Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vrah Tarek a oběť Rebecca Dykes
25.12.
Odporný zločin

Vrah britské diplomatky promluvil: Šlo to snadno, měla krátkou sukni

Muž obviněný ze znásilnění a vraždy britské diplomatky promluvil. Policie zveřejnila část jeho výpovědi, ve které popsal, co ho vedlo k brutálnímu činu. Řidič řekl, že ho naštvala krátká sukně, kterou měla žena na sobě. Rebeku Dykesovou našli nahou v příkopu u silnice v libanonském Bejrútu, kde pracovala na britské ambasádě.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 06.12.
Diplomatická válka

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, sklízí kritiku

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory mezinárodní kritice oznámil, že nastal čas, aby USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele. V projevu ve Washingtonu rovněž oznámil, že pověřil ministerstvo zahraničí, aby vypracovalo plán přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 30.11.
Krize pokračuje

Odstřihněte se od Severní Koreje, urgují USA zbytek světa

Spojené státy americké vyzvaly všechny národy světa, aby přerušily obchodní i diplomatické styky se Severní Koreou. Důvod je jasný - test balistické mezikontinentální rakety, který se uskutečnil před dvěma dny.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Jižní Korea: Test balistických raket
26.11.
napjaté vztahy

Zvýšíme dolet raket! Evropa nás nesmí ohrožovat, varuje Írán

Pokud bude Evropa ohrožovat Írán, Teherán prodlouží dolet balistické rakety nad 2000 kilometrů. Uvedla to íránská agentura Fars s odvoláním na představitele revolučních gard.

Miloš Zeman a Vladimír Putin
20.09.
vztahy s Ruskem

Putin mě pozval do Soči, je to vyznamenání, prohlásil Zeman

Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to dnes řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN.

Kouř nad ruským konzulátem v San Franciscu
aktualizováno 02.09.
rusové odchází z usa

Hasiči vyjeli k požáru konzulátu. Rusové je odmítli pustit dovnitř

K požáru ruského konzulátu v San Francisku, který nařídila americká strana uzavřít, vyjeli hasiči. Z budovy totiž začal stoupat černý dým. Zaměstnanci konzulátu ujistili hasiče, že oheň je pod kontrolou. Média spekulují, že Rusové pouze likvidují dokumenty.

Donald Trump a Vladimír Putin
aktualizováno 31.08.
Odveta za diplomaty

Roztržka pokračuje! "Uzavřete konzuláty," vyzvaly USA Rusko

Spojené státy nařídily Rusku uzavřít konzulát v San Francisku a snížila počty diplomatů v dalších dvou. Jde o reakci na "neopodstatněné" činy ruské strany, především vyhoštění některých amerických diplomatů.

Vladimir Putin v Kremlu
30.07.
Odveta za sankce

Rusko bude muset opustit 755 diplomatů z USA, oznámil Putin

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina bude muset Rusko opustit 755 diplomatů Spojených států. Šéf Kremlu to dnes řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi. Jde o odvetu za protiruské sankce ze strany USA.

Donald Trump
aktualizováno 29.07.
Bílý dům

Trump schválí nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR

Americký prezident Donald Trump podepíše zákon, který uvaluje nové sankce vůči Rusku. Informoval o tom Bílý dům. Zákon, jenž zahrnuje rovněž nové sankce vůči Íránu a Severní Koreji, které již dříve odsouhlasil Kongres. Rusko na připravované sankce v pátek reagovalo rozhodnutím o vyhoštění části diplomatů USA.

Nový americký velvyslanec
aktualizováno 11.07.
Americký velvyslanec

Trump vybral nového velvyslance. Do Prahy má zamířit tento muž

Prezident Donald Trump už rozhodl, kdo zaplní post amerického velvyslance v České republice. Ambasádu by měl řídit pětasedmdesátiletý podnikatel z Wisconsinu Steve King. Bílý dům jeho jméno oznámil v pondělí. Kingovu nominaci musí ještě schválit americký senát.