Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kamery na dálnici D1 u Jihlavy
17.06.
Past na řidiče

Kamery na D1 jsou terno, Jihlavě se zaplatily za dva týdny!

Doslova zlatým dolem se staly pro Jihlavu měřící kamery, které město nechalo naistalovat na dálnici D1. Za první dva týdny jejich provozu tam povolenou rychlost překročilo více než dva tisíce řidičů.

Kamion Ilustrační snímek
05.06.
Vysílání pracovníků

Pro kamioňáky budou v EU jiná pravidla. Prosadili to i Češi

Pro řidiče kamionů nebudou platit pravidla pro vysílání pracovníků do zahraničí. Ta stanovují, že pokud firma vyšle zaměstnance za hranice, musí mu platit stejnou mzdu, jako je běžné v dané zemi. Pracovník ale musí také dodržovat zákony a předpisy státu.

Nova stars s Michalem Jančaříkem - 5
31.05.
novastars

Jak zvládá Jančařík řídit auto bez nohou? Je to jako autoškola, tvrdí

Už nyní si mohou diváci NovaPlus.cz pustit druhý díl dokumentární série Nova stars s Michalem Jančaříkem. Oblíbený moderátor TV Nova, který po cévním krvácení do míchy skončil na invalidním vozíku, odvypráví před kamerou svůj příběh.

Prásk.tv píše:

Jak odlepit dálníční známku
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Policisté naháněli pět ukradených audin - 7
aktualizováno 12.05.
jako ve filmu

Policie naháněla zloděje luxusních aut, k zastavení využila i kamion!

Českým policistům se podařilo zadržet tři z pěti luxusních aut, které v pátek ukradli zloději z rakouského autosalonu. Jednoho řidiče zajistili po dlouhé honičce Prahou, druhého zloděje zastavili za pomoci kamionu na Semilsku a třetí vůz objevili v areálu pivovaru ve Svijanech.

Tragická nehoda
aktualizováno 09.05.
tragické srážky

Nehody na silnicích: Prodloužený víkend patří mezi ty nejtragičtější!

Prodloužený víkend se do statistik dopravních nehod zapíše jako jeden z dosud nejtragičtějších v letošních roce. Zemřelo při nich nejméně osm lidí. Řada vážných nehoda se týkala i motorkářů. A to přesto, že právě pro ně policie pořádá speciální akce na zajištění bezpečné jízdy.

Řidič
21.04.
Paradox

Šoféři přiznají přestupek, i když ho neudělali. Řidičák mají zpět dřív

Řada českých řidičů řeší šílené dilema - mohou totiž zjistit, že je výhodnější přiznat se k přestupku, který ani nespáchali. Řidičský průkaz totiž dostanou zpátky dřív, než kdyby trvali na své nevině a tahali se po úřadech.

Otec se synem zmlátili řidiče
29.03.
vytáhli zbraň

Za předjíždění ho zbili kamenem: Myslel jsem, že jsem mrtvý!

Peter se zařadil před tmavý passat na poslední chvíli a rozhodně ne nijak předpisově, brutální napadení a 12 stehů na hlavě však jako odplatu asi nečekal. Napadený řidič nyní promluvil a přiznal, že se bál, že ho agresivní dvojice zabije.

Zkouška na alkohol
aktualizováno 29.03.
KALKULAČKA Kontroly policie

Pozor na alkohol o Velikonocích! Spočítejte si, kdy můžete za volant

Velikonoce by měly být veselými svátky jara, často ale končí tragicky. Na silnice vyrážejí i sváteční řidiči, někteří navíc pod vlivem alkoholu. Loni zavinili opilí řidiči každou 11. nehodu a za prodloužený víkend zemřelo šest lidí. I proto je dobré mít po ruce test na alkohol.

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 6
24.03.
Preventivní opatření

Zlínský dopravní podnik po vážné nehodě raději zkontroluje řidiče!

Zlínský dopravní podnik se rozhodl zavést mimořádné zdravotní kontroly svých řidičů. Impulzem k tomu byla vážná nehoda trolejbusu v centru města, která se stala v pondělí. Podobné nehody se ale stávají prakticky po celé republice a jednou z možných příčin je i to, že řidiči jsou přepracovaní, protože si často musejí přivydělávat jinde.

Uber
aktualizováno 08.03.
rozhodnutí vlády

Řidiči Uberu musí požádat o licenci. Firma se dohodla s vládou

Společnost Uber se ve čtvrtek dohodla s vládou, že bude podnikat v České republice, tedy že okamžitě zažádá o živnostenský list. Dále budou muset mít řidiči firmy licenci jako taxikáři a budou také dobrovolně evidovat tržby.