Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otevření nového úseku dálnice D3
aktualizováno 28.02.
soud s motocentrem

Část dálnice D3 letos možná dostaví. Kvůli sporům to trvá 14 let

Po 14 letech by se v letošním roce mohla dostavět dálnice D3 u Tábora. Stavbu blokuje spor o sjezd k soukromému motocentru. Stát chce nyní dálnici dostavět, a až poté majitelům vyplatit odškodné.

VÍKEND: Kaplického kriketový stadion v Londýně
25.02.

VÍKEND: Kaplického kriketový stadion v Londýně

Jan Kaplický je architekt, který předběhl dobu. O tom svědčí i řada projektů, které realizoval.

Uzavřený most na Blanensku
19.02.
havarijní stav

Kvůli špatnému stavu zavřeli další most! Auta musí přes Černou Horu

Silničáři v pondělí uzavřeli most u Černé Hory na Blanensku, který je v havarijním stavu. Most byl už loni v létě tři měsíce zavřený a stavbaři ho podepřeli. Pak ho ale dorazily kamiony, které prozatím budou i s ostatními auty jezdit přes Černou Horu. Tamní obyvatelé proti tomu ale protestují.

Prásk.tv píše:

Muž zemřel na stavbě
čtěte o tématu stavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Nemovitosti Českých drah k prodeji
17.02.
výhodná nabídka

Kupte si dům za korunu! České dráhy prodávají levné nemovitosti

Společnost České dráhy nabízí za výhodné ceny k prodeji šestnáct nemovitostí. Domy si můžete koupit za velmi výhodnou cenu i vy! Některé nabízejí za pouhou jednu korunu.

Propast v centru Říma - 3
aktualizováno 15.02.
Obrovská jáma

V centru Říma se propadla země, pohltila šest aut! GALERIE

V centru Říma se objevila obrovská propast. Sesuv půdy s sebou vzal i několik aut a úřady musely evakuovat okolní budovy. Nikomu se nic nestalo. Podle hasičů je propadliště hluboké asi deset metrů.

Dům z 3D tiskárny - 1
11.02.
galerie (r)evoluce?

Budoucnost stavebnictví? Dům z 3D tiskárny má stát už letos!

Americká architektonická společnost nedávno představila první dům vyrobený 3D tiskárnou. Zatím se jedná o projekt, stát by však měl už do konce tohoto roku!

GIBS
06.02.
úplatky

Policisté v Mostě mají problém: Kvůli výtahu hrozí muži vězení

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatkla civilního zaměstnance mostecké policie. Podle vyšetřovatelů opakovaně žádal úplatek za to, že předčasně převezme do užívání nový výtah v budově tamní policie. Firmě, která výtah montovala, by jinak hrozilo penále za pozdní dokončení.

Uzavření mostu
30.01.
hrozící nebezpečí

Další most uzavřen, v Česku je jich v havarijním stavu skoro stovka

Na okraji Havlíčkova Brodu musel kraj Vysočina urychleně uzavřít pro veškerou dopravu jeden z mostů. Může za to jeho havarijní stav. Lidé ho v nejbližších měsících budou muset dlouze objíždět a to nejméně až do podzimu.

Vytahování lávky v Tróji
29.01.
havarijní stav

Po zřícení lávky v Troji vyroste náhradní most až za rok a půl!

Provizorní most, který má nahradit zřícenou lávku v pražské Troji, bude postaven nejdříve za rok a půl. Práce zdrží především změna územního plánu. Praha 7 teď řeší problémy s dalšími třemi mosty. Starostové si stěžují, že se informace o jejich technickém stavu dozvídají pozdě.

Výstavba dálnice - ilustrační foto
29.01.
Zpráva NKÚ

Stavba dálnic zlevnila o polovinu. Nestihnou se ale včas dokončit

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejnil v pondělí zprávu o šetření stavu výstavby, modernizace a rekonstrukce českých dálnic v letech 2013 až 2017. Úřad zjistil, že oproti předchozímu období výstavba dálnic výrazně zlevnila, tempo výstavby je ale velmi pomalé.