Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuta
16.08.
varování pro řidiče

Ze zahraničí začaly chodit pokuty za přestupky. Nově i z této země

Pokud jste se spoléhali na to, že za přestupky, kterých se dopustíte na zahraničních silnicích, platit nemusíte, máme pro vás špatnou zprávu. Seznam zemí, ze kterých vám pokuta může přijít až domů, se rozšířil. Nově do Česka putují pokuty z Francie.

Policisté vjezd do města vzdáleného 65 kilometrů od Paříže uzavřeli
aktualizováno 18.08.
řidič zadržen

Auto u Paříže najelo do pizzerie! Třináctiletá dívka náraz nepřežila

V malém městě východně od Paříže řidič v autě vjel mezi hosty pizzerie. Při tvrdém střetu zemřela třináctiletá dívka, dalších 13 osob bylo zraněno, pět z nich velmi vážně, uvádí portál Le Figaro. Řidič byl zadržen, údajně chtěl takto spáchat sebevraždu.

Dítě v autě
aktualizováno 13.08.
nebezpečné následky

Při nehodách se letos zranilo už tisíc dětí! Tyto chyby dělají řidiči

Na českých silnicích se za posledního půl roku poranilo během dopravních nehod více než tisíc dětí. Většinou za to mohlo špatné poutání. K tomu dochází hlavně na krátkých cestách ve městě. Častým a velmi nebezpečným prohřeškem rodičů je také jízda s ratolestí na klíně.

Prásk.tv píše:

Chyba v provozování auta
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Test zraku
12.08.
otestujte se!

TESTY ZRAKU: Vyzkoušejte svoje oči, jak dobře vidíte!

Až polovina českých řidičů špatně vidí a každý pětadvacátý by kvůli problému se zrakem řídit vůbec neměl. Tyto alarmující údaje vyplynuly z průzkumu, které provedlo ministerstvo dopravy ve spolupráci s dopravními experty a optiky. I proto přináší portál TN.cz několik testů, které vám pomohou odhalit, jestli nepotřebujete brýle!

Kolony
aktualizováno 03.08.
víkendový provoz

O víkendu se zdržíte už v Česku! Kolony čekejte i za hranicemi

I tento víkend bude na silnicích hodně hektický. Komplikace čekají na řidiče už v Česku, v Brně se totiž koná závod silničních motocyklů. Další zdržení na řidiče čeká také v Rakousku a Německu.

Autobusy (ilustrační foto)
28.07.
Zvýšení platů

Autobusáci ostrouhají! Kraje chtějí založit vlastní dopravní podniky

Další kraje uvažují o vlastních dopravních podnicích. K Ústeckému, kde se o nákupu autobusů už jedná, se přidávají i Karlovarský a Liberecký. Reagují tak na problémy, které v regionech způsobilo povinné zvýšení mezd řidičům linkových autobusů.

Kamion Ilustrační snímek
aktualizováno 28.07.
Problémy řidičů

Kamioňáci: Chceme dodržovat předpisy, ale v ČR to skoro nejde

Na řidiče kamionů se často snáší kritika za to, jak někteří řídí a ohrožují ostatní. Věc ale není tak jednostranná, jak by se mohlo zdát. Kamioňáci totiž musí dodržovat více předpisů než ostatní řidiči, zároveň však v Česku nejsou podmínky, které by jim umožňovaly je splnit.

Petr Vomáčka
aktualizováno 27.07.
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Kolony
aktualizováno 26.07.
komplikace na dovolené

V Evropě hrozí dopravní kolaps! Víme, kde bude situace nejhorší

Čeká nás jeden z nejkritičtějších víkendů celých prázdnin. Podle odborníků z Ústředního automotoklubu (ÚAMK) v Evropě hrozí dopravní kolaps. Nejhorší situace bude v pátek a v sobotu.

Práce na silnici
24.07.
oprava silnic

Při cestě na jih čekejte komplikace! První jsou už v Česku

Řidiči, kteří míří na dovolenou a cestují přes Jihlavu na Znojmo a dále na Vídeň, Chorvatsko, Slovinsko a Itálii, musejí počítat s dalším novým zdržením. Kvůli opravám je na dvou místech provoz na tomto hlavním tahu na jih omezen.