Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh na silnicích - 7
aktualizováno 11.01.
výstraha meteorologů

Pozor na závěje a sněhové jazyky. Na horách hlásí kalamitu!

Před závějemi a sněhovými jazyky, které se budou tvořit v noci na sobotu, varují meteorologové. Výstraha platí především pro vyšší polohy. Už během pátečního odpoledne vyhlásili na některých místech kalamitní stav.

Auta na sněhu
aktualizováno 04.01.
Výstraha meteorologů

Na Česko se valí nový sníh! Nejvíc ho napadne v těchto krajích

Česko znovu zasáhne silné sněžení. Do sobotního rána by podle meteorologů mohlo napadnout až 20 centimetrů. Varování před novou sněhovou pokrývkou platí pro deset krajů.

Horko
02.01.
Extrémní počasí

Loňský rok byl nejteplejší za 60 let! Třicítka padla už v dubnu

Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Dopravu komplikují sněhové jazyky
aktualizováno 01.01.
Špatné počasí

Nová výstraha ČHMÚ! Prudký vítr přinese navíc i sníh a náledí

Silný vítr, sněhové jazyky a náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal čerstvé varování před nebezpečnými jevy v úterý a ve středu.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 30.12.
Výstraha ČHMÚ

Meteorologové varují před silným větrem! Místy dosáhl síly orkánu

První dny nového roku budou podle meteorologů pořádně větrné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před silným větrem, který v příštích dnech dosáhne rychlosti až 110 km/h. Na Českomoravské vrchovině v neděli dokonce vítr dosáhl rychlosti orkánu.

Počasí- Bouře
aktualizováno 28.12.
Výstraha ČHMÚ

O víkendu bude řádit vichřice! Příští týden se výrazně ochladí

Podle meteorologů nás čeká větrný víkend. Na neděli dokonce vydal Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) výstrahu před silným větrem, který na horách může dosáhnout až síly vichřice. V Krkonoších a Jeseníkách stále platí varování před lavinami.

Ochlazení
aktualizováno 27.12.
víkendová předpověď

Do konce roku mráz nečekejte, sněžit bude jen na horách

Do konce letošního roku už se mrazů přes den podle předpovědi meteorologů zřejmě nedočkáme. Teploty budou stoupat ke zhruba 2 až 6 °C, sněžit tak bude jen ojediněle ve vyšších polohách. Konec letošního roku tak bude velmi teplý a spíše zatažený. Meteorologové upozorňují, že v neděli dorazí velmi silný vítr, ten na hřebenech hor může v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Bouře v okolí sopky Anak Krakatoa - 25. 12.
aktualizováno 26.12.
katastrofa v Indonésii

Zdevastované pobřeží po tsunami čeká extrémní počasí, varují úřady

Indonéské úřady doporučují, aby se lidé kvůli velmi nepříznivému počasí vyhnuli již tak zdevastovanému pobřeží, které zničila vlna tsunami. Při strašlivé přírodní katastrofě zemřelo více než 400 lidí.

Sněhové jazyky
aktualizováno 24.12.
Sváteční počasí

V Česku hrozí sněhové jazyky! Meteorologové zpřísnili výstrahu

Podle meteorologů můžeme v některých částech Česka o svátcích očekávat vydatné sněhové srážky doprovázené větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu před sněhovými jazyky.

Zima - 1
aktualizováno 20.12.
Předpověď počasí

Česko zasype nový sníh! Meteorologové vydali varování

Meteorologové varují před silným sněžením téměř na celém našem území. Česko zasáhne už v pátek odpoledne. Silný vítr navíc hrozí na severní Moravě.