Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alain Robert - 1
aktualizováno 06.06.
Odvážný horolezec

Muž lezl na mrakodrap v Soulu. Policisté ho naháněli na plošině

Francouzský horolezec Alain Robert, kterému se přezdívá „pavoučí muž“, se ve středu pokusil zdolat nejvyšší budovu Lotte World Tower v jihokorejském Soulu. Francouz lezl na 123patrovou budovu zcela bez jištění. Výstup mu však překazila policie.

Kim Čong-un a Mun Če-in
aktualizováno 26.05.
korejský poloostrov

Šéfové obou Korejí se překvapivě opět setkali. Po krachu s Trumpem

Nejvyšší představitelé obou korejských států se dnes podle agentury Reuters překvapivě opět setkali v demilitarizovaném pohraničním pásmu. Vrcholná schůzka se uskutečnila poté, co americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zrušil červnový summit s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Hranice s KLDR - ilustrační foto
aktualizováno 19.05.
voják a civilista

Z KLDR přeběhli dva muži, je to poprvé od velkého setkání

Dva Severokorejci dnes uprchli do Jižní Koreje v člunu přes Žluté moře, informovala agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejský vládní zdroj. Námořní hranici překonal vojenský důstojník a civilista. Jde o první případ útěku z KLDR od dubna, kdy se uskutečnil summit mezi nejvyššími představiteli obou Korejí.

Prásk.tv píše:

Kim Jong Hyun - 1
čtěte o tématu Jižní Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Kim Čong un - demilitarizovaná zóna
16.05.
Diplomatická krize

Vraťte se k jednacímu stolu, apeluje Soul na Severní Koreu

Jižní Korea ve středu vyzvala KLDR k rychlému obnovení vzájemných jednání, která se sousední země rozhodla přerušit kvůli probíhajícímu cvičení korejské a americké armády.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 15.05.
Sejdou se vůbec?

Kim hrozí, že summit s Trumpem zruší! Nelíbí se mu cvičení armád

Severní Korea pohrozila zrušením červnového summitu svého vůdce Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nelíbí se jí probíhající vojenské cvičení USA s Jižní Koreou.

Setkání prezidentů Kima a Muna
aktualizováno 27.04.
Korejský summit

Průlom na Korejském poloostrově! Oba státy formálně ukončí válku

Válka na Korejském poloostrově formálně skončí! Dohodli se na tom představitelé obou států na historické schůzce v Pchanmundžonu. Boje mezi oběma stranami ustaly před 65 lety, od té doby ale na Korejském poloostrově platilo pouze příměří. KLDR také souhlasila, že se vzdá jaderných zbraní.

Kim Čong un - demilitarizovaná zóna
26.04.
podrobný harmonogram

Historická schůzka: Kim zavítá na jih, poprvé od Korejské války

Kim Čong-un se v pátek stane prvním vůdcem KLDR, který od vypuknutí Korejské války v roce 1953 vstoupí na území svého jižního souseda. V demilitarizované zóně na hranici obou zemí se setká s prezidentem Jižní Koreje Mun Če-inem. Na programu má být jednání o denuklearizaci poloostrova a možném uzavření mírové smlouvy.

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje
aktualizováno 06.04.
Korupční skandál

Exprezidentka Koreje zneužila úřad, rozhodl soud. Dostala 24 let

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje byla dnes odsouzena k 24 rokům vězení a pokutě 18 miliard wonů (bezmála 350 milionů Kč). Soud ji shledal vinnou ze zneužití pravomoci, vydírání a korupce. Exprezidentka i prokuratura se mohou proti rozsudku odvolat. Pak, která je ve vazbě a obžalobu odmítá, do soudní síně nepřišla.

Kim Čong un, Mun Če-in
05.04.
Bezpečnostní opatření

Kolik vojáků bude střežit Kima? Historický summit už se připravuje

Začaly přípravy na setkání severokorejského vůdce s jihokorejským prezidentem. Představitelé obou zemí se mají setkat 27. dubna v "nárazníkové zóně" mezi oběma zeměmi. Bezpečnostní opatření, která budou setkání provázet, jsou přísně tajná.

Kim Čong-un ve vlaku při první státní návštěvě
aktualizováno 29.03.
vzájemné vztahy

Diplomatický průlom: Schůzka vůdců KLDR a Jižní Koreje se blíží

Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se sejdou 27. dubna. Na termínu schůzky se dnes při přípravných rozhovorech dohodli zástupci obou stran. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.