Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vondráčková a David zazpívají prezidentovi na oslvě
aktualizováno 14.03.
chystají se i protesty

Zeman chystá večírek pro přátele. Zazpívá mu Vondráčková i David

Přibližně tisíc hostů by mělo dorazit do Španělského sálu na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman tam pořádá slavnostní koncert k příležitosti své inaugurace. Informoval o tom v úterý jeho mluvčí Ovčáček během tiskové konference. První hosté se začali scházet už v pů páté.

Václav Klaus, Miloš Zeman
09.03.
Roztržka starých přátel?

Klausův institut se tvrdě opřel do Zemana: Bylo to nedůstojné!

Prezident Miloš Zeman při čtvrteční inaugurační řeči dal průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů. Uvedl to dnes na svém webu Institut Václava Klause (IVK). Podle člena správní rady IVK Ivo Strejčka bylo nemístné, aby část svého prezidentského poselství Zeman věnoval zbytečným útokům na média. Prezident si podle něj spletl žánr.

Inaugurace Miloše Zemana - 15
09.03.
Odchod politiků

Zemanovu inauguraci řeší v cizině: "Prokázal schopnost rozdělovat!"

Inaugurace českého prezidenta obletěla svět. Zahraniční média si všimla momentu, kdy někteří hosté na protest proti Zemanovým slovům opustili Vladislavský sál. Informovaly o něm všechny významné agentury.

Prásk.tv píše:

Donald Trump
čtěte o tématu inaugurace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Inaugurace Miloše Zemana
aktualizováno 08.03.
porušil tradici

Je inaugurace neplatná? Zeman při slibu neměl ruku na ústavě!

Prezident Miloš Zeman při dnešním skládání prezidentského slibu nepoložil ruku na výtisk ústavy, jak ho vyzval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Upozornila na to Česká televize. Platnost slibu podle odborníků tím porušena nebyla.

Několik hostů na protest proti Zemanovým slovům opustilo sál - 2
aktualizováno 08.03.
inaugurační projev

Žlučovitý útok pomstychtivého starce, zuří politici kvůli Zemanovi

Inaugurační projev Miloše Zemana vyvolal vlnu nevole především v řadách opozičních politiků. Zeman totiž kritizoval podnikatele Zdeňka Bakalu a některá média, na protest se několik hostů zvedlo a odešlo ze sálu. Jak své chování odůvodnili?

Několik hostů na protest proti Zemanovým slovům opustilo sál
aktualizováno 08.03.
Inaugurace

Ostuda na Hradě! Zeman rozčílil projevem hosty, odešli ze sálu

Miloš Zeman složil podruhé inaugurační slib a zahájil tak další prezidentské období. V projevu Zeman kritizoval především Zdeňka Bakalu a některá média. Několik hostů se na protest proti jeho slovům zvedlo a ze sálu odešlo.

Zeman na inauguraci
07.03.
Panují nejasnosti

Kdo bude na inauguraci chybět? Hosty zval Hrad místo Sněmovny

Inaugurace prezidenta Miloše Zemana vyvolala mezi poslanci vlnu nevole. Na ceremoniál, který je společným jednáním obou komor Parlamentu, zve hosty předseda Sněmovny. Ten prý ale ani nemá seznam pozvaných k dispozici.

Miloš Zeman při inauguraci - 2
03.03.
Slavnostní ceremoniál

Prezident znovu složí slib! Takto bude inaugurace vypadat

Inaugurace se blíží. Už za pět dní bude znovuzvolený prezident Miloš Zeman skládat slavnostní slib. Do Vladislavského sálu Pražského hradu by na něj mělo dorazit téměř 700 hostů. Přípravy už jsou v plném proudu a štáb Televize Nova se podíval i do zákulisí.

Inaugurace Miloše Zemana
22.02.
8. března

Inaugurace Zemana se blíží! Změní se ceremoniál kvůli jeho zdraví?

Inaugurace prezidenta Miloše Zemana se blíží. Slib pro druhé funkční období složí 8. března. Už teď se spekuluje, zda bude ceremoniál jiný než před pěti lety, nebo jestli zůstanou zachované zvyklosti a přísná pravidla. Stále také není kompletní seznam hostů, kteří by měli do Vladislavského sálu přijít.

Budova Václava Havla
aktualizováno 05.07.
Velká pocta

Evropský parlament pojmenuje budovu po Václavu Havlovi

Letošní 5. červenec je významný nejenom oslavou Cyrila a Metoděje. Ve večerních hodinách bude ve Štrasburku slavnostně otevřena nová budova Evropského parlamentu. Ponese jméno Václava Havla.