Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trosky ve městě Dúma
16.04.
napjaté vztahy

Útok v Sýrii je zinscenovaný, Moskva má nezvratitelný důkaz

V reakci na údajný chemický útok uskutečnily Spojené státy, Francie a Británie úder na laboratoře v syrském městě Dúma. Washington i Paříž tvrdí, že mají útok potvrzený, Moskva ale nyní přišla s tvrzením, že je to lež. Má mít nezvratitelný důkaz o tom, že byl útok zinscenovaný.

Martin Stropnický
aktualizováno 14.04.
Reakce ministerstva zahraničí

Česko o útoku vědělo předem, Hrad a komunisté agresi odsuzují

Česká diplomacie vnímá noční útok USA, Británie a Francie v Sýrii jako jasný vzkaz těm, kdo by chtěli pokračovat v chemických útocích. Rada bezpečnosti OSN podle ní nedokázala situaci v Sýrii účinně řešit.

Zatčení Nikulina
02.04.
Jablko sváru

Jsme pobouření, vzkazují Rusové po vydání Nikulina do USA

Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo pobouření nad tím, že české úřady vydaly údajného hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států a ne do vlasti.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Letadlo Aeroflot
aktualizováno 31.03.
chtějí vysvětlení

Rusy naštvalo nehorázné šacování na letišti. Rutina, tvrdí Britové

Rusko požaduje oficiální vysvětlení od britských úřadů, proč v pátek údajně prohledávaly letadlo společnosti Aeroflotu na londýnském letišti Heathrow. Pokud ho nedostane, začnou ruské úřady dělat totéž u letadel britských aerolinek.

Sergej Lavrov
aktualizováno 30.03.
diplomatická válka

Rusko oficiálně vyhostilo tři české diplomaty! A předvolává si další

Rusko si předvolává velvyslance států, které v rámci solidarity s Británií kvůli případu otravy Sergeje Skripala vyhostily ruské diplomaty. Ruské ministerstvo zahraničí podle agentury Reuters informovalo, že velvyslancům předá protestní nótu a oznámí reciproční vypovězení jejich diplomatů. Ty české už Moskva oficiálně vypověděla.

Hacker Nikulin - 2
aktualizováno 30.03.
spor o hackera

Česko vydalo ruského hackera Nikulina do USA. Rusku navzdory

Česko vydalo zadrženého údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Už v noci byl převezen do Spojených států. O muže mělo zájem i Rusko. Informaci přinesl Radiožurnál s tím, že ji má potvrzenou ze tří nezávislých důvěryhodných zdrojů.

Vlak Kim Čong-una
aktualizováno 29.03.
severní korea

Zvenku obrněná bestie, uvnitř luxus. Nahlédněte do vlaku Kima

¨Mnohé překvapila utajovaná cesta severokorejského vůdce Kim Čong-una, který v rámci své první zahraniční cesty navštívil Čínu a setkal se s jejím prezidentem Si Ťin-pchingem. Na svou zahraniční cestu vyjel svým luxusním neprůstřelným vlakem, který sice zvenku působí trochu neohrabaně a staře, uvnitř je ale napěchován luxusem a novými technologiemi.

Kim Čong-un ve vlaku při první státní návštěvě
aktualizováno 29.03.
vzájemné vztahy

Diplomatický průlom: Schůzka vůdců KLDR a Jižní Koreje se blíží

Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se sejdou 27. dubna. Na termínu schůzky se dnes při přípravných rozhovorech dohodli zástupci obou stran. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.

Kim Čong-un a Si Ťin - pching
aktualizováno 28.03.
potvrzení spekulací

Státní návštěva v Číně: Kim Čong-un mluvil o bezjaderné KLDR

Vůdce KLDR Kim Čong-un pobýval v Číně a jednal s prezidentem Si Ťin-pchingem. Pondělní informace médií o první utajované Kimově zahraniční cestě od nástupu k moci dnes potvrdila agentura Nová Čína, podle níž Kim během jednání prohlásil, že jeho cílem je ukončení severokorejského jaderného programu. Podle vyjádření oficiální severokorejské agentury KCNA přijal Si Kimovo pozvání k návštěvě KLDR.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
23.03.
Politické napětí

Vyhoštění ruských diplomatů? Bez nás, vzkázali komunisté Babišovi

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) mluvil dnes s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem i o možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii.