Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dům z dražby
dnes 05:50
podivné zákony

Lenka si koupila dům ve dražbě. Nemá ani peníze, ani bydlení!

Lenka z Nitranské Blatnice si 15 let poctivě šetřila na vlastní bydlení. Našla vysněný dům, který si v dražbě koupila za celoživotní úspory. Netušila ale, jaké peripetie ji čekají. Po roce a půl v domě stále nežije a nemá ani peníze, za které ho vydražila.

Dům ve skále - 3
16.12.
neobvyklé místo

Originální dům ve skále nabídne dechberoucí výhled! GALERIE

Neobvyklou stavební parcelu si našli architekti ze studia LAAV Architects. Dům umístili přímo do skály, čímž získali pro svůj projekt možnost dokonalého výhledu do okolí.

Vysněný minidomek v lese - 11
aktualizováno 08.12.
krásná stavba

Domeček za 16 tisíc korun! Manželé si ho postavili sami

Manželský pár z americké Montany se rád pouští do nejrůznějších projektů. Rozhodl se, že si postaví zahradní domek.

Prásk.tv píše:

Muž zemřel na stavbě
čtěte o tématu stavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Dům postavený za 6 hodin - 4
06.12.
ekologické bydlení

Eko dům postaví za 6 hodin! Má dvě patra a láká i cenou

Nové mini domky se dají postavit za šest hodin. Majitelé je mohou jednoduše přestěhovat z místa na místo. Velkou výhodou je i jejich cena.

Edith odmítla prodat dům
05.12.
galerie a video milionové nabídky

Majitelé odmítli prodat své domy za miliony. Takhle to dopadlo!

Ne každý se dá koupit a pro mnohé je domov více než peníze. Podobně lidé popisují i Edith Macefieldovou, která odmítla developery s miliardovou nabídkou. Není však jediným člověkem, který se vzdal honosných částek, protože jeho dům pro něj měl větší cenu, než peníze. Někteří majitelé toho ale možná litují...

KOŘENÍ: Cihly z hnoje
26.11.

KOŘENÍ: Cihly z hnoje

Válka proti povstalcům v Jemenu přivedla zemi na pokraj hladomoru a staré centrum metropole Saná na seznam historických památek, kterým hrozí zánik.

Ekologické minidomečky Ecocapsule - 3
22.11.
galerie a video moderní technologie

Slováci staví bydlení budoucnosti. Eko domky mají tvar vajíčka

Ekologie začíná být čím dál tím více diskutovaným tématem. Toho využívají architekti po celém světě, nyní už i na Slovensku. Slováci budují Ecocapsule - nevšední mini bydlení, které má zaoblené tvary a nejvíce připomíná vejce.

Most přes Opavu
16.11.
Tahanice o vodní dílo

Vodní válka: Obec blokuje stavbu přehrady na Bruntálsku!

Povodí Odry bude muset v souvislosti se stavbou nádrže v Nových Heřminovech na Bruntálsku vyvlastnit pozemky o rozloze tisíců metrů čtverečních. Kdy s tím začne, se zatím neví.

Kolik stojí nové byty a domy v Česku? VELKÉ SROVNÁNÍ PO KRAJÍCH
aktualizováno 13.11.
Bydlení prodraží

Nové byty budou ještě dražší! Kvůli ekologickým požadavkům

Nové byty nejspíš podraží. Od ledna totiž začnou platit nová pravidla pro povolování staveb. Projdou jen takové projekty, které budou energeticky úsporné. A právě takové požadavky budou podle stavebních firem dál tlačit ceny nahoru.

Metro v Brně
aktualizováno 10.11.
velkoměsto

Brno představilo plány na stavbu metra. Říkají mu DIAMETR

Politici z Jihomoravského kraje se znovu začali zabývat plánem na vybudování metra v Brně. Vedení města má už dokonce vybudovaný plán celého projektu. Radním jde především o urychlení dopravy pro obyvatele Brna, ale i okolních měst.