Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozloučení s Kardinálem Vlkem
Aktualizováno 25.3. 2017 20:19
smuteční akt

Česko se loučilo s kardinálem Vlkem, svatý Vít byl úplně plný

Stovky spolupracovníků, státníků i příbuzných se dnes naposledy loučily s kardinálem Miloslavem Vlkem. Zádušní mše začala v 11 hodin v katedrále svatého Víta a trvala přibližně dvě hodiny. Portál TN.cz vysílal mši v přímém přenosu.

Lidé se louří se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem
Aktualizováno 23.3. 2017 21:09
Poslední sbohem

S kardinálem Vlkem se loučí stovky lidí! Tělo vystavili v katedrále

S kardinálem Miloslavem Vlkem, který zemřel minulou sobotu, se přichází rozloučit mnoho desítek lidí. Jeho tělo je dnes vystaveno v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, kde bude po sobotní zádušní mši uloženo do hrobky. Katedrála se dnes pro turisty uzavřela v 15:00 a od 17:00 mohou věřící přijít uctít památku někdejšího pražského arcibiskupa a primase českého. Už v 16:30 se fronta od vchodu do katedrály táhla po její levé straně celou Vikářskou ulicí.

Poslední rozloučení

Na pohřeb kardinála Vlka dorazí stovky lidí. Přijede i papež?

Pražské arcibiskupství zveřejnilo podrobnosti pohřbu kardinála Miloslava Vlka. Lidé se s ním budou moci rozloučit už ve čtvrtek v Chrámu svatého Víta, v pátek v kostele svatého Benedikta na Hradčanech a pohřeb pak začne v sobotu hodinu před polednem v katedrále svatého Víta. Tam se chystají i lidé z jeho rodné obce a širokého okolí. Chybět nebudou ani jeho nejbližší.

Prásk.tv píše:

Kardinál Miloslav Vlk
čtěte o tématu kardinál na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

poslední sbohem

Kardinál Vlk bude mít mši na Hradě, lidem vystaví i jeho rakev

Poslední rozloučení s kardinálem Vlkem se uskuteční v sobotu ve svatovítské katedrále. O termínu dnes rozhodli na pražském arcibiskupství. Kardinál Miloslav Vlk, který trpěl rakovinou plic, zemřel včera krátce před desátou hodinou dopolední na nemocničním lůžku. Bylo mu 84 let.

Kardinál Miloslav Vlk
Aktualizováno 18.3. 2017 20:54
kondolence

Česko reaguje na smrt kardinála: Vlk přesáhl svou dobu

Zesnulý kardinál Miloslav Vlk přesáhl svoji dobu a dokázal převést církev z prostředí totality do svobodné společnosti. ČTK to řekl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Další politici označili zesnulého kardinála za statečného muže a poděkovali mu za celoživotní práci. Kardinál Vlk v zemřel dnes ve věku 84 let.

Dominik Duka
Aktualizováno 28.2. 2017 14:48
migrační krize

Duka: Na ulicích to vypadá jako v roce 1939 při mobilizaci

Společnost je podle kardinála Dominika Duky rozdělena mnoha faktory, vnějšími i vnitřními. Z vnějších faktorů zdůraznil kardinál Duka migraci. Podle něj je vztah národa k uprchlíkům jiný, něž se o něm ve skutečnosti hovoří. Zároveň je třeba si podle něj uvědomit, že již nežijeme v normální prostředí, na ulicích to vypadá jako v roce 1939, kdy byla mobilizace. "Můžeme tedy říci, že nevnímáme současnou migraci jako ohrožení?" ptá se karidnál Duka v rozhovoru s Renatou Kalenskou pro Seznam Zprávy.

1957638
Aktualizováno 31.1. 2017 15:19
povzbudivá slova

Nemocný kardinál Vlk plný dojetí: "Přišel telefonát od Svatého otce!"

Když vyšlo najevo, že má kardinál Miloslav Vlk rakovinu plic, mezi lidmi se zvedla obrovská vlna solidarity. Dojatý kardinál přijal stovky přání brzkého uzdravení a pochlubil se telefonátem, který mu udělal zřejmě největší radost. Ozval se mu sám papež František.

Kardinál Miloslav Vlk
Aktualizováno 23.1. 2017 21:39
vážná nemoc

Kardinál Vlk má rakovinu plic. Odejít "tam" je správné, řekl

Kardinál Miloslav Vlk má rakovinu plic s metastázemi do kostí a připravuje se na náročnou chemoterapii. Oznámil to na svých osobních stránkách kardinal.cz.

Christoph Schönborn při prezentaci Amoris Laetita
Aktualizováno 13.9. 2016 22:23
oslavy bitvy

Muslimové chtějí dobýt Evropu, varoval rakouský kardinál

Rakouský kardinál varuje před islamistickou vlnou, podle něj se muslimové snaží vymýtit křesťanství a ovládnout Evropu. Kardinál Christoph Schönborn své varování zveřejnil během církevního svátku Jména Panny Marie, píše rakouský portál TheLocal.

Mše na Veleghradě
Aktualizováno 5.7. 2016 21:59
národní pouť

Češi a ateisté? Na poutní mši na Velehradě dorazilo 23 000 lidí!

Poutní mše na Velehradě se dnes zúčastnilo 23 tisíc lidí. Národní pouť byla součástí vrcholících oslav příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Tématem byla mimo jiné pravda, milosrdenství a pokora.