Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vedení sociální demokracie
aktualizováno včera 20:24
vnitrostranické referendum

Začalo klíčové hlasování v ČSSD, členové rozhodují o vládě s ANO

Členové sociální demokracie v pondělí začali rozhodovat ve vnitrostranickém referendu o vstupu do vlády s hnutím ANO. Volební právo má přes 17 tisíc členů strany. Případné vládní angažmá pak musí schválit nadpoloviční většina všech hlasujících.

Jan Hamáček - ČSSD
aktualizováno 11.05.
jednání strany

ČSSD vyhlásila referendum o vládě s ANO, jasno bude v červnu

Předsednictvo ČSSD na dnešním jednání rozhodlo o vyhlášení vnitrostranického referenda. Všichni členové sociální demokracie v něm budou hlasovat o vstupu do menšinové vlády s hnutím ANO. Referendum bude probíhat od 21. května do 14. června. Výsledky budou zveřejněny o den později.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 11.05.
Dlouhý proces

Vláda zdaleka není hotová! Tohle všechno se ještě musí stihnout

Zdá se, že po více než půl roce od parlamentních voleb by mohlo Česko mít vládu s důvěrou. Jenže přestože to vypadá, že už se strany dohodly, k fungujícímu kabinetu je ještě daleko.

Prásk.tv píše:

Superstar
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

SuperStar - 10. díl - Rozhodněte o postupujícím
29.04.
První semifinále

Muži se utkají o finále SuperStar! Rozhodněte, kdo postoupí přímo

Už dnes večer čeká na diváky SuperStar první živý přenos. Dvacet semifinalistů se v něm utká o nejlepší desítku. Jako první přijdou na řadu pánové, postoupit do finále může jen pět z nich. A o jejich osudu můžete rozhodnout svými hlasy i vy!

Jiří Mašek
aktualizováno 18.04.
jasná převaha

Komisi pro kontrolu GIBS povede Mašek. Piráti: ANO porušilo slib!

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede nominant hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti).

Hacker - ilustrační foto
aktualizováno 04.04.
Vnitrostranické napětí

Referendum o vládě ovlivní hackeři, obává se část ČSSD

Sociální demokraty už o víkendu čeká mimořádný sjezd a také vnitrostranické referendum o tom, zda jít znovu do vlády s hnutím ANO Andreje Babiše. A ve straně sílí hlasy, že hlasování straníků se pokusí ovlivnit hackeři.

Kosovo parlament
aktualizováno 22.03.
jednání v kosově

Poslanci chtěli zabránit hlasování, v sále čtyřikrát vypustili slzný plyn

Jednání v kosovském parlamentu bylo ve středu hodně divoké. Opozice chtěla zabránit hlasování tím, že v sále opakované použila slzný plyn.

Italští politici
aktualizováno 04.03.
volby

Italové si volí parlament. Jejich rozhodnutí sleduje celá Evropa

Úderem sedmé hodiny ranní se po celé Itálii otevřely volební místnosti. Nové složení parlamentu může vybírat kolem 51 milionů oprávněných voličů. Hlasování skončí hodinu před půlnocí, první povolební odhady budou zveřejněny okamžitě, první předběžné výsledky by měly být známy v pondělí ráno.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 02.03.
PŘÍMÝ PŘENOS hlasování sněmovny

KSČM si prosadila svou. Komisi GIBS povede mlátička Ondráček

Sněmovna dnes volila předsedu komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bespečnostních sborů (GIBS). Jednání se během pár chvil změnilo v hádku o životě za minulého režimu. Do čela GIBS kandidovali Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Ve druhém kole poslanci zvolili do čela komise Zdeňka Ondráčka.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 20.02.
Babišův kabinet

ČSSD odmítá stíhaného premiéra. Do vlády ale chce, bude jednat

Premiér v demisi uvítal nové vedení ČSSD. Většina sociálních demokratů by zástupce své strany ráda viděla ve vládě, ale mají problém s tím, že by v ní seděl právě i Andrej Babiš. Přitom právě poslanci ČSSD budou velmi pravděpodobně klíčoví při hlasování o důvěře pro druhou Babišovu vládu.