Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Euro - ilustarční foto
20.11.
volby v německu

Eurozóna v nejistotě! Po vládním krachu v Německu oslabuje euro

Euro zahájilo týden poklesem, protože krach jednání o nové německé vládě posílil obavy z politické nejistoty v největší ekonomice eurozóny. Vůči americkému dolaru jednotná evropská měna ztrácí půl procenta na 1,1735 USD, k japonskému jenu klesla až na dvouměsíční minimum.

Petr Bendl
aktualizováno 19.11.
Preferenční hlasy

ODS musí vyměnit poslance! Bendl vypadl, nahradí ho Kupka

Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích.

Sčítání hlasů
09.11.
volby 2017

Soud vyhověl stížnosti na volby. Budou se přepočítávat hlasy

Nejvyšší správní soud (NSS) si vyžádal volební dokumentaci z poloviny Středočeského kraje, bude kontrolovat preferenční hlasy pro kandidáty ODS v 915 okrscích. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků.

Prásk.tv píše:

ČSM 2017
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Katalánští separatisté vyhráli volby
26.10.
vyhlášení nezávislosti

Hrozí omezení autonomie, premiér Katalánska udělal nečekaný krok

Senátní komise v Madridu ve čtvrtek projedná návrh španělské vlády na omezení autonomie Katalánska, už v pátek by pak mělo být definitivně rozhodnuto. Ačkoli je situace v zemi velmi napjatá a krize kvůli vyhlášení nezávislosti vrcholí, katalánský premiér Carles Puigdemont se odmítl zúčastnit stěžejních jednání Senátu, kde měl mimo jiné vysvětlil své postoje.

Volby - BN
aktualizováno 21.10.
Druhý den voleb ON-line

Volby vyhrálo ANO,  ČSSD propadla. Ve Sněmovně bude 9 stran

Všechny hlasy už jsou sečteny. Volby vyhrálo hnutí ANO, které podpořilo necelých 30 % voličů. Druhá příčka s podporou 11 % patří ODS. Třetí jsou Piráti před SPD a KSČM. ČSSD je až šestá. Do Sněmovny se dostali také lidovci, Starostové a TOP 09.

Volební místnost - ilustrační
20.10.
Zvláštní volební místnosti

Netradiční volby: Lidé hlasují ve stavebních buňkách i zbrojnici!

Volební místnosti jsou většinou na obecních úřadech, školách nebo ve vesnických restauracích. Někde však lidé volili i na místech, kde byste to rozhodně nečekali.

Miloš Zeman volí
aktualizováno 20.10.
Lídři u voleb

Prezident Zeman: "Volil jsem Čecha!" Hlasovali i lídři stran

Všichni volební lídři hodili v pátek lístky do urny. Do školy v pražských Stodůlkách zamířil také prezident Miloš Zeman, který šel volit hned po návratu z návštěvy Plzeňského kraje.

Volby - 1
aktualizováno 20.10.
Volby do Sněmovny

První den voleb hlasovaly dvě pětiny voličů! Mezi nimi i lídři stran

První den letošních voleb do Poslanecké sněmovny v Česku ve 22:00 skončil. Během osmi hodin si cestu do volebních místností našly podle odhadu volebních komisařů zhruba dvě pětiny z více než osmi milionů voličů. Účast se ovšem v regionech dost lišila.

Volby do Senátu - volební místnost - 4
aktualizováno 20.10.
Dejte si pozor!

Oblečení u voleb má přísná pravidla. Kdy vás od urny vyhodí?

V pátek a v sobotu zamíří Češi k volebním urnám volit nové poslance. O přízeň voličů se uchází přes 7 tisíc kandidátů. Volit mohou všichni, kterým bude nejpozději v sobotu 18 let. Na co je ještě potřeba při hlasování nezapomenout?

Voličský průkaz - 1
18.10.
Do 16 hodin

Potřebujete voličský průkaz? Dnes máte poslední šanci si ho vyřídit

Ve středu 18. října končí lhůta, kdy mohou voliči žádat o vydání voličského průkazu. Ten umožňuje volit mimo místo trvalého bydliště. Žádost je možné vyřídit už jen osobně a to do 16 hodin. Pak se stálé seznamy voličů uzavřou a o voličské průkazy nebude možné žádat.