Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kácení stromů
aktualizováno 23.10.
krást se nevyplácí

Chodíte si do lesa pro dřevo? Lesníci na zloděje nastražili pasti

Se začínající topnou sezonou kriminalisté zaznamenávají velký počet krádeží dřeva. Krade se v lesích i na zahradách. Lesy České republiky se brání tím, že u vjezdů do lesa rozmisťují fotopasti.

Les
14.09.
kůrovcová kalamita

Kůrovec decimuje české lesy! Stát zakázal těžit nenapadené stromy

Ministerstvo zemědělství dočasně zakázalo všem vlastníkům lesů v zemi těžbu dřeva. Je podle něj třeba zpracovat dříví z větrných kalamit a dřevo napadené kůrovcem. Nařízení se vztahuje na těžbu smrků a borovic. Výjimku z něj mají lesy na území národních parků a jejich ochranných pásem.

Polámané stromy
aktualizováno 11.08.
polámané stromy

"Nechoďte na houby," varují lesníci. V lesích hrozí nebezpečí!

Před vstupem do lesů varují houbaře, turisty i další návštěvníky lesníci. V posledních dvou dnech vítr poškodil stromy, takže v lesích není bezpečno.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Stavba budovy generálního ředitelství Lesů ČR
aktualizováno 01.02.
stavba ředitelství

Lesy ČR si staví nové sídlo. Celé ze dřeva za půl miliardy korun!

Na skoro půl miliardy přijde stavba budovy generálního ředitelství Lesů České republiky v Hradci Králové. Vedení Lesů dnes představilo vítěze soutěže. Návrh mladých architektů z Brna připomíná tvarem strom a základní stavební materiál bude právě dřevo.

Pokácené lesy
aktualizováno 20.01.
kácení porostů

Šokující změna: České lesy byste dnes už nepoznali! FOTKY

Pamatujete si, jak před deseti lety vypadal les, do kterého jste chodili na houby? Je dnes ještě větší nebo z něj zbyla jen holá paseka? Porovnání snímků z roku 2003 a těch současných je šokující! Vypadá to totiž, že zalesněné plochy nezadržitelně mizí.

Les Ilustrační foto
12.10.
Soudy budou mít napilno

Restituce drhnou, Lesy ČR odmítají vydat církvím pozemky!

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) odmítá v rámci církevních restitucí vydat přibližně 30 000 hektarů lesů, což je asi pětina ze všech 150 tisíc hektarů lesů, o něž církve požádaly.

1752898
aktualizováno 14.05.
na burzu

Babiš chce prodat státní firmy! Jedná se o Lesy ČR, Čepro i letiště

Ministr financí Andrej Babiš hodlá privatizovat státní firmy. Tímto krokem chce přes burzu získat desítky miliard do státního rozpočtu.

Větve a jmelí
aktualizováno 03.12.
pokuty

Chcete si v lese nařezat jmelí a chvojí? HROZÍ VÁM POKUTA

Procházka do lesa na jmelí nebo chvojí se může pěkně prodražit. Jaké hrozí pokuty, pokud si budete chtít vzít z lesa větvičku smrku do vázy nebo kousek jmelí? ČTĚTE!

Pokácený strom zabil muže
11.07.
Státní podnik nesouhlasí

Dívku (9) zabil strom! Zaplatit pozůstalým mají Lesy ČR milion

Státní podnik Lesy České republiky má zaplatit milion korun za smrt devítileté dívky, na kterou v roce 2007 na cyklostezce u Hrubé Vody na Olomoucku spadl prohnilý strom.

Práce v lese
06.07.
neváhejte práce v lese

HLEDÁTE PRÁCI? Tady je NABÍDKA: Věk, pohlaví ani kvalifikace nehrají roli

Práci v lesích mohou získat zájemci na náborech na úřadech práce v Ústeckém kraji. Lesy ČR přijímají lidi na čištění školek od trávy a stavbu ochrany stromků před zvěří.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?