Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Děsivá smrt

Sportem ku zdraví? Běžce (16) při závodě zabil medvěd!

Obrovská tragédie poznamenala horský běžecký závod na Aljašce. Teprve šestnáctiletý běžec totiž bratrovi napsal, že ho honí medvěd. A když chlapce pořadatelé vystopovali, ukázalo se, že nešlo o žádný vtip.

Co dělat

Medvědů na Slovensku přibývá! Kde na ně narazíte? MAPA

Medvědů na Slovensku stále přibývá. A to i přesto, že mohou obce, které jsou nejvíce ohroženy, žádat o povolení šelmy zabíjet. Kde všude si dát na medvědy pozor? A jak se chovat, když na nějakého narazíte?

Smrt v Tatrách

Medvědice Inge si příliš zvykla na lidi, museli ji zastřelit

Na Slovensku v noci na pátek myslivci zastřelili medvědici Inge, která si až příliš navykla na přítomnost lidí. Zvíře zemřelo poté, co se údajně chovala agresivně.

Prásk.tv píše:

Muž ležící na trávě
čtěte o tématu medvěd na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

neměl šanci

Lovce napadl v pustině medvěd. Celý útok natočil na VIDEO

Šokující zážitek si odnesl z lovu Kanaďan Richard Wesley. Vyrazil do pustiny v oblasti Fire River jen s lukem na lov jelenů. Narazil však na mnohem nebezpečnější zvíře. Velký černý medvěd mu dal co proto.

Medvěd na Slovensku
Aktualizováno 9.5. 2017 17:36
video nečekané setkání

Dva Čechy na kole naháněl medvěd! Vše zachytila kamera

Mladí Češi o víkendu sjížděli nejdelší trasu pro cyklisty na Slovensku. Na tuhle jízdu zřejmě nikdy nezapomenou - připojil se k nim medvěd!

Medvědi na stromě v centru Starého Smokovce
Aktualizováno 5.5. 2017 12:53
foto starý smokovec

Strach v centru města: Medvědice s mláďaty vylezla vysoko na strom

V obci Starý Smokovec na Slovensku byl ráno vyhlášen netradiční poplach. Už v 7 hodin ráno objevili lidé vysoko v koruně stromu v centru města medvědici s dvěma medvíďaty. Vyděšená zvířata se ale nedaří dostat do bezpečí.

KOŘENÍ: Pandy a jejich ošetřovatelé

Pandy velké miluje celý svět. Medvěd s nezaměnitelným černobílým kožíškem je jedním z nejvzácnějších a zároveň nejohroženějších obyvatel naší planety.

1888078
Aktualizováno 14.11. 2016 16:22
Natrvalo?

Nejsmutnější medvěd se může radovat! Z obchoďáku jde domů

Medvěd Pizza dojal před čtyřmi měsíci celý svět. Číňané zavřeli šelmu do skleněného výběhu v obchodním centru. Smutný medvěd pak jen bez zájmu ležel na boku a čekal na smrt. Dočkal se ale happy endu.

obrana mláďat

Děsivé svědectví: Lovec zázrakem přežil útoky zuřivého grizzlyho!

O ohromném štěstí může mluvit muž z Montany, který o víkendu přežil střet s grizzlym. Naneštěstí se Todd Orr objevil kousek od samice s mláďaty, ohromný kolos neváhal bránit mladé před možným nebezpečím. Orr z útoku vyvázl se zlomeninou a tržnými ranami, ale zůstal na živu.

Pes proti medvědům
Aktualizováno 29.9. 2016 09:46
nebezpečné štěňátko

Slovensko děsí přemnožení medvědi. Zahnat je má malý psík

Už víc než půl roku je v Tatrách vyhlášena mimořádná situace. Důvodem jsou odvážní medvědi, kteří se nebojí přijít až k lidským obydlím.