Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
aktualizováno 01.06.
Proti byla SPD a KSČM

Vojenské mise poslanci schválili! Opozici pobouřily vtípky Babiše

Sněmovna po dlouhé diskuzi schválila vládní plán zahraničních misí. Posílí se v Iráku, Afghánistánu a Mali, letecky bude možné chránit Pobaltí. Právě mise v Pobaltí uváděli komunisté jako důvod, proč možná nepodpoří nově vznikající vládu.

Andrej Babiš
30.05.
Jednání o vládě

Podpora komunistů bude, slibuje Babiš. Problém s misemi už není

KSČM nemá problém s posílením misí české armády v Mali, v Iráku a v Afghánistánu. Po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který s komunisty jedná o podpoře vlády pro druhý pokus o její sestavení.

Babiš, Hamáček a Filip
17.05.
Podpora vládě

Jednání ANO, ČSSD a KSČM nikam nevedlo! Spor o mise trvá

Jednání mezi šéfy hnutí ANO, KSČM a ČSSD o případných změnách v programovém prohlášení vlády nepřinesla jasný závěr. Komunisté, s nimiž ANO jedná o podpoře pro koaliční kabinet s ČSSD, avizovali, že vládu nepodpoří, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

2086551
aktualizováno 22.12.

VÍKEND: Práce kaplana na zahraničních misích

Vánoce mají mít samozřejmě i duchovní rozměr. Jestli se někoho netýká shánění dárků nebo pečení, jsou to vojáci na zahraničních misích. O jejich psychiku se i v těchto na dnech starají kaplani.

Češi v boji s ISIS
05.10.
Lékaři a instruktoři

Češi v boji proti ISIS! Vláda schválila vyslání dalších jednotek

V Iráku by mohla už od prosince působit zdravotnická jednotka české armády. Její vyslání dnes podpořila vláda, informoval na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Během příštího roku by pak mohli být do země vysláni i vojenští instruktoři. Celkem by české vojsko mohlo do země poslat až 30 vojáků. Armádní misi musí schválit ještě Parlament.

Armáda čr
18.04.
Češi ve válce s terorem

Vláda schválila zahraniční mise: Tady budou čeští vojáci bojovat

Vláda na svém pondělním zasedání schválila plán zahraničních misí české armády na příští dva roky. Čeští vojáci by měli působit v Afghánistánu, v Mali, na Sinaji, na Balkáně, v námořních operacích EU, na Golanských výšinách a také v Iráku, kde bude cvičit letce bojující proti Islámskému státu!

Odjezd policistů 2. února 2016
21.03.
střídání

Čeští policisté míří do Makedonie, budou tam hlídat hranice

Sedmadvacet českých policistů a dva služební psi odjíždí do Makedonie, aby zde chránili hranice schengenského prostoru před přílivem uprchlíků.

Bezpečnostní jednotky v Makedonii
aktualizováno 16.03.
uprchlická krize

Rakušanka: Češi v Makedonii napadají aktivisty a novináře!

Rakouská aktivistka Fanny Müllerová-Uriová si stěžuje na chování českých policistů během pondělního zásahu proti běžencům na hranicích Řecka s Makedonií. Postup ochránců hranice považuje za nepřiměřený.

Přísaha
aktualizováno 16.06.
Zahraniční mise

České vojáky čekají mise v Mali a na Golanech! Za 182 milionů

Čeští vojáci zamíří do misí OSN v Mali a na Golanských výšinách. V úterý vyslovila svůj souhlas s vysláním Poslanecká sněmovna. Nasazeno by mohlo být až 30 vojáků, a to příslušníků elitní 601. skupiny speciálních sil, která má za sebou tvrdé boje v Afghánistánu.