Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kerčský most
aktualizováno 15.05.
slavnostní ceremoniál

Putin otevřel most mezi Ruskem a Krymem, který Rusové anektovali

Rusové slavnostně otevřeli v úterý most spojující Rusko s anektovaným Krymem. Ceremoniálu se účastnil i prezident Vladimir Putin. Přesný program ceremoniálu byl až do poslední chvíle utajovaný. Na 19 kilometrů dlouhý úsek vjedou automobily už ve středu.

Atlas ukazující Islámský stát
03.02.
zásah ministerstva

Atlas ukazoval anektovaný Krym i Islámský stát, dostal stopku

Ministerstvo školství odebralo ze seznamu schválených učebnic atlas, ve kterém je zobrazena oblast, kterou zabrala teroristická organizace Islámský stát. Krym je tam označen jako sporné území Ukrajiny a Ruska. Kartografie Praha, která atlas vydala, se brání tím, že zobrazuje území jen podle skutečné situace.

Michaela Šmídová
16.10.

Střepiny: 15. 10. 2017

Hollywood a jeho obří sexuální skandál. Angelina Jolie a další hvězdy v roli obětí. Výroky českého prezidenta o Krymu. Odvážné prohlášení nebo rozbuška v české zahraniční politice? A předvolební speciál - díl třetí. Jak se žije ve Slezsku?

Prásk.tv píše:

femen - 14
čtěte o tématu Krym na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Miloš Zeman
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman se za výroky o anexi Krymu neomluví. Je to můj názor, řekl

Prezident Miloš Zeman se za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym omlouvat nebude. Uvedl to ve čtvrtek v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Podle něj šlo o osobní názor, za který se nikdy neomlouvá.

Miloš Zeman - prezident
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman je blázen, naznačil premiér Ukrajiny. Ovčáček: "Neandrtálci!"

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman nepřímo označil českého prezidenta Miloše Zemana za psychicky nemocného člověka. Prezidentův mluvčí reagoval prohlášením, že jde o "skřeky z neandrtálské jeskyně".

Miloš Zeman
aktualizováno 11.10.
ostrá kritika

Zemanova řeč o Krymu: Evropa nechápe, Moskva jásá, Kyjev zuří

Návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na řešení krymského problému označila ukrajinská diplomacie v oficiálním prohlášení za absolutně nepřijatelné a rozhořčeně je odmítla. Vyplývá to ze stanoviska ministerstva zahraničí, o něm dnes informoval ukrajinský tisk. Kyjev zároveň ocenil podporu a solidaritu ze strany české vlády a českého národa. Česká vláda v rámci celé koalice odmítla postoje prezidenta, které jsou v rozporu s politikou kabinetu.

Dny NATO v Ostravě - 7
16.02.
přesun na východ

NATO bude cvičit v Černém moři. Provokace! zuří Putin

Námořní síly NATO budou více a častěji cvičit v Černém moři, oznámil dnes generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Je to podle něj součástí alianční podpory spojeneckým zemím v oblasti jako je Rumunsko a Bulharsko, které jsou od ukrajinské krize a ruské anexe Krymu znepokojeny chováním Moskvy.

Američtí vojáci dorazili do Polska
aktualizováno 10.01.
velký přesun

A je to tady: Tisícovka amerických vojáků s tanky dorazila do Polska!

Do polské Vratislavi v úterý dorazila první část amerických vojáků, kteří mají za úkol posílit východní křídlo Severoatlantické aliance. Jedná se o největší přesun americké vojenské techniky a vojáků v Evropě od konce studené války. Spojené státy chtějí dát svou přítomností Rusku najevo, že jsou odhodlané bránit své spojence.

Vladimir Putin v Kremlu
aktualizováno 01.12.
tradiční poselství

Putin promluvil k národu. Přiznal ekonomické problémy Ruska

Poselství ruského prezidenta se letos točilo i kolem budoucí hlavy Spojených států amerických. Vladimir Putin je velmi rád, že prezidentské volby vyhrál právě Donald Trump a mimo jiné řekl, že Rusko hledá přátele a je připravené s Trumpem spolupracovat. Podle ruského prezidenta jsou Moskva a Washington zodpovědné za bezpečnost světa.

Vojáci na Ukrajině
11.08.
Atmosféra houstne

Napětí na Ukrajině! Armáda u hranic má nejvyšší pohotovost

Napětí na ukrajinsko-ruských hranicích po měsících relativního klidu nyní opět vyletělo prudce vzhůru. Ukrajinská armáda v oblasti Donbasu a u Krymu má nejvyšší stupeň pohotovosti.