Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tržby EET
aktualizováno 09.07.
evidence tržeb

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek

Úřady udělily rekordní pokutu v rámci elektronické evidence tržeb (EET), ta činí neuvěřitelných 270 tisíc korun. Pokutu dostal pražský podnikatel kvůli vydávání falešných účtenek. Celkem už padly pokuty ve výši téměř 100 milionů korun.

Nákup
05.06.
Příznivý trend

Malým obchodům se daří, tržby vzrostly o více než pět procent!

Tržby v maloobchodě bez motorových vozidel v dubnu zrychlily meziroční růst na 5,6 procenta. V březnu se po revizi zvýšily o 3,9 procenta.

EET
07.12.
Doporučení vládě

Senátoři chtějí omezit EET. Nemá se týkat firem s menším obratem

Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 tisíc. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

EET
aktualizováno 23.11.
rekordní pokuta

Podnikatel musí za ignorování EET zaplatit pokutu 260 tisíc

V Pardubickém kraji byl překročen rekord pokuty u EET. Podnikateli úřadu udělil pokutu ve výši 260 000 Kč. Jedná se zatím o nejvyšší částku za porušení zákona o evidenci tržeb.

Tržby EET
30.09.
EET

ANKETA: Účtenková loterie je tu, stačí několik kroků k registraci

Účtenková loterie startuje. Od zítřka si můžete zaregistrovat účtenku a třeba i vyhrát auto nebo milion korun. Peníze na to půjdou ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí chce tak lidi přimět, aby si při placení více říkali o účtenky.

E-shop
26.07.
Rekordy v e-shopech

Češi trhají rekordy v e-shopech! Tržby přesáhnou 100 miliard korun

Češi utrácejí stále více v internetových obchodech. V první polovině letošního roku v e-shopech lidé utratili 50 miliard korun, což je rekord. Tržby v e-schopech by měli překonat letos 100 miliard korun, uvedly dnešní Hospodářské noviny.

Vodovod
aktualizováno 27.04.
jednání o prodeji

Pražské vodovody mají obří tržby, Praha je chce od Francouzů zpět

Praha chce získat společnost Pražské vodovody a kanalizace, kterou od devadesátých let vlastní francouzská firma Veolia. Případný nákup sta procent akcií dnes projednávali pražští zastupitelé.

EET
aktualizováno 03.03.
evidence tržeb

Zrušené prodejny a fronty: Druhá vlna EET odstartovala

Už třetí den běží druhá vlna elektronické evidence tržeb, která se týká maloobchodů, velkoobchodů nebo například eshopů. Systém se naopak netýká obchodníků, kteří prodávají vlastnoručně vyrobené nebo vypěstované zboží.

Internetová ekonomika
aktualizováno 18.01.
video výsledky studie

ZAJÍMAVÁ FAKTA: Jak si Češi vedou s internetem? STATISTIKY

Výsledky české internetové ekonomiky i její dopady na zaměstnanost Čechů zveřejnily Sdružení pro internetový rozvoj a Úřad vlády České republiky na společné tiskové konferenci. A některá čísla jsou ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie opravdu zajímavá!

Registrační pokladna
aktualizováno 02.12.
Hotely a restaurace

První den s EET: 3 miliony účtenek a stížnosti, systém ale fungoval

Restauratéři a hoteliéři odeslali za prvních 23 hodin provozu EET 2,8 milionu účtenek. Evidence podle Finanční správy funguje plynule a bez problémů. Do EET je zatím zapojeno přes 37 tisíc podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 tisíc podnikatelů.