Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 5
Aktualizováno 21.6. 2017 20:49
Už ne předseda ČSSD

Sobotka vedl jednání vlády poprvé jako řadový sociální demokrat

Dnes vůbec poprvé zasedal kabinet Bohuslava Sobotky, kdy premiér už není zároveň předsedou sociální demokracie ani jejím volebním lídrem do podzimních voleb.

Jiří Paroubek - cvičení - 2
Aktualizováno 19.6. 2017 19:26
Návrat se nekoná

Paroubek se chtěl vrátit do ČSSD, strana mu řekla, co s ním bude

Krajský výkonný výbor pražské ČSSD dnes neschválil návrat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Ruku pro znovupřijetí do ČSSD nezvedl žádný z členů výboru.

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 19.6. 2017 13:52
volební průzkum

Volby by vyhrálo ANO, ČSSD dál ztrácí! Jak dopadl váš favorit?

Volby by v červnu vyhrálo ANO s 32,8 procenta před KSČM s 12,7 procenty. Obě si polepšily stejně jako ODS s 9,6 procenty. ČSSD klesla na 11,4 procent, což je zhruba o třetinu méně než v dubnu. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM.

Prásk.tv píše:

Petra Kvitová a Stanislav Huml
čtěte o tématu ČSSD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Střepiny: 18. 6. 2017

Třikrát během šesti dnů vyjeli proti sobě vlaky na českých železnicích. Od tragédie jen pár desítek metrů a několik málo vteřin. Kdo ponese zodpovědnost?

Lubomír Zaorálek
Aktualizováno 17.6. 2017 22:42
volební program

Rozhádaná ČSSD je pryč. Strana představila svůj program

Sociální demokraté v sobotu v Praze představili své programové body, s nimiž chtějí vyhrát podzimní volby. Chtějí vyšší daně pro bohaté a firmy, rádi by také zvedli platy zaměstnancům, chtějí dopravu zdarma pro děti i studenty nebo dostupnější a rychlejší zdravotní péči. Na konferenci strany měli hlavní slovo její nový šéf Chovanec a volební lídr Zaorálek. Projevy ale odstartoval premiér Sobotka.

Programová konference ČSSD
Aktualizováno 17.6. 2017 15:16
volební program

Do pěti let bude průměrný plat 40 tisíc korun, slibuje ČSSD

ČSSD slibuje voličům průměrný plat 40.000 korun měsíčně, progresivní zdanění i určitou formu milionářské daně nebo rychlejší zdravotní péči. Program s názvem Dobrá země pro život dnes představila v rámci konference v Praze. Při minulých sněmovních volbami ČSSD slibovala, že prosadí dobře fungující stát.

Jiří Paroubek se vrací do politiky
Aktualizováno 17.6. 2017 13:02
Velký návrat

Paroubek se vrací do politiky! Bude členem ČSSD na Kolínsku

Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Stane se členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku.

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 17.6. 2017 11:22
Jednání předsednictva

ČSSD potvrdila lídry do voleb, láká na vyšší platy a nižší daně

Předsednictvo ČSSD schválilo lídry do sněmovních voleb beze změn, řekl ČTK nový předseda strany Milan Chovanec. Vedení strany řešilo také výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, usnesení ale nepřijalo. ČSSD zároveň představila volební program.

Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš
Aktualizováno 16.6. 2017 22:24
srovnání se Sobotkou

Zaorálek je větší soupeř, demagog a umí lépe lhát, myslí si Babiš

Hlavní tváří sociální demokracie pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny je Lubomír Zaorálek. Muž, který má zastavit pád strany, postavit se do čela a stát se protivníkem Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. A podle politologů šanci má. Hnutí ANO podle nich nemá pevnou voličskou základnu a Zaorálek by mohl některé přilákat. Andrej Babiš připouští, že Zaorálek je silnější soupeř, než byl Sobotka, ale ztráty voličů se prý ani trochu nebojí.

neklidná situace

Dva šéfové ČSSD: Rozdělení může přinést problémy, míní odborníci

Sociální demokracii od čtvrtka vede Milan Chovanec, lídrem strany pro nadcházející volby se stal Lubomír Zaorálek. Bývalý předseda Bohuslav Sobotka se vzdal svých funkcí ve straně, jeho povinnosti tedy převzali místopředsedové ČSSD. Podle politologů ale může takové rozdělení vést k velkým problémům. Sobotka navíc z politiky úplně neodchází, zůstává premiérem a vede ČSSD do voleb na jižní Moravě.