Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékařské vyšetření
14.11.
prevence

Cukrovku můžete dostat kdykoliv! TADY vás vyšetří zdarma

Nezáleží na tom, zda jste diabetik prvního nebo druhého typu nebo cukrovkou onemocněl někdo z vašich blízkých. Akce v rámci Světového dne diabetu, který připadá na 14. listopadu, jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí o nemoci dozvědět více. Kdy a kde si můžete nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, poradit se s odborníky a podpořit prevenci onemocnění, si přečtěte níže.

Karel Schwarzenberg
aktualizováno 01.11.
Léčí se ve Vídni

Schwarzenbergovi se vrátila vážná nemoc! Poslal vzkaz odpůrcům

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má znovu zdravotní potíže. Vrátil se mu zápal plic, kterým trpěl už na začátku října. Antibiotika nezabírají, proto se bude léčit pomaleji.

Prim. MUDr. Ota Schütz
aktualizováno 22.10.
chat s lékařem

Nevíte si rady s křečovými žílami? Přečtěte si, co říká odborník!

Odborník na křečové žíly Ota Schütz byl hostem Snídaně s Novou, následně na dotazy čtenářů odpovídal také na našem webu. Hlavním tématem byl vznik tohoto onemocnění, metody jeho léčby a také prevence.

Prásk.tv píše:

Týnuš Třešničková
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Lékařka
19.10.
Návod pro pacienty

Nevíte, co s vámi lékař dělá? Ministerstvo chystá příručku!

Ministerstvo zdravotnictví sestavuje příručku pro pacienty, kteří by se z ní měli dozvědět, jaká vyšetření a postupy by měl lékař použít při určité nemoci. Příručka bude dostupná na internetu a pacient si díky ní bude moci kontrolovat svého lékaře a případně si na něj i stěžovat. Některým zdravotníkům se to ale moc nelíbí.

Imunoterapie - vědci
aktualizováno 01.10.
Prestižní ocenění

Vědci vyvinuli novou léčbu rakoviny. Dostali za ni Nobelovku!

Letošní Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získali Američan James P. Allison a Japonec Tasuku Hondžó za vývoj speciální imunologické léčby rakoviny. Jména laureátů dnes oznámil stockholmský Karolinský institut.

Heidi Loughlin - 3
20.09.
Zákeřná nemoc

Těhotná odmítla chemoterapii, aby chránila dítě. Skončilo to tragicky

Těhotná maminka z Velké Británie Heidi Loughlin si vyslechla příšernou zprávu. Trpíte rakovinou, sdělili jí lékaři. Heidi se však rozhodla léčbu nezahájit a tím pádem co nejméně ohrozit své dítě. Holčička se bohužel narodila předčasně a nepřežila. Teď čelí nemocná šestatřicetiletá Britka nenávistným komentářům.

Lomeček u Klatov
19.09.
Hrůzný zločin

Měl surově znásilnit kolegyni, soud mu teď vyměřil trest!

Za zvlášť brutální znásilnění potrestal ve středu soud pětiletým vězením s ostrahou pětatřicetiletého Petra Janstu. Na konci června podle policie velmi krutým způsobem znásilnil svoji kolegyni z mlékárny v Klatovech, kde společně pracovali.

Demence - stáří
aktualizováno 18.09.
nárůst za pět let

Šokující čísla! Lidí s Alzheimerem přibylo o 41 %. Hrozí i vám? TEST

O 41 procent přibylo za posledních pět let pacientů s Alzheimerovou chorobou. Podle Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) je na vině stárnutí populace. Podobný trend se dá očekávat i v dalších letech.

Pacientka Anna
05.09.
léčba ji stojí statisíce

Anička měla boreliózů. Lékař řekl, že simuluje, dostala antidepresiva

Tisíce lidí u nás ročně onemocní lymskou boreliózou. Standardně se u nás léčí dvoutýdenním podáváním antibiotik, část pacientů ale i pak cítí potíže, které je můžou i vyřadit z normálního života. Lékař ale většinou konstatuje, že boreliózu už nemají a jejich léčba je u konce.

Nemocná čínská dvojčata - 3
aktualizováno 01.09.
Dobře to dopadlo

Rodiče měli určit, které z dvojčat zemře. Příběh má šťastný konec!

Které z nemocných čínských dvojčat zemře, měl určit los. Jejich rodiče totiž neměli dost peněz na léčbu obou a nedokázali se rozhodnout, které z nich bude to šťastnější a které čeká téměř jistá smrt. Příběh má ale happyend pro obě dvojčata.