Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Na skříni na východě Slovenska se zjevily tváře Ježíše a Satana
14.01.
Poprask na Slovensku

Na skříni se objevil Ježíš i Satan. Zjevení prozkoumá farář

Rodina Horváthových z malé obce na východě Slovenska věří, že se stala svědkem zjevení. Na skříni se prý objevila tvář Ježíše Krista. A také knížete pekel. Vše chce osobně prověřit místní farář.

Papež František při poselství Městu a světu
aktualizováno 25.12.
Urbi et orbi

Státy by měly dospět k řešení války v Sýrii, vyzval papež

Papež František v dnešním tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) zdůraznil důležitost bratrského soužití lidí různých národů, kultur a náboženství. Lidi na celém světě přitom vybídl, aby rozmanitost vnímali jako zdroj obohacení, a nikoli jako nebezpečí. Znepřátelené strany v oblastech zmítaných válkami, jako je Sýrie, Jemen či řada afrických zemí, papež vyzval k usmíření. Apeloval také na obnovu dialogu mezi Izraelci a Palestinci.

Papež František, Urbi et orbi
21.12.
Jasný apel

Vydejte se spravedlnosti, vyzval papež kněží zneužívající děti

Papež František vyzval kněží, kteří zneužili nezletilé děti, aby se vydali světské spravedlnosti a připravili se na "boží soud". Jde o nejdůraznější slova, které hlava římsakokatolické církve uvedla od doby, kdy vypukl skandál se zneužíváním dětí kněžími.

Prásk.tv píše:

Follow JC Go! - 1
čtěte o tématu církev na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Sloučení pravoslavných církví na Ukrajině
15.12.
pravoslavná církev

Velká změna v náboženství, Ukrajina má novou národní církev

Představitelé ukrajinských pravoslavných církví dnes na církevním sněmu v Kyjevě schválili sloučení svých organizací v nezávislou ukrajinskou národní církev. Potvrdil to podle světových tiskových agentur ukrajinský prezident Petro Porošenko. Synod podle Porošenka zvolil hlavu nové církve - metropolitu kyjevského a celé Ukrajiny Epifanije. "Tento den vejde do dějin jako posvátný den - den konečné nezávislosti na Rusku," prohlásil podle agentury Reuters ukrajinský prezident před tisícovkami přívrženců.

církevní restituce
13.12.
vracení majetku a peněz

Poslanci řešili církevní restituce, novela prošla do dalšího čtění

Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.12.
Náhrady od státu

Poslanci se hádají o náhrady pro církve, komunisté je chtějí danit!

Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní schůze, na níž poslanci pokračují v debatě o návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím.

Šťastní lidí
aktualizováno 09.10.
netradiční náboženství

Bude v Česku nové náboženství? Lidé chtějí uznat Církev smíchu

Česko bude mít možná o jednu církev víc. Ministerstvo kultury jedná o tom, zda oficiálně uzná Církev smíchu. S myšlenkou přišla dvojice Pražanů, která věří, že smích dokáže vyléčit všechny strasti života. Někteří lidé to považují za nesmysl.

Sexuální robotka
05.10.
Anketa + video Sex s roboty

Robotický nevěstinec má utrum! Nejsme Sin City, prohlásilo město

Měl to být první vykřičený dům se sexuálními robotkami ve Spojených státech. Texas ale tento nevěstinec zakázal - i kvůli církvi, která se proti sexu s roboty hlasitě ohrazovala.

Budoucí kněz Vojtěch Blažek
aktualizováno 30.09.

VÍKEND: Průběh přípravy na vysvěcení budoucího kněze

Už jste někdy přemýšleli o tom, kdo u nás studuje na kněze? Kdo se dobrovolně vzdá možnosti založit rodinu a k tomu přijme celoživotní celibát? Podle představitelů katolické církve vládne představa, že na kněze jdou studovat samí podivíni.

Sexy robot
25.09.
Robotické nevěstince

Zakažte sexuální roboty! Muži na nich trénují znásilnění, zuří církev

Americká firma vyrábějící sexuální robotky plánuje otevření "vykřičeného domu", kde si zákazníci budou moci robotku pronajmout a vyzkoušet předtím, než si ji pořídí natrvalo. Jenže to se nelíbí místní církvi, podle které na živých pannách muži akorát trénují znásilnění.