.
komise pro GIBS

Volbu mlátičky Ondráčka poslanci zpochybnili, bude se opakovat

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček měl vést sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dolní komora ho v dnešním druhém kole tajné volby navzdory kritice zvolila. O výsledku volby ČTK informoval předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Následně byla volba zpochybněna a podle předsedy Sněmovny se musí opakovat.