Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vichřice v Česku
aktualizováno 19.03.
pořasí v noci

Kvůli vichru lidé prchali z postelí, mrazivé rekordy hlásí 49 stanic

Na třetině českých meteostanic naměřili odborníci nejmrazivější teploty za posledních 30 let. Absolutní rekord si rozdělily dvě - Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách. Hasiči v Olomouckém kraji pak stále odstraňují následky řádění vichřice. V noci museli navíc evakuovat penzion, protože hrozilo, že se na něj zřítí strom.

Náledí
aktualizováno 16.03.
Výstraha ČHMÚ

Meteorologové varují: Znovu přijde zima! Pozor na náledí, sníh i vítr

Meteorologové varují před náledím, novou sněhovou pokrývkou i silným větrem. Výstraha platí pro páteční odpoledne a večer, kdy se bude postupně ochlazovat a silnice mokré deštěm tak mohou namrzat. Foukat bude hlavně na Moravě.

Lokální povodeň na Blanensku - 2
aktualizováno 11.03.
varování

V neděli padaly rekordy! Rychlé tání sněhu může způsobit povodně

Máme za sebou zatím nejteplejší den tohoto roku, zvyšující se teploty ale mohou přinést do Česka i problémy. Podle meteorologů začne rychle odtávat sníh, od úterý se pak mohou zvedat hladiny potoků a řek.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Auto ve sněhu
aktualizováno 05.03.
výstraha meteorologů

POČASÍ: ČHMÚ varuje před ledovkou, sněžit má i v nížinách!

Lidé očekávají prudké oteplení, o víkendu by mohlo být až 17 stupňů, Česká republika se ale od zimy ještě neoprostí. Během pondělí by podle meteorologů měla lidi trápit ledovka, v úterý pak dorazí do Česka sněžení, které by mohlo být místy i silné.

Mráz
aktualizováno 27.02.
kdy se oteplí?

Jsou tohle letos poslední mrazy? Odborníci řekli, kdy přijde jaro

Česko prožívá nejchladnější pracovní týden letošní zimy. Teploty mohou na některých místech klesat až k minus 35 stupňům. Podobně nízké teploty ale budeme letos měřit naposledy, v příštím týdnu o sobě dá vědět jaro.

Mráz
aktualizováno 24.02.
Měsíční předpověď

Čekají nás mrazivé týdny! Meteorologové řekli, kdy se oteplí

Následující čtyři týdny se budou teploty držet pod průměrem. Zima ještě neřekla poslední slovo, čekají nás nejmrazivější dny. V polovině března by se sice mělo oteplit, zároveň se ale vrátí sněžení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí.

Auto ve sněhu
aktualizováno 18.02.
Výstraha meteorologů

Jih Čech a Moravu zasypal sníh! Do rána napadlo až 15 cm

Jih Česka zasypal sníh, vyplnilo se tak varování meteorologů, které vydali v sobotu dopoledne. Vydatné sněžení na některých místech pokračovalo až do nedělního rána.

Mráz
aktualizováno 15.02.
víkendová předpověď

V noci klesly teploty pod - 25 °C! Dejte pozor na námrazu

Několik posledních dní byla obloha na většině území jasná, Česko tak zažilo velmi mrazivou noc, kdy teplota na Šumavě klesla pod -25 °C. Ve čtvrtek odpoledne se začne zatahovat a místy se objeví sněžení. Meteorologové varují řidiče před ranní námrazou, mnohem náročnější situace na silnicích bude v pátek.

Mráz
aktualizováno 08.02.
výstraha před náledím

VAROVÁNÍ: I o víkendu nás čekají mrazy a bude to hodně klouzat

V noci ze čtvrtka na pátek si dejte pozor na náledí, varují meteorologové. Mrazivé počasí vydrží i o víkendu, na některých místech se mohou dočkat také slabého sněžení.

Ledovka a mráz
04.02.
Výhled počasí

Únor bude mrazivý. Nulu teploty nepřekročí, pozor na ledovku!

Po teplejším období přichází do Česka ochlazení. Mrazivá zima vydrží v nadcházejích dvou týdnech, poté se mírně oteplejší. Výraznějšího vzestupu teplot se ale dočkáme až na začátku březnu. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).