Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jan Hamáček, Andrej Babiš
18.03.
pět ministerstev

ANO jedná s ČSSD, sociální demokraté mají výhodnou pozici

Podle politologů jsou sociální demokraté ve výhodné pozici, co se týče vyjednávání o menšinové vládě s hnutím ANO. Andrej Babiš bude zřejmě chtít dotáhnout jednání do konce co nejrychleji a prý si uvědomuje, že ČSSD je vhodnější partner, než by bylo hnutí SPD. Sociální demokracie by tak teoreticky mohla uspět ve své podmínce získat pět ministerských křesel.

Andrej Babiš
aktualizováno 17.03.

ANO jde do jednání o vládě s ČSSD s podporou komunistů

Poslanecký klub ANO podle předsedy hnutí a premiéra v demisi Andreje Babiše souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální, řekl Babiš po dnešním jednání poslaneckého klubu na pražském Chodově. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.03.
Jednání o vládě

ČSSD chce pět ministerstev, ANO nabízí čtyři. Financí se nevzdá

Hnutí ANO by bylo ochotno vyčlenit ČSSD čtyři ministerstva, uvedli před jednáním místopředsedové Faltýnek a Brabec. Sociální demokraté přitom v pátek uvedli, že by rádi získali pět ministerstev. Babiš se zatím k rozdělení resortů nechtěl vyjadřovat.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ČSSD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Andrej Babiš
aktualizováno 15.03.
Podpora KSČM

Babiš odpálkoval Okamuru. O vládě chce jednat jen s ČSSD

Hnutí ANO chce o vládě jednat výhradně s ČSSD. Chce vytvořit menšinový kabinet, který by se opíral o podporu KSČM. Premiér v demisi Andrej Babiš to uvedl po jednáních o vládě. S SPD už prý ANO téměř nepočítá.

Andrej Babiš
aktualizováno 12.03.
Sestavování vlády

Babiš rozčílil případné partnery do vlády. Politolog: Dělá to schválně

Jen několik dní stačilo předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, aby si sám zkomplikoval vyjednávání o případné podpoře svému kabinetu. Minulý týden si to kvůli kauze Zdeňka Ondráčka rozházel s KSČM, v neděli rozčílil vedení ČSSD, když prohlásil, že chce začít jednat s ODS.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 28.02.
Jednali i s SPD a KSČM

Další jednání o vládě! ČSSD představila ANO své priority

Hnutí ANO ve středu pokračovalo ve vyjednávání o sestavení druhé vlády. Nejdříve se premiér v demisi Andrej Babiš potkal se zástupci sociálních demokratů, později pak s KSČM a SPD. Konkrétní výsledky ale dnešní jednání opět nepřinesla.

Miloš Zeman v Lánech přivítal šéfa ČSSD Jana Hamáčka
aktualizováno 27.02.
jednání s prezidentem

Chceme přímou účast ve vládě, řekl Hamáček po jednání v Lánech

Prezident Miloš Zeman se odpoledne sešel v Lánech s novým předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a místopředsedou strany Jiřím Zimolou. Šlo o první oficiální návštěvu poté, co byli nedávno zvoleni do funkce na mimořádném sjezdu strany.

Pohřeb Miroslava Šloufa - 11
aktualizováno 24.02.
galerie pohřeb prominenta

Šloufův pohřeb sledovali Nejedlý, Hrdlička a další lobbisti. FOTO

Rodina, přátelé a také řada kolegů ze zákulisí české politiky se dnes přišla rozloučit s Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana před týdnem zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 69 let.

Miloš Zeman, Andrej Babiš
aktualizováno 21.02.
Jednání o vládě

Babiš: Jediný premiér jsem já, až do smrti. Jiná varianta neexistuje

O nové vládě ve středu jednali premiér v demisi Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman. Premiér se sešel s novým vedením ČSSD. Prezident na Hradě přijal zástupce KSČM a SPD. Na jednání s komunisty Zeman prozradil, kdy by podle něj nejpozději měla nová vláda vzniknout.

Chřipka
21.02.
Anketa Zrušení karenční doby

První tři dny nemocenské opět placené? Navrhuje to ČSSD

Zaměstnanci by znovu mohli dostávat nemocenskou i za první tři dny, kdy jsou v pracovní neschopnosti. Za jednu z priorit to po svém zvolení předsedou ČSSD označil Jan Hamáček. Ve středu to sociálnědemokratičtí poslanci navrhli i ve sněmovně.