Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Telička, Teošenovský, Pospíšil
aktualizováno 17.01.
Evropský parlament

Hodnocení českých europoslanců: Lidé neznají skoro žádného

Čeští poslanci v Evropském parlamentu nejsou mezi lidmi přílíš známí. Vyplývá to z průzkumu ústavu STEM. Mezi nejznámější europoslance patří Pavel Telička, Jiří Pospíšil nebo Evžen Tošenovský.

2228077
08.01.

Střepiny 6. 1. 2019

Blíží se pololetní vysvědčení a školáci jsou pod tlakem. Jak to funguje bez známek a co motivuje víc, známky nebo slovní hodnocení?

Druhá vláda Andreje Babiše
aktualizováno 28.12.
Nepopulární ministři

Hodnocení členů vlády: Většinu lidé neznají, nejlépe si vedl Babiš

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD vládne už půl roku, přesto lidé neznají většinu ministrů a ministryň. Některé členy vlády Andreje Babiše dokonce nepoznalo přes 90 % tázaných. Alespoň to vyplývá z průzkumu agentury Phoenix Research, který se ptal i na to, jak lidé hodnotí dosavadní práci vlády.

Prásk.tv píše:

Lucie Vondráčková - 1
čtěte o tématu hodnocení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Andrej Babiš - vysvědčení
aktualizováno 06.12.
Osm "předmětů"

Babiš je premiérem přesně rok. Oznámkujte ho jako ve škole

První vládu Andreje Babiše jmenoval prezident Miloš Zeman přesně před rokem. Od začátku Babiš čelí kritice kvůli trestnímu stíhání a spolupráci s komunisty. Musel se potýkat také s kauzou údajného únosu jeho syna. Jak vše podle vás zvládnul?

Martin Vondrášek, první náměstek policejního prezidenta a Jan Hamáček, ministr vnitra
aktualizováno 20.11.
krize ve vládě

Ministr vnitra a policie promluvili o kauze Čapí hnízdo a zavlečení

Jan Hamáček a první náměstek policejního prezidia Martin Vondrášek v úterý vystoupili na společné tiskové konferenci, kde se vyjádřili k postupu policie v kauzách Čapí hnízdo a zavlečení Andreje Babiše mladšího na Krym. Na případu zavlečení pracuje celý tým kriminalistů, k vyšetřování byl také přizván soudní znalec, ten ale musí komunikovat se Švýcarskem, kde Babišův syn pobývá.

Andrej Babiš
13.10.
neúspěch v senátu

ANO dopadlo mizerně, uznal Babiš. Chce změnit systém voleb

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že nejsilnější vládní hnutí dopadlo v senátních volbách "mizerně", nicméně nic jiného podle svých slov ani neočekával. ANO při letošní volbě 27 senátorů získala jeden mandát. Nízká volební účast dlouhodobě ukazuje názor lidí na Senát a je potřeba volební systém změnit z dvoukolového na jednokolový, sdělil dnes Babiš ČTK. Druhého kola voleb se nezúčastnil, víkend strávil v zahraničí.

Napřímo s Martinem Stropnickým
aktualizováno 11.10.
Napřímo

Stropnický řekl, proč skončil v politice. Chce se vrátit k hraní?

Svou politickou kariéru končí a další roky stráví jako velvyslanec České republiky v Izraeli. Svého působení ve vládě a v hnutí ANO nelituje, ale o tom, že by se vrátil do nejvyšších kruhů, zatím neuvažuje. Řeč je o Martinu Stropnickém, který byl hostem v pořadu Napřímo.

Josef Bernard
08.10.
Hodnocení voleb

Byl to debakl, zuří po volbách plzeňský hejtman. Straníky sepsul

Přestože předseda sociálních demokratů (ČSSD) Jan Hamáček hodnotí letošní komunální volby spíše kladně, ostatní straníci k výsledku hlasování nepřistupují s takovým optimismem. "Byl to debakl a pořádný. Nemá cenu si nic nalhávat," uvedl na svém facebookovém profilu plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Neúroda - ilustrační foto
aktualizováno 27.08.
ekonomické hodnocení

Suché léto: Někteří prodejci si mnou ruce, jiní počítají velké ztráty

Letošní rekordně horké léto se pomalu chýlí ke konci a tak začínají experti sčítat, jaké bylo z pohledu ekonomiky. Zatímco například provozovatelé kempů a sadaři jednoznačně vydělali, zemědělci a lesníci očekávají miliónové ztráty. Letošní léto bylo také mimořádně tragické na silnicích.

Vildumetzová, Čunek, Šimek Krnáčová
aktualizováno 28.06.
anketa průzkum oblíbenosti

Jste spokojeni s lídrem kraje? Tito od vás mají nejlepší hodnocení!

Ačkoli jsou někteří ve svých funkcích už dlouhé roky, téměř polovina Čechů stále nezná svého hejtmana. Kdo z šéfů krajů se mezi lidmi zapsal nejlépe a koho hodnotí občané nejhůř, zjišťovala agentura STEM/MARK. Ta nyní zveřejnila výsledek výzkumu.