Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Japonský režisér převzal cenu v Cannes
aktualizováno 19.05.
Cannes

Zlatou palmu získal japonský film. Festival připomněl i Formana

Hlavní cenu filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu letos získal snímek Manbiki kazoku (Zloději z obchodů) japonského režiséra Hirokazua Kore'edy. Slavnostním předáváním cen dnes večer končí 71. ročník významné mezinárodní filmařské události.

VÍKEND: Aleš promítá filmy v původní kvalitě na své zahradě
aktualizováno 11.05.

VÍKEND: Aleš promítá filmy v původní kvalitě na své zahradě

Léto to znamená i začátek sezóny letních biografů. Byl tam asi každý a téměř většina z nás má ty okamžiky spojené s romantikou. Fenoménem posledních let jsou ale i soukromá mini kina rozložená jen tak na dvorku za domem. Na digitální techniku ale raději zapomeňte.

Jan Sedal
10.05.
bojuje o život

Herce (70) z filmu Dědictví napadl útočník! Leží v umělém spánku

Herec Ján Sedal (70), známý z filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag, leží v umělém spánku v brněnské nemocnici. V noci na sobotu ho před barem v centru jihomoravské metropole napadl muž (32) a vážně ho zranil. Policie následně podezřelého zadržela a umístila do vazby.

Prásk.tv píše:

Avengers
čtěte o tématu film na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Herec Verne Troyer
aktualizováno 22.04.
Náhlý skon

Nejmenší herec světa je po smrti. Vernu Troyerovi bylo 49 let

Ve věku 49 let zemřel americký herec Verne Troyer, který byl mnohými považován za nejmenšího herce na světě. Měřil totiž pouhých 81 centimetrů. Příčina smrti zatím není známa.

Česko bude plné hvězd z Hollywoodu
20.04.
natáčení filmů

Do ČR míří řada hollywoodských hvězd, i Vin Diesel! Tady je potkáte

Pokud v létě budete v Praze (popřípadě v Liberci), můžete při troše štěstí narazit na nejednu hollywoodskou hvězdu. Do Česka má totiž už brzy přijet na natáčení například slavný herec Vin Diesel a postupně by se tu měla objevit i téměř polovina komiksového světa legendárních Avengers.

Miloš Forman a Jim Carrey při natáčení filmu Muž na měsíci
aktualizováno 15.04.
galerie smrt legendy

Svět vzpomíná na Formana: Jim Carrey pláče, DeVito česky nadává

Úmrtí režiséra Miloše Formana zasáhlo řadu světových filmových hvězd. S mnoha z nich český oskarový režisér spolupracoval, ostatní zase zasáhla Formanova umělecká tvorba. Mezi stovkami kondolencí, které se objevili na sociálních sítích, byly i od herců Antonia Banderase, Dannyho De Vita, Michaela Douglase nebo Mii Farrow.

Režisér Juraj Herz
aktualizováno 09.04.
smutná zpráva

Zemřel režisér Juraj Herz, který natočil klasiku Spalovač mrtvol

Ve věku 83 let zemřel v neděli filmový režisér Juraj Herz, známý autor snímků s přídechem hororu i specifického humoru. O jeho úmrtí informoval na sociální síti slovenský herec Andrej Hryc.

Kamera
03.04.
Zahraniční bijáky

Pobídky pro filmaře táhnou, v ČR by se měl točit třeba Spiderman

Zahraniční filmové štáby v Česku utrácejí stále více peněz. Jen loni to byly zhruba čtyři miliardy korun. Pětina peněz se pak filmařům vrací zpět ve formě takzvaných pobídek. Ty jsou u nás ale nižší než v některých okolních státech. Aktuálně tak hrozí, že se filmové štáby přesunou jinam.

Český lev 2018
aktualizováno 10.03.
prestižní ceny

Čeští lvi znají své majitele! Který film byl v loňském roce nejlepší?

Nejlepším filmem loňského roku je rodinný snímek Bába z ledu. Jeho tvůrci v sobotu večer převzali šest Českých lvů, včetně režie a hereckých kategorií.

Leoš Stránský
10.03.
rozhovor leoš stránský

Toto je legendární "Muž s koženou brašnou"! Projel až do Hollywoodu

Možná ho znáte a ani o tom nevíte. Tenhle chlápek je totiž muž s koženou brašnou, který dostal "dvě dávky" v legendárním českém filmu Pelíšky. To ale není zdaleka všechno! Leoš Stránský je přední český kaskadér a v současné době především koordinátor kaskadérů u řady světových velkofilmů!