Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střepiny 21. 5. 2017

Agresoři za volantem silných aut. Jaké jsou to typy lidí a proč se tak chovají? Počítačoví hackeři, co vzbuzují celosvětovou paniku. Jak se nestát jednou z jejich obětí? A Slunce jako riziko pro naše zdraví. Proč se vyplatí užívat ho s mírou?

STŘEPINY

Jak se připravují mezinárodní setkání politiků?

Donald Trump tento týden vyrazil na první velkou zahraniční cestu. Na veřejnost hned pronikly postřehy diplomatů, jak s nevypočitatelným prezidentem úspěšně jednat.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

vzájemné vztahy

USA a Rusko se sešly u jednoho stolu. Tohle vyjednaly

Vzájemné vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou na nízké úrovni, což mezi dvěma jadernými mocnostmi být nesmí. Na středeční tiskové konferenci v Moskvě to po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásil šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

Zavražděný čech v Londýně - 5
Aktualizováno 5.4. 2017 14:47
omilostněný vrah

Kvůli vraždě Čecha posílá Praha Londýnu diplomatickou nótu

Česká republika posílá do Londýna diplomatickou nótu v souvislosti s osvobozujícím rozsudkem v kauze zabitého českého občana. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se kvůli tomu sešel k dvoustrannému jednání se svým britským kolegou Borisem Johnsonem.

syrské rozhovory

Osm dní jednali o míru v Sýrii. Výsledek: Obviňování z terorismu

Vzájemným obviňováním z terorismu a dětinství skončilo v pátek páté kolo nepřímých syrských rozhovorů, které se konaly pod patronací OSN. Prostředník, jímž je zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura, přesto podle agentury AP řekl, že obě strany jsou ochotny zúčastnit se příštího kola. Jeho datum má být zveřejněno, až de Mistura s výsledky dosavadních kol obeznámí Radu bezpečnosti OSN a generálního tajemníka OSN.

horká krev

Turci zuří a hrozí koncem Evropy. Vypustíme uprchlíky, vyhrožují

Diplomatická roztržka mezi Tureckem a Nizozemskem nabírá na obrátkách. Turecko hrozí celé Evropě, že vypoví klíčovou migrační dohodu, díky které se minulý rok podařilo zásadně snížit počet uprchlíků mířících do Evropy. Turecký prezident navíc Nizozemce obvinil z masakru Bosňanů ve Srebrenici. Nizozemský premiér jeho nařčení označil za falšování dějin.

Změna v diplomacii

Novým vyslancem v USA bude Zemanův muž Kmoníček

Dosavadní ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček se stane velvyslancem ve Spojených státech.

Andrew Schapiro a Ivana Trumpová
Aktualizováno 5.1. 2017 21:09
Americký velvyslanec

Změna velvyslance: Schapiro se balí, nahradí ho Trumpová?

Andrew Schapiro - americký velvyslanec v Praze se pomalu ale jistě loučí se svým úřadem. Do inaugurace nového amerického prezidenta Donalda Trumpa zbývají zhruba dva týdny a stále se spekuluje, koho na místo velvyslance do České republiky nový prezident pošle.

Sankce proti Rusku

Odveta za hackerské útoky: USA vypověděly 35 ruských diplomatů

Spojené státy dnes vypověděly 35 ruských diplomatů a uzavřely dvě ruská pracoviště na svém území. Prezident Barack Obama zároveň vyhlásil vůči Rusku další sankce kvůli hackerským útokům proti americkým politickým institucím i jednotlivcům. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina označil nové postihy za nezákonné, šéf Kremlu se podle něho rozhodne o případných odvetných opatřeních.