Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Marley, týraný pes z Prachatic
aktualizováno 22.03.
proces trvá

Zubožený Marley se už k tyranovi nevrátí! Rozhodli, co s ním bude

Týraný pes Marley se k původnímu majiteli už nevrátí. Rozhodl o tom Odbor životního prostředí Prachatice ve středu odpoledne. Marley je v tuto chvíli stále na pražské veterinární klinice kvůli operaci nohy. Hned poté bude dočasně umístěn do určeného zařízení.

Marley, týraný pes z Prachatic
aktualizováno 22.03.
týrané štěně

Marley je v péči veterinářů dočasně. Tohle s ním bude dál

Marley se zotavuje z týrání a cesta k úplnému uzdravení bude ještě dlouhá. Co s pejskem ale bude dál? V tuto chvíli je sice v péči veterinářů, jeho majitelem však nadále zůstává Jakub L., který pejska málem utýral. Tomu bude pravděpodobně odebrán. Než se tak ale stane a Marley poputuje do nového domova, bude to ještě nějakou chvíli trvat.

Kerry Hutchinson - předčasně narozené děti
19.03.
Potrat či předčasný porod

Žena po rakovině ztratila už 22 dětí. Jednou budu máma, věří dál

Mladá Britka překonala rakovinu a podle lékařů už žádné zdravotní potíže nemá. Jenže kdykoliv otěhotní, potratí, případně se miminko narodí předčasně a nepřežije. Kerry za několik let ztratila už 22 dětí či embryí. Přitom jediné, po čem touží, je být máma...

Prásk.tv píše:

Anna Kadeřávková
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Léčivý gel
18.03.
revoluce v medicíně

Čeští vědci vymysleli revoluční gel, lečí popáleniny i zlomeniny

Brněnští vědci získali po 10 letech výzkumů patent na unikátní materiál, který může změnit medicínu. Látka má výjimečné vlastnosti, může být použita při léčbě zlomenin, popálenin a dokonce i rakoviny. Ještě letos ji otestují na zvířatech.

Unikátní nemoc
17.03.
pokrok v medicíně

Pavle bujely cysty v celém těle. Naději jí dají nová vědecká centra 

V České republice vzniknou vysoce specializovaná centra pro vzácná onemocnění. Počítá s tím ministerstvo zdravotnictví. Usnadní se tak péče o pacienty s těmito chorobami a také diagnostika. Existují totiž choroby, kterými trpí jen desítky lidí na světě, čeští lékaři se s nimi dosud nemuseli vůbec setkat.

Georgia McLennan - 7
15.03.
zákeřná rakovina

Lékaři tvrdili, že si bolest vymýšlí. Rentgen odhalil děsivou pravdu

Georgia McLennanová (24) trpěla ukrutnými bolestmi, ale lékaři nemohli přijít na to, co jí je. Dokonce jí řekli, že jsou bolesti pouze v její hlavě. Důkladné vyšetření však ukázalo, že dívka trpí rakovinou, která se navíc rozšířila po celém jejím těle. Když viděli, v jakém je stavu, dávali jí jen pár dnů života.

Lékař
03.03.
peníze na léčbu

Kolik stojí chřipka či omrzlina? Z těch částek se protáčí panenky!

Více než jedenáct tisíc korun zaplatí v průměru zdravotní pojišťovny za pacienta, který skončí u lékaře s omrzlinami či podchlazením. Počet lidí, kterým mráz poškodil zdraví, přitom podle údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) každým rokem roste.

Nemocný Leo a Oliver - 1
aktualizováno 27.02.
zpověď matky

Smutný osud bratrů: Rakovinou onemocněl Leo (10) i Oliver (6)

Rodinu z Velké Británie postihla opravdu velká smůla – dva synové onemocněli rakovinou, která jim byla diagnostikována krátce po sobě. Chlapci spolu leží v nemocnici a podporují se během léčby. Zdrcená matka popsala těžké chvíle, které mají dopad i na její autistickou dceru.

Párty
25.02.
boj s alkoholismem

Převratný objev! Gen v lidském těle zabrání pití alkoholu

Lidský druh se stále vyvíjí a dle posledních studií může dokonce vyvíjet gen, který by ho chránil před alkoholismem. Tento gen může způsobit, že je alkohol pro tělo netolerovatelný. Mohl by se tak snížit počet alkoholiků. Stejně jako procento lidí se závažnými onemocněními, které souvisí s nadměrnou konzumací alkoholu.

Dialýza - Blízký východ - Ilustrační foto
20.02.
smrt na dovolené

Horor v Hurghadě: Turista neměl na doktora, nechali ho zemřít!

Další velmi podivnou smrt v egyptském letovisku Hurghada řeší britský soud. Protože si nemohla rodina dovolit zaplatit za účet v nemocnici a pojišťovna ho odmítla pokrýt, odpojili Adriana Kinga (39) z Británie od přístrojů přímo před očima jeho otce. Nemocnice ale tvrdí, že mu selhaly orgány.