Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kardinál George Pell
01.05.
Obří skandál

Vatikánský "hlavoun" míří k soudu. Kvůli zneužívání chlapců

Jednoho z nejvýše postavených mužů Vatikánu - australského kardinála Džordže Pella čeká soud, kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání. V sedmdesátých a devadesátých letech měl mimo jiné v katedrále v Melbourne zneužívat chlapce. Před tamním soudem kardinál všechna obvinění popřel.

Procesí s ostatky kardinála Josefa Berana je v pohybu
aktualizováno 21.04.
Poslední cesta

Ostatky kardinála Berana dorazily do katedrály svatého Víta

Kardinála Josefa Berana, kterého pronásledovali komunisté i nacisté, čekala dnes poslední cesta. Rakev s jeho ostatky byla totiž dopoledne převezena ze Strahovského kláštera do katedrály svatého Víta na Pražském hradě. Vše odstartovalo v 10 hodin.

Přivezli ostatky kardinála Berana, politického vězně i vyhnance
20.04.
cesta z říma

Přivezli ostatky kardinála Berana, politického vězně i vyhnance

Na letišti v pražských Kbelích v pátek přistál vládní speciál s ostatky pražského arcibiskupa a později kardinála Josefa Berana. Duchovnímu, který byl politickým vězněm komunistického režimu a v roce 1969 zemřel jako vyhnanec v Římě, se přímo na letišti poklonili předseda senátu Milan Štěch a ministryně obrany Karla Šlechtová.

Prásk.tv píše:

Kardinál Miloslav Vlk
čtěte o tématu kardinál na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Miloš Zeman, Dominik Duka
aktualizováno 01.03.
přímluva

Zeman poslal dopis papeži. Přimluvil se za kardinála Duku

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dopis papeži Františkovi. Oroduje v něm za kardinála Dominika Duku v reakci na stížnost skupiny věřících. Ti papeži sepsali dopis, ve kterém žádají, aby mu neprodlužoval mandát.

Mše za prezidenta Miloše Zemana a vlast
13.02.
Plánují protest

Část katolíků odmítá Duku: Církev "hnědne", poslali dopis papeži!

Skupina českých katolíků odmítá, aby kardinál Dominik Duka dál působil jako pražský arcibiskup. V dopise, který zveřejní ve středu, vyzvali papeže Františka, aby Dukovi neprodlužoval mandát. Na středu chystají také protesty před Arcibiskupským palácem.

Kardinál Bernard Law
20.12.
Bylo mu 86 let

Zemřel kardinál, který kryl zneužívání stovek dětí kněžími

Ve věku 86 let zemřel ve středu v Římě kardinál Bernard Law, americký duchovní, který byl nejvýraznější tváří jednoho z největších skandálů, který v posledních letech zasáhl katolickou církev. Jako bostonský arcibiskup měl krýt zneužívání dětí kněžími. Po skandálu musel ve své funkci skončit.

Dominik Duka kritizuje Lidl
03.09.
smazané kříže

Kardinál odsoudil odstranění křížů v reklamních letácích Lidlu

Smazané kříže u řeckých kostelů na reklamním letáku řetězce Lidl naštvaly i kardinála Dominka Duku. Zakrátko může dojít k odstraňovaání křížů a kostelů skutečných, napsal v otevřeném dopise řeckému velvyslanci, kde vyjádřil jeho zemi podporu.

Kardinál George Pell
26.07.
Skandál ve Vatikánu

Kardinála obvinili ze zneužívání chlapců! U soudu byl jen pět minut

Před soudem v Austrálii stanul třetí nejvyšší představitel katolické církve - kardinál George Pell. Čelí obvinění ze sexuálního zneužívání chlapců, kterého se měl dopustit ještě jako mladý kněz v 70. letech. Kardinál od začátku vyšetřování tvrdí, že je nevinný, a do rodné země přijel očistit své jméno.

Kardinál George Pell
29.06.
George Pell

Skandál ve Vatikánu! Papežova poradce obvinili ze zneužívání dětí

Australská policie obvinila kardinála a papežova poradce George Pella ze sexuálního zneužívání dětí. Toho se měl dopustit v 70. a 80. letech, po dlouhé době se přihlásilo několik obětí.

Rozloučení s Kardinálem Vlkem
aktualizováno 25.03.
smuteční akt

Česko se loučilo s kardinálem Vlkem, svatý Vít byl úplně plný

Stovky spolupracovníků, státníků i příbuzných se dnes naposledy loučily s kardinálem Miloslavem Vlkem. Zádušní mše začala v 11 hodin v katedrále svatého Víta a trvala přibližně dvě hodiny. Portál TN.cz vysílal mši v přímém přenosu.