Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

setkání putina a Si Ťin-pchinga

Čína a Rusko navrhly řešení v Koreji: Odchod USA z jihu

Víc než dvě desítky politických deklarací a mezivládních dohod o hospodářské spolupráci jsou výsledkem dnešního jednání čínského prezidenta Si Ťchin-pinga v Moskvě. Po jeho jednání s ruským hostitelem Vladimirem Putinem vydaly obě strany prohlášení s návrhem na uvolnění napětí na Korejském poloostrově.

raketový program

Severní Korea odpálila sérii protilodních raket. Napětí roste!

Severní Korea ve čtvrtek vypálila nad moře celou sérii protilodních střel z východního pobřeží, uvedla jihokorejská armáda prostřednictvím agentury Jonhap. Střely uletěly kolem 200 kilometrů než spadly do moře. KLDR čelí kvůli opakovaným testům raket sankcím od svých sousedů a velmocí.

Donald Trump a Kim Čong-un
Aktualizováno 2.5. 2017 20:56
Matoucí chování

Trump chválil Kim Čong-una, pak USA zprovoznily štít v Jižní Koreji!

Prezident Spojených států prohlásil, že by se mohl setkat s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vysekl mu poklonu, když ho označil za lišáka a mladého lídra. Spojené státy ale zároveň zprovoznily systém protiraketové obrany v Jižní Koreji.

Prásk.tv píše:

Korea
čtěte o tématu Jižní Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

rostoucí napětí

Do Jižní Koreji z USA dorazil protiraketový systém THAAD

Jednotky Spojených států začaly v Jižní Koreji s instalací vybavení pro jejich raketový štít. Děje se tak i přes masivní protesty místních obyvatel, uvádí agentura Jonhap. Oznámení přišlo jen jeden den po 85. výročí založení armády KLDR, která v rámci oslav uspořádala ohromné vojenské cvičení.

Zkouška střel

KLDR znovu provokuje! Odpálila další raketu, dopadla do moře

Severní Korea v noci na středu testovala další balistickou střelu. Šlo o raketu středního doletu, uvedla americká armáda. Severokorejci ji odpálili z východního pobřeží, uletěla asi 60 kilometrů, než dopadla do Japonského moře.

Pak Kun-hje

Sesazením to nekončí: Bývalá korejská prezidentka byla zatčena

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje obviněná z korupce byla zatčena, oznámili ve čtvrtek korejští představitelé. Dnes již bývalá prezidentka kvůli obvinění z korupce byla začátkem března odvolána. Obvinění odmítá.

Unikátní záchrana

Trajekt vytahují z mořského dna! Pozůstalí pořád neví, co se stalo

Jihokorejci vytahují potopený trajekt, na kterém zemřelo 304 lidí. Pozůstalí doufají, že v něm objeví 9 dosud pohřešovaných těl. Následná prohlídka vraku by také mohla potvrdit, že za tragédii mohlo přetížení a špatné ukotvení nákladu. Vrak ležel v hloubce 44 metrů téměř tři roky.

Děti v živém vysílání
Aktualizováno 10.3. 2017 17:28
video Přímý přenos BBC

Trapas ve vysílání! Děti vtrhly do kanceláře a pobavily tisíce lidí

Vtipný moment se odehrál během živého vysílání zpravodajské stanice BBC. Rozhovor s expertem narušila "invaze" jeho dětí.

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje
Aktualizováno 10.3. 2017 21:30
bizarní skandál

Jižní Korea sesadila prezidentku. Na demonstracích se umíralo

Jihokorejský ústavní soud dnes zbavil moci prezidentku Pak Kun-hje, kterou v prosinci parlament kvůli korupčnímu skandálu dočasně odvolal. Před soud přišli Pak podpořit její příznivci, kteří se po vynesení rozsudku střetli s policií. Při demonstracích podle policie zemřeli dva lidé. Jihokorejské ministerstvo obrany vyhlásilo armádě pohotovost kvůli možným provokacím ze strany KLDR.

KLDR testovala střelu z ponorky - 9
Aktualizováno 12.2. 2017 09:45
střela středního doletu

KLDR hrozí arzenálem! Režim otestoval raketu středního doletu

Severokorejský režim provedl v neděli další test balistické střely, cituje portál CNN jihokorejského ministra obrany. Střela středního doletu uletěla přibližně 500 kilometrů a poté spadla do Východního moře.