Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie v Ostravě vyšetřuje požár a smrt
Aktualizováno 21.6. 2017 21:49
podvod se zakázkami?

V Lánech zasahuje policie. Kvůli podvodům zadržela tři lidi

Policie zadržela tři lidi v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správy Lány, což je příspěvková organizace kanceláře prezidenta. Na místě od rána zasahuje Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Policejní supersport

Hradního protokoláře po nehodě v policejním BMW pustili ze špitálu

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš po hospitalizaci opustil Fakultní nemocnici Brno. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Kruliš se v nemocnici léčil po nehodě policejního auta z konce května, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů.

BMW i8
Aktualizováno 31.5. 2017 21:26
kontroverzní havárie

Už je jasné, kdo řídil policejní BMW. Prozradili to záchranáři

Skandál kolem nehody policejního supersportu BMW i8 se začíná rozrůstat. Podle zdroje MF Dnes z Pražského hradu, seděl ve chvíli nehody za volantem nikoli policista, ale zástupce ředitele hradního protokolu Vladimír Kruliš. Dnes to ovšem záchranáři popřeli. Jinak však případ obstupuje hluboké mlčení.

Prásk.tv píše:

Státní svátek 28. října na Pražském hradě
čtěte o tématu Hrad na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Pilný, Zeman, Babiš
Aktualizováno 24.5. 2017 20:59
Nový ministr financí

"Závist," komentoval Zeman odvolání Babiše, jmenoval Pilného

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě odvolal Andreje Babiše z funkce ministra financí. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného. Odvolání Babiše z vlády navrhl začátkem května premiér Bohuslav Sobotka.

Hra Modrá velryba
Aktualizováno 9.5. 2017 14:39
Nebezpečná hra

Policie prozradila, proč varovala veřejnost před Modrou velrybou

Česká policie čelila v uplynulých dnech kritice, že informováním o nebezpečí, které představuje internetová hra Modrá velryba, způsobila zbytečně paniku. Na případ se informoval i ministr vnitra Milan Chovanec. Policisté se teď brání, že k varování veřejnosti měli pádné důvody.

Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 5.5. 2017 07:40
Zeman a Sobotka

Ponížení, trapné divadlo, píší o setkání na Hradě deníky

Čtvrteční konfrontací prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na Pražském hradě vyvrcholila dávná nevraživost obou politiků a byla trapným a bizarním divadlem v přímém přenosu, píší dnešní deníky a zpravodajské servery.

Trenky na Hradě
Aktualizováno 5.4. 2017 21:55
potrestaný vtip

Za prezidentské trenky nad Hradem padly podmínky a pokuta

Za vyvěšení červených trenýrek nad Pražským hradem uložil dnes Obvodní soud pro Prahu 1 třem umělcům ze skupiny Ztohoven podmíněné tresty. Správě Pražského hradu také musí zaplatit přes 60.000 korun. Rozsudek není pravomocný, všechny strany si ponechaly lhůty pro případná odvolání.

VÍKEND: Kastelánka v Lednici
Aktualizováno 31.3. 2017 13:52

VÍKEND: Kastelánka v Lednici

Letos je to přesně 660 let, kdy Karel IV. slavnostně otevřel hrad Karlštejn - tehdy jen pro vybranou společnost. Od prvního dubnového dne se stovky českých hradů a zámků otevřou pro všechny - začíná totiž jejich sezóna.

boj o hrad

Hrad Bouzov zůstane Česku. Soud zamítl žalobu Německého řádu

Olomoucký krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení státního hradu Bouzov.

video neúspěšní kandidáti

Kontroly na Hradě: Co na ně Zemanovi protivníci? ANKETA

Bezpečnostní kontroly na Pražském hradě naštvaly řadu lidí. Ale co kdyby prezidentské volby před čtyřmi lety vyhrál někdo jiný? Byl by dnes Hrad volně přístupný?