Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zřícený balon s turisty v Egyptě
aktualizováno 05.01.
vážná nehoda

V Egyptě se zřítil balon s turisty! Zemřel nejméně jeden člověk

Horkovzdušný balon převážející turisty se v pátek zřítil u egyptského města Luxor. V balonu bylo podle portálu RT kolem 20 lidí, při nehodě se nejméně jeden z nich zabil a dalších sedm se zranilo. V Luxoru to není první fatální pád horkovzdušného balonu.

Egyptská policie - ilustrační foto
aktualizováno 29.12.
Útok na kostel

Střelba v Káhiře! Atentátník chtěl zabíjet křesťany. Devět mrtvých

Nejméně tři lidé zahynuli při pokusu o útok na kostel Sv. Menase v egyptské Káhiře. Neznámý útočník, kterého policisté zastřelili, se pokusil dostat do křesťanského kostela. V tom mu zabránila policejní hlídka, útočník ale zabil devět lidí

Útok na mešitu v Egyptě
aktualizováno 26.11.
hrozivé svědectví

Teroristé v egyptské mešitě chodili kolem a dobíjeli zraněné

Teroristé, kteří v pátek v mešitě na severu Sinajského ostrova zmasakrovali účastníky bohoslužby, si počínali velmi krutě, přičemž také dobíjeli zraněné. Vyplývá to z podrobností brutálního útoku, o nichž podle dnešní zprávy agentury AP hovořili přeživší a generální prokurátor Nabíl Sádik.

Prásk.tv píše:

Joan Howard
čtěte o tématu Egypt na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Útok na mešitu
aktualizováno 25.11.
výbuch v mešitě

Masakr v Egyptě má už 305 obětí. Útočníků s vlajkou IS bylo až 30

Na 305 vzrostl počet mrtvých po pátečním teroristickém útoku na Sinajském poloostrově. Je mezi nimi 27 dětí. Zranění utrpělo 128 lidí, uvedla dnes egyptská státní tisková agentura MENA. Dosud úřady uváděly 235 obětí masakru a 109 zraněných.

Útok na mešitu
aktualizováno 24.11.
teror na sinaji

Masakr v Egyptě: Nejdřív exploze, pak střelba. Útočníci zabili 235 lidí

Dnešní útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy více než 200 lidí a zranění nejméně 130 osob. Oznámila to egyptská agentura MENA. Předtím uváděla 115 obětí. Mešita byla napadena v době poledních modliteb. Na celém Sinajském poloostrově byla vyhlášena pohotovost a uzavřena je silnice spojující egyptský Aríš s Rafáhem na hranici palestinského Pásma Gazy.

Jaroslav Komínek
aktualizováno 15.11.
Mezinárodní ostuda

Egypťané jsou opice a ostuda, neudržel se politik. Teď se kaje

Náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek na svém profilu na sociální síti označil Egypťany za opice zrozené z neandrtálců a ostudu civilizace. Ulevil si tak poté, co musel na dovolené zaplatit pokutu 160 eur.

KOŘENÍ: Tajemství mumií starověkého Egypta
aktualizováno 12.11.

KOŘENÍ: Tajemství mumií starověkého Egypta

Víra v posmrtný život provází od samotného počátku dějin lidstva všechna velká náboženství. Nejdále v tomto směru ovšem zašli Egypťané, kteří své zemřelé nejen mumifikovali, ale na cestu do podsvětí jim dokonce zabalili i ilustrovaného průvodce - Knihu mrtvých. Dva její rukopisy teď vystavuje univerzitní muzeum v Chicagu.

Eman Ahmed - 2
26.09.
selhání orgánů

Zemřela nejtěžší žena světa. Z půl tuny zhubla na 165 kilo

Eman Ahmed z Egypta byla nejtěžší ženou na světě. Narodila se se zvláštní nemocí, díky které měla konstantní hlad a přibrala na neuvěřítelných 500 kilogramů. Zemřela v pondělí ráno na selhání orgánů.

Napadená dvojice v hotelu v Egyptě - 3
aktualizováno 19.09.
Údajné napadení

Čechy měli v Egyptě bít a sexuálně obtěžovat! Policie: Vymýšlí si

Něco na tom příběhu od začátku nesedělo. Dvojice Čechů tvrdila, že Jana svázal a zbil personál hotelu v egyptské Hurghadě. Údajně poté, co bránil přítelkyni Sabinu, kterou měl obtěžovat plavčík. Jenže policejní zpráva a ambasáda ukázaly, že je všechno jinak.

Nehoda turistického autobusu v Egyptě - 2
aktualizováno 29.08.
nehoda na dálnici

Turistický autobus v Egyptě havaroval! Nejméně 15 mrtvých

Havárie turistického autobusu v Egyptě si vyžádala životy nejméně 15 lidí, 42 cestujících bylo zraněno. K neštěstí došlo na silnici mezi Káhirou a Bání Suvajf, informovala agentura Mena.