Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě v bazénu
13.08.
buďte na pozoru

Dvouletý chlapec z Písku se utopil doma v bazénu. Případů přibývá

Letošní parné léto k trávení času u rodinných bazénů a u vody vybízí, což s sebou přináší i rizika a nebezpečí. Smrt dvouletého chlapce je na Písecku už třetím případem za letošní prázdniny.

Bazén
08.08.
Kyselina chlorovodíková

Ženy se po čištění bazénu dusily kyselinou! Jsou ve vážném stavu

Dvě ženy na Novojičínsku čistily dno bazénu, když se otrávily kyselinou chlorovodíkovou. Ve vážném stavu a s dýchacími potížemi je záchranáři přepravili do nemocnic.

Koupaliště v Berouně
aktualizováno 08.08.
napadení v Dubí

Mladík se v bazénu zastal ženy, zbili ho. Voda se zbarvila jeho krví!

K brutálnímu napadení mělo dojít v úterý na koupališti Plivátko v Dubí u Teplic. Podle svědků skupinka několika lidí napadla mladíka, který skončil v nemocnici. Případem už se zabývá policie.

Prásk.tv píše:

Pes uvízl v bazénu
čtěte o tématu bazén na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Dítě v bazénu
aktualizováno 04.08.
boj o život

Chlapeček (4) spadl do bazénu. Vytáhli ho v bezvědomí, nedýchal

O život teprve čtyřletého chlapce bojovali v pátek večer moravskoslezští záchranáři. Dítě spadlo do bazénu na zahradě a začalo se topit. Když ho vytáhli z vody, byl chlapec v bezvědomí a nedýchal.

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
aktualizováno 02.08.
extrémní sucho

Jedna obec za druhou zakazuje zalévání! Týká se to i té vaší?

V několika obcích na Prostějovsku se nesmí zalévat pitnou vodou. Kvůli suchu a poklesu hladiny spodních vod je z vodovodní sítě zakázáno také napouštět bazény nebo mýt auta. Podobné zákazy už vyhlásily i obce jinde v republice.

Dětský bazén na koupališti Brná
aktualizováno 01.08.
Neuvěřitelné!

Na koupališti v Ústí se někdo už POČTVRTÉ vykálel do bazénu!

Čtyři dny - tak dlouho od uběhlo od posledního případu, kdy se na koupališti Brná v Ústí nad Labem někdo vykálel do bazénu. Tentokrát se "naštěstí" jednalo pouze o dětský bazének, přesto už chtějí policisté zavést příslušná opatření, aby se situace v budoucnu neopakovala.

Dítě v bazénu
26.07.
Drama u rodinného domu

Chlapec (8) se topil v bazénu, do nemocnice ho vezl vrtulník

Policisté, zdravotníci i hasiči vyjížděli ve středu po poledni k rodinnému domu do Stříbra na Tachovsku, kde se v bazénu topil osmiletý chlapec. Toho pak vrtulník převezl do plzeňské fakultní nemocnice.

Slovák si zlomil vaz
aktualizováno 25.07.
úraz na mallorce

Richard skočil do bazénu a zlomil si vaz! Nemá se jak dostat domů

Dvěma Slovákům, kteří žijí ve Velké Británii, se dovolená na Mallorce změnila v noční můru. 26letý Richard si po skoku do bazénu totiž zlomil krční páteř a je nyní odkázaný na dýchání pomocí přístrojů. Převoz do Británie je ale tak drahý, že si jej nemůže dovolit. Jeho přítelkyně Simona tak prosí veřejnost o pomoc.

Blondýna v bazénu
15.07.
Víte, v čem se koupete?

Předejděte nákaze ze špatné vody! Bazén otestujete za pár kaček

Voda v bazénu se může v letních měsících stát doslova inkubátorem pro nebezpečné bakterie. Ty mohou koupajícím způsobit vážné zdravotní problémy. Odborníci proto radí péči o bazén nepodcenit. Kromě pravidelné údržby vody doporučují i vodu testovat. Laboratoře vám rozbor bazénové vody provedou už za několik set korun.

Elektřina
06.07.
zdražování energií

V létě účty za elektřinu rostou! Odborníci řekli, proč platíme víc

Elektřina od začátku roku zdražuje a podle odborníků na to má vliv i stále teplejší počasí. Lidé si totiž pořizují častěji bazény nebo klimatizace, a tak je spotřeba přes léto mnohem vyšší než v minulých letech. Poptávka po elektřině roste prakticky v celé Evropě, a i proto její cena stoupá.