Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jan Hamáček
15.12.
změny ve vedení

Středočeská ČSSD stojí před stranickým sjezdem za Hamáčkem

Jan Hamáček byl před celostátním sjezdem ČSSD nominován středočeskou organizací na předsedu strany. Shodla se na tom jednoznačná většina delegátů. Hamáček bude obhajovat post příští rok v březnu.

Vlaky RegioJet
aktualizováno 03.12.
namrzlé vedení

My stojíme, ostatní vlaky kolem frčí, stěžují si zákazníci RegioJetu

Vlaky na hlavním koridoru z Čech na Moravu od nedělního večera měly velké problémy. Ty přetrvávaly i během pondělí. Důvodem byla porucha na trakčním vedení, podle Českých drah se podařilo situaci vyřešit, ostatní dopravci ale stále hlásili problémy, což potvrzovali i cestující. Problémy se ale netýkaly jen počasí.

Andrej Babiš v exkluzivní debatě na TV Nova - 2
aktualizováno 20.11.
Hlasování o nedůvěře

Vedení ANO za Babišem stojí. Čeká se na rozhodnutí ČSSD

Širší předsednictvo ANO jednoznačně podpořilo předsedu hnutí a premiéra Andreje Babiše. Demise vlády ani Babišův konec v jejím čele prý není na místě. Při pátečním hlasování o nedůvěře kabinetu očekává ANO hladký průběh a podporu ČSSD.

Prásk.tv píše:

Utajený šéf: Neschopný šéf neuznal svou chybu
čtěte o tématu vedení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Jaroslav Kubera za ODS se stal předsedou Senátu
aktualizováno 14.11.
nový senát

Senát má nového předsedu. V druhém kole zvítězil Kubera

Senátoři ve druhém kole zvolili nového předsedu horní komory. Stal se jím občanský demokrat a dlouholetý senátor za Teplicko Jaroslav Kubera. Ve druhém kole dostal 46 hlasů a porazil kandidáta KDU-ČSL Václava Hampla.

Vlak
aktualizováno 06.11.
rušení spojů

Kolaps na železnici! Kvůli poruše nabíraly vlaky obrovské zpoždění

Porucha trakčního vedení v Praze Vršovicích komplikovala od úterních brzkých ranních hodin železniční dopravu. Vlaky nabíraly velké zpoždění, některé spoje byly úplně zrušeny. Do normálu se situace vrátila až po poledni.

Nová primátorka Jihlavy - Karolína Koubová
31.10.
Nová vedení měst

Jihlava má poprvé primátorku! Manžel musí na rodičovskou

V dalších městech finišují povolební vyjednávání. Například ve středu se dohodli nově zvolení zastupitelé v Jihlavě a poprvé v historii budou mít primátorku. Nové vedení už mají také ve Zlíně nebo Hradci Králové.

Magistrát Praha
aktualizováno 22.10.
Vyjednávání po volbách

Jak bude vypadat vedení krajských měst? Ví to jen ve dvou!

Čtrnáct dní po komunálních volbách mají pouze dvě krajská města podpisem stvrzené vedení radnic - Karlovy Vary a Olomouc. V dalších pěti se na podpis koaliční smlouvy čeká a šest krajských měst stále vyjednává. Otazník visí nejčastěji nad personálním obsazením. Nového primátora zatím nezná ani Praha.

Jan Hamáček po setkání s Milošem Zemanem
19.10.
Povolební turbulence

Vedení ČSSD stojí za Hamáčkem. Vyhráno ale ještě nemá!

Předsednictvo ČSSD v pátek v Hradci Králové podpořilo předsedu strany Jana Hamáčka a kritizovalo platformu Zachraňme ČSSD. Vyplynulo to z vyjádření delegátů. Nejprve jednal poslanecký klub, poté grémium strany a nakonec předsednictvo.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
12.09.
marek šimandl

Civilní rozvědka má nového šéfa. Povede ji kybernetický expert

Novým ředitelem civilní rozvědky se stane kybernetický expert Marek Šimandl. Náměstek Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost nahradí v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Jiřího Šaška, kterého postavil na jaře mimo službu tehdejší ministr vnitra Lubormír Metnar (za ANO). ČTK to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který vládě dnes návrh předložil.

České dráhy
aktualizováno 12.09.
Nový šéf představenstva

Změny ve vedení Českých drah! Krtka střídá v čele firmy Kupec

Dozorčí rada Českých drah dnes obměnila vedení státního dopravce. Pavel Krtek skončil v čele představenstva, nahradil ho Miroslav Kupec. Krtek byl následně zvolen místopředsedou představenstva. Z představenstva podniku dozorčí rada odvolala Martina Bělčíka a Ludvíka Urbana.