Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie ve Francii
07.11.
velká akce

Ve Francii a Švýcarsku zatkli 10 lidí kvůli podezření z terorismu

Celkem deseti lidí podezřelých z přípravy teroristických útoků zatkla policie napříč Francií a ve Švýcarsku, uvádí francouzská média. Policie ani prokuratura v Paříži případ komentovat nechtějí.

Ilustrační foto
04.11.
další oběti

Teroristé zaútočili na syrské uprchlíky, desítky jich zavraždili

Desítky mrtvých si v sobotu vyžádal útok teroristické organizace Islámský stát na uprchlíky ve východní Sýrii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na syrské ochránce lidských práv.

V Itálii zabavili zásilku drogy Islámského státu
03.11.
video miliardový obchod

Díky těmto krabicím necítili strach, zásilku teroristů zabavili v Itálii!

Italská policie zabavila přes 24 milionů tablet Tramadolu, který je známý též jako "droga bojovníka". Miliardovou zásilku podle prokuratury pašoval Islámský stát, který analgetika používá i proti strachu. O případu v pátek informovala agentura Reuters.

Prásk.tv píše:

Letenka - 1
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Útočník z Manhattanu
03.11.
Osm obětí

K útoku na Manhattanu se přihlásil Islámský stát! Důkazy chybí

Teroristická organizace Islámský stát se přihlásila k odpovědnosti za úterní útok na Manhattanu. Mladý Uzbek tady najel dodávkou na stezku pro pěší a cyklisty, zabil osm lidí.

Útočník z Manhattanu
02.11.
Zabíjel podle návodu

Útočník z Manhattanu zabíjel podle návodu IS: "Jsem hrdý!"

Uzbecký přistěhovalec Sayfulla Saipov, který v úterý na newyorské stezce zabil pronajatou dodávkou osm lidí a 11 dalších zranil, byl obžalován z terorismu. Obžalobu si nečekaně vyslechl přímo u soudu, kam byl přivezen z nemocnice na kolečkovém křesle s pouty na rukou i nohou.

Oběti útoku na Manhattanu - 1
aktualizováno 01.11.
Útok na Manhattanu

Pod koly dodávky zemřelo pět kamarádů! Přiletěli na sraz školy

New York se chystal na oslavy svátku Halloween, klidné odpoledne se ale změnilo v horor. Na stezku pro pěší a cyklisty na Manhattanu vjela dodávka a pod jejími koly zemřelo osm lidí. Mezi oběťmi je také pět přátel, kteří měli v New Yorku sraz z vysoké školy.

Policista, který zastavil teroristu na Manhattanu
aktualizováno 01.11.
Útok na Manhattanu

Z obyčejného policisty hrdinou! Tento muž zastavil řádění teroristy

Z obyčejného policisty se během jediného okamžiku stal hrdina, kterého obdivuje celý New York. Ryan Nash neváhal a postřelil teroristu Sayfulla Saipova, který na Manhattanu autem zabil 8 lidí a 11 zranil.

Útočník z Manhattanu
aktualizováno 01.11.
Zabil 8 lidí

Na Manhattanu útočil mladý Uzbek! Vzkazem se přihlásil k ISIS

Útočníkem, který v úterý na Manhattanu dodávkou zabil osm lidí, je podle amerických médií devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov. V USA žije od roku 2010. Policisté ho po útoku postřelili a záchranáři převezli do nemocnice. Podle lékařů ale přežije.

Teroristický útok v New Yorku - 1
aktualizováno 01.11.
terorismus neštěstí na Manhattanu

Útok v New Yorku: Terorista vjel autem do lidí, osm jich zabil!

Newyorská policie prošetřuje útok na Manhattanu, ke kterému došlo v úterý odpoledne místního času (večer středoevropského). Řidič pick-upu najel do cyklistů a chodců a osm jich zabil. Podle policie šlo o teroristický útok. Agresor byl postřelen a zatčen. Údajně zanechal vzkaz, že vraždil ve jménu Islámského státu.

Prince George/ISIS
30.10.
Vážná hrozba

ISIS se domlouvá na prince George! Uniklo, kde chce útočit

Na síti Telegram, kterou ke komunikaci používají sympatizanti Islámského státu, se objevily výhrůžky následníkovi na britský trůn princi Georgeovi. Islamisté na něj chtějí zaútočit přímo v jeho škole. Ta přitom nedávno řešila vážné narušení bezpečnosti.