Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdražování
25.03.
Zapomínají na své děti

Neplatičů alimentů přibývá. Průměrně dluží skoro 100 tisíc!

V Česku přibývá neplatičů alimentů. Dokazuje to i stoupající počet oznámení ohledně neplacení výživného. Asociace neúplných rodin odhaduje počet dlužníků už na 300 tisíc. Celorepublikový průměr dlužné částky se vyšplhal na téměř 90 tisíc korun.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
aktualizováno 20.03.
dluhová past

Poslanci podpořili plán zachrány dlužníků! Nemuseli by splatit vše

Podmínky pro oddlužení lidí se možná zmírní. Sněmovna navzdory kritice z řad ODS v úterním úvodním kole podpořila vládní novelu insolvenčního zákona, podle níž by do procesu oddlužení mohli vstoupit dlužníci v podstatě bez ohledu na výši svých závazků. Lidé by museli splatit tolik, kolik by byli schopni.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
aktualizováno 11.03.
mapa exekucí

Dluhy Čechů v exekuci by zaplatily 1500 km dálnic. Kdo dluží nejvíc?

V Česku stoupá počet lidí, na které je uvalena exekuce. V některých městech je občanů s exekucemi více než polovina. Mezi ně patří třeba Horní Blatná v Krušných horách. Exekuci tam má 63 % lidí.

Prásk.tv píše:

Alfonso - 3
čtěte o tématu dlužník na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
13.02.
Nelichotivý nárůst

Dlužníků v ČR stále přibývá! Půl milionu lidí má tři a více exekucí

Lidí s exekucemi v Česku dlouhodobě přibývá. Loni jich bylo o 31 tisíc více než v roce 2016. Exekuci má téměř desetina Čechů a Češek ve věku nad 15 let. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů v Mapě exekucí.

Peníze
26.08.
Život na dluh

Češi si půjčují čím dál víc, řadu z nich to ale může nakonec zničit!

Češi si půjčují čím dál víc peněz. Celkový dluh domácností přesáhl dva biliony korun, což znamená, že na každého z nás připadá dlužná částka zhruba 190 tisíc.

Jaroslav Janota je u soudu za střelbu po exekutorech
aktualizováno 13.10.
Ozbrojený dlužník

Muž střílel na exekutory, netrefil se, přesto dostal 12 let!

Zlínský krajský soud dnes projednával případ muže, který ze svého bytu střílel na dva exekutory. Bývalý důstojník armády, později pracovník bezpečnostní agentury a dnes dělník Jaroslav Janota útočil legálně drženou zbraní, ale nikoho nezranil. Soud ho poslal na 12 let do vězení.

Zastřelený dlužník měl doma arzenál zbraní
aktualizováno 21.07.
důležité informace

Zastřelený dlužník měl doma arzenál zbraní! Promluvila družka

Policisté provedli další domovní prohlídku u dlužníka, který ve středu postřelil exekutora a úřednici. Zjistili, že muž měl doma další zbraně a stovky nábojů. Exekutor i úřednice už jsou na tom zdravotně lépe. Útočníka policie zneškodnila.

Policie - ilustrační foto
12.10.
Divoká exekuce

Dlužník se pořezal nožem, pak řachnul policistu paličkou!

Hodně pozoruhodná byla ve čtvrtek exekuce v Krkonošské ulici v Praze 2. Dlužník totiž evidentně neměl z návštěvy exekutora radost a tak se na protest pořezal nožem. Jenže to byl teprve začátek.

Náramky pro neplatiče výživného
08.02.
větší kontrola

Náramky pro neplatiče výživného! Co na ně říkají poslanci?

Stovky miliónů korun. Tolik dluží neplatiči v Česku svým bývalým partnerům na výživném. Hnutí ANO teď na ně začalo plést bič. Má mít podobu elektronických náramků.

1725530
07.02.
Je jich hodně

Větší kontrola! Dostanou neplatiči výživného elektronické náramky?

Dvanáct a půl tisíce. Tolik neplatičů výživného skončilo jen- za loňský rok ve vězení. I nadále tak- většina z nich neplatí na své děti. A na takové lidi doplácí i stát, který je živí. Poslankyně Radka Maxová chystá návrh zákona, který by to změnil. Podle ní by bylo nejlepší monitorovat neplatiče výživného pomocí elektronických náramků.