Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

České dráhy
21.12.
Chovaly se predátorsky

České dráhy dostaly obří pokutu. Mají zaplatit skoro 368 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal vysokou pokutou České dráhy. Za zneužití dominantního postavení dopravci udělil pokutu 367 805 000 korun. Dráhy podle ÚOHS porušily zákon o ochraně hospodářské soutěže i Smlouvu o fungování EU. Proti pokutě se mohou odvolat.

Globus
15.12.
flastr 183 milionů

Globus dostal rekordní pokutu! Podle úřadu šikanoval dodavatele

Řetězec Globus dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 183 milionů korun, a to za porušení zákona o významné tržní síle.

Bohuslav Sobotka vypovídá u soudu v kauze OKD
aktualizováno 01.09.
premiér vypovídá

Sobotka u soudu kvůli OKD: Tvrdí, že lepší cenu nikdo jiný nenabídl

Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Mobilní aplikace
aktualizováno 07.02.
Dohoda s kontrolory

Bič na operátory: Sobotka chce co nejdříve levnější mobilní data!

Mobilní data v Česku jsou dražší než v zahraničí. To chce změnit premiér Bohuslav Sobotka, který se v úterý sešel se zástupci kontrolních úřadů. Společně řešili, jak přimět operátory, aby data zlevnily. Dohodli se, že se Sobotka pokusí zrychleně prosadit novelu, která kontrolním úřadů rozšíří pravomoci.

Radim Jančura
aktualizováno 19.09.
NEKOMPROMISNÍ ROZSUDEK

Student Agency vytlačilo konkurenci, zaplatí pět milionů!

Pokutu ve výši pěti milionů korun uložil Nejvyšší správní soud autobusovému dopravci Student Agency za zneužití dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno. Firma s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

Lokomotiva RailJet
24.10.
ÚOHS potvrdil

REKORDNÍ POKUTA: České dráhy musí zaplatit 25 milionů!

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil rekordní pokutu za zakázky pro České dráhy.