Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Test balistické střely

KLDR potvrdila test nové střely. "Jsme připraveni ji použít," hrozí

Severní Korea provedla další test balistické rakety. Odpálení střely Pukguksong-2 přihlížel i vůdce Kim Čong-un. Ten prohlásil, že ke země připravena na vojenské využití rakety. Kvůli severokorejskému raketovému testu se v úterý sejde Rada bezpečnosti OSN.

Severokorejská raketa
Aktualizováno 21.5. 2017 12:20
kim hrozí

KLDR odpálila další utajenou raketu. Svět neví, co to bylo

Severní Korea dnes odpálila neidentifikovatelnou střelu. Podle tiskových agentur o tom bez dalších podrobností informovali zástupci jihokorejské armády. Raketa byla vystřelena z oblasti severně od Pchjongjangu.

USS Ronald Reagan před vyplutím z přístavu Yokosuka
Aktualizováno 19.5. 2017 12:39
narůstající napětí

Testy jaderných raket, přesuny válečných lodí! USA a KLDR zbrojí

Situace u korejského poloostrova nabírá na obrátkách. Do oblasti míří již druhá letadlová loď Spojených států. USS Ronald Reagan se připojí k USS Carl Vinson. Ke kroku, který ještě může navýšit napětí mezi USA a KLDR, přistoupily Spojené státy jen několik dní po "úspěšném" raketovém testu.

Prásk.tv píše:

Kim Čong-un - 3
čtěte o tématu KLDR na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Úspěšný test

Kim se raduje: KLDR má raketu, která unese jadernou hlavici!

Balistická raketa, kterou KLDR v neděli testovala, dokáže nést "velkou a těžkou jadernou hlavici". Sdělila to severokorejská agentura KCNA. Zkouška byla podle ní úspěšná.

navzdory OSN

Kim otestoval další raketu! Napětí kolem KLDR houstne

Severní Korea dnes v noci otestovala další balistickou střelu. Test odsoudila nejen Jižní Korea a Japonsko, ale i Spojené státy, které zvažují další sankce proti nevyzpytatelné zemi.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 4
Aktualizováno 5.5. 2017 15:19
biochemický útok

Šokující obvinění: CIA plánovala vraždu našeho vůdce, zní z KLDR

Severní Korea obvinila zpravodajskou službu Spojených států z plánovaní vraždy Kim Čong-Una. CIA k pokusu měla využít biochemickou substanci. Obvinění přichází ve chvíli, kdy mezi oběma zeměmi stále roste napětí. Čína již dříve varovala před konfliktem a vyzvala obě země ke klidu.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 7
Aktualizováno 3.5. 2017 21:03
Napětí v Koreji

KLDR ukazuje Američanům svou sílu! Připravuje další jaderný test

Korejský poloostrov i nadále svírá nejistota a rostoucí napětí. Severokorejský režim se podle satelitních snímků nejspíš připravuje k dalšímu jadernému testu. Reaguje tak na zvýšenou vojenskou aktivitu Spojených států v oblasti.

Donald Trump a Kim Čong-un
Aktualizováno 2.5. 2017 20:56
Matoucí chování

Trump chválil Kim Čong-una, pak USA zprovoznily štít v Jižní Koreji!

Prezident Spojených států prohlásil, že by se mohl setkat s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vysekl mu poklonu, když ho označil za lišáka a mladého lídra. Spojené státy ale zároveň zprovoznily systém protiraketové obrany v Jižní Koreji.

KLDR vs. USA

Napětí u Koreje roste! Japonsko vyplouvá na pomoc USA

Napětí na Dálném východě roste. Japonsko poslalo svou největší válečnou loď Izumo, aby ochránila americkou flotilu kolem letadlové lodi Carl Vinson. Ta se účastní vojenského cvičení s jediným cílem - zastrašit KLDR od dalších raketových testů. Americký prezident mezitím nevyloučil možnost vojenského zásahu proti severokorejskému režimu.

napětí roste

KLDR vypálila raketu, ta vybuchla. Na varování světa Kim neslyší

Severní Korea dnes vyzkoušela další balistickou raketu, test se ale nezdařil. Zkoušku, která se uskutečnila za mimořádně vyostřených vztahů mezi KLDR a Spojenými státy, odsoudila kromě Washingtonu i Jižní Korea a Japonsko. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Pchjongjang testem prokázal neúctu k Číně.