Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouření
dnes 05:55
Alarmující zjištění

Kouření škodí víc, než si myslíte. Třeba při léčbě rakoviny kůže!

Britští vědci z univerzity v Leedsu našli spojení mezi kouřením cigaret a nádorovými onemocněními kůže. A není to spojení pozitivní. Podle studie totiž kuřáci a bývalí kuřáci s rakovinou hůř bojují a mají nižší šanci, že po diagnóze přežijí následujících 10 let.

Dítě u moře - ilustrační foto
aktualizováno včera 12:08
Nepropásněte to

K moři za pár korun? Pojišťovny pořádají pro děti levné pobyty!

Příspěvek až 10 tisíc na pobyt u moře, nebo takový pobyt uspořádaný přímo pojišťovnou, za který rodiče dají jen několik tisíc. Termín pro podání přihlášek na léčebně-ozdravné pobyty pro chronicky nemocné děti se blíží a některé pojišťovny už hlásí, že část léčebných pobytů je už obsazená!

Plechovka s pivem
aktualizováno 17.01.
Nestandardní léčba

Lékaři nalili do muže 15 plechovek piva. Zachránili mu tím život

Nestandardní léčebnou metodu použili lékaři v nemocnici ve Vietnamu. Život osmačtyřicetiletého muže se rozhodli zachránit obyčejným pivem. Pacient se totiž otrávil metanolem a skončil v bezvědomí.

Prásk.tv píše:

Týnuš Třešničková - 1
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Spalničky Ilustrační snímek
29.12.
anketa Jaký máte názor vy?

Spalničky se šíří: Ohrožené jsou hlavně děti, očkovaných lidí ubývá

Zvýšený výskyt spalniček v Česku rozdělil republiku. Podle doktorů za to může nízká proočkovanost, která navíc stále klesá. S lékaři větší část populace souhlasí, nicméně objevily se i zcela opačné názory. Jak to vidíte vy?

HIV
23.12.
Úspěšný výzkum

Průlom v boji proti HIV! Vědci z Paříže našli nový způsob léčby

Vědci z Pasteurova institutu v Paříži oznámili velký průlom v boji proti viru HIV. Podařilo se jim zničit buňku infikovanou virem, která je běžně léčena antiretrovirovými léky. Ty pomáhají zablokovat vir HIV, ale nedokážou ho odstranit z těla. Nová metoda by v tom však mohla být úspěšná.

Vysoký tlak
aktualizováno 22.11.
Smrtelné onemocnění

Tisíce lidí netuší, že mají vysoký tlak! Lékařka radí, jak to poznat

Vysokým krevním tlakem trpí podle odhadů dva miliony Čechů, více než čtvrtina o tom ale netuší. Hypertenze přitom může způsobit infarkt, mrtvici nebo plicní embolii.

Nemocná kočka
21.11.
nemoci koček

Kočka může umírat, aniž byste o tom věděli! Na tohle si dejte pozor

Urologické problémy, selhání ledvin, průjmy - to jsou jen některé z nejčastějších nemocí koček. Velmi důležitá je přitom prevence a včasná návštěva veterináře. Bez té může kočičkám hrozit i smrtelné nebezpečí.

Lékařské vyšetření
14.11.
prevence

Cukrovku můžete dostat kdykoliv! TADY vás vyšetří zdarma

Nezáleží na tom, zda jste diabetik prvního nebo druhého typu nebo cukrovkou onemocněl někdo z vašich blízkých. Akce v rámci Světového dne diabetu, který připadá na 14. listopadu, jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí o nemoci dozvědět více. Kdy a kde si můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, poradit se s odborníky a podpořit prevenci onemocnění, si přečtěte níže.

Karel Schwarzenberg
aktualizováno 01.11.
Léčí se ve Vídni

Schwarzenbergovi se vrátila vážná nemoc! Poslal vzkaz odpůrcům

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má znovu zdravotní potíže. Vrátil se mu zápal plic, kterým trpěl už na začátku října. Antibiotika nezabírají, proto se bude léčit pomaleji.

Prim. MUDr. Ota Schütz
aktualizováno 22.10.
chat s lékařem

Nevíte si rady s křečovými žílami? Přečtěte si, co říká odborník!

Odborník na křečové žíly Ota Schütz byl hostem Snídaně s Novou, následně na dotazy čtenářů odpovídal také na našem webu. Hlavním tématem byl vznik tohoto onemocnění, metody jeho léčby a také prevence.