Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ri Chun-hee
04.12.
KLDR

Kimova hlasatelka zmizela z obrazovek. Režim chválila 44 let

Když oznamovala smrt Kim Čong-ila v roce 2011, nechávala průchod citům a zprávu četla s dramatickým pláčem. Ri Čchun-hi díky svému netradičnímu stylu byla známá po celém světě. Nicméně 75letá "Pink lady", jak se jí přezdívalo kvůli jejímu výraznému oblečení, z obrazovky zmizela.

Historická schůzka Donalda Trumpa a Kim Čong-una - 6
aktualizováno 03.12.
Láskyplný vzkaz

Trump se znovu sejde s Kimem. Vzkázal mu překvapivá slova

Americký prezident Donald Trump se znovu sejde se severokorejských diktátorem Kim Čong-unem. Kimovi prý také vzkázal, že ho má rád a splní mu jeho přání.

KLDR odstranila deset strážních věží z hraničního pásma
aktualizováno 21.11.
demilitarizovaná zóna

Strážní věže KLDR lehly popelem, Korejci úspěšně plní dohodu

KLDR pokračuje v plnění dohody s Jižní Koreou, jejímž cílem je snížit napětí na hranici obou zemí. V hraničním pásmu za pomoci výbušnin zlikvidovala několik strážných věží. O demolici informovalo jihokorejské ministerstvo obrany.

Prásk.tv píše:

Kim Čong-un - 3
čtěte o tématu KLDR na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Kim Čong-un se účastnil testování nové tajné zbraně
aktualizováno 16.11.

KLDR opět kuje pikle! Testovala novou tajnou supermoderní zbraň

Kim Čong-un přihlížel testu nové supermoderní zbraně. Informovala o tom severokorejská státní média. Ovšem o jakou zbraň se jednalo, to nikdo neví - její záběry nejsou.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 4
05.10.
satelitní snímky

Práce na likvidaci střelnice KLDR se i přes slib nepohnuly

Práce na demontáži severokorejské raketové střelnice Sohae se od začátku srpna nepohnuly i přes slib severokorejského vůdce Kim Čong-una, že střelnici zcela zlikviduje. Informovala o tom organizace 38 North, která dění v KLDR monitoruje.

Setkání prezidentů Kima a Muna
aktualizováno 19.09.
Blíže k míru

Vůdci Korejí podepsali rozsáhlou spolupráci. Chtějí i olympijské hry

Severní a Jižní Korea podepsaly prohlášení o rozsáhlé spolupráci. Společná cesta prý povede k jadernému odzbrojení poloostrova. Jihokorejský prezident Mun Če-in také věří, že by KLDR mohla v budoucnosti trvale uzavřít raketové středisko.

Kim Čong-un a Mun Če-in
aktualizováno 18.09.
Uvolnění napětí

Setkání vůdců. Jižní Korea a KLDR jsou blíže k mírové dohodě!

V severokorejském Pchjongjangu proběhlo klíčové setkání vůdců Severní a Jižní Koreje. Obě země se zavázaly podepsat mírovou dohodu, která formálně ukončí vleklý konflikt z 50. let.

Vojenská přehlídka v KLDR k 70. výročí založení země
aktualizováno 09.09.
Opulentní oslavy

Na přehlídce v KLDR chyběly balistické rakety. Země slaví 70 let!

Severní Korejci si ve velkém stylu připomínají 70. výročí vzniku země. V neděli centrem Pchjongjangu proburácela velká vojenská přehlídka. Mezi "exponáty" chyběly mezikontinentální balistické rakety a celkově byla podle pozorovatelů přehlídka skromnější než v předchozích letech.

Kim Čong-un a Mun Če-in
06.09.
Summit o denuklearizaci

Další krok k míru! Prezidenti Jižní Koreje a KLDR se opět sejdou

Severní a Jižní Korea se dohodly na uspořádání summitu svých nejvyšších představitelů, vůdce KLDR Kim Čong-una a jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, na kterém by měli diskutovat o "praktických opatřeních" vedoucích k denuklearizaci Korejského poloostrova. Setkání se bude konat od 18. do 20. září v Pchjongjangu.

Prezident Trump podepsal zákon na vojenské základně Fort Drum
aktualizováno 30.08.
Napjaté vztahy

Vojenské manévry s Jižní Koreou jsou zbytečné, má jasno Trump

Americký prezident Donald Trump se nechal slyšet, že momentálně nevidí důvod, proč by USA měly utrácet peníze za vojenská cvičení s jihokorejskou armádou. A dodal, že za špatné vztahy mezi jeho zemí a KLDR může Čína.