Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zesílená bezpečnostní opatření v londýnských ulicích
včera 14:45
Hrozba teroru

Policie v pohotovosti: V Belgii zmizel kamion plný chemikálií!

V belgickém Zedelgemu v sobotu ukradli kamion s nebezpečnými chemikáliemi. Úřady se bojí možného zneužití k výrobě bomby. Protiteroristické jednotky po celé Evropě jsou v pohotovosti. V pondělí přitom Belgie po dvou letech snížila stupeň teroristického ohrožení.

Imám Sámer Shehadeh, obviněný z terorismu
aktualizováno včera 21:40
Skrývají se

Policie obvinila z terorismu tři Čechy! Mezi nimi i imáma z Prahy

Policie obvinila z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci tři Čechy. Je mezi nimi bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, jeho bratr a švagrová. Informoval o tom portál Idnes.cz.

Útok v Bagdádu
aktualizováno 15.01.
výbuchy v Bagdádu

Při sebevražedném útoku teroristů zemřelo 26 lidí! 90 zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a dalších 90 se zranilo při pondělním dvojitém útoku sebevraždených atentátníků v centru Bagdádu. O bilanci informovala s odvoláním na zdravotnické úřady agentura AFP. Irácké ministerstvo vnitra ohlásilo nejméně 16 mrtvých.

Prásk.tv píše:

Letenka - 1
čtěte o tématu terorismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Egyptská policie - ilustrační foto
aktualizováno 29.12.
Útok na kostel

Střelba v Káhiře! Atentátník chtěl zabíjet křesťany. Devět mrtvých

Nejméně tři lidé zahynuli při pokusu o útok na kostel Sv. Menase v egyptské Káhiře. Neznámý útočník, kterého policisté zastřelili, se pokusil dostat do křesťanského kostela. V tom mu zabránila policejní hlídka, útočník ale zabil devět lidí

Americká policie - ilustrační foto
23.12.
Plánovaný útok

Bývalý mariňák chtěl na Vánoce zabíjet! Zastavila ho až FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zatkl bývalého člena námořní pěchoty. Údajně plánoval teroristický útok v San Francisku v období Vánoc. V jeho bytě agenti našli střelné zbraně, závěť i vzkaz pro prezidenta Trumpa.

Mladí migranti. Ilustrační
aktualizováno 17.12.
hrozba útoku

Teroristické útoky hrozí i od žen a dětí, prohlásily německé úřady

Německé úřady započítaly mezi nebezpečné Islamisty i několik desítek žen a mladistvých, od kterých hrozí, že by mohli spáchat teroristický útok. Napsala to agentura DPA s odvoláním na informace získané ze zdrojů bezpečnostních služeb.

Útočník z Manhattanu Akayed Ullah
13.12.
Pondělní atentát

"Trumpe, selhal jsi!" varoval před útokem na Manhattanu terorista

Akajíd Ullah, který se v pondělí pokusil o teroristický útok na Manhattanu, poslal před činem vzkaz americkému prezidentovi. Krvavý atentát, který plánoval, se mu ale nevydařil. Nálož částečně selhala a Ullah zranil sám sebe těžce, tři kolemjdoucí lehce.

Merkelová na místě teroru
aktualizováno 12.12.
rok od tragédie

Při útoku v Berlíně zemřela i Češka! Merkelová místo navštívila

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý večer zamířila na vánoční trhy v Berlíně, kde před rokem přišlo o život při teroristickém útoku 12 lidí. Jednou z obětí byla i Češka Naďa.

Exploze v metru na Manhattanu
12.12.
VIDEO Pokus o útok

Dým a bezvládné tělo: Výbuch v New Yorku zachytila kamera!

Pondělní výbuch ve stanici metra na Manhattanu zachytila bezpečnostní kamera. Záznam ukazuje davy lidí, které podchodem v ranní špičce proudí. Pak se vše najednou zavalí dýmem a na zemi zůstane ležet jeden člověk.

Útočník z Manhattanu Akayed Ullah
12.12.
Ispiroval se ISIS

Útočník z Manhattanu chtěl zabíjet kvůli Vánocům. Nálož selhala

Newyorští policisté vyšetřují pondělní pokus o teroristický útok ve stanici metra na Manhattanu. Podle amerických médií už vyslechli podezřelého Bangladéšana, který byl údajně pod vlivem radikálního islámu. Místo si prý nevybral náhodně.