Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
včera 21:04
problémy s brexitem

Druhé hlasování o brexitu nebude, Mayová řeší irskou pojistku

Britská premiérka Theresa Mayová prozradila další kroky, které chce podniknout v otázce brexitu. Hned na začátku proslovu k poslancům odmítla možnost druhého referenda a zároveň oznámila, že je chce do vyjednávání druhé dohody více zapojit.

Theresa Mayová
aktualizováno 16.01.
Odchod z EU

Mayová prohrála. Dohodu s EU o brexitu parlament neschválil

Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie skončilo porážkou britské premiérky Theresy Mayové. Dohodu, kterou vyjednala s Evropskou unií, britský parlament neschválil. Pro hlasovalo jen 202 poslanců, proti bylo 432!

Theresa Mayová
aktualizováno 15.01.
Hlasování o dohodě

Británie rozhoduje o brexitu. "Je to jediná možnost," tvrdí Mayová

Poslanci britského parlamentu zahájili poslední část debaty před klíčovým hlasováním o brexitové dohodě, kterou s Evropskou unií vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové. Všeobecně se očekává, že poslanci dohodu odmítnou.

Prásk.tv píše:

Waldemar Matuška
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Theresa Mayová
14.01.
Hlasování se blíží

Poslanci chtějí odstřihnout Mayovou. Brexit se může odložit

Britské poslance čeká zásadní jednání. V úterý by měli definitivně rozhodnout o dohodě o brexitu, kterou vyjednala vláda Theresy Mayové se zbývajícími členskými státy EU. Podle premiérky je nyní nejpravděpodobnější zablokování odchodu Británie z EU.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 18.12.
Hlasování OSN

Česko podpořilo pakt o uprchlících. Babiš byl proti

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících. Proti hlasovaly pouze Spojené státy Americké a Maďarsko. Česká republika nakonec dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila.

Theresa Mayová
aktualizováno 13.12.
Výbor 1922

Mayová ustála hlasování o důvěře, brexit může pokračovat

Britská premiérka Theresa Mayová dnes ustála hlasování poslanců své vlastní strany o nedůvěře, ve kterém se rozhodovalo, zda bude dál vůdkyní Konzervativní strany a potažmo i předsedkyní vlády. Informoval o tom poslanec Graham Brady, předseda výboru, který měl sčítání na starosti. V tajném hlasování podpořilo Mayovou 200 poslanců, 117 jí vyjádřilo nedůvěru.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 12.12.
brexit v ohrožení

Pod Mayovou se houpe židle. Večer může přijít o post premiérky

Britské premiérce Therese Mayové, která kvůli brexitové dohodě s Evropskou unií čelí na domácí politické scéně tvrdé kritice, hrozí pád. Skupina poslanců z její Konzervativní strany totiž zahájila proces, ve kterém chce Mayové vyslovit nedůvěru jako šéfce strany, což by znamenalo i konec nynější vlády. Tajné hlasování se uskuteční dnes mezi 19:00 a 21:00 SEČ. Mayová dopoledne prohlásila, že tlaku ustoupit nehodlá a že je připravena o udržení důvěry poslanců své strany bojovat.

Theresa Mayová
aktualizováno 11.12.
jednání o brexitu

Mayová schytává tvrdou kritiku, před tlakem odjela na kontinent

Britská premiérka Mayová hledá spojence v Evropě. Doma sklidila za vyjednané podmínky brexitu kritiku a jednání o něm raději odložila. Kritici jí vyčítají, že zemi uvrhla do chaosu. Mayová tedy rozjíždí další kolo vyjednávání s dosavadními hlavními partnery z členských států, jenže třeba šéf Evropské komise Junker nebo předseda Evropské rady Tusk jí vzkázali, že už není o čem jednat.

Konference OSN v Maroku
10.12.
pravidla migrace

Mezinárodní pakt o migraci je na světě, Česká republika je proti

164 členských zemí OSN schválilo mezinárodní pakt o migraci. Hlasování se nezúčastnily tři desítky států včetně České republiky, která dohodu dlouhodobě nepodporuje. Členové OSN doufají, že smlouva přispěje ke zlepšení mezinárodní spolupráce v řešení migrační otázky.

Theresa Mayová
aktualizováno 10.12.
opuštění unie

Hlasování o brexitu odloženo. Jiná dohoda nebude, zní z EU

Britská vláda se kvůli vnitropolitickým neshodám rozhodla odložit úterní hlasování britského parlamentu o připravené brexitové dohodě mezi Londýnem a zbytkem Evropské unie. Premiérka Theresa Mayová to dnes oznámila v Dolní sněmovně a potvrdila tak spekulace tisku. Dodala, že o problematické části dohody, takzvané irské pojistce, bude znovu jednat se svými protějšky z EU a že představitelé unie jsou této diskusi otevření. Předseda Evropské rady Donald Tusk ale vzápětí na twitteru napsal, že EU nebude brexitovou dohodu s Londýnem znovu projednávat, což se týká i záložního řešení pro režim na irské hranici. Britský i zahraniční tisk píše o ponížení Mayové a chaosu.