Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pilný, Zeman, Babiš
Aktualizováno 24.5. 2017 20:59
Nový ministr financí

"Závist," komentoval Zeman odvolání Babiše, jmenoval Pilného

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě odvolal Andreje Babiše z funkce ministra financí. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného. Odvolání Babiše z vlády navrhl začátkem května premiér Bohuslav Sobotka.

Hra Modrá velryba
Aktualizováno 9.5. 2017 14:39
Nebezpečná hra

Policie prozradila, proč varovala veřejnost před Modrou velrybou

Česká policie čelila v uplynulých dnech kritice, že informováním o nebezpečí, které představuje internetová hra Modrá velryba, způsobila zbytečně paniku. Na případ se informoval i ministr vnitra Milan Chovanec. Policisté se teď brání, že k varování veřejnosti měli pádné důvody.

Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 5.5. 2017 07:40
Zeman a Sobotka

Ponížení, trapné divadlo, píší o setkání na Hradě deníky

Čtvrteční konfrontací prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na Pražském hradě vyvrcholila dávná nevraživost obou politiků a byla trapným a bizarním divadlem v přímém přenosu, píší dnešní deníky a zpravodajské servery.

Prásk.tv píše:

Státní svátek 28. října na Pražském hradě
čtěte o tématu Hrad na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Trenky na Hradě
Aktualizováno 5.4. 2017 21:55
potrestaný vtip

Za prezidentské trenky nad Hradem padly podmínky a pokuta

Za vyvěšení červených trenýrek nad Pražským hradem uložil dnes Obvodní soud pro Prahu 1 třem umělcům ze skupiny Ztohoven podmíněné tresty. Správě Pražského hradu také musí zaplatit přes 60.000 korun. Rozsudek není pravomocný, všechny strany si ponechaly lhůty pro případná odvolání.

VÍKEND: Kastelánka v Lednici
Aktualizováno 31.3. 2017 13:52

VÍKEND: Kastelánka v Lednici

Letos je to přesně 660 let, kdy Karel IV. slavnostně otevřel hrad Karlštejn - tehdy jen pro vybranou společnost. Od prvního dubnového dne se stovky českých hradů a zámků otevřou pro všechny - začíná totiž jejich sezóna.

boj o hrad

Hrad Bouzov zůstane Česku. Soud zamítl žalobu Německého řádu

Olomoucký krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení státního hradu Bouzov.

video neúspěšní kandidáti

Kontroly na Hradě: Co na ně Zemanovi protivníci? ANKETA

Bezpečnostní kontroly na Pražském hradě naštvaly řadu lidí. Ale co kdyby prezidentské volby před čtyřmi lety vyhrál někdo jiný? Byl by dnes Hrad volně přístupný?

Jindřich Forejt - 3
Aktualizováno 3.2. 2017 21:10
začíná příští týden

Jindřich Forejt už má novou práci! Zaměstnal ho Václav Klaus

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt už má nové zaměstnání. Nastupuje do Institutu Václava Klause. Tuto informaci přinesl web Aktuálně.cz.

Dozvíme se brzy

Bude Zeman znovu kandidovat? Z Hradu přišla jasná zpráva

Bude Miloš Zeman znovu kandidovat? Odpovědi se prezident dlouho vyhýbal, své rozhodnutí ale oznámí už brzy. Podle hradního mluvčího to prozradí na tiskové konferenci 10. března.

Podal výpověď

Forejt odešel z Hradu, teď končí i na ministerstvu zahraničí

Bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt ukončí také služební poměr na ministerstvu zahraničí. Požádal o to sám písemně. Ministerstvo žádosti vyhoví a poměr bude ukončen k pondělí 2. ledna.