Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dopad hurikánu na ČR
aktualizováno 16.10.
máme se bát?

Ophelia zasáhla západní Evropu. Takhle ovlivní počasí v Česku

Hurikán Ophelia, nebo alespoň to, co z něj zbylo, dorazil do Evropy. Meteorologové očekávají, že Irsko zasáhne vítr o rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu. U nás se hurikánu bát nemusíme, počasí u nás ale částečně ovlivnil.

Dominikánská republika
aktualizováno 07.10.
Tropická bouře

Další hurikán udeří na USA! Nate způsobí záplavy i třímetrové vlny

Na Spojené státy a Mexiko se žene další pohroma! Tropická bouře Nate přes noc zesílila na hurikán prvního stupně, rychlost větru dosahuje až 130 km/h. Na USA má udeřit dokonce jako hurikán 2. stupně. Úřady už varují před povodněmi a až třímetrovými vlnami.

Zimní počasí
aktualizováno 03.10.
Dlouhodobá předpověď

Mírná, nebo tuhá zima? Myslivci a meteorologové se neshodnou!

Podzim už nabírá sílu a velmi rychle budeme muset uklidit sandály i kraťasy. Ale jaká bude zima? Studená a zasněžená nebo teplá a deštivá? Odpověď záleží na tom, koho se zeptáte.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Hurikán
27.09.
Ovlivní počasí

Meteorologové varují: Na Evropu se ženou dva ničivé exhurikány!

Němečtí meteorologové varovali před dvěma hurikány, které z oblasti Karibiku doputují až nad Evropu. Do té doby zeslábnou, i tak ale ovlivní počasí na celém kontinentu.

Povodeň
aktualizováno 22.09.
varování meteorologů

Déšť zvedl na východě hladiny řek! Pršet bude i o víkendu

Vydatný déšť zvýšil na některých místech hladiny řek. Olše ve čtvrtek v podvečer stoupla v Jablunkově a Českém Těšíně na první povodňový stupeň. Ve Věřnovicích pak hladina stoupla v půl třetí ráno. Během dopoledne déšť prozatím ustal a tak meteorologové výstrahu před povodněmi odvolali.

Počasí na podzim
aktualizováno 21.09.
Září, říjen, listopad

VELKÁ PODZIMNÍ PŘEDPOVĚĎ: Meteorologové řekli, jak bude!

Už v pátek začíná astronomický podzim. Léto plné slunečných dnů je nenávratně pryč a čeká nás sychravé období. Jak následující měsíce bude? A můžeme se těšit na babí léto? Čtěte ve velké předpovědi na podzim!

Zima, déšť, teplo
17.09.
Počasí na podzim

Přijde babí léto? Meteorologové prozradili, jak to s ním letos bude

Babího léta se pravděpodobně letos nedočkáme. Teploty na konci září budou podprůměrné.V noci by mohly dokonce klesnout na tři stupně celsia. Čeká nás také vydatný déšť, mohou stoupat hladiny řek.

Počasí na podzim
16.09.
Měsíční výhled

Meteorologové řekli, jak bude na konci září. Připravte si kabáty

Přelom září a října bude chladný. V noci teploty mohou klesnout jen na několik stupňů nad nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Příští týden v noci se podle týdenní předpovědi počasí ústavu propadne rtuť místy až na tři stupně Celsia.

Německem postupuje mohutná bouřková fronta
aktualizováno 14.09.
Varování ČHMÚ

Orkán v Německu zabil tři lidi. Vítr teď prochází Českem

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal ve čtvrtek výstrahu před silným větrem. Ten může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem sedmdesáti kilometrů v hodině. V Německu ve středu vichřice zabila tři lidi.

Ochlazení - podzim
01.09.
Měsíční výhled

PŘEDPOVĚĎ NA ZÁŘÍ: Odborníci prozradili, jestli se ještě oteplí!

Meteorologický podzim je tady! Spolu s ním dorazilo do Česka ochlazení a vydatný déšť. Dočkáme se ještě sluníčka a teplého počasí? To meteorologové prozradili ve výhledu počasí na září.