Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman a Vladimír Putin
20.09.
vztahy s Ruskem

Putin mě pozval do Soči, je to vyznamenání, prohlásil Zeman

Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to dnes řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN.

Kouř nad ruským konzulátem v San Franciscu
aktualizováno 02.09.
rusové odchází z usa

Hasiči vyjeli k požáru konzulátu. Rusové je odmítli pustit dovnitř

K požáru ruského konzulátu v San Francisku, který nařídila americká strana uzavřít, vyjeli hasiči. Z budovy totiž začal stoupat černý dým. Zaměstnanci konzulátu ujistili hasiče, že oheň je pod kontrolou. Média spekulují, že Rusové pouze likvidují dokumenty.

Donald Trump a Vladimír Putin
aktualizováno 31.08.
Odveta za diplomaty

Roztržka pokračuje! "Uzavřete konzuláty," vyzvaly USA Rusko

Spojené státy nařídily Rusku uzavřít konzulát v San Francisku a snížila počty diplomatů v dalších dvou. Jde o reakci na "neopodstatněné" činy ruské strany, především vyhoštění některých amerických diplomatů.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Vladimir Putin v Kremlu
30.07.
Odveta za sankce

Rusko bude muset opustit 755 diplomatů z USA, oznámil Putin

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina bude muset Rusko opustit 755 diplomatů Spojených států. Šéf Kremlu to dnes řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi. Jde o odvetu za protiruské sankce ze strany USA.

Donald Trump
aktualizováno 29.07.
Bílý dům

Trump schválí nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR

Americký prezident Donald Trump podepíše zákon, který uvaluje nové sankce vůči Rusku. Informoval o tom Bílý dům. Zákon, jenž zahrnuje rovněž nové sankce vůči Íránu a Severní Koreji, které již dříve odsouhlasil Kongres. Rusko na připravované sankce v pátek reagovalo rozhodnutím o vyhoštění části diplomatů USA.

Nový americký velvyslanec
aktualizováno 11.07.
Americký velvyslanec

Trump vybral nového velvyslance. Do Prahy má zamířit tento muž

Prezident Donald Trump už rozhodl, kdo zaplní post amerického velvyslance v České republice. Ambasádu by měl řídit pětasedmdesátiletý podnikatel z Wisconsinu Steve King. Bílý dům jeho jméno oznámil v pondělí. Kingovu nominaci musí ještě schválit americký senát.

Donald Trump na tiskové konferenci
16.06.
vzájemné vztahy

Politika otevřenosti USA vůči Kubě se zpřísní, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump dnes ohlásil výraznou změnu politiky otevřenosti vůči Kubě, kterou nastolil jeho předchůdce v Bílém domě Barack Obama. Prohlásil, že provádí zvrat ve "zcela jednostranné dohodě Obamovy vlády s Kubou". Podle Trumpa je zapotřebí uzavřít novou dohodu mezi oběma státy, která "dá smysl" a bude "ku prospěchu kubánského lidu".

Donald Trump a Vladimir Putin
14.06.
vměšování

Senát USA téměř jednohlasně schválil nové sankce proti Rusku!

Americký Senát drtivým poměrem hlasů schválil nové, rozsáhlé sankce proti Rusku, které mají být trestem za vměšování Moskvy do loňských prezidentských voleb v USA. Terčem sankcí jsou klíčové sektory ruského hospodářství a osoby, které za útoky údajně stály. Pro zavedení sankcí hlasovalo 97 ze stovky senátorů.

Na Katar dopadá diplomatická izolace sousedů
06.06.
překvapivý krok

Muslimské země odřízly Katar od světa. Za podporu terorismu

Obchody v Kataru zejí prázdnotou. Projevuje se tak diplomatická krize, při které zemi izolovali její sousedé pro obvinění z podpory terorismu. Velké obavy ze sporu mají také Palestinci, kterým katarské peníze pomáhají. Do jeho urovnání se pustili představitelé Turecka.

Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
aktualizováno 05.06.
diplomatická izolace

Arabské země viní Katar z podpory teroristů, ruší s ním styky

Saudská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené arabské emiráty oznámily, že ruší diplomatické styky s Katarem. Důvodem má být podpora terorismu, Katar podle nich destabilizuje bezpečnost v oblasti. Země s Katarem přerušily také letecké a námořní spojení, informuje agentura Reuters.