Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klause uvěznila v Tyrolsku sněhová kalamita
aktualizováno dnes 17:53
kritika voličů

VIDEO: Klause uvěznila v Tyrolsku sněhová kalamita! Tohle vzkazuje

Bývalého prezidenta Václava Klause uvěznila v rakouském Tyrolsku sněhová kalamita. Klaus tak musel odložit odjezd plánovaný na nedělní odpoledne, hlavu si s tím ale příliš nedělal. Naopak. Byl rád, že do Česka nemusí.

Nový předseda pražské ČSSD Petr Pavlík
19.01.
Výměna na postu předsedy

Pražská ČSSD má nového šéfa, exministr Ludvík skončil

Novým předsedou pražské ČSSD se stal Petr Pavlík. Na dnešním jednání o tom rozhodli delegáti krajské konference strany. Pavlík byl v tajné volbě jediným kandidátem a hlasovalo pro něj 127 delegátů.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 17.01.
nové hlasování

Ondráček v čele komise pro GIBS nebude! Ve hře jsou noví kandidáti

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Sněmovna ho v dnešním opakovaném druhém kole volby předsedou nezvolila. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Prásk.tv píše:

Chloe Dunstan - 1
čtěte o tématu volba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Jan Hamáček
aktualizováno 08.01.
Krize sociální demokracie

Hamáček kandiduje na předsedu ČSSD. Chce ji 'postavit na nohy'

Místopředseda ČSSD a bývalý předseda Sněmovny Jan Hamáček bude kandidovat na šéfa strany. Nominaci přijal na dnešním jednání sociálních demokratů v domovské Mladé Boleslavi, oznámil na twitteru.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
20.12.
opakování volby

Volba komunisty Ondráčka neplatí, boj o komisi pro GIBS pokračuje

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se nestane šéfem komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Jeho volbu předseda Sněmovny Radek Vondráček prohlásil za zmatečnou, a to kvůli způsobu hlasování. Opakovat se tak bude v lednu.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 15.12.
Policejní "mlátička"

Ondráček zatím komisi pro GIBS nepovede. V prvním kole neprošel

Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 14.12.
výsledky prosincový průzkum

Volba prezidenta bude napínavá! Češi řekli, koho by chtěli na Hradě

Prezident Miloš Zeman rozhodně nemá svůj post jistý. Z prosincového průzkumu agentury STEM/MARK totiž jasně vyplývá, že největší podporu mezi lidmi drží stále Jiří Drahoš - a to i přesto, že jeho popularita oproti předešlému měsíci mírně klesla. Na druhou stranu ale lidé nejvíc favorizují Zemana.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
12.12.
volba členů

Ondráček je v komisi pro kontrolu GIBS! Funkci šéfa má na dosah

Poslanci v úterý volili členy jedenácti různých sněmovních komisí. Nejvíce diskutovanou byla volba komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta by totiž mohla napovědět, kdo bude jejím předsedou. Komunisté do jejího čela prosazují poslance Zdeňka Ondráčka, bývalého člena komunistického Sboru národní bezpečnosti.

Jiří Pospíšil
aktualizováno 26.11.
nástupce Kalouska

TOP 09 má nového předsedu! Kalouska v čele střídá Jiří Pospíšil

Novým předsedou TOP 09 zvolili v neděli delegáti sněmu podle očekávání europoslance Jiřího Pospíšila (42). Získal 147 ze 177 hlasů. V předsednické funkci nahradí Miroslava Kalouska, který už nekandidoval. Pospíšilův jediný protikandidát, podnikatel Pavel Němec z Plumlova na Prostějovsku, ve volbě neuspěl, dostal 13 hlasů.

Sněmovna
aktualizováno 24.11.
Ustavující schůze

Volby místopředsedů Sněmovny jsou ukázkou síly, zní z ODS

Poslanci v pátek zvolili v prvním kole tajné volby místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM), Jana Hamáčka (ČSSD), Tomia Okamuru (SPD) a Vojtěcha Pikala (Piráti). Předseda ODS Petr Fiala v prvním kole neuspěl. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Následně se strhla bouřlivá diskuze.