Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ariana Grande

Hvězda po teroru prolomila mlčení: Krásné gesto pro oběti!

Americká zpěvačka Ariana Grande se do Manchesteru vrátí. Zazpívá pro oběti teroristického útoku, který se odehrál po jejím koncertě. Výtěžek poputuje na oběti a jejich rodiny. Při výbuchu v koncertní hale zemřelo 22 lidí, více než 100 dalších bylo zraněno.

Rozstřílený autobus po útoku neznámých střelců
Aktualizováno Včera 22:44
rychlá odveta

Egypt vrátil úder! Bombardoval tábory ISIS v Libyi

Na páteční krvavý útok na autobus plný koptských křesťanů, při kterém zemřelo nejméně 28 lidí a dalších 22 bylo zraněno, zareagovala egyptská vláda bombardováním pozic ISIS v Libyi. Cílem byly podle egyptského prezidenta Abdul Fattáha Sísího "výcvikové tábory teroristů", uvádí portál BBC.

důležitý summit

Ochraně klimatu brání Trump, na boji s terorismem se G7 shodla

Lídři nejvyspělejších zemí světa ze skupiny G7 se dnes na úvod dvoudenního summitu na Sicílii rychle shodli mimo jiné pod vlivem pondělního masakru v Manchesteru na potřebě intenzivnějšího boje proti terorismu. Naopak kvůli váhání amerického prezidenta Donalda Trumpa nebyli zatím s to najít společnou řeč v otázce ochrany klimatu.

Prásk.tv píše:

Výbuch v Manchesteru
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

teroristický útok

Vyšetřování útoku v Manchesteru pokračuje, policie už zatkla 10 lidí

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. Počet zatčení tím stoupl na deset. Šéf britského protiteroristického policejního útvaru Mark Rowley v pátek oznámil, že policie pozatýkala "velkou část sítě", která stojí za atentátem, ale je pravděpodobné, že zatýkání bude ještě pokračovat.

Bomba se vzkazem pro ISIS
Aktualizováno Včera 15:21
Odveta v Sýrii

Pomsta za útok: Z Manchesteru s láskou, napsali na bomby na ISIS

Alespoň nějak pomstít teroristický útok v Manchesteru chtěli členové britského Královského letectva. Na jednu z bomb proto napsali "S láskou z Manchesteru" a vypálili ji na pozice Islámského státu v Sýrii. Fotka střely se téměř okamžitě začala šířit sociálními sítěmi.

Egyptské bezpečnostní složky střeží školu koptských křesťanů
Aktualizováno Včera 22:30
koptské křesťanství

Neznámí střelci zaútočili v Egyptě na autobus s křesťany, 28 mrtvých

Páteční útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal nejméně 28 mrtvých a 22 zraněných. Mezi oběťmi bylo i mnoho dětí. S odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo vnitra a svědky o tom informovaly tiskové agentury. Zatím neznámí útočníci stříleli na vozidla s kopty v provincii Mínja jižně od Káhiry. Egyptská vláda velice rychle reagovala, egyptské letouny bombardovali "tréninkové kempy teroristů", uvádí BBC.

Magické číslo

Teror spojuje číslo 22. Víme, kdy přijde další útok, říkají lovci záhad

Lovci záhad jsou přesvědčeni, že velké teroristické útoky spojuje číslo 22. Myslí si také, že vědí, kdy v Evropě znovu udeří teroristé. Na pozoru by se podle nich lidé měli mít 22. července. Bezpečnostní složky skutečně prověřují, zda má 22. den v měsíci pro teroristy zvláštní význam.

Slavnostní ceremoniál na summitu NATO
Aktualizováno Včera 13:08
důležitý summit

NATO vstoupí do koalice proti ISIS, do boje se ale nezapojí

Severoatlantická aliance se jako celek stane součástí mezinárodní koalice bojující v Iráku a Sýrii s teroristickou organizací Islámský stát (IS). S rozhodnutím prezidentů a premiérů členských zemí NATO, kteří se dnes sešli v Bruselu, seznámil novináře generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Neznamená to zapojení do bojových operací, jde podle něj hlavně o významný politický signál.

Oběti masakru v Manchesteru - Saffie Rose Roussos
Aktualizováno Předevčírem 21:48
Nejmladší oběť útoku

Poslední chvíle Saffie (8): "Umírala a volala maminku," řekl svědek

Nejmladší obětí teroristy, který se v pondělí večer odpálil po koncertě zpěvačky Ariany Grande, byla osmiletá Saffie Rose Roussosová. O tom, co se po koncertě dělo, se rozpovídal Paul Reid, muž, kterému malá Saffie umírala v náručí.

Příběhy hrdinů

Hrdinové z Manchesteru: Dětem z tváře tahali hřebíky bezdomovci!

Hrdinové, kteří nemysleli na sebe, ale pomáhali druhým. Tak o lidech, kteří po útoku v Manchesteru zachraňovali zraněné, píšou britská média. Příběhy jejich nezištnosti se šíří také na sociálních sítích.