Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Recepční
aktualizováno 18.12.
Narušení soutěže

Booking.com nabízel ubytování levněji než hotely, úřad ho potrestal

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních nabízejících krátkodobé ubytování. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Pokuta podle něj zatím není pravomocná, firma může podat rozklad.

Dálnice, ilustrační
aktualizováno 01.08.
Banální chyba

Stavba dálnice se zpozdí o dva roky! ŘSD použilo špatný formulář

Stavba dálnice D35 se znovu odkládá. Tentokrát kvůli banální chybě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), na základě které antimonopolní úřad zrušil celé výběrové řízení. Silničáři použili špatný formulář, opravu pak jen červeně podtrhli a dostatečně na ni neupozornili.

Kaufland, ilustrační
aktualizováno 05.06.
Stížnost k ÚOHS

Mléko za korunu? Ministerstvo chce za akci Kauflandu trest

Ministerstvo zemědělství chce podat antimonopolnímu úřadu podnět kvůli slevovým akcím v obchodních řetězcích. Resort si chce stěžovat na prodej mléka za jednu korunu, jak tomu bylo v Kauflandu. Podle firmy jde o běžnou praxi.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Mýtné
09.05.
další komplikace

Úřad tendr na výběr mýtného zrušil! Ministerstvo se bude bránit

Ministerstvo dopravy podá rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zrušení tendru na výběr mýtného, případně se bude bránit i u soudu. Novinářům to ve středu řekl ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Podle něj na případné vypsání nového tendru nezbývá mnoho času, protože pokud by měl vyhrát někdo jiný než dosavadní provozovatel mýtného systému, neměl by čas na přípravu pro spuštění.

České dráhy
21.12.
Chovaly se predátorsky

České dráhy dostaly obří pokutu. Mají zaplatit skoro 368 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal vysokou pokutou České dráhy. Za zneužití dominantního postavení dopravci udělil pokutu 367 805 000 korun. Dráhy podle ÚOHS porušily zákon o ochraně hospodářské soutěže i Smlouvu o fungování EU. Proti pokutě se mohou odvolat.

Globus
15.12.
flastr 183 milionů

Globus dostal rekordní pokutu! Podle úřadu šikanoval dodavatele

Řetězec Globus dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 183 milionů korun, a to za porušení zákona o významné tržní síle.

Bohuslav Sobotka vypovídá u soudu v kauze OKD
aktualizováno 01.09.
premiér vypovídá

Sobotka u soudu kvůli OKD: Tvrdí, že lepší cenu nikdo jiný nenabídl

Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD.

Mobilní aplikace
aktualizováno 07.02.
Dohoda s kontrolory

Bič na operátory: Sobotka chce co nejdříve levnější mobilní data!

Mobilní data v Česku jsou dražší než v zahraničí. To chce změnit premiér Bohuslav Sobotka, který se v úterý sešel se zástupci kontrolních úřadů. Společně řešili, jak přimět operátory, aby data zlevnily. Dohodli se, že se Sobotka pokusí zrychleně prosadit novelu, která kontrolním úřadů rozšíří pravomoci.

Radim Jančura
aktualizováno 19.09.
NEKOMPROMISNÍ ROZSUDEK

Student Agency vytlačilo konkurenci, zaplatí pět milionů!

Pokutu ve výši pěti milionů korun uložil Nejvyšší správní soud autobusovému dopravci Student Agency za zneužití dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno. Firma s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

24.10.
ÚOHS potvrdil

REKORDNÍ POKUTA: České dráhy musí zaplatit 25 milionů!

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil rekordní pokutu za zakázky pro České dráhy.