Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 15.03.
Michal Murín

Babiš oznámil odvolání šéfa GIBS. Podle opozice ji chce ovládnout

Premiér v demisi Andrej Babiš neprodleně zprostí služby šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Babiš to oznámil na čtvrtečním jednání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Část poslanců už předtím na protest opustila sám.

Rozinky z Alberta obsahovaly ochratoxin - 1
15.03.
Kontrola SZPI

Albert prodával jedovaté rozinky! Mohly způsobit i rakovinu

Inspektoři odhalili rozinky, které obsahovaly jedovatý ochratoxin. Povolené množství překročila toxická látka trojnásobně. Do Česka se dostaly z Íránu přes slovenskou firmu. Prodávaly se v Albertu.

UZAVŘENÉ PROVOZOVNY ZA ÚNOR 2018
aktualizováno 04.03.
velký přehled uzavřené provozovny

Švábi v bistru, myši v pekárně! Inspektoři zavřeli i známé podniky

Hned 21 provozoven museli v únoru částečně nebo zcela uzavřít kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Hygienické podmínky, ve kterých se připravovalo jídlo, byly totiž na katastrofální úrovni.

Prásk.tv píše:

Med
čtěte o tématu inspekce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Žena na nákupu
aktualizováno 24.02.
Med, olej, maso

Tyto potraviny se nejčastěji falšují! Dávejte pozor, varují inspektoři

Med, olej a také maso. To jsou podle inspektorů nejčastěji falšované potraviny. Med se míchá s cukrem, olej se například vydává za extra panenský a do masa se píchá voda nebo se prodává zmrzlé i s ledem. Právě takové mořské ryby objevila inspekce v Novém Jičíně.

Úroda jablek
aktualizováno 23.02.
Škodlivé množství

Kontrola znovu odhalila pesticidy v jablkách z Polska! Už počtvrté

Za poslední tři měsíce odhalila kontrola už počtvrté jablka z Polska, která byla plná pesticidů. I tentokrát vzorek odebrali v prodejně Makro, dodavatelem byla společnost z Turnova.

Tankování
16.02.
pokutované benzinky

Na těchto benzínkách se šidilo, ČOI rozdala pokuty za 750 tisíc

Česká obchodní inspekce stále pokračuje v kontrolách jakosti paliva na čerpacích stanicích a jen během ledna inspekce vyměřila ve dvou případech pokuty v celkové výši 750 tisíc korun. V loňském roce inspekce pokutovala hned sedmnáctkrát.

Policisté v civilu vytáhli v Plzni zbraň na řidiče
aktualizováno 15.02.
Případ z Plzně

Policista mířil pistolí na řidiče. Obvinili ho, hrozí mu 5 let vězení!

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jednoho z policistů, který loni v září v Plzni namířil pistolí na řidiče. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. Druhý policista se podle inspekce trestného činu nedopustil.

Nakupování - 1
14.02.
Kontroly SZPI

Letáky i reklamy klamou! Inspekce odhalila 50 porušení zákona

Inspektoři v minulém roce kontrolovali asi stovku reklamních sdělení. Prověřovali pravdivost letáků, informací na internetu i inzerce v tisku. Porušení zákona zjistili v téměř polovině případů. Nejčastěji řešili doplňky stravy.

Bistro plné švábů
12.02.
video kontrola szpi

Bistro uzavřeli kvůli švábům. Je jich tam tolik, že nejdou vyhubit!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v pátek uzavřela bistro v Brně poté, co v kuchyni našla velké množství švábů. Hmyzu je tam tolik, že se ho stále nedaří vyhubit. Provozovna tak zůstává dál zavřená.

Kostka ledu
aktualizováno 11.01.
kontrola SZPI

Dáváte si do pití led? Skoro půlka neprošla kontrolou na bakterie

Pokud si necháváte dát led do pití, pak byste měli dávat pozor. Inspektoři potravinářské inspekce odhalili, že téměř polovina hodnocených ledů do nápojů v restauracích a dalších provozovnách nesplnila zdravotní a hygienické limity. Analýza prokázala nevyhovující hodnoty pro výskyt některých bakterií.