Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolony na D1
aktualizováno včera 20:21
Problematický úsek

Úsek D1 mají opravit do pondělí. Na víkend v rozpisu nebyli dělníci!

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přikázalo společnosti, která opravuje problematický úsek D1, aby okamžitě napravila své chyby. Kaverny má odstranit do pondělka. Podle ŘSD přitom firma o víkendu ani neplánovala na stavbě pokračovat.

Dan Ťok - 2
včera 05:45
anketa je dobrý ministr?

Pět největších průšvihů ministra Ťoka. Pustili se do něj i kolegové!

Desítky kilometrů dlouhé kolony se ve středu kvůli sněhu tvořily na dálnici D1. Někteří politici z toho viní ministra dopravy Dana Ťoka, a to kvůli prodloužení oprav v kritickém úseku. Není to ale jediný problém, který během svého působení v resortu dopravy musel Ťok řešit.

Orlická přehrada v zimě - 1
12.12.
Odolá i velkým povodním

Orlickou přehradu čeká rozsáhlá oprava. Bude stát stovky milionů

Rozsáhlé stavební práce za téměř 830 milionů korun čekají v příštích letech orlickou přehradu. Po dokončení má odolat i mimořádně velkým povodním.

Prásk.tv píše:

Muž zemřel na stavbě
čtěte o tématu stavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Termiti v Brazílii
25.11.
Brazílie

Větší než Británie! Za tisíce let vytvořili termiti gigantickou stavbu

Jeden z nejúchvatnějších výtvorů bioinženýrství zůstával vědcům dlouho utajený! Stovky milionů termitích kup pokrývají plochu větší, než je Velká Británie. Některé jsou staré tisíce let.

Jaderná elektrárna Dukovany
aktualizováno 22.11.
rozšíření

Vláda chce, aby nový blok Dukovan postavila firma ČEZ

Stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ, jež elektrárnu provozuje. Stát je připraven podpořit investici tím, že ji bude garantovat jako druhý v pořadí, řekl Babiš. Firma ČEZ uvádí, že se proti staví minoritní akcionáři. Akcie ČEZ na pražské burze na premiérovo vyjádření reagovaly poklesem k 551 korunám. Ranní obchodování začínaly na 555 korunách za akcii.

Oprava dálnice D1 - 1
aktualizováno 20.11.
Dálnice D1

Po dálnici krokem! Stavební firmy mají zpoždění a horší se počasí

Ředitelství silnic a dálnic řeší velké problémy na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Stavební firmy tam kvůli skluzu stále pracují a tudíž je tam omezen provoz. Jenže právě kvůli tomu je podle ŘSD ohrožena správná zimní údržba celého úseku, a tím i bezpečnost řidičů.

Metro v Praze nejede - staveniště - 2
03.11.
Nehoda na Bořislavce

Vrták poškodil i projíždějící metro s desítkami lidí! Starosta má důkaz

Vrták, kterým stavbaři v druhé polovině října prorazili tubus u stanice Bořislavka, poškodil i vozy metra, ve kterých v tu chvíli jely desítky lidí. Spekulovalo se o tom už pár dní po nehodě, důkaz teď má starosta Prahy 6, kterému někdo poslal fotky. Podle dopravního podniku ale cestující nebyli ohroženi.

Nové letiště v Istanbulu
aktualizováno 30.10.
Miliony cestujících ročně

V Istanbulu otevřeli superletiště! Za rekord umíraly desítky dělníků

V Istanbulu slavnostně otevřeli nové letiště a Turci doufají, že se do pěti let stane největším na světě. Po dalším rozšíření by totiž jeho branami mohlo projít až 200 milionů cestujících ročně. Pro srovnání - pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 15 a půl milionu lidí.

Nejdelší most přes moře mezi Čínou a Hongkongem
23.10.
Spojení s Hongkongem

V Číně otevřeli nejdelší most přes moře! Při stavbě umírali lidé

Čínský prezident Si Ťin-pching otevřel nejdelší most přes moře, který spojuje Hongkong, Macao a město Ču-chaj. Most měří 55 kilometrů, součástí jsou i sedmikilometrový tunel a dva umělé ostrovy. Pro běžnou dopravu začne most fungovat ve středu.

Vila bývalého radního a člena ODS Stanislava Matýška
aktualizováno 16.10.
Šlapanice u Brna

Politik postavil vilu u rezervace. Díky starému územnímu plánu

Ochránci přírody i radnice ve Šlapanicích u Brna mají problém s vilou bývalého radního a člena ODS Stanislava Matýška, který se stavbou začal už v roce 2014.