Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Rakovina
aktualizováno 14.05.
Meziroční srovnání

Boj s rakovinou je stále dražší, nejvíc zabíjejí tyto typy nádorů

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila podrobné meziroční srovnání počtu nádorů a nákladů na léčbu rakoviny za poslední tři roky. Čísla ukazují, že se zvyšuje počet pacientů a souběžně s tím i peníze potřebné k jejich léčbě.

Žena na vyšetření
11.05.
náklady na zdraví

Nejdražší klient stál jen 25 milionů, chválí si VZP. Za co dá nejvíc?

Více než 306 milionů korun zaplatila v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) za dvacet svých nejnákladnějších klientů. Nad hranici 300 milionů se dostala teprve potřetí v historii. Nejdražší pacient je vyšel na 25 milionů.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna
05.05.
Pozitivní trend

VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se chlubí pozitivní statistikou. Největší zdravotní pojišťovně se totiž už několik let daří snižovat provozní náklady. Uspořené peníze tak může "vrazit" do péče o nemocné.

Holčičku bolí břicho
07.03.
vyhrála soud

Eliška potřebuje k životu lék za půl milionu! Pojišťovna jí ho odepřela

Eliška (8) by chtěla žít normálně jako ostatní děti, kvůli vzácné nemoci je ale odkázaná na lék sapropterin, který však v jejím případě odmítla pojišťovna platit. Roční cena léčby se přitom pohybuje v řádu statisíců korun. A tak se rodina obrátila na soud.

Lékař
03.03.
peníze na léčbu

Kolik stojí chřipka či omrzlina? Z těch částek se protáčí panenky!

Více než jedenáct tisíc korun zaplatí v průměru zdravotní pojišťovny za pacienta, který skončí u lékaře s omrzlinami či podchlazením. Počet lidí, kterým mráz poškodil zdraví, přitom podle údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) každým rokem roste.

Sídlo VZP (ilustrační foto)
aktualizováno 21.07.
soudní spor

Muž si musí hradit léčbu rakoviny ze svého. VZP nechce platit

Všeobecná zdravotní pojišťovna má problém. Hrozí jí, že bude muset zaplatit dva miliony korun muži, který trpí rakovinou. Jeho rodina se s pojišťovnou soudí a požaduje, aby mu zaplatila léčbu, což VZP odmítá. V pátek případ projednával Městský soud v Praze.

Vyšetření
aktualizováno 26.05.
zdraví není zadarmo

Nejdražší pacient v Česku stál loni 35 milionů! S čím nejvíc marodíme

Nejdražším pacientem VZP byl v loňském roce jednačtyřicetiletý muž z jižní Moravy. Za klienta, který trpí hemofilií, zaplatila přes 35 milionů korun. Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku ale v posledních letech klesají.

Zubař
25.03.
Úhradová vyhláška

Krásný život zubařů! Udělali méně plomb, dostali více peněz

Zubaři v minulém roce dali pacientům o desetitisíce méně plomb než v roce 2015, přesto od pojišťoven získali desítky milionů navíc. Můžou za to změny v úhradové vyhlášce. Za jednu plombu dostávají lékaři okolo 270 korun. Stomatologové ale navrhují, aby si za plomby platili pacienti.

Bonusy od pojišťovny
aktualizováno 15.09.
Index zdraví

Uvažujete o změně pojištovny? Máte poslední šanci PŘEHLED

Pokud uvažujete o změně zdravotní pojišťovny, máte posledních 14 dní. K orientaci mezi nabídkami pojišťoven vám může pomoci i Index zdraví, který dnes vydala Platforma zdravotních pojištěnců. Z tohoto porovnání vychází nejlépe malá Zaměstnanecká pojišťovna Škoda.