Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jason Spindler - 1
16.01.
Útok v Keni

Muž přežil útok 11. září, podruhé teroristům neunikl! Zemřel v ráji

Mezi oběťmi teroristického útoku v turistickém ráji v Nairobi je i americký manažer. Jason přitom už jednou unikl smrti, když dokázal uprchnout z budovy, na kterou zaútočili teroristé 11. září 2001.

Jaromír Balda u soudu
aktualizováno 14.01.
Čtyři roky vězení

Důchodce kácel stromy na koleje. Za terorismus si vyslechl trest

Krajský soud v Praze potrestal Jaromíra Baldu, který pokácel stromy na železniční tratě, aby šířil strach z islámu. Za terorismus a vyhrožování útokem dostal čtyři roky vězení a ambulantní psychiatrickou léčbu. Rozsudek není pravomocný.

Jaromír Balda u soudu
aktualizováno 09.01.
Hrozí mu i 15 let

Kvůli migrantům kácel stromy na trať, obžaloba pro něj chce 4 roky

Čtyři roky by měl podle představ státního zástupce strávit ve vězení jednasedmdesátiletý Jaromír Balda, který podle obžaloby nařezal dva stromy, které spadly na trať a narazily do nich vlaky. Balda chtěl podle vlastních slov "varovat lidi, aby se něco dělalo s migrací".

Prásk.tv píše:

Letenka - 1
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Žhářský útok na budovu soudu v Lipsku
aktualizováno 02.01.
neznámí žháři

Teroristický útok v Lipsku: Útočníci zapálili budovu soudu

O silvestrovské noci došlo v Německu k teroristickému útoku. Několik žhářů zaútočilo na federální soud v Lipsku. Budovu poničili a následně se ji i pokusili zapálit.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 2
aktualizováno 29.12.
Odveta

Egypt pomstil mrtvé turisty: Při raziích bylo zabito 40 radikálů

Egyptské bezpečnostní složky podnikly v sobotu na několika místech razii, při které se podařilo zabít čtyřicet radikálů. Ti zemřeli při přestřelce. Země tak reagovala na páteční teroristický útok na autobus, při kterém zemřeli čtyři lidé a dalších devět je zraněných.

Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 1
aktualizováno 29.12.
Výbuch bomby

Teror u pyramid v Gíze: Jezdí tam i Češi. Buďte opatrní, varují úřady

Egyptské úřady po pátečním teroristickém útoku pravděpodobně zesílí některá bezpečnostní opatření. České ministerstvo zahraničí zatím ale žádné speciální upozornění pro cesty do Egypta nevydalo. Čeští turisté by ale v některých oblastech měli být opatrní.

útok na WTC
aktualizováno 23.12.
Al-Káida vstává z mrtvých

Teroristé chystají nové útoky na letadla a letiště, varuje ministr

Britský ministr vnitřní bezpečnosti Ben Wallace varuje, že teroristická organizace Al-Káida, která se "proslavila" v roce 2001 útoky na věže Světového obchodního centra, vstává z mrtvých a prý chystá v Evropě děsivé útoky!

Dívky našli mrtvé
22.12.
Teroristický čin

Vražda turistek hýbe Marokem, v poutech skončilo už 13 lidí!

Marocká policie zatkla už 13 lidí v souvislosti s vraždou dvou mladých skandinávských turistek, které byly napadeny při kempování v marockém národním parku. Úřady incident označují za teroristický čin - pachatelé jsou s největší pravděpodobností napojení na Islámský stát.

Podezřelí muži z vraždy dvou studentek nalezených v marockém pohoří
aktualizováno 20.12.
Dovolená v Maroku

Dívky v Maroku podřezali islámští radikálové. Tvrdí to policie

Kamarádky Loise Vesterager Jespersenová (†24) z Dánska a Maren Uelandová (†28) z Norska vyrazily na výlet do Maroka. Zpátky domů už se ale nikdy nevrátí. Jejich těla byla nalezena s uříznutými hlavami v pohoří Vysoký Atlas.

Policie ve Štraburku měla zabít hlavního podezřelého
17.12.
Štrasburk

Před střelcem se snažil ochránit druhé! Zemřel v nemocnici

Pátá oběť střelby ve francouzském Štrasburku, šestatřicetiletý Bartosz Orent-Niedzielski původem z Polska, se podle všeho pokoušel střelci zabránit v dalším vraždění. Devětadvacetiletý Chérif Chekkatt jej však zasáhl do hlavy.