Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno včera 18:17
Nové radary

Pozor na pokuty! Na D1 začali měřit rychlost v nových úsecích

Na dálnici D1 se začala úsekově měřit rychlost, a to mezi sjezdy Velké Meziříčí a Lhotka. Původně Ředitelství silnic a dálnic předpokládalo, že letos rozmístí radary na pěti opravovaných úsecích, nepodařilo se ale dokončit výběrové řízení na dodavatele systémů.

Otevření nového úseku dálnice D3
13.10.
úleva pro řidiče

Dálniční známku nebudete potřebovat nově na těchto úsecích

Řidiči se mohou radovat. Ministerstvo dopravy se rozhodlo vyhovět požadavkům pěti krajů a na vybraných úsecích nebudete potřebovat dálniční známku. Od nového roku bude nově bez poplatku zhruba 40 kilometrů dálnic na pěti úsecích.

Agresivního řidiče zklidnila až namířená policejní zbraň
aktualizováno 16.10.
několikrát boural

Ujel bez placení. Agresivního řidiče zklidnila až zbraň policistů

Pražští policisté za sebou mají pernou noc. V noci na čtvrtek pátrali po řidiči, který ujel od benzínky bez placení. Když se jim podařilo auto vypátrat a zastavit, setkali se s agresí, muž s nimi vůbec nechtěl spolupracovat. Muže zklidnila až namířená zbraň a další donucovací prostředky.

Prásk.tv píše:

Chyba v provozování auta
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Demonstrace taxikářů na letišti Václava Havla - 2
27.09.
sdílená ekonomika

Taxikáři chystají protest v ulicích Prahy, zaberou okruh k letišti

Taxikáři budou v Praze protestovat v pondělí druhého října. Pomalou jízdou chtějí projíždět ulicemi v okolí letiště Václava Havla. Jejich protest proti alternativní službě Uber, kterou považují za nelegální a nekalou konkurenci, začne v 10 hodin dopoledne.

Mladý cizinec měl pozitivní test na alkohol, kokain i marihuanu
aktualizováno 23.09.
policejní akce v Praze

Policisté si políčili na řidiče, jeden měl v sobě alkohol, kokain i trávu

Veselý cizinec za volantem vypůjčené Škody Citigo doplatil v noci na sobotu na velkou policejní akci na pražské Jižní spojce. Při kontrole nadýchal alkohol, další testy ukázaly na požití kokainu a marihuany.

Znovuotevření dálnice D8
aktualizováno 20.09.
Sesuv půdy

Po dálnici D8 projedou řidiči bez omezení! Na jaře ji zase zavřou

Řidičům se otevřela dálnice D8 přes České středohoří bez omezení. Doposud byl provoz sveden kvůli nestabilnímu svahu do dvou jízdních pruhů a od rána byla trasa kvůli cvičení hasičů a kontrole tunelů zavřena. Nyní jsou otevřeny všechny čtyři pruhy a dálnice je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla bezpečná.

Oprava silnice
aktualizováno 10.09.
přehled oprav

Opravy na silnicích nekončí. Omezení budou až do listopadu!

S létem opravy silnic a dálnic v Česku bohužel nekončí. Některé uzavírky a omezení budou pokračovat i na podzim. Zlepšit by se měla situace na silnicích až v listopadu. Stovky kilometrů silnic a dálnic sice už byly opraveny, proinvestovaly se miliardy korun, ale ne všechno se stihlo včas.

Nehoda dítěte
05.09.
Nebezpečný měsíc

V září se na silnicích zraní nejvíc dětí! Rodiče, na tohle dejte pozor

Prázdniny skončily a děti se vrací do školy, jejich rodiče zas do práce. Na silnicích tak přibývá pravidelných řidičů a zvyšuje se riziko nehody, při které se právě děti. Loni v září se jich těžce zranilo hned devatenáct!

Policejní kontrola
aktualizováno 31.08.
konec prázdnin

Policie chystá bezpečnostní akci: Řekli, na co se u řidičů zaměří

Na řidiče si v posledních prázdninových dnech posvítí více policejních hlídek. Mnoho lidí se totiž bude vracet z dovolených a hrozí tak vyšší riziko vzniku dopravních nehod. Hlídky posílí zvláště na Vysočině.

Tramvaj v Praze
aktualizováno 28.08.
dopravci v nouzi

Česku chybí řidiči MHD! Firmy nabízejí spoustu výhod. PŘEHLED

Pět týdnů dovolené, dotace na ubytování a příspěvek na stravování - dopravní podniky lákají řidiče na mnoho pracovních výhod. Nedostatek řidičů trápí především Prahu, která se s tímto problémem potýká dlouhodobě. Česká metropole však není jediným městem, které hledá řidiče tramvají, autobusů a trolejbusů.