Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podzim
15.10.
Týdenní předpověď

Vichr vyvracel stromy, zbytek týdne slunečný a teploty nad 20 °C

Tento týden nás podle meteorologů opět čeká teplé a slunečné počasí a teploty okolo 20 stupňů. Ke konci týdne se bude postupně ochlazovat, zimní kabáty ale můžeme stále nechat hluboko ve skříních. Do pondělního odpoledne stále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli silnému větru.

Letní teploty
10.10.
Babí léto

V Česku padaly teplotní rekordy! Stanice naměřily až 25 stupňů

Teplotní rekordy pro 10. říjen padly nebo byly vyrovnány na 47 měřících stanicích. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde teploměr ukázal 24,9 stupně.

Irma na Floridě
10.10.
Callum a Leslie

Na Evropu se řítí dvě bouře! Úřady varují před "cyklónem bomby"

Kromě hurikánu Leslie se na Evropu žene i bouře Callum. Na Británii a Irsko by mohly udeřit obě už o víkendu. Předpověď se ale podle meteorologů může ještě změnit. Někteří odborníci navíc tvrdí, že se Leslie stočí k Portugalsku.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Dominikánská republika
aktualizováno 08.10.
Udeří v pátek

Bouře Leslie se žene na Evropu! Zesílí na hurikán, varují experti

Tropická bouře Leslie dál děsí jižní a západní Evropu. Během dvou dnů by se podle předpovědi měla změnit na hurikán. V současnosti míří na Azorské ostrovy a Madeiru, poté by měla zasáhnout Portugalsko, nebo Irsko.

Podzim
06.10.
Měsíční předpověď

Schovejte kabáty, babí léto se vrátí! Čeká nás teplý podzim

Následující měsíc zimní bundy a kulichy ještě nejspíš zůstanou hluboko ve skříni - podle meteorologů bude pokračovat nadprůměrně teplý podzim. Ochlazení by mělo dorazit až od konce října. Deštníky potřebovat také nebudeme, čeká nás totiž spíše suché počasí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ochlazení - 2
aktualizováno 01.10.
týdenní předpověď

Nejdřív déšť a mraky, potom se oteplí. O víkendu bude až 21 °C

Podzim nastoupil v plné síle, teploty budou postupně stoupat, dvacítku by ale měly překročit až během víkendu. Velkou část týdne se budou podle meteorologů po ránu objevovat mlhy a také přízemní mrazíky. Pršet by mělo zejména v první dnech.

Počasí - sníh, déšť
25.09.
Předpověď počasí

PŘEDPOVĚĎ NA PODZIM: Čeká nás babí léto, brzy bude i sněžit

Raději si připravte kabáty, teploty budou v příštích týdnech hodně kolísat. Počasí nám totiž dává vědět, že v neděli začal astronomický podzim a do České republiky dorazilo prudké ochlazení. Po vysokých teplotách, které jsme si ještě v minulých týdnech užívali, tak přišel šok. Tento týden ještě budou teploty kolem 20 °C, začátken října se pak budou pohybovat kolem 16 °C. Měli bychom si však užít více slunečných dnů.

Počasí na podzim
aktualizováno 24.09.
Týdenní předpověď

Bude chladněji než v zimě, varují experti. Dočkáme se i sněhu

Počátek tohoto týdne bude v Česku studený, na horách se dokonce setkáme se sněhem. V polovině týdne se opět oteplí a až do pátku budou nejvyšší teploty dosahovat až 20 stupňů. O víkendu ale do Česka dorazí studená fronta, která přinese ochlazení a přízemní mrazíky.

Vítr
aktualizováno 22.09.
varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se přižene orkán! Na horách může i sněžit

Do České republiky se žene velmi silný vítr, který může na horách dosahovat i síly orkánu. Meteorologové kvůli tomu vydali výstrahu před velmi silným větrem pro celou zemi, která platí od nedělního večera až do pozdního pondělí.

Ochlazení
aktualizováno 27.08.
počasí

Ráno přineslo mrazy! Letní teploty se ale ještě vrátí. PŘEDPOVĚĎ

Přestože nadcházející týden již nepřinese žádné tropy, teploty budou i nadále letní. Pondělní ráno, které na některá místa republiky přineslo také mráz, bylo nejchladnější z celého týdne. Nejteplejší bude podle meteorologů středa, kdy se teplota vyšplhá až na 28 °C.