Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
aktualizováno 25.07.
Povinné pojištění

Výhra pro Trumpa! Senát souhlasil s debatou o zrušení Obamacare

Senát Spojených států nejtěsnějším poměrem hlasů schválil zahájení debaty o zrušení takzvané Obamacare. Jde o systém zdravotního pojištění, který zavedl předchozí americký prezident Barack Obama. Úterní hlasování znamená vítězství pro nynějšího prezidenta Donalda Trumpa.

Petra a Nika
aktualizováno 25.04.
Krásky z Robinsona

Kdo je má hezčí? Silikonová Petra, nebo přírodní Nika? Hlasujte!

Místo toho, aby jako poslední ženy v Robinsonovi držely spolu, se Petra s Nikou nemohly vystát. Předmětem sporu byly také zbraně, které obě používaly - Petra se pyšnila úžasným tělem, Nika zase o všechny pečovala.

Prásk.tv píše:

Rytmus a Gogo - 1
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Marine Le Penová po prvním kole voleb
aktualizováno 24.04.
francouzské volby

Le Penová chystá ve druhém kole voleb velkou ofenzívu

Kandidátka francouzských nacionalistů Marine Le Penová, která postupuje z prvního kola prezidentských voleb do závěrečného duelu z druhého místa za centristou Emmanuelem Macronem, chystá příští dva týdny mohutnou ofenzivu. Jak dnes napsal deník Le Parisien, šéfka Národní fronty doufá, že přiláká i hlasy voličů tradiční pravice a podle jejích spolupracovníků se ji chystají podpořit i někteří republikánští poslanci, jejichž kandidát François Fillon skončil třetí. Le Penovou by tak podle komentátorů mohlo podpořit 20 až 30 procent voličů Republikánů.

Francie po prvním kole voleb
aktualizováno 24.04.
Prezidentské volby

Rozhodnuto! Francii povede Macron, nebo Le Penová!

Francouzští voliči v nedělním prvním kole prezidentských voleb rozhodli, že do závěrečného duelu za 14 dnů pošlou centristu Emmanuela Macrona a nacionalistku Marine Le Penovou. U Bastily propukly protesty, létaly kameny i zápalné láhve.

Turci oslavují výsledky referenda
aktualizováno 17.04.
neplatné hlasy?

Turci se hádají o referendum. Přibývá důkazů o podvodech

Ještě nebyly oznámeny oficiální výsledky referenda a Turecko se hádá o platnost hlasování. Změny ústavy ve prospěch prezidenta Recepa Erdogana patrně těsně prošly. Opozice ale hodlá výsledky soudně napadnout. Množí se i důkazy a videozáznamy o porušování volebních pravidel.

Sčítání hlasů v tureckém referendu
aktualizováno 16.04.
turecké volby

Turecko rozhodlo o ústavě. Lidé posílili pravomoci prezidenta

V nedělním tureckém referendu zvítězili zastánci ústavní reformy, která posílí pravomoce hlavy státu a přemění politický systém z parlamentního na prezidentský. Po sečtení téměř sta procent odevzdaných hlasů získali příznivci těchto změn 51,3 procenta. Výsledek přivítal turecký prezident, premiér i šéfové části opozice; dvě opoziční strany ale sčítání zpochybnily a budou žádat přepočítání části hlasů. Volební účast činila 84 procent.

Turci demonstrující před nizozemským velvyslanectvím v Istanbulu
16.04.
referendum

Turecko hlasuje o budoucnosti. Při násilnostech zemřeli tři lidé

Turecku, kde se hlasuje v referendu o zásadní ústavní změně, od sobotního večera zemřeli při násilnostech tři lidé.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
aktualizováno 06.04.
nejzazší termín

A je to venku: Zeman už rozhodl, kdy půjdou Češi k volbám!

Prezident Miloš Zeman se rozhodl volby do Sněmovny vyhlásit na 20. a 21. října. Vybral si tak nejzazší možný termín. Informaci prostřednictvím sociálních sítí potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Angela Merkelová
27.03.
předběžné výsledky

Merkelová překvapivě slaví triumf: CDU v Sársku jasně vyhrála volby

První nebezpečný volební střet mezi Angelou Merkelovou (CDU) a Martinem Schulzem (SDP) dopadl překvapivě lépe pro kancléřku. Podle odhadů veřejnoprávní televize ARD Křsťanskodemokratická unie získala v Sársku přes 40 procent hlasů, před favoritem - sociální demokracií - si udržela více než 10procentní náskok.