Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

EET
07.12.
Doporučení vládě

Senátoři chtějí omezit EET. Nemá se týkat firem s menším obratem

Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 tisíc. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku.

EET
aktualizováno 23.11.
rekordní pokuta

Podnikatel musí za ignorování EET zaplatit pokutu 260 tisíc

V Pardubickém kraji byl překročen rekord pokuty u EET. Podnikateli úřadu udělil pokutu ve výši 260 000 Kč. Jedná se zatím o nejvyšší částku za porušení zákona o evidenci tržeb.

Tržby EET
30.09.
EET

ANKETA: Účtenková loterie je tu, stačí několik kroků k registraci

Účtenková loterie startuje. Od zítřka si můžete zaregistrovat účtenku a třeba i vyhrát auto nebo milion korun. Peníze na to půjdou ze státního rozpočtu. Ministerstvo financí chce tak lidi přimět, aby si při placení více říkali o účtenky.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

E-shop
26.07.
Rekordy v e-shopech

Češi trhají rekordy v e-shopech! Tržby přesáhnou 100 miliard korun

Češi utrácejí stále více v internetových obchodech. V první polovině letošního roku v e-shopech lidé utratili 50 miliard korun, což je rekord. Tržby v e-schopech by měli překonat letos 100 miliard korun, uvedly dnešní Hospodářské noviny.

Vodovod
aktualizováno 27.04.
jednání o prodeji

Pražské vodovody mají obří tržby, Praha je chce od Francouzů zpět

Praha chce získat společnost Pražské vodovody a kanalizace, kterou od devadesátých let vlastní francouzská firma Veolia. Případný nákup sta procent akcií dnes projednávali pražští zastupitelé.

EET
aktualizováno 03.03.
evidence tržeb

Zrušené prodejny a fronty: Druhá vlna EET odstartovala

Už třetí den běží druhá vlna elektronické evidence tržeb, která se týká maloobchodů, velkoobchodů nebo například eshopů. Systém se naopak netýká obchodníků, kteří prodávají vlastnoručně vyrobené nebo vypěstované zboží.

Internetová ekonomika
aktualizováno 18.01.
video výsledky studie

ZAJÍMAVÁ FAKTA: Jak si Češi vedou s internetem? STATISTIKY

Výsledky české internetové ekonomiky i její dopady na zaměstnanost Čechů zveřejnily Sdružení pro internetový rozvoj a Úřad vlády České republiky na společné tiskové konferenci. A některá čísla jsou ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie opravdu zajímavá!

Registrační pokladna
aktualizováno 02.12.
Hotely a restaurace

První den s EET: 3 miliony účtenek a stížnosti, systém ale fungoval

Restauratéři a hoteliéři odeslali za prvních 23 hodin provozu EET 2,8 milionu účtenek. Evidence podle Finanční správy funguje plynule a bez problémů. Do EET je zatím zapojeno přes 37 tisíc podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 tisíc podnikatelů.

Anketa - EET
aktualizováno 01.12.
ptali jsme se

"Je to hrůza, Babiš lže," stěžují si čeští hospodští na EET! ANKETA

Tak je to tady! Pro české hoteliéry a restauratéry začala platit povinnost používat elektronickou evidenci tržeb. Novinka vyvolala mezi některými podnikateli velkou vlnu kritiky. Co jim na evidenci tržeb vadí nejvíc a zdali budou zdražovat, jsme se vyrazili zeptat českých hospodských!

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 01.12.
STÍŽNOSTI A POCHVALY

EET pro hotely a restaurace je tady! Pište nám první zkušenosti

Už je to tady. Ode dneška mají hoteliéři a restauratéři povinnost používat elektronickou evidenci tržeb. Další podnikatalé budou následovat v další vlně spouštění. Jaké máte první zkušenosti s EET? Napište nám vaše stížnosti a poznatky.