Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zvláštní světlo nad Mexico City
17.01.
VIDEO Zvláštní světlo

Přistává UFO, báli se lidé divných záblesků! Mají snadné vysvětlení

Sociální sítě zaplavila videa obyvatel Mexico City, kteří se domnívali, že natočili přistání mimozemské lodi. Nad městem blikalo zvláštní světlo, které údajně doprovázely podivné zvuky. Podle úřadů ale za efekt mohla porucha dvou transformátorů.

Smutné dítě
13.01.
Nechala vzkaz

Dívenka spáchala sebevraždu. Chtěla, aby její matka byla šťastná

Mexičtí policisté vyšetřují případ desetileté holčičky, která spáchala sebevraždu. Zanechala po sobě srdcervoucí vzkaz, ve kterém píše, že bez ní bude její matka konečně šťastná.

Donald Trump
11.01.

VIDEO: Trump pohrozil vyhlášením nouzového stavu

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil stavem nouze, který prý vyhlásí, pokud se s demokraty nedohodne na financování ocelové bariéry na hranici s Mexikem. Podle expertů by to ale vedlo k žalobám. Stav nouze totiž může vyhlásit jen v případě ohrožení národní bezpečnosti.

Prásk.tv píše:

Horrorový nález na výletě - 1
čtěte o tématu Mexiko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Pavouci vybíhali z černé koule
08.01.
video Originální skrýš

Turisté objevili chlupatou kouli. Neuvěříte, co se z ní vyklubalo!

Velké překvapení zažili dva turisté, kteří se v Mexiku vydali do jeskyně ve městě Álamos. Blízko ní zahlédli černou chlupatou kouli, o které si mysleli, že je to nějaké zvíře. Když se dostali blíž, pokusili se do koule dloubnout. Okamžitě z ní začaly vybíhat stovky pavouků.

Donald Trump
05.01.
Hranice s Mexikem

Trump blokuje platy 800 tisíc lidí! Kongres odmítá postavit jeho zeď

Šéf Bílého domu Donald Trump je připravený blokovat financování federálních úřadů měsíce nebo dokonce roky, pokud se do nového rozpočtu nezapracují náklady na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Jenže 112 miliard na zeď demokraté vytrvale odmítají.

Donald Trump
aktualizováno 04.01.
Nouzový režim

Sněmovna USA schválila peníze pro úřady. Trumpovi na zeď nedala

Americká Sněmovna reprezentantů schválila ve čtvrtek večer dvojici návrhů ukončujících nouzové fungování vládních úřadů. Krátce poté, co díky volbám získali ve sněmovně většinu demokraté, prosadili text, který má zajistit dostatek peněz pro většinu federálních úřadů do konce září. Bílý dům nedlouho před hlasováním varoval, že poradci prezidenta Donalda Trumpa doporučili návrhy vetovat.

Volby v Mexiku
02.01.
mexiko riziková práce

Starostu zastřelili jen hodinu a půl po jmenování přímo na ulici

Sotva složil slib při nástupu do funkce, mexického starostu zastřelili. Alejandro Aparicio Santiago si nového úřadu užil jenom hodinu a půl. Za rok bylo v Mexiku zavražděno 175 politiků.

Hranice Mexiko
aktualizováno 30.12.
Imigrační politika

Smrt dětí migrantů zavinili demokraté, tvrdí Donald Trump

Americký prezident obvinil opoziční demokraty, že jsou zodpovědní za smrt dětí či jakéhokoli jiného migranta na hranici Spojených států. Napsal to v sobotu na svůj twitter. Podle něj vše vyřeší stavba zdi, o jejíž financování se s demokraty pře.

2225749
28.12.

VIDEO: V Mexiku otevřeli kavárnu Harryho Pottera

V kavárně jsou umístěny repliky kouzelnických pomůcek a nejen to. Menu je tvořeno pokrmy a sladkostmi, tak jak je znají fanoušci z filmů o Herrym Potterovi.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
18.12.

VIDEO: Američané ročně deportují zpátky až 100 tisíc lidí

Situace na hranici Mexika a Spojených států se dál vyostřuje. Stovky migrantů se denně snaží překonat zeď, která země odděluje.