Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno dnes 12:51
Pašování lidí

V kamionech vezli řidiči 35 uprchlíků. O vazbě rozhoduje soud

Soudy v Plzni a Tachově rozhodují o uvalení vazby na čtyři řidiče, kteří v kamionech přes naše území převáželi do Německa 35 běženců. Policisté je zadrželi v noci na sobotu na dálnici D5.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 11.02.
Informace pro řidiče

"Pasti" na dálnici: Víme, kde se bude letos na D1 měřit rychlost!

Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a obce už se dohodly na tom, kde přesně se v tomto roce bude měřit rychlost na dálnici D1. Jedná se o tři modernizované úseky - jeden je ve středních Čechách a další dva na Vysočině.

Železniční přejezd - ilustrační foto
06.02.
Unikátní test

Noha na plynu, bez rozhlížení. I to jsou čeští řidiči na přejezdech

Štáb televize Nova měl u Nymburka možnost zúčastnit se unikátního testu Správy železniční dopravní cesty. Ten měl za úkol zjistit, jak řidiči aut reagují na přejezdech, u kterých nefunguje světelná signalizace. A výsledek je zarážející. Spousta řidičů před nimi vůbec nezpomalila a ani se nerozhlédla.

Prásk.tv píše:

Jak odlepit dálníční známku
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Cesta po D1
06.02.
test vyzkoušeli jsme

Jak moc čeští řidiči porušují předpisy? Ověřili jsme to na D1!

O tom, že na českých silnicích a dálnicích je k vidění ledacos, vás asi nemusíme přesvědčovat. Řada řidičů jezdí agresivně, bezohledně a pravidelně porušují pravidla silničního provozu. Někteří to dělají záměrně, jiní omylem. Přesvědčili jsme se na vlastní oči na cestě z Prahy do Brna!

Boris Záhumenská blokoval cestu sanitce
31.01.
rozhodnutí soudu

Řidič blokoval sanitku na cestě do nemocnice, teď si vyslechl trest

Řidič ze slovenského města Partizánské měl svou jízdou několik kilometrů blokovat cestu sanitce směřující s pacientkou do nemocnice. Sám tvrdí, že chtěl pomoci záchranářům s průjezdem. Soud ho nyní poslal do vězení a zakázal mu na devět let řídit.

Hromadná nehoda na D1 - 4
aktualizováno 16.01.
řidiči, pozor! dopravní komplikace

D1 stála, srazilo se tam přes 50 aut! Jižní Morava hlásí kalamitu

Husté sněžení v kombinaci s mrazivými teplotami na mnoha místech Česka způsobilo dopravní komplikace. Na D1 se od rána stalo několik hromadných nehod, v té největší uvízly desítky aut. Jižní Morava hlásí kvůli sněhu kalamitní stav.

Policejní kontrole - ilustrační foto
aktualizováno 12.01.
Ministerstvo chystá změny

Řidiči pozor! Bodový systém se změní, tresty budou tvrdší!

Bodový systém "hlídá" řidiče na českých a moravských silnicích už skoro 12 let. A staronový ministr dopravy Dan Ťok se rozhodl systém postihů jednak zjednodušit, ale zároveň i zpřísnit.

Pistole v autě - ilustrační
11.01.
Spor v Novém Jičíně

Řidiči se pohádali o místo. Jeden na druhého vytáhl pistoli!

Namířená pistole proti sokovi a výhrůžky. Tak skončil spor dvou mužů o parkovací místo v centru Nového Jičína. Jednomu z nich ale došla trpělivost a vytáhl zbraň. Za to si může odsedět i tři roky vězení.

Dálnice - ilustrační foto
aktualizováno 02.01.
sjízdnost silnic

Řidiče na východě republiky trápí ledovka, námraza a hustá mlha!

Řidiči zejména na Moravě a ve Slezsku se museli ráno potýkat s namrzající mlhou. Díky tomu bouralo zejména po ránu více aut. Například u Mošnova na Novojičínsku se krátce před šestou srazilo hned pět aut. Řidičům v Čechách zase po ránu stěžoval podmínky velmi silný vítr.

Oprava D1
30.12.
Práce pokračují

Z tankodromu znovu dálnice. Opravy D1 jedou dál i v roce 2018

Další rok má za sebou generální modernizace dálnice D1. Ta je téměř ve své polovině. 9 úseků už je hotových - dalších 12 se buď staví nebo se stavět začne. V roce 2018 budou muset řidiči projíždět celkem osmi omezeními.