Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

vzájemné vztahy

Politika otevřenosti USA vůči Kubě se zpřísní, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump dnes ohlásil výraznou změnu politiky otevřenosti vůči Kubě, kterou nastolil jeho předchůdce v Bílém domě Barack Obama. Prohlásil, že provádí zvrat ve "zcela jednostranné dohodě Obamovy vlády s Kubou". Podle Trumpa je zapotřebí uzavřít novou dohodu mezi oběma státy, která "dá smysl" a bude "ku prospěchu kubánského lidu".

vměšování

Senát USA téměř jednohlasně schválil nové sankce proti Rusku!

Americký Senát drtivým poměrem hlasů schválil nové, rozsáhlé sankce proti Rusku, které mají být trestem za vměšování Moskvy do loňských prezidentských voleb v USA. Terčem sankcí jsou klíčové sektory ruského hospodářství a osoby, které za útoky údajně stály. Pro zavedení sankcí hlasovalo 97 ze stovky senátorů.

překvapivý krok

Muslimské země odřízly Katar od světa. Za podporu terorismu

Obchody v Kataru zejí prázdnotou. Projevuje se tak diplomatická krize, při které zemi izolovali její sousedé pro obvinění z podpory terorismu. Velké obavy ze sporu mají také Palestinci, kterým katarské peníze pomáhají. Do jeho urovnání se pustili představitelé Turecka.

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
Aktualizováno 5.6. 2017 11:59
diplomatická izolace

Arabské země viní Katar z podpory teroristů, ruší s ním styky

Saudská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené arabské emiráty oznámily, že ruší diplomatické styky s Katarem. Důvodem má být podpora terorismu, Katar podle nich destabilizuje bezpečnost v oblasti. Země s Katarem přerušily také letecké a námořní spojení, informuje agentura Reuters.

Střepiny 21. 5. 2017

Agresoři za volantem silných aut. Jaké jsou to typy lidí a proč se tak chovají? Počítačoví hackeři, co vzbuzují celosvětovou paniku. Jak se nestát jednou z jejich obětí? A Slunce jako riziko pro naše zdraví. Proč se vyplatí užívat ho s mírou?

STŘEPINY

Jak se připravují mezinárodní setkání politiků?

Donald Trump tento týden vyrazil na první velkou zahraniční cestu. Na veřejnost hned pronikly postřehy diplomatů, jak s nevypočitatelným prezidentem úspěšně jednat.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.

vzájemné vztahy

USA a Rusko se sešly u jednoho stolu. Tohle vyjednaly

Vzájemné vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou na nízké úrovni, což mezi dvěma jadernými mocnostmi být nesmí. Na středeční tiskové konferenci v Moskvě to po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásil šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

Zavražděný čech v Londýně - 5
Aktualizováno 5.4. 2017 14:47
omilostněný vrah

Kvůli vraždě Čecha posílá Praha Londýnu diplomatickou nótu

Česká republika posílá do Londýna diplomatickou nótu v souvislosti s osvobozujícím rozsudkem v kauze zabitého českého občana. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se kvůli tomu sešel k dvoustrannému jednání se svým britským kolegou Borisem Johnsonem.

syrské rozhovory

Osm dní jednali o míru v Sýrii. Výsledek: Obviňování z terorismu

Vzájemným obviňováním z terorismu a dětinství skončilo v pátek páté kolo nepřímých syrských rozhovorů, které se konaly pod patronací OSN. Prostředník, jímž je zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura, přesto podle agentury AP řekl, že obě strany jsou ochotny zúčastnit se příštího kola. Jeho datum má být zveřejněno, až de Mistura s výsledky dosavadních kol obeznámí Radu bezpečnosti OSN a generálního tajemníka OSN.