Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Halloween v New Yorku
04.11.
Komerční svátky

Patrik, Halloween, Valentýn. Češi slaví cizí svátky, utrácí tisíce!

Obchodníci mají v poslední době žně a tržby teď budou mít zase o něco vyšší. Po Halloweenu nás totiž čeká další tzv. komerční svátek - svatý Martin. Ten je u nás čím dál populárnější díky obchodním nabídkám, jako jsou třeba speciální vína nebo svatomartinské husy. Za svátky dají Češi každoročně tisíce korun.

Svatba - ilustrační
aktualizováno 09.10.
Finanční úřad

Berňák žádá údaje svatebních hostin. Nahání i ty, co slavili doma

Olomoucký finanční úřad zaslal novomanželům výzvy o poskytnutí údajů o jejich svatební hostině. Výzvu však obdrželi i ti, kteří uskutečnili svou hostinu doma. Podle odborníků je postup úřadu nezákonný.

Tržby EET
aktualizováno 09.07.
evidence tržeb

Padla rekordní pokuta za EET! Restauratér padělal tisíce účtenek

Úřady udělily rekordní pokutu v rámci elektronické evidence tržeb (EET), ta činí neuvěřitelných 270 tisíc korun. Pokutu dostal pražský podnikatel kvůli vydávání falešných účtenek. Celkem už padly pokuty ve výši téměř 100 milionů korun.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Nákup
05.06.
Příznivý trend

Malým obchodům se daří, tržby vzrostly o více než pět procent!

Tržby v maloobchodě bez motorových vozidel v dubnu zrychlily meziroční růst na 5,6 procenta. V březnu se po revizi zvýšily o 3,9 procenta.

EET
07.12.
Doporučení vládě

Senátoři chtějí omezit EET. Nemá se týkat firem s menším obratem

Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 tisíc. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku.

EET
aktualizováno 23.11.
rekordní pokuta

Podnikatel musí za ignorování EET zaplatit pokutu 260 tisíc

V Pardubickém kraji byl překročen rekord pokuty u EET. Podnikateli úřadu udělil pokutu ve výši 260 000 Kč. Jedná se zatím o nejvyšší částku za porušení zákona o evidenci tržeb.

Tržby EET
30.09.
EET

ANKETA: Účtenková loterie je tu, stačí několik kroků k registraci

Účtenková loterie startuje. Od zítřka si můžete zaregistrovat účtenku a třeba i vyhrát auto nebo milion korun. Peníze na to půjdou ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí chce tak lidi přimět, aby si při placení více říkali o účtenky.

E-shop
26.07.
Rekordy v e-shopech

Češi trhají rekordy v e-shopech! Tržby přesáhnou 100 miliard korun

Češi utrácejí stále více v internetových obchodech. V první polovině letošního roku v e-shopech lidé utratili 50 miliard korun, což je rekord. Tržby v e-schopech by měli překonat letos 100 miliard korun, uvedly dnešní Hospodářské noviny.

Vodovod
aktualizováno 27.04.
jednání o prodeji

Pražské vodovody mají obří tržby, Praha je chce od Francouzů zpět

Praha chce získat společnost Pražské vodovody a kanalizace, kterou od devadesátých let vlastní francouzská firma Veolia. Případný nákup sta procent akcií dnes projednávali pražští zastupitelé.

EET
aktualizováno 03.03.
evidence tržeb

Zrušené prodejny a fronty: Druhá vlna EET odstartovala

Už třetí den běží druhá vlna elektronické evidence tržeb, která se týká maloobchodů, velkoobchodů nebo například eshopů. Systém se naopak netýká obchodníků, kteří prodávají vlastnoručně vyrobené nebo vypěstované zboží.