Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 20.02.
Babišův kabinet

ČSSD odmítá stíhaného premiéra. Do vlády ale chce, bude jednat

Premiér v demisi uvítal nové vedení ČSSD. Většina sociálních demokratů by zástupce své strany ráda viděla ve vládě, ale mají problém s tím, že by v ní seděl právě i Andrej Babiš. Přitom právě poslanci ČSSD budou velmi pravděpodobně klíčoví při hlasování o důvěře pro druhou Babišovu vládu.

Ivan Bartoš
14.02.
Anketa obecné referendum

Prezidenta by mělo být možné odvolat v referendu, navrhují Piráti

Poslední prezidentské volby podle odborníků ukázaly, že je česká společnost výrazně polarizovaná. Nyní Pirátská strana přišla s návrhem, podle kterého by například v případě nespokojenosti bylo možné odvolat hlavu státu pomocí "běžného" referenda.

Volby - 1
06.02.
ANO, SPD, KSČM a Piráti

Budeme hlasovat v referendech? Jednaly o tom čtyři strany

Zástupci hnutí ANO, komunistů, SPD a Pirátů se v úterý setkali, aby zahájili jednání o podobě zákona o obecném referendu. Chtějí se dohodnout například na tom, kolik by bylo potřeba podpisů na vyvolání všelidového hlasování, ale také, o čem by se takto hlasovat vůbec nemělo. Podle politologů by to mohlo být stěžejní pro budoucí spolupráci těchto čtyř stran.

Prásk.tv píše:

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni 2017
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Krajský sjezd ČSSD
02.02.
post předsedy

Začal boj o čelo ČSSD, o předsednictví uvažuje sedm lidí

Únorový mimořádný sjezd ČSSD se uskuteční sice až za více než dva týdny. Ale už teď se hlásí rekordní počet zájemců o post předsedy. Celkem uvažuje o šéfování strany, která při loňských říjnových volbách propadla, sedm lidí. Největší boj se očekává mezi místopředsedou Janem Hamáčkem a úřadujícím předsedou Milanem Chovancem.

Jiří Drahoš a Miloš Zeman
aktualizováno 27.01.
druhé kolo

VOLBA PREZIDENTA ON-LINE: Češi druhý den vybírají hlavu státu

Česko druhý den volí v přímé volbě prezidenta. Volební místnosti se otevřely v 8:00 a uzavřou se ve 14:00. Poté volební komisaři začnou hlasy sčítat. Hlasovat mohou přijít ti ze zhruba 8,4 milionu voličů, kteří se k tomu v pátek nedostali.

Babišovi u voleb do EP - 4
25.01.
spokojenost s politiky

Tři měsíce od voleb a vládu pořád nemáme! Volili byste stejně i teď?

Od říjnových voleb do Poslanecké sněmovny už oběhly více než tři měsíce, Česko ale stále nemá vládu. Jak hodnotíte dosavadní působení strany, které jste dali svůj hlas? A volili byste stejně i nyníí?

Miloš Zeman
aktualizováno 24.01.
Babišův druhý pokus

Zeman otočil! Na podpoře 101 poslanců pro vládu trvat nebude

Miloš Zeman ihned po přijetí demise vlády pověřil Andreje Babiše vyjednáváním o novém kabinetu. Zároveň řekl, že pokud by nebyl znovuzvolen prezidentem, nebude trvat na tom, aby Babiš doložil podporu většiny poslanců.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 17.01.
nové hlasování

Ondráček v čele komise pro GIBS nebude! Ve hře jsou noví kandidáti

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Sněmovna ho v dnešním opakovaném druhém kole volby předsedou nezvolila. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Andrej Babiš
aktualizováno 16.01.
Hlasování o důvěře

Babišova vláda důvěru nezískala, hlasovalo pro ni jen 78 poslanců

Podle očekávání menšinová vláda hnutí ANO nezískala na úterním hlasování důvěru. Pro vyslovení důvěry hlasovali jen poslanci z hnutí ANO, proti pak zástupci všech stran, dohromady 117 poslanců. Vláda zřejmě již ve středu podá demisi.

Prezidentské volby_BN
aktualizováno 14.01.
prezidentské volby 2018

O prezidentovi rozhodne 2. kolo, utkají se Zeman a Drahoš

Vítězem prvního kola prezidentské volby je Miloš Zeman. O post prezidenta se ve 2. kole utká s Jiřím Drahošem. Poražení kandidáti většinou podpořili Drahoše. Oba úspěšní kandidáti z 1. kola poděkovali voličům a vyzvali je, aby je podpořili i v 2. kole.