Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Setkání Miloše Zemana s královnou Alžbětou - 1
Aktualizováno 17.6. 2017 20:37
audience u královny

Co píší britské weby o návštěvě Zemana u královny? Vůbec nic

Zdá se, že setkání Miloše Zemana a královny Alžběty II. nezanechalo v hlavních britských internetových denících mnoho stop. Britská média obvykle programu královny věnují hodně pozornosti, setkání s hlavou státu České republiky je ale nenadchlo a téměř vůbec tuto událost nezmiňují.

Brexit - Ilustrační foto
Aktualizováno 15.6. 2017 19:13
odchod británie

Brexit se neodvratně blíží, jednání o odchodu začne už za pár dní

Evropská unie a Británie se oficiálně dohodly, že jejich vyjednávači Michel Barnier a David Davis zahájí rozhovory o britském odchodu z EU v pondělí 19. června. O společném prohlášení dnes informovalo britské ministerstvo pro brexit.

Další odložení

Jednání o brexitu se opět posunou, plán se ale nemění

Oficiální jednání o odchodu Británie z Evropské unie zřejmě nezačnou 19. června, jak se obecně předpokládalo, ale později příští týden. Dnes dopoledne to v rozhovoru s televizí Sky News prohlásil britský ministr pro brexit David Davis, který ale ještě ráno podle agentury Reuters o 19. červnu jako o začátku výstupových rozhovorů mluvil.

Prásk.tv píše:

Princ Charles
čtěte o tématu Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

KOŘENÍ: Sekerový večírek

Přemýšlíte, kam s přáteli vyrazit? Kam pozvat protějšek na rande nebo kde stmelit pracovní kolektiv?

Jasný bolid na Devonem
Aktualizováno 9.6. 2017 10:50
VIDEO

Tohle není Měsíc! Oblohu nad Británií ozářila ohromná koule

To, co vidíte, není Měsíc, ale jasný bolid, který minulý čtvrtek rozzářil oblohu nad britským hrabstvím Devon. Ohnivá koule byla natolik jasná, že ji spatřili lidé až z Francie. Britská agentura zaznamenávající podobné události přijala neobvykle mnoho hlášení o spatření tohoto meteoru.

dopad voleb

Slabé vítězství ohrožuje Mayovou i dohodu s EU! Libra padá

Britská premiérka Theresa Mayová se možná kvůli výsledku čtvrtečních voleb vydá ve stopách svého předchůdce Davida Camerona a stane se obětí vlastního osudového rozhodnutí. Zatímco Cameron doplatil na to, že vypsal referendum o odchodu Británie z Evropské unie, které nedopadlo podle jeho představ, Mayové se vymkly z rukou předčasné volby, které měly být drtivým vítězstvím. Místo toho, aby z nich vyšla posílená pro vyjednávání o vztazích s EU, je nyní její pozice výrazně slabší a britští analytici hovoří o jejím neodvratném konci v roli premiérky i o ohrožení dohody s unií. Libra se v reakci na nečekaně slabý výsledek konzervativců ve volbách propadla až o dvě procenta na nejnižší úroveň od dubna, část ztrát pak smazala.

Theresa Mayová a Jeremy Corbyn
Aktualizováno 9.6. 2017 13:58
Volby v Británii

Konzervativci Mayové vyhráli volby v Británii, přišli ale o většinu

Čtvrteční předčasné parlamentní volby v Británii vyhrála Konzervativní strana premiérky Theresy Mayové, která ale v Dolní sněmovně ztratila většinu. Volby přitom vyhlásila, aby posílila svou pozici. Místo toho skončily patem. Konzervativní strana vytvoří vládu, která zemi poskytne stabilitu, uvedla premiérka Mayová po setkání s královnou. Vláda provede Británii brexitem.

Theresa Mayová
Aktualizováno 8.6. 2017 13:01
parlamentní volby

V Británii začaly předčasné volby, v průzkumech vedou konzervativci

V Británii dnes začaly předčasné parlamentní volby, které vyhlásila premiérka Theresa Mayová ve snaze posílit postavení konzervativců v nadcházejícím vyjednávání o vystoupení Británie z Evropské unie. Průzkumy se shodují, že konzervativci volby vyhrají. Otázkou ale je, zda budou mít v Dolní sněmovně potřebnou většinu. V posledních týdnech totiž opoziční labouristé stahovali jejich náskok. Volební místnosti se otevřely v 8:00 SELČ a uzavřou se ve 23:00 SELČ.

Policie ve Velké Británii
Aktualizováno 7.6. 2017 07:31
policejní vyšetřování

Britové zadrželi kvůli masakru v Manchesteru dalšího muže

Britská policie v úterý zatkla dalšího muže v rámci vyšetřování útoku v Manchesteru, během kterého při výbuchu na koncertě zemřelo 22 lidí.. Podezřelý (38) byl zatčen na londýnském letišti Heathrow, uvedla britská policie na Twitteru.

Provokativní selfie učitelky
Aktualizováno 6.6. 2017 18:27
Skandál v Británii

Učitelka zveřejnila provokativní selfie. Škola ji vyhodila!

Britská učitelka Lydia Fergusonová zveřejnila provokativní selfie, škola ji za to vyhodila a ona i její rodina si prošla peklem. Byl její vyhazov oprávněný?