Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

David Copperfield
aktualizováno 20.04.
prozrazené tajemství

Konec tajemství! Copperfield musel prozradit svůj známý trik

Známý iluzionista David Copperfield zažil to, co nechce žádný kouzelník. Musel totiž prozradit tajemství jednoho ze svých velkých triků. Nařídil mu to soud poté, co se při triku zranil jeden z účinkujících diváků a začal se s ním soudit.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
29.03.
mezinárodní aféra

Nové poznatky o Skripalovi: Agent byl otráven u vlastních dveří!

Britská policie se domnívá, že bývalý dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli poprvé vystaveni nervové látce u vchodových dveří jejich domu v anglickém Salisbury. Byla tam největší koncentrace látky, informovala dnes agentura Reuters. Británie z útoku nervovým toxinem obviňuje Moskvu, která to odmítá.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 28.03.
výsledky vyšetřování

Londýn zveřejnil poznatky o otravě Skripala. Fiasko, zní z Ruska

Britské velvyslanectví v Moskvě uspořádalo v úterý prezentaci pro zástupce zhruba osmdesáti ambasád, na níž prezentovalo poznatky Londýna ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, otráveného počátkem března v Británii armádním jedem novičok. Oznámila to dnes ruská média. Dokument předložený diplomatům zveřejnil v plném znění list Kommersant. Ruské ministerstvo zahraničí označilo prezentaci za fiasko.

Prásk.tv píše:

Duch natočený dronem
čtěte o tématu Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Sergej Lavrov
28.03.
otrava skripala

Rusko chystá kvůli vyhošťování diplomatů tvrdou reakci, viní USA

Světové mocnosti pokračují v reakci na otravu bývalého ruského špiona Sergeje Skripala ve Velké Británii s vyhošťováním ruských diplomatů. Rakousko vyhoštění ruských diplomatů odmítá, a to i v případě prokázání viny. Rusko chystá tvrdou reakci, Lavrov navíc obvinil USA, že ostatní země vydířá.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
18.03.
jed novičok

Putin popřel podíl Ruska na otravě exagenta Skripala v Británii

uský prezident Vladimir Putin se o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii dozvěděl z médií. Prohlásil to v neděli na tiskové konferenci se zahraničními novináři v Moskvě. Žádné jedy podobné tomu, který byl při útoku použit, Rusko nemá, všechny podobné látky zlikvidovalo, řekl prezident.

Lidé oslavují svátek svatého Patrika
aktualizováno 17.03.
celosvětové oslavy

Svět se zbarvil do zelena, lidé oslavovali svátek svatého Patrika

Ve světě dnes probíhaly oslavy Svatého Patrika. Ve městech byla všude zelená barva. Točilo se zelené pivo a pila se i tradiční whisky. O muziku se postarali hlavně dudáci, houslisté a bubeníci. Svatý Patrik zbarví každým rokem do zelena také řeky a letos dokonce i jídlo v zoologické zahradě.

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
aktualizováno 17.03.
útok na agenta v británii

Nervový plyn mohl pocházet z Česka! Moskva obvinila čtyři země

Nejpravděpodobnějším zdrojem smrtící látky typu Novičok je podle ruské diplomacie Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Nad USA jako možným původcem visí otazník, poznamenala.

Policisté vyšetřují smrt Nikolaje Gluškova
aktualizováno 16.03.
zběhlý agent

Gluškov byl podle Britů zavražděn! Rusko rozjíždí vlastní vyšetřování

Ruský Vyšetřovací výbor (SK), obdoba amerického FBI, zahájil trestní stíhání v kauze otravy Julije Skripalové, dcery bývalého plukovníka ruské rozvědky Sergeje Skripala. Oznámila to dnes mluvčí SK Svetlana Petrenková. Stíhání bylo rovněž zahájeno v případu Rusa Nikolaje Gluškova, který zemřel v Londýně za nevyjasněných okolností počátkem týdne. Britští vyšetřovatelé v pátek oznámili, že úmrtí vyšetřují jako vraždu.

Londýnská policie vyšetřuje
aktualizováno 13.03.
politický azyl

Ruského vyhnance Gluškova našli mrtvého v domě v Londýně

V Británii byl nalezen mrtvý přítel ruského miliardáře a ostrého kritika Kremlu Borise Berezovského Nikolaj Gluškov. Napsal to dnes britský deník The Guardian. Berezovskij záhadně zemřel už před pěti lety. Případu Gluškovovy smrti se ujali detektivové protiteroristické brigády, a to z preventivních důvodů právě kvůli jeho minulosti a okolí, upozornila londýnská metropolitní policie.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
aktualizováno 13.03.
otrávení agenta

Britové trvají na ultimátu kvůli Skripalovi, Moskva hrozí odvetou

Británie trvá na ultimátu, aby Rusko do dnešní půlnoci vysvětlilo, jak se do země dostala armádní nervová látka Novičok, která podle Londýna otrávila bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Řekl to dnes britský ministr zahraničí Boris Johnson, který zároveň poděkoval spojencům, kteří vyjádřili Londýnu solidaritu v případu. Rusko odmítlo na ultimátum reagovat a pohrozilo, že případné britské sankce nezůstanou bez odpovědi.