Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zubař
02.07.
odstíny bolesti

Nejzákeřnější nemoci zubů vůbec nebolí. Poradíme, jak je odhalit

Bolest zubů je jednou z nejhorších, s jakou může mít člověk zkušenosti. Nejčastějším spouštěčem je zubní kaz. Pokud se neošetří, může vést i k daleko vážnějším problémům. A o těch ze začátku nemusíte vůbec vědět.

Bolest zad
26.06.
odstíny bolesti

Máte problém se zády? Víme, který typ bolesti vás ohrožuje nejvíc

Bolesti zad patří k jedněm z nejčastějších problémů, se kterými se lidé potýkají. Jsou důsledkem současného životního stylu, ke kterému patří jednostranné dlouhodobé přetěžování, statická práce a málo pohybu. Řadu rizik přináší i sedavé zaměstnání. Jaký typ bolesti bychom v žádném případě neměli podceňovat?

Žena s vínem
25.06.
pozor na to

Dámy, pijete červené víno? Zaděláváte si na vážné problémy

Jedním z nejběžnějších spouštěčů migrény jsou potraviny. Nejčastěji to bývá čokoláda nebo alkohol. Daleko nebezpečnější je přitom červené víno než bílé. A to hlavně u žen.

Prásk.tv píše:

Anna K.
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Počítačová hra Fortnite
18.06.
Závislá školačka

Seděla pomočená, zaútočila na otce. Dívce (9) hra zničila život!

Rodiče devítileté školačky popsali, jak jejich dcerka naprosto propadla oblíbené počítačové hře Fortnite. Její závislost byla tak intenzivní, že v noci nespala a nechodila ani na záchod, aby jí náhodou něco neuteklo.

KOŘENÍ: Konec chemoterapií
10.06.

KOŘENÍ: Konec chemoterapií

Řada onkologických pacientek by se mohla zákeřné nemoci zbavit bez chemoterapie!

Pyl
09.06.
Odstíny bolesti

Počet alergiků roste, trpí třetina obyvatel! Jak se mohou bránit?

V posledních týdnech dával pyl alergikům pěkně zabrat. Kromě zaručených léků z lékáren můžete podpořit svou léčbu i pomocí fytoterapie. Přírodní léčba pomocí bylinek pomáhá nejen na alergie, ale je účinná i na nejrůznější další zdravotní problémy.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti
06.06.

VÍKEND: Zvířecí terapeuti

Dokážou nás zbavit stresu, rozpohybovat ztuhlé tělo nebo rozptýlit naši samotu. Často dovedou pomáhat i v situacích, na které je běžná léčba krátká. Zní to dost tajemně, a tak raději prozradím, že je řeč o zvířecích terapeutech.

Bolest hlavy
02.06.
Nepleťte si!

Bolest hlavy, nebo migréna? Rozdíl je veliký. I v léčbě

Bolestí hlavy trpí čas od času každý z nás. Poznáte však rozdíl mezi obyčejnou bolestí hlavy a migrénou? To, co mnozí z nás považují za těžkou migrénu, bývá často právě „jen“ bolest hlavy. Co vlastně prožívá člověk trpící migrénou?

Žena na vyšetření
11.05.
náklady na zdraví

Nejdražší klient stál jen 25 milionů, chválí si VZP. Za co dá nejvíc?

Více než 306 milionů korun zaplatila v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) za dvacet svých nejnákladnějších klientů. Nad hranici 300 milionů se dostala teprve potřetí v historii. Nejdražší pacient je vyšel na 25 milionů.

Tomoterapie
aktualizováno 03.05.

VÍKEND: Léčba rakoviny pomocí tomoterapie

Představte si, že vám lékař oznámí, že máte v těle rakovinný nádor. Vaše léčba přitom bude trvat jen pět dnů.