Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Seismograf zaznamenává zemětřesení
aktualizováno 13.10.
mírné otřesy

Poblíž jaderné střelnice KLDR se ozvalo slabé zemětřesení

Meteorologické agentury zaznamenaly v Severní Koreji slabé zemětřesení poblíž areálu, kde KLDR provádí jaderné testy. Americká geologická služba uvádí sílu otřesů 2,9 stupně, původ zemětřesení podle ní nejde určit. Podle jihokorejské agentury bylo o něco slabší, mělo sílu 2,7 stupně.

Hacker
11.10.
hackerský útok

Hackeři z KLDR ukradli tajné plány z jihu, mají i postup k zabití Kima

Hackerům KLDR se údajně podařilo ukrást přísně tajné materiály včetně detailních vojenských plánů, které vypracoval Soul společně s Washingtonem. Ukradená data obsahují i plán na odstranění severokorejského vůdce. Mluvčí jihokorejské armády podle BBC odmítl situaci komentovat.

Nadzvukový bombardér B-1B Lancer přistál v ČR
11.10.
napětí roste

Bombardéry USA přeletěly přes Korejský poloostrov, KLDR mlčí

Dva bombardéry Spojených států přeletěly v úterý večer v rámci společného cvičení s Jižní Koreou přes Korejský poloostrov. I přes velmi napjatou situaci mezi USA a KLDR zatím první noční přelet nevyvolal žádnou reakci, KLDR předtím hrozila, že sestřelí americké letouny i mimo její vzdušný prostor.

Prásk.tv píše:

Kim Čong-un - 3
čtěte o tématu KLDR na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Grafitová bomba BLU-114/B
10.10.
korejský poloostrov

Jižní Korea má proti KLDR novou bombu, dokáže "vypnout" města

Jižní Korea je schopná vyrobit zbraň, která neničí budovy a nebere lidské životy, během chvíle ale dokáže paralyzovat celá města. Jde o grafitovou bombu, která by byla schopná vyřadit elektrickou síť KLDR. V případě konfliktu neváhá Soul takové bomby použít, zveřejnila jihokorejská agentura Jonhap.

Kim Čong-un a sestra Kim Jo-čong
08.10.
Rodinný byznys

KLDR vládnou dvě děti Kim Čong-ila! Současný vůdce povýšil sestru

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dosadil do nejvyššího vedení země svou sestru Kim Jo-čong. Podle odborníků tak dál posiluje svou moc. Jo-čong by měla nahradit jinou ženu ve vládě - svou tetu, která opustila zemi poté, co Kim nechal zabít jejího manžela.

Kim Čong-un, Donald Trump
08.10.
Prezident vyhrožuje

Trump o KLDR: "Jednání jsou k ničemu, fungovat bude jen jedno!"

Americký prezident Donald Trump znovu naznačil, že se kloní k silovému řešení vztahu s KLDR. Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat".

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
02.10.
otrávili ho

Začal soud kvůli vraždě Kim Čong-nama. Ženám hrozí trest smrti!

Začal soud se ženami, které před osmi měsíci otrávily v malajsijském Kuala Lumpuru staršího bratra korejského diktátora Kim Čong-una. Kim Čong-nam zkolaboval na letišti a zemřel při převozu do nemocnice. Obviněným hrozí trest smrti.

Odsouzený Otto Warmbier - 4
aktualizováno 27.09.
Hrozivé svědectví

Rodiče mrtvého chlapce: KLDR jsou teroristé, tohle provedli Ottovi

Poprvé od jeho červnového úmrtí na veřejnosti vystoupili Cindy a Fred Warmbierovi, rodiče dvaadvacetiletého amerického studenta, který byl 17 měsíců vězněn severokorejským režimem a jen několik dní po převozu do vlasti zemřel. Rodiče se svěřili s děsivým zážitkem, jak to vypadalo, když jejich syn přiletěl z KLDR.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 1
aktualizováno 26.09.
Napětí nepolevuje

Připravte se na jaderný útok, varují úřady obyvatele Havaje

Obyvatelé Havajských ostrovů se podle úřadů mají připravit na potenciální jaderný útok ze Severní Koreje. Výstraha přichází v době stále rostoucího napětí mezi USA a KLDR.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 25.09.
Silná slova

Trump vyhlásil válku KLDR, máme právo střílet! řekl Kimův ministr

"Donald Trump vyhlásil Severní Koreji válku". Těmito slovy šokoval svět severokorejský ministr zahraničí Ri Yong-ho. Dodal, že by si celý svět měl zapamatovat, že to byli Američané, kdo válku rozpoutal.