Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelec z pařížského Champs Elysees Karim Cheurfi
Aktualizováno 21.4. 2017 20:28
Nové detaily

Střelec z Paříže fandil IS, v autě měl korán i další zbraně

Pachatelem čtvrtečního teroristického útoku na policisty na pařížském bulváru Champs-Elysées byl Karim Cheurfi, narozený v roce 1977 nedaleko Paříže. Dřívější informace francouzských médií na dnešní tiskové konferenci potvrdil pařížský prokurátor François Molins.

Útok v Paříži - 1
Aktualizováno 21.4. 2017 13:50
teror ve francii

Kandidáti na prezidenta ukončili kvůli útoku v Paříži kampaň

Kvůli teroristickému útoku, který se stal ve čtvrtek v Paříži, zrušili kandidáti na francouzského prezidenta své mítinky v závěru kampaně, naplánované na dnešek. Média píší, že místo útoku bylo zvoleno symbolicky - u Vítězného oblouku.

Xavier Jugelé
Aktualizováno 21.4. 2017 15:31
sledujeme on-line střelba v centru

Obětí útoku v Paříži je policista, který zasahoval i v Bataclanu!

Paříží ve čtvrtek večer otřásl další teroristický útok. Střelec zabil policistu, který zasahoval i při útoku v Bataclanu. Policie útočníka následně zneškodnila. K odpovědnosti za teroristický čin se přihlásil Islámský stát. A v Belgii se policii přihlásil muž, kterého od noci hledala celá Francie - mohl by být komplicem útočníka.

Prásk.tv píše:

Střelba před londýnským parlamentem - 1
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Bohuslav Sobotka - 3
Aktualizováno 19.4. 2017 21:32
Zasedání kabinetu

Vláda měla dnes napilno a tohle všechno schválila! PŘEHLED

Vláda měla ve středu hodně napilno - podpořila například větší bonusy pro dárce krve nebo kostní dřeně, ochranu měst před terorem nebo zdanění korunových dluhopisů.

Bezpečnost v Česku
Aktualizováno 19.4. 2017 15:16
ochrana ČR

Vláda se připravuje na teroristické útoky. Schválila nová pravidla!

Obavy z teroristických útoků rostou, i když se ČR zatím vyhýbají. Vláda schválila nový plán - místa s vysokou koncentrací lidí budou více chráněna před teroristy. Do roku 2020 počítá například s informační kampaní, vzdělávacími kurzy a rozesíláním varování prostřednictvím elektronických komunikací.

teror v USA

Šílený střelec zabil v Kalifornii tři lidi, při tom volal: „Alláhu akbar!"

Řádění šíleného střelce ochromilo v úterý ráno (večer středoevropského času) život v centru města Fresno v Kalifornii. Devětatřicetiletý Kori Ali Muhammad vypálil během minuty 16 ran a zabil tři muže. Krátce poté ho policisté dopadli.

Teroristický útok ve francouzském Nice - 13
Aktualizováno 18.4. 2017 20:43
Nebezpečí útoku

Teror ve Francii zmařili tajní agenti! Za pět minut dvanáct!

Francouzské úřady dnes oznámily, že se podařilo odvrátit zřejmě bezprostřední hrozbu teroristického útoku, když policie dopoledne v Marseilli zadržela dva muže, kteří chystali atentát.

video ochrana životů

Jak zastavit teroristu v kamionu? Tohle ho zastaví a ještě rozseká

Britská společnost reaguje na teroristické útoky a vyrábí zábrany, které by měly ochránit důležité budovy a riziková místa a zachránit tak lidské životy. Společnost nyní zveřejnila video z testu, na kterém je vidět, jak si jejich vynález poradí s rozjetým náklaďákem.

Do konvoje evakuovaných civilistů najel sebevražedný atentátník
Aktualizováno 16.4. 2017 17:36
masakr na útěku

Mezi 126 oběťmi útoku na konvoj s uprchlíky v Sýrii je 68 dětí

Sobotní útok na konvoj s evakuovanými Syřany nepřežilo 126 lidí. Oznámila to dnes exilová organizace ochránců lidských práv (SOHR), podle níž je mezi mrtvými 68 dětí.

Hacker
Aktualizováno 16.4. 2017 16:54
NSA mlčí

Hackeři nabourali bankovní sítě! Microsoft doporučuje aktualizace

Skupina hackerů zveřejnila v pátek dokumenty, podle kterých se Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) dokázala nabourat do bankovní sítě SWIFT, která slouží k mezinárodnímu bankovnímu styku. NSA měla údajně sledovat především blízkovýchodní banky kvůli transakcím teroristů. Microsoft v reakci na bezpečnostní problém doporučil uživatelům, aby aktualizovali jeho produkty a používali pouze podporované verze.