Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

změny jízdních řádů

Lidé ze Zlínska přijdou o spoje do Prahy. Dopravce ruší část vlaků

Cestující ze Zlínska, kteří pravidelně jezdí do školy nebo za prací do Prahy, přijdou minimálně o dva rychlíkové spoje jedné z největších dopravních společností. Mohou sice využívat linky konkurenčních dopravců, ale ty nejezdí tak často a kvůli většímu počtu zastávek jsou pomalejší.

Zlatý vlak
Aktualizováno 22.6. 2017 21:41
Nacistický poklad

Zlatý vlak v Polsku nenašli, Němci ho možná schovali v Česku

Pátrání po nacistickém vlaku, ve kterém má být tři sta tun zlata a další cennosti, zatím skončilo fiaskem. Hledači v polském Valbřichu, který leží kousek za českými hranicemi, se ale nevdávají a úřady jim měly povolit nový geofyzikální výzkum. Ten chtějí provést nedaleko od místa, kde kopali loni.

Střepiny: 18. 6. 2017

Třikrát během šesti dnů vyjeli proti sobě vlaky na českých železnicích. Od tragédie jen pár desítek metrů a několik málo vteřin. Kdo ponese zodpovědnost?

Prásk.tv píše:

Leonie Müller - 1
čtěte o tématu vlak na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

video

Crash test: Po srážce s vlakem zůstane z auta hromada šrotu

Auto po střetu s vlakem při unikátním crash testu, který uskutečnili na Slovensku, dopadlo přesně podle předpokladů jako hromada šrotu. Vlak jedoucí 40 kilometrovou rychlostí narazil do auta na přejezdu. Podle odborníků by v něm posádka nepřežila.

Vlaky jely proti sobě u Českého Brodu - 4
Aktualizováno 12.6. 2017 21:39
dlouhé zpoždění

Cestující v ohrožení: Dva vlaky se znovu potkaly na jedné koleji!

Vlakovou dopravu mezi Prahou a Kolínem výrazně zkomplikovala situace, při které vyrazil na jedné koleji osobní vlak proti vlaku Leo Express. I když se podařilo omyl včas napravit, vlaky na frekventovaném úseku nabírají desítky minut zpoždění.

Vlak na nádraží - ilustrační
Aktualizováno 9.6. 2017 10:29
bezpečnostní kontroly

EU chce registr cestujících. Jízda vlakem se může zkomplikovat

Jezdíte rádi vlakem? V budoucnu by se cestování po železnici mohlo zkomplikovat. Některé státy Evropské unie (EU) zvažují zavedení povinného registru jmen cestujících. Odůvodňují to snahou o větší bezpečnost. Píše o tom páteční Právo.

přecházela, kde neměla

Tragická smrt vnučky sovětského vůdce Chruščova: Spadla pod vlak

Vnučka někdejšího vůdce Sovětského svazu Nikity Chruščova dnes přišla o život poté, co spadla pod vlak na okraji Moskvy. Oznámila to ruská tisková agentura TASS. Podle jejího nejmenovaného zdroje z řad záchranářů šlo o tragickou nehodu při přecházení kolejí.

silný náraz

Řidič zavinil srážku s vlakem, od nehody ujel! Sám se pak přihlásil

Od středečního večera jihočeští policisté pátrali po řidiči osobního auta, který na železničním přejezdu v Českých Budějovicích zavinil dopravní nehodu a ujel. Ve čtvrtek dopoledne se ale policistům sám přihlásil. Ti případ vyšetřují jako trestný čin obecného ohrožení.

Vlak Leo Express havaroval v Přerově
Aktualizováno 5.6. 2017 12:48
kolaps strojvedoucího

Vlak na nádraží v Přerově narazil do zábran! 17 zraněných

Sedmnáct lidí se zranilo při nehodě vlaku na nádraží v Přerově. Strojvedoucího při brzdění postihly zdravotní komplikace a vlak narazil do koncových zábran, cestující ve vlaku po nárazu popadali, u dvou lidí je podezření, že si něco zlomili, uvedl tiskový mluvčí hasičů a zdravotnické záchranné služby Zdeněk Hošák.

Nehoda vlaku u Boloslavi - 2
Aktualizováno 2.6. 2017 20:19
Hrozí mu 8 let

Nehoda vlaku u Boleslavi: Strom na koleje někdo nastražil schválně

Policie hledá svědky z osobního vlaku, který včera ráno narazil u Mladé Boleslavi do stromu. Podle prvních výsledků vyšetřování strom někdo úmyslně nařízl a právě cestující si mohli pachatele všimnout.