Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje
aktualizováno 06.04.
Korupční skandál

Exprezidentka Koreje zneužila úřad, rozhodl soud. Dostala 24 let

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje byla dnes odsouzena k 24 rokům vězení a pokutě 18 miliard wonů (bezmála 350 milionů Kč). Soud ji shledal vinnou ze zneužití pravomoci, vydírání a korupce. Exprezidentka i prokuratura se mohou proti rozsudku odvolat. Pak, která je ve vazbě a obžalobu odmítá, do soudní síně nepřišla.

Kim Čong un, Mun Če-in
05.04.
Bezpečnostní opatření

Kolik vojáků bude střežit Kima? Historický summit už se připravuje

Začaly přípravy na setkání severokorejského vůdce s jihokorejským prezidentem. Představitelé obou zemí se mají setkat 27. dubna v "nárazníkové zóně" mezi oběma zeměmi. Bezpečnostní opatření, která budou setkání provázet, jsou přísně tajná.

Kim Čong-un ve vlaku při první státní návštěvě
aktualizováno 29.03.
vzájemné vztahy

Diplomatický průlom: Schůzka vůdců KLDR a Jižní Koreje se blíží

Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se sejdou 27. dubna. Na termínu schůzky se dnes při přípravných rozhovorech dohodli zástupci obou stran. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.

Prásk.tv píše:

Kim Jong Hyun - 1
čtěte o tématu Jižní Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Rakve
26.03.
simulace smrti

Korejci si dopřávají šílenou terapii. Simulují vlastní pohřeb!

Velmi úspěšnou terapeutickou technikou je údajně simulace smrti a vlastního pohřbu s následným znovuzrozením! V Jižní Koreji začali tuto techniku uplatňovat jako obranu proti vysokému počtu sebevražd, kterých je dle statistik 40 denně, informoval web tvnoviny.sk. Klienti v Léčebném centru Seoul Hyowon zkouší, jaké je to zemřít.

Kim Čong-un povečeřel s jihokorejskou delegací
aktualizováno 06.03.
Převratná večeře

KLDR a Jižní Korea se dohodly na schůzce! Budou jednat na hranici

Severní a Jižní Korea se dohodly, že koncem dubna uspořádají po více než desetiletí vrcholnou schůzku. Podle agentury Reuters o tom informovala jihokorejská prezidentská kancelář poté, co se dnes vrátila z návštěvy KLDR vysoká jihokorejská delegace, která se setkala se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 3
aktualizováno 08.02.
vojenské defilé

KLDR ukazuje svou sílu: Den před olympiádou pořádá přehlídku!

Den před začátkem olympiády v Jižní Koreji uspořádal severokorejský diktátor obrovskou vojenskou přehlídku. Celému světu chce zřejmě ukázat svou vojenskou sílu. Jako důvod pro defilé asi 10 tisíc vojáků si vybral 70. výročí vytvoření stálé severokorejské armády.

Požár v jihokorejské nemocnici
aktualizováno 26.01.
80 zraněných

Tragédie v Jižní Koreji: Při požáru nemocnice zemřelo 41 lidí!

Nejméně 41 lidí zemřelo a 80 bylo zraněno při požáru v nemocnici ve městě Mirjang na jihovýchodě Jižní Koreje. Deset raněných je v kritickém stavu, počet obětí se může ještě zvýšit, napsala agentura AP.

Severokorejská dívčí kapela Moranbong Band
aktualizováno 21.01.
Dívčí kapela

Kim pošle na olympiádu trumf: Svoje severokorejské Spice Girls

Zimní olympiáda v Jižní Koreji se kvapem blíží. A protože na hry poputuje i delegace z KLDR, hodlá toho diktátor Kim Čong-un naplno využít. A proto na jih pošle i svoje "Spice Girls".

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 09.01.
Poprvé od roku 2015

Zástupci obou Korejí se po dvou letech sešli. I kvůli olympiádě

Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Informovaly o tom dnes agentury Jonhap či Reuters.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 05.01.
zlepšení vztahů

KLDR přijala nabídku Soulu, brzy zasednou ke společnému jednání

KLDR přijala nabídku Soulu ke společnému rozhovoru, jednání by se mělo uskutečnit už v úterý. Hlavním tématem by měla být účast Severní Koreje na zimních olympijských hrách, projednávat by se ale měly také další záležitosti, které jsou v zájmu obou zemí.