Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
aktualizováno 10.11.
Nedostižný chlupáč

Lovci tahají po Valašsku zkažené maso. Medvěd zase unikl

Medvěd, který se už dva měsíce potuluje Valašskem a roztrhal přes čtyři desítky zvířat, stále uniká. Speciální odchytový tým dnes proto vyrazil do terénu a posiloval návnadu. Týdenní mise střelce, který měl medvěda uspat, ale dopadla neúspěšně.

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
aktualizováno 08.11.
stále uniká

Medvěd z Valašska je vychytralý. Takhle přelstil odchytový tým

Hon na medvěda, který se už dva měsíce potuluje Valašskem, je stále neúspěšný. Šanci tak zatím nedostal ani odborník s narkotizační puškou. Podle plánu by měl zvíře uspat a poté by mělo být převezeno.

Lov medvěda
aktualizováno 06.11.
medvěd stále uniká

Past na medvěda přilákala šelmu! Nažrala se a zase zmizela. FOTO

Mršina, kterou nastražili experti do pasti na medvěda na Valašsku, přilákala šelmu. Bohužel ale ne tu, ve kterou experti doufali. Na jelením mase si tady pochutnala toulavá kočka. Medvěd si i nadále užívá svobody.

Prásk.tv píše:

Davin Grunrow
čtěte o tématu medvěd na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Past na medvěda
05.11.
Odchyt medvěda

Na Valašsko přijel lovec medvědů. Pokusí se zvíře chytit a uspat

Pomoci s odchytem medvěda, který před osmi týdny přišel na Moravu ze Slovenska, v pondělí brzy ráno přijel expert na uspávání divokých šelem. Zvíře, které má na Valašsku na svědomí už čtyřicet zabitých hospodářských zvířat, se bude zkušený veterinář snažit vystopovat a uspat.

Medvěd na Valašsku
04.11.
Medvěd na Valašsku

Hon na medvěda pokračuje! Vrátil se ke kleci, zkusí ho uspat

Hon na medvěda, který se potuluje po východní Moravě, nabírá na obrátkách. Už v pondělí se ke skupině zkušených stopařů přidá i veterinář s narkotizační puškou. Pokud by se mu podařilo medvěda zasáhnout a uspat, skončil by zřejmě v belgické zoo.

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
02.11.
útoky medvěda

Na Valašsku řádí medvídě. Chová se divně kvůli matce, tvrdí expert

Medvědi jsou u československých hranic nejspíš dva. Větší starosti ale dělá lidem ten mladší z nich, který už zardousil desítky ovcí. Podle experta se chová hodně podivně a pravděpodobně se to naučil na Slovensku.

Medvěd na Valašsku
31.10.
Zmapování pohybu

Experti nahání medvěda u hranic! "Jsou dva, tento neútočí," tvrdí

Odborníci z CHKO Beskydy a Hnutí Duha ve středu vyrazili do terénu, aby zmapovali pohyb medvěda, který se potuluje Valašskem už více než měsíc a půl. V posledních dnech se totiž přesunul z okolí Vsetína, kde zabil asi 10 ovcí.

Trasa medvěda na Vsetínsku
30.10.
šelma na zlínsku

VELKÁ MAPA: Tady všude už medvěd řádil, zabil desítky ovcí

Desítky mrtvých ovcí a koz, rozbité úly a ohrady, napadený beran a zabitý králík - taková je bilance medvěda, který už měsíc a půl řádí na Zlínsku a Vsetínsku. Naposledy ho viděli v neděli v obci Hovězí. K jeho odchytu by teď chtěli použít fotopasti.

Medvěd na Valašsku
aktualizováno 29.10.
Bude žít

Žádný odstřel medvěda! Zvíře se snaží odchytit. Nasadí i vrtulník

Medvěda, který děsí obyvatele Zlínského kraje, zřejmě odstřel nečeká. Zlínský kraj se bude dál snažit zvíře odchytit. Kvůli výzvě k odstřelu medvěda dostal hejtman Jiří Čunek otevřený dopis od ochránců přírody, v němž mu vytýkají, že šíří poplašnou zprávu.

Medvěd na Valašsku
aktualizováno 26.10.
Postrach Valašska

Hladový medvěd nakonec bude žít! Projevila o něj zájem belgická zoo

Obávaného medvěda z Valašska nakonec možná odstřel nečeká - projevila o něj totiž zájem belgická zoologická zahrada. Zprostředkování zajišťuje Zoo Tábor, která považuje zabití medvěda za neospravedlnitené a protizákonné.