Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horko a bouřky
Aktualizováno Dnes 08:00
předpověď meteorologů

POČASÍ NA VÍKEND: Teploty i nad 30 °C, hrozí ale silné bouřky!

O víkendu se dočkáme příjemných letních teplot okolo 26 °C, ale i nesnesitelných veder přes 30 °C. Na většině území republiky v průběhu soboty a neděle sprchne, místy dokonce hrozí silné bouřky.

Bouřky na Rakovnicku
Aktualizováno Včera 00:11
sledujeme online výstraha meteorologů

Do Česka se přihnaly bouřky! Hrozí silné nárazy větru i kroupy

Na území Čech udeřily silné bouřky. Postupně by se měly přesunout i na Moravu. Meteorologové proto zpřísnili výstrahu před silnými bouřkami a velmi vysokými teplotami, mohly by se objevit i přívalové deště a kroupy.

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 13.7. 2017 20:48
předpověď na víkend

V Česku se ochladilo o víc než 10 stupňů! Kdy se znovu vrátí tropy?

Ještě ve středu to bylo na letní šaty, dnes ráno už bylo potřeba vytáhnout svetry a bundy. Teploty v Česku klesly o více než deset stupňů, během noci na dnešek dokonce až k 9 stupňům. Oteplovat by se znovu mělo začít už na konci týdne.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková - 4
čtěte o tématu víkend na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Prázdná Poslanecká sněmovna
Aktualizováno 30.6. 2017 14:40
anketa to je morálka!

Líní poslanci: Z oběda se do práce už nevrátili, schůze proto skončila

Poslanci Parlamentu České republiky se zase jednou předvedli. Po polední pauze už jich do Sněmovny přišlo málo a schůze tak musela být ukončena.

Počasí - bouřky_tropy
Aktualizováno 23.6. 2017 15:26
předpověď bouřky a vedra

Extrémní počasí v ČR nekončí! Odborníci řekli, jak bude o víkendu

Začátek léta provází jeden extrém v počasí za druhým. Nejprve Češi bojovali s rekordně vysokými teplotami dosahujícími i 36 °C, teď se musejí vyrovnávat s následky silných bouřek. I přes vydatné deště ale dál zůstává na několika místech platná výstraha na nebezpečí požárů, o víkendu bude opět pořádný hic.

Prezidentská rezidence

Trump poprvé tráví víkend mimo své sídlo, relaxuje v Camp Davidu

Americký prezident Donald Trump se rozhodl vůbec poprvé od inaugurace strávit víkend v letním sídle amerických prezidentů v Camp Davidu. Dosud dával přednost vlastním luxusním nemovitostem na Floridě a v New Jersey.

Počasí - mraky_2
Aktualizováno 15.6. 2017 11:18
jak bude?

PŘEDPOVĚĎ: O víkendu ochlazení a přeháňky, pak zase tropy

Teploty budou o víkendu jako na houpačce. V pátek začne do Česka proudit studená fronta, v sobotu se budou teploty pohybovat kolem 21 °C, v neděli se však opět dočkáme vyšších teplot, které by měly vyšplhat na 27 °C. O víkendu nás čekají přeháňky a bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VÍKEND: Lidické děti

Letos to bylo přesně 75 let od smrti zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zemřel na následky atentátu, který na něj spáchali českoslovenští výsadkáři Gabčík a Kubiš. Bezprostřední německou odplatou byla lidická tragédie.

VÍKEND: Strachu ze smrti vás zbaví psilocybin

Asi čtyřicet let stála psychedelika mimo zákon. Klasifikována coby ty nejnebezpečnější drogy se nesměla používat ani pro vědecké účely. Dnes už je lékaři opět zkoumat mohou a zjišťují fascinující věci.

Supercela nad polem - Ilustrační foto
Aktualizováno 8.6. 2017 09:26
počasí na víkend

PŘEDPOVĚĎ: Dočkáme se tropů, teplé počasí ale přeruší bouřky

Teploty budou klesat a stoupat jako na houpačce. Ve čtvrtek začne do Česka proudit teplý vzduch, v pátek bychom se mohli dočkat až tropické třicítky, už v sobotu ale může teplota klesnout o 10 stupňů. S vysokými teplotami k nám také dorazí bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).