Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump a papež František
Aktualizováno 24.5. 2017 10:12
Setkání s papežem

Audience ve Vatikánu: Papež přijal amerického prezidenta Trumpa

Papež František dnes ráno přijal ve vatikánském Apoštolském paláci k soukromé audienci amerického prezidenta Donalda Trumpa s manželkou Melanií, dcerou Ivankou a jejím mužem Jaredem Kushnerem. Nejvyšší představitel římskokatolické církve si s americkým hostem přátelsky potřásl rukou, a s úsměvem na tváři pak oba zasedli k besedě, která má podle vatikánského protokolu trvat půl hodiny až hodinu.

Návštěva Vatikánu

Trump poprvé v Evropě: Sejde se s papežem, který ho kritizuje!

Americký prezident Donald Trump se na své první zahraniční cestě přesunul z Blízkého východu do Evropy. Kolem 18:30 SELČ přistál na římském letišti. Trumpa, kterého už dnes nečeká žádný oficiální program, ve středu přijme papež František.

urbi et orbi

Papež při velikonočním poselství prosil o mír na Blízkém východě

Papež František v dnešním velikonočním poselství odsoudil sobotní zabíjení v Sýrii a označil ho za další nečestný útok na prchající. Při útoku na konvoj autobusů zemřelo 112 osob.

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Křest ve Vatikánu

Obrovská pocta: Papež pokřtil první Češku, úřednici z Karvinska

Papež František pokřtil v Bazilice svatého Petra ve Vatikánu 11 věřících. Byla mezi nimi i úřednice z Dětmarovic Taťána Čempelová. Ta se stala první Češkou v novodobé historii, kterou pokřtil sám papež.

Velká pocta

Papež vítal Velikonoce, umyl nohy vězňům. V sobotu pokřtí Češku

Křesťané z celého světa dnes oslavili Zelený čtvrtek, který je připomínkou poslední večeře Ježíše Krista s apoštoly. Papež František tento den, který ohlašuje blížící se vyvrcholení velikonočních svátků, přivítal mší v zaplněné svatopetrské bazilice.

Hlava církve

Čtyři roky papeže Františka: Připomeňte si, čím okouzlil svět!

Dnes jsou to přesně čtyři roky, co se Jorge Mario Bergoglio stal papežem Františkem. Od té doby okouzluje svět - ať už svou bezprostředností a skromností, či vášnivým zápalem pro fotbal.

Papež František přijal stovky Habsburků
Aktualizováno 10.3. 2017 21:00
Průlomový výrok

Konec celibátu? Papež by chtěl, aby se ženatí muži stali knězi!

Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Katolická církev se dlouhodobě potýká s nedostatkem kněžích a papež František tak přišel s revolučním řešením tohoto zapeklitého problému.

1957638
Aktualizováno 31.1. 2017 15:19
povzbudivá slova

Nemocný kardinál Vlk plný dojetí: "Přišel telefonát od Svatého otce!"

Když vyšlo najevo, že má kardinál Miloslav Vlk rakovinu plic, mezi lidmi se zvedla obrovská vlna solidarity. Dojatý kardinál přijal stovky přání brzkého uzdravení a pochlubil se telefonátem, který mu udělal zřejmě největší radost. Ozval se mu sám papež František.

Matthew Festing, papež
Aktualizováno 25.1. 2017 11:39
nečekaný odchod

Spor o kondomy: Papež způsobil rozruch, velmistr Festing skončil!

Nečekanou rezignací velmistra Řádu maltézských rytířů Matthewa Festinga skončil spor o kondomy s Vatikánem. Konflikt trvá už od prosince - a to kvůli rozdávání prezervativů v rozvojových zemích a následném odvolání velkokancléře.

Papež František o populismu, Hitlerovi a Trumpovi
Aktualizováno 22.1. 2017 16:06
trump jako hitler?

Papež o populismu: Víme, co se stalo v 30. letech v Německu

Papež František po inauguraci nového amerického prezidenta v rozhovoru pro španělský list El País prohlásil, že počká na činy Donalda Trumpa a až podle nich si na něj vytvoří názor. Papež v rozhovoru zároveň varoval, aby si lidé při hledání nového spasitele v době krize dávali pozor na populismus a charismatické vůdce, kteří se objevují v Evropě i v Americe.