Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Imám Sámer Shehadeh, obviněný z terorismu
aktualizováno 09.11.
Rychlá akce

Bývalého pražského imáma vzali do vazby. Měl podporovat teroristy

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který čelí obvinění z podpory terorismu, je ve vazbě. Poslal ho do ní Obvodní soud pro Prahu 5. Muž se vzdal práva podat si stížnost, takže usnesení je pravomocné.

2202424
aktualizováno 29.10.
Nejméně 9 zraněných

Horor v Tunisu! Na ulici se odpálila sebevražedná atentátnice

Exploze otřásla v pondělí odpoledne centrem severoafrického Tunisu. Na ulici se blízko policejní hlídky odpálila sebevražedná atentátnice. Exploze zranila devět lidí, z toho osm policistů.

Michal Kratochvíl v Afghánistánu
18.10.
video z místa

Unikátní video z hlídky v Bagrámu: Zde zaútočili na české vojáky

Pět českých vojáků bylo zraněno při patrole v Afghánistánu. Výbuch civilního vozidla poškodil obrněnce, ve kterém čeští vojáci jeli. Na vojenské základně Bagrám natáčel i reportér TV Nova Michal Kratochvíl, který se jedné z patrol osobně zúčastnil a natočil exkluzivní materiál.

Prásk.tv píše:

Letenka - 1
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Zavraždění vojáci v Afghánistánu
17.10.
měl krev na rukou

V Afghánistánu zabili organizátora útoku: Česká pomsta začala!

České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci.

Útok v Kolíně nad Rýnem
16.10.
Hledání důkazů

Policie vyšetřuje útočníka z Kolína nad Rýnem, kvůli kontaktu na ISIS

Německá policie prověřuje, jestli měl pachatel možného teroristického útoku na nádraží v Kolíně nad Rýnem kontakty na organizaci Islámský stát (IS). Důkazy pro to zatím nenašla, uvedli v úterý její zástupci na tiskové konferenci. Případ ale zřejmě převezme nejvyšší státní zastupitelství, které má v Německu na starosti právě terorismus. Pětapadesátiletý Syřan, který za pondělním činem stojí, je mimo ohrožení života, ale stále v komatu. Operace čeká 14letou dívku, která při incidentu utrpěla těžké popáleniny.

Hrozil útokem aby pomohl pašeračce Tereze
09.10.
Rozhodnutí soudu

Chtěl, aby pustili pašeračku Terezu H., hrozil terorem. Teď přišel trest!

Plzeňský soud poslal na více než tři roky do vězení mladého Bulhara Nikolaje I., který na začátku tohoto roku vyhrožoval Pákistánu teroristickými útoky, pokud země nepropustí Češku Terezu H., která byla zatčena, protože měla v kufru devět kilo heroinu.

Další demonstrace v Chemnitz
aktualizováno 02.10.
Revoluce Chemnitz

Muži zakládali teroristickou buňku v Sasku! Teď je zatkla policie

Německá policie zatkla muže podezřelé z vytvoření teroristické pravicově extrémistické buňky. Členové organizace podle policie plánovali útoky na cizince, politiky i novináře. Někteří z nich se měli účastnit pogromů proti přistěhovalcům, které na přelomu srpna a září probíhaly v saském Chemnitzu.

Muslim obviněný z plánování útoku
aktualizováno 18.09.
Plánování útoku

Mladík měl v Česku plánovat útok. Policie to věděla, ale nezasáhla

Slovenská informační služba s velkou pravděpodobností věděla o rizikovém chování Slováka Dominika K. Na veřejnost se však nedostaly. Mladý džihádista vystupující pod jménem Abdul Rahman podle policie plánoval v ČR bombový útok. Policie v jeho bytě zabavila výbušniny a plány s postupy na přípravu terotistického útoku.

Muslim obviněný z plánování útoku
aktualizováno 17.09.
Radikální islamista

Džihád dorazil do Česka. Mladého muslima obvinili z přípravy útoku!

Česká policie obvinila radikálního muslima z přípravy bombového útoku. Ve svém bytě měl chemikálie a podrobné plány pro výrobu výbušnin.

Smutné výročí v Bataclanu - 7
aktualizováno 13.09.
Život v Evropě

EU má plán, jak zastavit teroristy. Odřízne je od zdrojů peněz

Poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku schválili legislativu, která by měla výrazně znesnadnit přístup teroristických organizací k penězům potřebných pro organizaci útoků v Evropě.