Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Škola smyku
aktualizováno 27.11.
Zodpovědná práce

Na okruhu trénovali řidiči sanitek! Zkoušeli jízdu na sněhu a náledí

Asi 50 řidičů sanitek z celého Libereckého kraje si mohlo vyzkoušet své schopnosti na sněhu a náledí na okruhu v Sosnové v okrese Česká Lípa. A přestože se jedná o skutečné profesionály, přiznali, že je instruktoři dost zaskočili.

Dopravní nehoda - ilustrační 2
aktualizováno 25.11.
nová vyhláška

Nemocní způsobují řady nehod. Vyhláška zmírní odebírání řidičáků

Až tisícovku dopravních nehod způsobí každý rok řidiči, které postihne za volantem zdravotní problém nebo únava. Kvůli zdravotní nezpůsobilosti úřady ročně odeberou průkazy několika tisícům řidičů. Pro některé z nich by teď omezení mohla zmírnit upravená ministerská vyhláška.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.

Prásk.tv píše:

Chyba v provozování auta
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Vybržďoval a pak hrozil pistolí
aktualizováno 21.11.
agresivní jízda

Řidič dodávky vybržďoval osobní auto. Mířil na druhého pistolí

Šestašedesátiletý řidič nákladního auta vybržďoval u Květnové na Karlovarsku řidiče osobního auta. Muži se dostali do sporu a řidič náklaďáku dokonce vytáhl zbraň.

Kamion Belgie
aktualizováno 21.11.
stížnosti řidičů

V Belgii zadrželi 112 slovenských kamionů kvůli vykořisťování

Během policejní akce v belgickém městě Zebrugge úřady zadržely 112 slovenských kamionů. Řidiči žádali úřady o okamžité jednání. Nejsou totiž spokojeni s životními podmínkami a stěžují si na vykořisťování.

Řidičský průkaz (ilustrační foto).
aktualizováno 06.11.
končící platnost

Statisíce lidí mají prošlé řidičáky, hrozí jim mastná pokuta

S listopadem přibude výrazné množství řidičů, kteří řídí s prošlým oprávněním. V letošním roce skončila platnost rekordnímu počtu řidičských průkazů, skoro polovina lidí si ale doklad nevyměnila. Těmto řidičům hrozí mastná pokuta.

Přezouvání pneu
31.10.
povinná zimní výbava

Řidiči, dejte pozor na výměnu pneumatik. Platí už od listopadu

Už od zítra by se do problémů mohli dostat řidiči, kteří nevyměnili letní pneumatiky za zimní. Podle zákona tato povinnost začíná platit, pokud je na silnici sníh nebo led nebo by tam podle předpovědi mohly být.

Dušičky
aktualizováno 26.10.
Památka zesnulých

Sváteční řidiči a nájezdy zlodějů. Dušičky se blíží!

Dva nadcházející víkendy patří pro policisty a městské strážníky mezi nejnáročnější v roce. Pomáhat a chránit musejí na několika frontách. Statistiky mluví o tom, že pro kapesní zloděje jsou Dušičky tím nejúspěšnějším obdobím. Navíc vyrazí na silnice řada svátečních šoférů.

Řidič a chodec
22.10.
etický knoflík

Hraniční situace: Má auto bez řidiče zabít chodce, nebo posádku?

Díky moderním technologiím jsme stále blíž autům, která nebudou potřebovat řidiče. Podle některých by výrazně ubylo dopravních nehod, i tak se jim ale zamezit zcela nedá. To s sebou nese etický problém, autonomní vozy by musely v některých případech rozhodovat o tom, jestli usmrtí řidiče nebo chodce. Italští vědci by nechali rozhodnutí na řidičích a zavedli by "etický knoflík".

Semafor
20.10.
nebezpečný vtip

Gauner ve Zlíně otočil semafor. Řidiči v křižovatce riskovali život

Zlínští policisté pátrají po člověku, který na rušné silnici pootočil semafor tak, že řidiči přijíždějící do křižovatky neviděli, jestli do ní vůbec mohou vjet. Ohrozil tím plynulost dopravy i životy lidí. Kvůli řádění vandala se signalizační zařízení na třídě Tomáše Bati neopravovalo poprvé.