Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno včera 21:03
Výstraha meteorologů

Česko zasáhly bouřky! Hasiči vyčerpávali vodu ze sklepů

Bouřky, které by už dnes měly udeřit takřka na celém území republiky, budou silnější, než meteorologové čekali. Nejhorší bude situace ve čtvrtek odpoledne v západních a jižních Čechách.

Bouřka a mapy srážek
aktualizováno včera 08:24
mapy srážek varování meteorologů

VÝSTRAHA: Do ČR se ženou silné bouřky, hrozí i záplavy! Tady udeří

Meteorologové vydali v úterý výstrahu před silnými bouřkami, které zasáhnou téměř celé Česko. Mají udeřit už ve středu, varování se týká hned deseti krajů.

Počasí - jarní bouřky
aktualizováno 21.05.
týdenní předpověď

Letní teploty v Česku zůstanou, někde však hrozí bouřky! POČASÍ

Na území Česka bude celý týden panovat letní počasí s teplotami kolem 25 °C. Už během úterý se však v některých částech republiky zatáhne, hlavně na Moravě meteorologové varují před deštěm a bouřkami. Rozsáhlá studená fronta se však Česku vyhne a užijeme si tak teplý týden.

Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Déšť - 4
aktualizováno 11.05.
nová výstraha

Extrémní počasí nekončí! Ženou se další bouřky s krupobitím

Silné bouřky s krupobitím a prudkým větrem by měly dnes odpoledne zasáhnout Moravu. Meteorologové dokonce vydali výstrahu, která platí až do páteční 22. hodiny.

Blesky v Záběhlicích - 1
aktualizováno 08.05.
aktuální počasí

Do ČR se žene nová vlna bouřek! Kde udeří nejsilněji? MAPY

Do Česka se od jihovýchodu přihnaly bouřky, které provází přeháňky a silný vítr. Ten postupně během dne nabíral na intenzitě, místy v nárazech mohl dosahovat rychlosti i 70 kilometrů v hodině. To nejhorší ale teprve přijde. Z Polska se žene nová vlna bouřek.

Silné bouřky
aktualizováno 02.05.
varování meteorologů

VÝSTRAHA: Přijdou silné bouřky i s kroupami! Tady udeří. MAPY

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které Česko zasáhnou během následujících dvou dnů. Doprovázet je může přívalový déšť, vítr okolo 70 kilometrů v hodině a ojediněle i kroupy.

Pálení čarodějnic
aktualizováno 29.04.
výstraha meteorologů

Na Česko udeří silný vítr! Může rozfoukat čarodějné ohně

Meteorologové varují před silným větrem, který by měl zasáhnout téměř celé území. V Praze a v Jihomoravském krají hrozí také nebezpečí požárů. Riziko ještě zvyšují "čarodějnické" oslavy, které budou v pondělí po republice probíhat.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 28.04.
Měsíční předpověď

Meteorologové řekli, jak bude v květnu! Tepla si dlouho neužijeme

Květen bude nadprůměrně teplý, přestože teploty mírně klesnou. Nejteplejší bude nadcházející týden, přes dvacítku se vyšplhají znovu až na konci května. Z hlediska srážek bude období průměrné. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Mrazy
aktualizováno 27.04.
Chladné teploty

Česko se v pátek probudilo do mrazivého rána, bylo i -6 °C!

Předpovědi meteorologů se naplnily. Teploty v pátek ráno klesly k bodu mrazu a na mnoha místech i pod něj. V Krušných horách naměřily meteorologické stanice až -6,7 °C. Chladno bylo ale po celé republice. Zřídkakde teploty překročily 5 stupňů nad nulou.

Počasí - léto - 2
aktualizováno 14.04.
Dlouhodobý výhled

Vydrží hezké počasí? ČHMÚ vydal předpověď do poloviny května

Mírný pokles teplot a denní průměr v rozmezí od 16 do 21 °C a častější srážky než v uplynulých dvou týdnech předpokládají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který ČHMÚ zveřejnil v sobotu.