Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda na přejezdu v Pržně na Frýdeckomístecku
18.08.
Nehoda na Frýdeckomístecku

Auto na přejezdu smetl vlak, tlačil ho 200 metrů! Řidička zemřela

Policisté a hasiči vyjížděli k železničnímu přejezdu do Pržně na Frýdeckomístecku. Řidička vjela na přejezd, kde ji smetl vlak. Světelná signalizace i závody fungovaly podle Drážní inspekce bez problémů.

Vlak - České dráhy
aktualizováno 16.08.
Dotkne se to 100 000 lidí

Změna na železnici! Ministerstvo chce nové podmínky pro režijky

Ministerstvo dopravy chystá výrazné změny v podmínkách režijních jízdenek, které v České republice využívá přes 100 tisíc lidí. Ministerstvo chce režijky na vlaky zdražit a také zrušit jejich platnost na nejvytíženější trati.

Vykolejení vlaku ve stanici Praha-Čakovice
aktualizováno 16.08.
nehoda vlaku

U Prahy vykolejil vlak, trať na Turnov bude hodiny zavřená

Ve středu okolo 7. hodiny ranní vykolejil ve stanici Praha - Čakovice osobní vlak z Prahy do Mělníka. Nehoda se obešla bez zranění, vlak ale zřejmě poškodil koleje a trať bude až do odpoledních hodin uzavřená. Vlaky nahrazují autobusy, rychlíky jezdí odklonem.

Prásk.tv píše:

Kluk ve vlaku
čtěte o tématu vlak na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Srážku vlaků v Egyptě nepřežilo 28 lidí
aktualizováno 11.08.
železniční neštěstí

Tragédie v Egyptě: Srážku vlaků nepřežilo 36 lidí. 120 je zraněných 

Při srážce dvou vlaků v pátek v severoegyptské Alexandrii přišlo o život nejméně 36 lidí. Informovaly o tom egyptské zdravotnické zdroje.

Vlak na Slovensku narazil do stromu
aktualizováno 10.08.
železniční nehoda

Vlak přejel nedaleko hranic strom, spoje nabraly hodiny zpoždění

Železniční dopravu na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko zastavil vlak, který přejel nedaleko hranic u obce Brodské v okrese Skalica strom, který spadl na koleje. Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, dálkové vlaky ale nabraly několikahodinová zpoždění. Předpokládané zprovoznění je do 23:30.

Vlak s otevřenými dveřmi
aktualizováno 07.08.
skandální video

Další vlak projížděl s otevřenými dveřmi! Tohle má být VYSVĚTLENÍ

Mezi Plzní a Rokycany v neděli projížděl vlak s otevřenými dveřmi u prvního vagonu. Všiml si toho cestující, který upozornil průvodčí. Podle svědků vyjížděl vlak s otevřenými dveřmi už z Plzně, kde je nikdo nezkontroloval. Dráhy ale tvrdí, že posádka vlaku nepochybila a dveře někdo otevřel až za jízdy.

Mladík, který skočil z vlaku a spadnul do bazénu
aktualizováno 05.08.
Hazardér na Královéhradecku

Dvakrát přežil svou smrt: Nejdřív skočil z vlaku, pak se skoro utopil

Drážní úřad se bude v příštích dnech zabývat případem, se kterým se ještě nesetkal. Bude vyšetřovat mladíka, který vlastně dvakrát přežil svou smrt. Nejdřív riskoval tím, že v Hradci Králové vyskočil okna z jedoucího vlaku a pak se po zmateném útěku málem utopil v zahradním bazénu. Přežil jen zázrakem. Nakonec se ukázalo, že byl pod vlivem drog.

Na koleje spadl strom
aktualizováno 04.08.
galerie desítky výjezdů

Bouřky trhaly střechy i větve: Jsou zranění, u Ostravy pak boural vlak!

Čtvrteční bouřky zaměstnaly desítky hasičů hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Silný vítr trhal střechy a lámal stromy, které popadaly na silnice i dráty elektrického vedení. Výjezdy na Olomoucku se neobešly bez zranění, u Ostravy pak narazil do stromu vlak. V tomto případě se nikomu naštěstí nic nestalo.

Regiopanter
03.08.
Projel i jednu stanici

Na Chomutovsku ujel vlak, bez strojvedoucího urazil 6 kilometrů

Vážnou událost vyšetřuje od středečního odpoledne Drážní inspekce. Při posunu ve stanici Kadaň-Prunéřov se samovolně rozjela vlaková jednotka Regiopanter. Sama urazila asi 6 kilometrů.

Vlaky jely proti sobě u Českého Brodu
aktualizováno 02.08.
nehoda na Kolínsku

Náklaďák vjel na přejezd a smetl ho osobní vlak! Čtyři lidé se zranili

Vážná nehoda na nechráněném přejezdu u obce Ratboř ve středu přerušila provoz na železniční trati Kolín - Ledečko. Do nákladního automobilu narazil osobní vlak. Podle prvotních informací se zranili čtyři lidé.