Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

hlasujte průzkum sanep

ANKETA: Důvěřujete předsedům stran? Takhle dopadli v průzkumu

Do voleb zbývají zhruba čtyři měsíce a poslední dění v politice výrazně zamíchalo kartami. Podle průzkumu agentury SANEP je nejdůvěryhodnějším předsedou politické strany Tomio Okamura, kterého následuje Andrej Babiš. Změna předsedy ČSSD přišla v okamžik, kdy se Bohuslav Sobotka propadl až na sedmé místo.

Milan Štěch
Aktualizováno 16.6. 2017 15:03
návrh předsedy senátu

Útok na živnostníky? Zvyšme jim odvody, ať se nechají zaměstnat

Příliv až několika desítek tisíc pracovníků by mohlo tuzemským firmám zajistit zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance. Na sjezdu odborového svazu Kovo to dnes v Olomouci řekl předseda Senátu Milan Štěch.

neklidná situace

Dva šéfové ČSSD: Rozdělení může přinést problémy, míní odborníci

Sociální demokracii od čtvrtka vede Milan Chovanec, lídrem strany pro nadcházející volby se stal Lubomír Zaorálek. Bývalý předseda Bohuslav Sobotka se vzdal svých funkcí ve straně, jeho povinnosti tedy převzali místopředsedové ČSSD. Podle politologů ale může takové rozdělení vést k velkým problémům. Sobotka navíc z politiky úplně neodchází, zůstává premiérem a vede ČSSD do voleb na jižní Moravě.

Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 15.6. 2017 18:21
celé prohlášení

"Zbabělče!" kopou politici do Sobotky. Proč vlastně odstoupil?

Sociální demokracie ve středu večer oznámila velké změny ve svém vedení. Premiér Bohuslav Sobotka se vzdal funkce předsedy ČSSD, na jeho místo nastoupí Milan Chovanec. Lídrem letošních voleb pak bude Lubomír Zaorálek. Reakce politiků z jiných stran se značně lišily - někteří Sobotku podpořili, jiní ho nazvali zbabělcem.

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 14.6. 2017 21:13
krize ve straně

ČSSD mění své vedení. Sobotka zbaběle utíká, reaguje Babiš

Sociální demokracie prochází krizí. Poslední předvolební průzkum jí přisoudil pouhý desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM. Sobotka na tiskové konferenci po stranickém grémiu oznámil, že se rozhodl odstoupit z vedení strany. Tu povede Milan Chovanec, lídrem ve volbách pak bude Lubomír Zaorálek.

Bohuslav Sobotka - 8
Aktualizováno 13.6. 2017 23:14
politické grémium

Nejasná budoucnost: ČSSD mlčí o tom, kdo je povede k volbám

Sociální demokraté stále jasně neřekli, zda Bohuslav Sobotka zůstane jejich předsedou a lídrem do podzimních voleb. Vedení ČSSD mlží a nechce situaci ve straně vůbec komentovat, dokud se nesejde politické grémium.

Bohuslav Sobotka - 4
Aktualizováno 12.6. 2017 21:32
Odstoupí?

Konec Sobotky v čele ČSSD? Mluvčí strany to nepopřel

V posledních hodinách a dnech se objevily spekulace, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka už sociální demokracii dlouho šéfovat nebude a že se funkce hodlá dobrovolně vzdát.

Emmanuel Macron
Aktualizováno 15.5. 2017 17:11
francouzský premiér

První klíčové rozhodnutí: Macron jmenoval nového premiéra

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí pověřil sestavením nové vlády šestačtyřicetiletého Édouarda Philippea, pravicového starostu severofrancouzského města Le Havre. Oznámil to Elysejský palác. Jde o první z klíčových rozhodnutí nového prezidenta, který se úřadu ujal v neděli. Philippe, který je nyní také poslancem za pravicové Republikány, patřil do týmu bývalého premiéra Alaina Juppého, považovaného za vůdce umírněného křídla Republikánů.

Sobotka, Zeman, Babiš
Aktualizováno 7.5. 2017 21:58
ústavní právníci

Krize pokračuje! Prezident už není nadstranický, zlobí se Sobotka

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) opustil nadstranický přístup. Pokud Zeman ministra financí Andreje Babiše (ANO) neodvolá, premiér se bude chtít sejít kvůli dalšímu postupu s ústavními právníky a experty. Řekl to dnes v televizi Prima. Zároveň odmítl, že by si sociální demokracie objednala sledování Babiše. Nahrávky, které šéfa hnutí ANO zachycují, jak mluví o článcích v médiích, která mu v minulosti patřila, by podle něj měla vyšetřit policie.

Jiří Drahoš
Aktualizováno 30.3. 2017 17:41
osvětlil priority

Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta. Řekl, jak chce uspět

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš dnes před novináři poprvé promluvil o své kandidatuře na prezidenta republiky. Mimo jiné řekl, že se obává o osud demokracie a že je jednoznačně proevropský.