Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Petr Fiala
dnes 16:50
Vládní spolupráce

Fiala: Proč ČSSD jedná o koalici? Už funguje ANO, KSČM, SPD

Rozhodnutí poslanců nezabývat se na úterní schůzi sněmovny výroky prezidenta Miloše Zemana o novičoku, rozčílilo opozici. Její představitelé teď varují sociální demokraty, kteří se zrovna rozhodují, zda vstoupit s hnutím ANO do vlády, že je v klíčových otázkách bude hnutí přehlasovávat s SPD a KSČM.

Vedení sociální demokracie
aktualizováno včera 20:24
vnitrostranické referendum

Začalo klíčové hlasování v ČSSD, členové rozhodují o vládě s ANO

Členové sociální demokracie v pondělí začali rozhodovat ve vnitrostranickém referendu o vstupu do vlády s hnutím ANO. Volební právo má přes 17 tisíc členů strany. Případné vládní angažmá pak musí schválit nadpoloviční většina všech hlasujících.

Jan Hamáček
aktualizováno 18.05.
Noví členové vlády

ČSSD odhalila jména ministrů. Do vlády chce Hamáčka i Pocheho

Sociální demokraté chtějí do vlády nominovat svého předsedu Jana Hamáčka a dále Miroslava Pocheho, Antonína Staňka, Petra Krčála a Miroslava Tomana, potvrdil po jednání vedení strany předseda Hamáček.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek - 1
čtěte o tématu ČSSD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Vedení sociální demokracie
aktualizováno 18.05.
Sledujte TK živě

Schází se vedení ČSSD. Proberou i adepty na místa ministrů

V pátek se schází širší vedení sociální demokracie, aby probralo jména potencionálních ministrů v nové vládě, jejíž vznik ČSSD vyjednává společně s hnutím ANO a komunisty. Grémium strany se sešlo ve 13:30 v Lidovém domě. Následovat bude jednání předsednictva. Tiskovou konferenci po skončení jednání, sledujte živě na TN.cz, začít by měla okolo 16. hodiny.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 18.05.
KSČM a ANO

Babiš jednal s Filipem o vládě, nečekaně dorazil i předseda ČSSD

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se ve čtvrtek večer sešel s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Jednali o podpoře nové koaliční vlády. Na jednání nečekaně dorazil i předseda ČSSD Jan Hamáček.

Babiš, Hamáček a Filip
17.05.
Podpora vládě

Jednání ANO, ČSSD a KSČM nikam nevedlo! Spor o mise trvá

Jednání mezi šéfy hnutí ANO, KSČM a ČSSD o případných změnách v programovém prohlášení vlády nepřinesla jasný závěr. Komunisté, s nimiž ANO jedná o podpoře pro koaliční kabinet s ČSSD, avizovali, že vládu nepodpoří, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí.

Miloš Zeman na návštěvě Moravskoslezského kraje
aktualizováno 17.05.
chce jiného ministra zahraničí

Zeman vyzval členy ČSSD: Vládu s ANO podpořte. Odmítá Pocheho

Prezident Miloš Zeman doporučil členům sociální demokracie, aby v nadcházejícím stranickém referendu podpořili vznik koaliční vlády ANO a ČSSD tolerované komunisty. Zeman to řekl na tiskové konferenci po návštěvě Moravskoslezského kraje. Odmítá ale, aby ministrem zahraničí byl europoslanec Miroslav Poche.

Portrét Miloše Zemana
16.05.
Sejde se i s Babišem a Filipem

Zeman si na čtvrtek pozval šéfy stran. První je na řadě Hamáček

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek dopoledne v Ostravě sejde s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Informaci potvrdil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Ve čtvrtek večer pak bude jednat premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
15.05.
Tajemství ČSSD a ANO

Tito ministři by mohli být ve vládě! Strany nechtějí jména prozradit

Referendum ČSSD rozhodne o osudu společné koalice a vlády s hnutím ANO. Někteří členové strany si stěžují, že nemohou rozhodnout, aniž by znali jména sociálních demokratů, kteří by se stali ministry. Obsazení resortů bude ale řešit také ANO.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 14.05.
Vyřeší neshody?

Komunisté si diktují podmínky. Vznik vlády se znovu komplikuje

O osudu chystaného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD nebude rozhodovat pouze vnitrostranické referendum sociálních demokratů, ale i komunisté. Ti mají vládu při hlasování o důvěře ve Sněmovně podpořit. Jenže KSČM se určité body programu nelíbí.