Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jean-Paul Belmondo
20.11.
kampaň ve Francii

Ministryně chce zakázat kouření ve filmech! Co vy na to? ANKETA

Pohled na znuděného muže s cigaretou v ústech může být v některých filmech už brzy minulostí. Zakázat kouření herců ve Francii chce tamní ministryně zdravotnictví, která v pátek spustila protikuřáckou kampaň. A po podobném omezení pro všechny státy už dříve volala i Světová zdravotnická organizace (WHO).

Úmrtí známých osobností
10.11.
Lidé je milovali

Hráli legendární role, diváci neví, že zemřeli. Tito herci nás opustili

Diváci jejich postavy milovali, mnozí u seriálů a filmů s nimi vyrůstali, že je ale postihl smutný osud, mnohdy ani netuší. Někteří zazářili třeba jen v jedné roli a ačkoliv třeba ani neznají jejich jméno, jejich obličeje si diváci pamatují dodnes.

Hacker
aktualizováno 08.11.
Škoda skoro 2 miliony

Muž nabízel na internetu tisíce filmů, teď mu hrozí pět let vězení

Muž, který měl podle policie na internetu nabízet zdarma ke stažení téměř 105 tisíc souborů, hlavně filmů, by mohl strávit až pět let za mřížemi. Olomoučtí kriminalisté ho obvinili z porušování autorských práv. Držitelům licencí na filmy měl způsobit škodu za více než jeden a tři čtvrtě milionu korun.

Prásk.tv píše:

Daniel Radcliffe - 1
čtěte o tématu film na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Ojeté auto jako dárek k Vánocům? Zde jsou rady, jak na to

Nadělit někomu pod stromeček ojeté auto vůbec nemusí být obtížné. S financováním i administrativou pak pomůže prodejce.

Roy Dotrice jako Hallyne ve Hře o trůny
17.10.
Pestrý život

Zemřela hvězda Hry o trůny a Amadea, herci bylo 94 let

Filmoví diváci si ho mohou pamatovat jako Leopolda Mozarta z oskarového Amadea Miloše Formana, ti televizní jako Dia ze seriálu Herkules nebo jako alchymistu Hallynea ze Hry o trůny. Roy Dotrice zemřel v 94 letech.

1. místo tvůrci
aktualizováno 10.10.
NFN 2017

Desátý ročník Noci filmových nadějí zná své vítěze!

Noc filmových nadějí je autorský projekt televize Nova zaměřený na podporu mladých filmových talentů. V rámci slavnostního večera odevzdali zástupci odborné poroty, generálního partnera Slevomat a televize Nova ceny v hodnotě 80 000 Kč. Vyhlášení cen moderovala herečka a bloggerka Marie Doležalová.

Jiří Mádl a Jan Tříska
25.09.
život jde dál

Mádl natočí film Na střeše i bez Třísky. Jako poctu zesnulému

Film Na střeše, který se měl dnes začít natáčet s náhle zesnulým hercem Janem Třískou, jeho autoři chtějí i přes tragickou událost natočit. Rozhodli se jej vytvořit jako poctu Janu Třískovi, který dokázal ostatní inspirovat svou nezměrnou vůlí, odpovědností a odhodláním nikdy se nevzdat. Uvedla to mluvčí projektu Uljana Donátová.

Jan Tříska
aktualizováno 25.09.
smrt Jana Třísky

Poslední okamžik: Seděl na mostě a usmíval se, popsala svědkyně

Náhlá smrt Jana Třísky zasáhla celou republiku, světoznámý herec na následky zranění po pádu z Karlova mostu do Vltavy zemřel v noci na pondělí. Herec přitom nebyl podle svědkyně zmatený nebo rozrušený, naopak vypadal šťastně a spokojeně.

Jan Tříska
aktualizováno 25.09.
anketa vyberte nejlepší postavu

Igor Hnízdo, král Lear, Širokko: nezapomenutelné role Jana Třísky

Jan Tříska byl velkou inspirací, a to nejen svým mladším hereckým kolegům, ale i vrstevníkům, kteří jej znali celý život. Přesto, že 40 let žil ve Spojených státech, do Čech se vracel především kvůli filmovým a divadelním rolím. Přípomeňme si alespoň ty nejznámnější.

Lidé v kinech děsí klauni
aktualizováno 12.09.
špatný vtip

Živý klaun děsí návštěvníky kina, kteří přišli shlédnout horor TO!

Horor To, natočený podle knižní předlohy Stephena Kinga, vstoupil do kin tento víkend a od té doby trhá rekordy v návštěvnosti. Ve Velké Británii však na návštěvníky některých kin čekalo poněkud znepokojivé překvapení. Jedním z návštěvníků totiž byl právě strašidelný klaun Pennywise.

Při natáčení filmu Deadpool 2 se zabila kaskadérka
aktualizováno 15.08.
Deadpool 2

Natáčení akčního filmu skončilo tragédií: Smrt přímo na placu!

Velkou tragédií skončilo natáčení druhého dílu akční komedie Deadpool. Přímo na placu zemřela motocyklová závodnice Joi "SJ" Harrisová, která pracovala jako kaskadérka. Lítost nad její smrtí vyjádřil i herec v hlavní roli Ryan Reynolds.