Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
14.03.
Pozor na sůl

Sůl zabíjí! Spočítejte si, kolikrát překračujete doporučenou dávku

Češi patří dlouhodobě mezi největší konzumenty soli. Doporučenou denní dávku překračujeme dvakrát až třikrát, což je víc, než považuje Světová zdravotnická organizace za přijatelné. Vysoká konzumace soli má za následek zdravotní obtíže, především růst krevního tlaku a s tím spojené vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Do boje proti vysoké spotřebě soli se zapojuje celý svět v rámci kampaně World Salt Awareness Week.

Obezita u dětí
14.10.
KALKULAČKA Studie WHO

Lékaři bijí na poplach: Obézních dětí přibývá! Jak jste na tom vy?

Obézních dětí a dospívajících celosvětově přibývá a lékaři už bijí na poplach. Spolu s váhou totiž rostou i zdravotní rizika, která děti ohrožují. Pokud bude trend pokračovat, bude za pět let na světě více dětí obézních než podvyživených.

Nemocný muž
09.10.
Nákaza na Madagaskaru

Jsme na pokraji smrtící epidemie, varují zdravotníci! Šíří se mor

Lékaři varují před smrtící epidemií dýmějového a plicního moru. Nebezpečná nemoc se zatím šíří jen na ostrově Madagaskar, kde úřady potvrdily stovky pacientů. Mor je ale vysoce nakažlivý, a tak se může snadno rozšířit do dalších částí světa.

Prásk.tv píše:

Lékař Ilustrační snímek
čtěte o tématu WHO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 13.07.
chraňte se

Vypukla epidemie spalniček, zabíjí desítky lidí v Evropě! PŘÍZNAKY

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířícími se spalničkami, které za jediný rok v Evropě zabily nejméně 35 lidí. Nejvíc případů hlásí Rumunsko, poslední obětí je šestiletý chlapec.

Ebola
13.05.
hrozí epidemie

Je ebola zpátky? Už se na ni zase umírá! V Kongu našli nový případ

Světová zdravotnická organizace potvrdila (WHO), že se v africkém Kongu opět šíří smrtelný virus ebola. Lékaři už potvrdili, že na ebolu zemřel jeden člověk. Další případy mezi mrtvými i nemocnými zdravotníci prověřují.

Deprese
aktualizováno 03.04.
WHO

Deprese je hlavní hrozbou pro zdraví. Lidé často neví, že jí trpí

Deprese je jednou z hlavních příčin špatného zdravotního stavu v lidské populaci, uvádí Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle posledních odhadů trpí depresí více než 300 milionů lidí. Velkým problémem je nedostatečná podpora lidí trpících duševními poruchami, strach z hanby brání mnoha nemocným ve vyhledání léčby, kterou potřebují ke zdravému a produktivnímu životu.

Lék na Ziku
aktualizováno 18.11.
Dobrá zpráva

Virus zika už není celosvětovou hrozbou. WHO zrušila stav nouze

Virus zika už nepředstavuje celosvětovou hrozbu. Oznámil to krizový výbor Světové zdravotnické organizace (WHO). Odborníci však zdůraznili, že boj proti zákeřné nákaze musí pokračovat i nadále.

Točená limonáda
aktualizováno 12.10.
Boj s obezitou

Sladké limonády mají zdražit až o pětinu. Aby je lidé méně pili

Světová zdravotnická organizace doporučila dramatické zdražení slazených nápojů. Jejich cena by podle nové výzvy měla stoupnout nejméně o 20 procent.

Virus Zika - postižené dítě
18.05.
bezprostřední nebezpečí

Evropě hrozí virus Zika! Přijde v létě, varují zdravotníci

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že virus Zika by mohl na konci jara zasáhnout ve velkém i evropské země. Reálné nebezpečí výskytu mikrocefalie, kvůli níž se rodí miminka se zakrnělou hlavou, hrozí i v České republice.

Cukrovka, diabetes
aktualizováno 07.04.
varovné statistiky

Cukrovka zabíjí stále více, varuje WHO. TEST, jestli vám nehrozí

Z cukrovky se stává epidemie lidstva. Počet diabetiků v lidské populaci takřka raketově roste a cukrovka je dnes hlavní příčinou slepoty, selhání ledvin, infarktu, mrtvice a amputace nohou. Děsivou zprávu o diabetu poprvé v historii předložila Světová zdravotnická organizace (WHO).