Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dům jako kámen - 3
Aktualizováno 17.3. 2017 15:42
netradiční bydlení

Pod nápisem Hollywood postaví dům. Ale ne tak ledajaký!

Na malém pozemku, který leží pod ikonickým nápisem Hollywood v Los Angeles, postaví neobvyklý dům ve tvaru balvanu. Návrh kulaté stavby byl vybrán mezi 500 projekty z celého světa.

GALERIE A VIDEO bydlení budoucnosti

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

plní slib

Mnich staví katedrálu z odpadků! Na stavbě pracuje více než 50 let

Když španělského mnicha vyloučili z kláštera, neměl v životě najednou smysl. Nový směr mu dalo budování katedrály, kterou staví z odpadků a bez stavitelského vzdělání. I když začal před více než 50 lety, stále budovu nedokončil.

Prásk.tv píše:

Žena nechala doma muže s dcerami
čtěte o tématu stavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

GALERIE krásné bydlení

Dívka (14) sama postavila dům! Uctila tak památku mrtvého otce

Školačka Sicily měla zlomené srdce, když její otec nečekaně zemřel. S tatínkem měla velké plány - chtěli společně postavit zahradní domeček, už to ale nestihli. Dívka se dům rozhodla sama dokončit a uctít tak jeho památku.

Oprava silnice
Aktualizováno 1.3. 2017 20:09
Opravy i nové úseky

Stavaři se po zimní pauze vracejí na silnice a dálnice! MAPY

Po krátké zimní přestávce, kdy ze silnic kvůli nízkým teplotám zmizely stavební stroje i dělníci, se čety s krumpáči a lopatami vracejí v plné síle.

Velké stavby

Stát hledá majitele těchto domů! Nepatří právě vám? GALERIE

Tisíce rodinných domů, bytů i pozemků hledají majitele. Někteří lidé ani neví, že jim nemovitost patří, další třeba v domě žijí, ale správně se o něj nepřihlásili. Vybrali jsme ty největší obytné budovy, které na seznamu ÚZSVM figurují.

zvláštní stavba

Podívejte se na neviditelný dům. Muž se v něm vyrovnává se smrtí

"Maskovaný dům" navrhl architekt pro muže, který touží po klidu a životu bez moderních vymožeností. Zároveň si přál, aby jeho nový domov vypadal zajímavě. Domek si majitel postavil v přírodě, potřebuje klid, aby se vyrovnal se smrtí bratra.

japonská architektura

Nevšední dům vypadá jako sova. Odráží tak vlastnosti majitele

Japonský architekt Moon Hoon (49) navrhuje originální architektonické kreace, kterými chce šokovat. Po sérii domů podobajících se býkovi nebo velkému lízátku přišel s dalším nevšedním návrhem. Na zakázku navrhl dům ve tvaru sovy.

Stavba budovy generálního ředitelství Lesů ČR
Aktualizováno 1.2. 2017 21:29
stavba ředitelství

Lesy ČR si staví nové sídlo. Celé ze dřeva za půl miliardy korun!

Na skoro půl miliardy přijde stavba budovy generálního ředitelství Lesů České republiky v Hradci Králové. Vedení Lesů dnes představilo vítěze soutěže. Návrh mladých architektů z Brna připomíná tvarem strom a základní stavební materiál bude právě dřevo.

malý domeček

Mladík (16) se chtěl osamostatnit. Postavil si domek úplně sám!

Šikovný student chtěl žít bez dorozu rodičů, ale neměl na to potřebné finance. Proto se rozhodl, že si sám postaví domek, aby ušetřil na nájmu. A dřina se mu vyplatila! Vlastníma rukama postavil obydlí na kolečkách, když mu bylo pouhých 16 let.