Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cvičení
aktualizováno dnes 06:58
hromadné cvičení

V KLDR chtějí znovu spartakiádu. Brali byste to také u nás? ANKETA

Do Severní Koreje by se už letos mohly vrátit spartakiády. O obnovení hromadných cvičení informoval The Daily Telegraph s odkazem na zahraniční cestovní kanceláře.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 09.03.
historický moment

Sejde se Trump s Kimem? Sázkaři mají jasno. Hrají o velké peníze

Donald Trump se sejde s Kim Čong-unem. Souhlas obou státníků se schůzkou oznámili vyjednavači z Jižní Koreje. Byl by to první přímý oficiální kontakt lídrů obou zemí od příměří z roku 1953. Tématem jednání má být jaderné odzbrojení severokorejského režimu a zmírnění amerických sankcí.

Donald Trump a Kim Čong-un
aktualizováno 09.03.
zlepšení vztahů?

Historický zvrat! Trump a Kim se sejdou, KLDR zdrží jaderné testy

Spojené státy se po dlouhém období dramatického nepřátelství dohodly na historickém summitu se Severní Koreou, který má vést k denuklearizaci Korejského poloostrova. Zprávu o dojednané schůzce Donalda Trumpa s Kim Čong-unem oznámil ve čtvrtek ve Washingtonu novinářům jihokorejský emisar Čchong Ui-jong, který Kimovo pozvání do Bílého domu přivezl.

Prásk.tv píše:

Kim Čong-un - 3
čtěte o tématu KLDR na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
07.03.
Smrt Kim Čong-nama

KLDR zavraždila Kimova bratra nervovým plynem, tvrdí USA!

Nevlastní bratr severokorejského vůdce byl zavražděn nervovým plynem VX, uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Kim Čong-nam zemřel loni v únoru poté, co mu dvě ženy na letišti v Malajsii nastříkaly do obličeje nebezpečnou tekutinu.

Kim Čong-un povečeřel s jihokorejskou delegací
aktualizováno 06.03.
Převratná večeře

KLDR a Jižní Korea se dohodly na schůzce! Budou jednat na hranici

Severní a Jižní Korea se dohodly, že koncem dubna uspořádají po více než desetiletí vrcholnou schůzku. Podle agentury Reuters o tom informovala jihokorejská prezidentská kancelář poté, co se dnes vrátila z návštěvy KLDR vysoká jihokorejská delegace, která se setkala se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Jaderný výbuch - ilustrační foto
16.02.
Poprvé od studené války

Světu hrozí jaderná válka, bude to katastrofa, zní varování z OSN!

Poprvé od konce studené války existuje hrozba jaderného konfliktu, myslí si generální tajemník OSN António Guterres. Mezinárodní společenství proto podle něj musí vytrvat v tlaku na severokorejský režim. Guterres to dnes řekl na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Kim Čong-un hrozí válkou
aktualizováno 30.01.
Hrozba KLDR

Šéf CIA: Kim může na USA odpálit jadernou raketu během měsíců!

Šéf americké služby CIA prohlásil, že KLDR může jaderné rakety vyvinout během několika měsíců. CIA podle Mika Pompea pečlivě zkoumá severokorejský jaderný program, který děsí celý svět.

Vojačky KLDR na přehlídce v Pchjongjangu
aktualizováno 22.01.
Sportovní duch

KLDR a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod jednou vlajkou

Mezinárodní olympijský výbor potvrdil účast Severní Koreje na únorových hrách. KLDR znovu navázala telefonické spojení se svým rivalem a oba státy Korejského poloostrova nastoupí pod společnou vlajkou jako jednotný národ. Symbolem korejské spolupráce je dívčí hokejová reprezentace, složená z hráček z Jižní Koreje i z KLDR.

Severokorejská dívčí kapela Moranbong Band
aktualizováno 21.01.
Dívčí kapela

Kim pošle na olympiádu trumf: Svoje severokorejské Spice Girls

Zimní olympiáda v Jižní Koreji se kvapem blíží. A protože na hry poputuje i delegace z KLDR, hodlá toho diktátor Kim Čong-un naplno využít. A proto na jih pošle i svoje "Spice Girls".

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 09.01.
Poprvé od roku 2015

Zástupci obou Korejí se po dvou letech sešli. I kvůli olympiádě

Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Informovaly o tom dnes agentury Jonhap či Reuters.