Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Heidi Loughlin - 3
dnes 05:50
Zákeřná nemoc

Těhotná odmítla chemoterapii, aby chránila dítě. Skončilo to tragicky

Těhotná maminka z Velké Británie Heidi Loughlin si vyslechla příšernou zprávu. Trpíte rakovinou, sdělili jí lékaři. Heidi se však rozhodla léčbu nezahájit a tím pádem co nejméně ohrozit své dítě. Holčička se bohužel narodila předčasně a nepřežila. Teď čelí nemocná šestatřicetiletá Britka nenávistným komentářům.

Lomeček u Klatov
včera 15:22
Hrůzný zločin

Měl surově znásilnit kolegyni, soud mu teď vyměřil trest!

Za zvlášť brutální znásilnění potrestal ve středu soud pětiletým vězením s ostrahou pětatřicetiletého Petra Janstu. Na konci června podle policie velmi krutým způsobem znásilnil svoji kolegyni z mlékárny v Klatovech, kde společně pracovali.

Demence - stáří
aktualizováno 18.09.
nárůst za pět let

Šokující čísla! Lidí s Alzheimerem přibylo o 41 %. Hrozí i vám? TEST

O 41 procent přibylo za posledních pět let pacientů s Alzheimerovou chorobou. Podle Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) je na vině stárnutí populace. Podobný trend se dá očekávat i v dalších letech.

Prásk.tv píše:

Anna Kadeřávková - 1
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Pacientka Anna
05.09.
léčba ji stojí statisíce

Anička měla boreliózů. Lékař řekl, že simuluje, dostala antidepresiva

Tisíce lidí u nás ročně onemocní lymskou boreliózou. Standardně se u nás léčí dvoutýdenním podáváním antibiotik, část pacientů ale i pak cítí potíže, které je můžou i vyřadit z normálního života. Lékař ale většinou konstatuje, že boreliózu už nemají a jejich léčba je u konce.

Nemocná čínská dvojčata - 3
aktualizováno 01.09.
Dobře to dopadlo

Rodiče měli určit, které z dvojčat zemře. Příběh má šťastný konec!

Které z nemocných čínských dvojčat zemře, měl určit los. Jejich rodiče totiž neměli dost peněz na léčbu obou a nedokázali se rozhodnout, které z nich bude to šťastnější a které čeká téměř jistá smrt. Příběh má ale happyend pro obě dvojčata.

Svrab v domově pro seniory
aktualizováno 29.08.
kožní onemocnění

Svrab v domově pro seniory: Hygiena nařídila přísná opatření

V soukromém domově pro seniory v Havířově nařídili hygienici přísná opatření. Potvrdilo se totiž podezření na výskyt svrabu. Podle zaměstnanců a příbuzných se mohly nakazit desítky klientů a také část personálu.

Rakovina
18.08.
nové pravomoci

Chybí specialisti, kvůli cukrovce i rakovině budete moct k praktikům

Pacienti už nebudou muset v některých případech chodit ke specialistům. Řadu výkonů totiž zvládnou praktičtí lékaři. Ti budou moct léčit například pacienty s cukrovkou nebo budou moci provádět preventivní kontroly u lidí s ukončenou onkologickou léčbou. Ministerstvo zdravotnictví si od tohoto kroku slibuje zefektivnění zdravotního systému.

Žloutenka
28.07.
světový den proti žloutence

Riziko žloutenky je v létě extrémní! Poznáte ji od chřipky? PŘÍZNAKY

Až 200 nových případů žloutenky přibývá v Česku každým rokem. Léto je pro rozvoj této nemoci ideální, často si ji přivezeme z dovolené. Je velice nakažlivá a provází ji nepříjemné příznaky.

Slovák si zlomil vaz
27.07.
Je v kómatu

Richardův stav se rapidně zhoršil! Lékaři zakázali jeho převoz domů

Mladý Slovák Richard, který si na dovolené na Mallorce zlomil po skoku do bazénu krční páteř, je v umělém spánku. Nemůže proto odletět do Anglie, kde trvale bydlí. A to ani přesto, že už se jeho rodině a přítelkyni Simoně podařilo vybrat peníze nutné pro převoz.

Český Stonehenge
26.07.
Prázdninový inspektor

Český Stonehenge údajně léčí! Najdete ho v jižních Čechách

Nejen milovníci památek a tajemství znají jméno Stonehenge. Tisíce lidí kvůli megalitické stavbě míří do jižní Anglie - přitom podobnou, i když poněkud menší, máme i u nás. Do Holašovic v jižních Čechách se kvůli ní vydal Prázdninový inspektor.