Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tržby EET
aktualizováno 09.07.
evidence tržeb

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek

Úřady udělily rekordní pokutu v rámci elektronické evidence tržeb (EET), ta činí neuvěřitelných 270 tisíc korun. Pokutu dostal pražský podnikatel kvůli vydávání falešných účtenek. Celkem už padly pokuty ve výši téměř 100 milionů korun.

ČOI pokutovala benzínky za nekvalitní palivo - mapa
05.07.
seznam čerpacích stanic

Tyhle benzínky prodávaly nekvalitní pohonné hmoty. MAPA

Česká obchodní inspekce (ČOI) udělila v tomto roce pokuty za nekvalitní pohonné hmoty už deseti provozovatelům čerpacích stanic. Nejvyšší pokuta se vyšplhala na 450 tisíc korun.

Česká obchodní inspekce kontroluje paliva
27.06.
ČOI

Inspekce odhalila další nekvalitní benzin! Zakázala jeho prodej

I v květnu se Česká obchodní inspekce zaměřila na kontrolu kvality pohonných hmot. Inspektoři odebrali celkem 228 vzorků, jakostním požadavkům nevyhověly hned tři z nich. To je oproti dubnu zhoršení. Prodejci museli stáhnout na 32 386 litrů automobilového benzínu.

Prásk.tv píše:

Med
čtěte o tématu inspekce na Prásk.tv
Best šunková delikatesa
aktualizováno 22.06.
kontrola SZPI

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?

Inspekce opět odhalila falšovaný masný výrobek, který lživě uváděl obsah masa. Konkrétně se jedná o hovězí šunkovou delikatesu z Polska. Výrobek obsahoval o celých 10 % masa méně. Falšované potraviny byly staženy z trhu.

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 08.06.
Uprázdněné místo

Do čela GIBS se zájemci nehrnou, Babiš vypíše druhé kolo výběru!

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásí druhé kolo výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů, které je od začátku května volné po odchodu Michala Murína.

Opilá učitelka Ludmila Večerková
aktualizováno 25.05.
Trable na základní škole

Ředitelka měla řídit opilá, navíc ji zaměstnanci udali školní inspekci

Česká školní inspekce a severomoravská policie prověřují ředitelku Základní školy v Ostravě-Jih Ludmilu Večerkovou. Podle informací televize Nova je podezřelá z toho, že řídila opilá. To však není jediný problém, kvůli kterému jí hrozí, že by mohla ze školy odejít.

Karla Šlechtová
22.05.
miliardový kšeft

Šlechtová vrací úder: Chtějí mě zničit kvůli kontrolám zakázek

V souvislosti se zakázkou na mobilní radary za několik miliard korun pro českou armádu inspekce ministerstva obrany zjistila "extrémně závažné nálezy". Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) řekla v rozhovoru ČTK, že se proto obrátila na Vojenskou policii. Kontaktovala ji i v souvislosti s dalšími zakázkami ministerstva obrany z minulosti. Ministryně naznačila, že problémy týkající se velkých zakázek mohou souviset s "mediálními útoky" proti ní z posledních týdnů.

Nekvalitní maso v letákové akci společnosti Penny Market
aktualizováno 17.05.
nekvalitní maso

Letáky slibovaly levné maso, inspektoři ale zakázali jeho prodej

Letáková akce společnosti Penny Market nabízela několik masných výrobků, které inspekce nařídila stáhnout. Etikety slibovaly vysoká procenta obsahu masa, skutečnost byla ale úplně jinde. Výrobky musel prodejce okamžitě stáhnout.

Policisté - ilustrační foto
17.05.
Hledají další oběti

Policista balil ženy na uniformu, lákal z nich peníze na sázení

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá pětatřicetiletého policistu z Prahy, který měl podle obvinění lákat pod různými záminkami z mladých žen peníze, které pak používal na hazardní hry. Podle inspekce takto přilepšoval své peněžence od roku 2013. GIBS teď hledá další oběti.

Štítky na oděvech
aktualizováno 27.04.
klamání zákazníků

ČOI řeší nový druh podvodů! Výrobci lžou ve složení oblečení

Česká obchodní inspekce se setkala s novým druhem podvodů. Výrobci oblečení i koberců a závěsů uvádějí na štítcích lživé údaje o složení. Například místo šatů, které by měly být ze 100% bavlny, si ve skutečnosti koupíte výrobek z jiného materiálu. Prodejcům takto označeného zboží hrozí pokuta až do pěti miliónů korun.