Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nádor oka u dětí odhalí i foťák s bleskem
aktualizováno 12.02.
vážná onemocnění

Kvůli nádorům dětem odstraňovali oči, odhalit je přitom může foťák!

Ročně v Česku onemocní 350 dětí vzácnými druhy nádorů. Problematický je u malých dětí především nitrooční nádor, kterým mohou onemocnět děti do pěti let. K jeho rozpoznání přitom postačí například jen fotoaparát s bleskem.

Míša Zahradníková z Třebechovic - 2
aktualizováno 04.02.
lidé pomáhají

Míšu (11) trápí záhadná nemoc, celá se třese a nikdo neví proč

Už více než pět let televize Nova sleduje, jak se jedenáctiletá Míša Zahradníková z Třebechovic pod Orebem vyrovnává se záhadnou nemocí, která se projevuje tím, že se celá třese. Rodiče stále věří, že existuje zázračná metoda, která by ji alespoň postavila na nohy. Nejúčinnější se zatím zdají být drahé rehabilitace. Část peněz se teď podařilo získat i díky hráčům šipek, kteří na Pardubicku uspořádali benefici.

Bývalý voják zavraždil kolegu
aktualizováno 03.01.
byl nepříčetný

Ubodal kolegu a skončil v léčebně! Bývalý voják požádal o propuštění

Bývalý voják, který předloni v únoru ubodal během noční směny svého kolegu, zůstává v psychiatrické léčebně, kam ho poslaly soudy. Během útoku měl být nepříčetný. Muž teď požádal o to, aby byl léčený ambulantně a proti ústavní léčbě podal stížnost. Krajský soud ji ale zamítl, protože jeho chování prý může být stále nepředvídatelné.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu léčba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Kocovina - ilustrační foto
01.01.
tipy čtenářů

ANKETA: Jak úspěšně přežít kocovinu? Tohle zmírní následky

Mnoho lidí se do nového roku probudí s pořádnou kocovinou. Bujaré silvestrovské oslavy se dovedou na našem organismu pořádně podepsat. Receptů na to, jak se zbavit kocoviny, existuje ohromné množství, každému totiž zabírá něco jiného.

Vojtíšek trpí nemocí motýlých křídel
aktualizováno 23.12.
Dobrý anděl

Vojtíšek (3) trpí každý den bolestí, s vážnou nemocí bojuje neustále

Každý rok se u nás narodí tři děti s vážnou nemocí zvanou motýlí křídla. Lékaři ji zatím neumějí vyléčit a rodinám tak nezbývá než se s osudem neustálého boje s kožní nemocí smířit. Jednou z nich je i rodina malého Vojtíška, kterému pomáhá nadace Dobrý Anděl. Vojtíšek má tu nejtěžší formu nemoci, přesto s bolestmi bojuje někdy i s úsměvem.

2081304
09.12.

VÍKEND: Psychologové, kteří srovnají i toho nejagresivnějšího psa

Česko je psí velmocí. Jsou jich tu dva milióny a to je v přepočtu na hlavu nejvíc v Evropě. Pravidla jejich chovu přitom patří k těm nejvágnějším a to logicky přináší problémy.

Veterinář
06.12.
STŘEPINY

Lidé investují do veterinární péče nemalé peníze

Medicína se rozvíjí mílovými kroky, prodlužuje a zkvalitňuje miliony životů, a to nejen těch lidských.

Jak zvládají nemoci ženy a muži
29.11.
anketa rozdílné symptomy

Existuje "mužská rýmička"? Podle vědců prožíváme příznaky jinak

S klesající teplotou začíná přibývat kašlajících a smrkajících lidí. Jako obvykle se opět otevírá spor o to, zda ženy zvládají stejnou nemoc lépe než muži. A zdá se, že obě pohlaví se skutečně vyrovnávají s nemocí jinak, podle některých studií postihují muže horší symptomy, na druhou stranu bývají ženy nemocné častěji.

Pacient
19.11.

KOŘENÍ: Revoluční léčba genovou terapií

Celý lékařský svět je na nohou! Američtí lékaři se poprvé v historii pokusili vyléčit velmi vážné dědičné onemocnění pomocí genové terapie a to přímo v lidském těle.

Vítek trpěl leukémií od prvního roku
aktualizováno 11.11.
Dobrý anděl

Vítkovi diagnostikovali leukémii už v jednom roce, stále bojuje

Rodinám, ve kterých se dítě léčí s rakovinou, chybí podle průzkumu nadace Dobrý anděl více než polovina finančních prostředků na léčbu. Patří k nim i rodina malého Vítka, který už od svého prvního roku bojuje s leukémií.