Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zajímavé bydlení od japonského architekta Issei Suma - 1
aktualizováno 12.10.
aktivní stáří

Nejkrásnější domov důchodců na světě? Tady tráví stáří Japonci

Starší japonské ženy tráví důchod v přírodních chýších v horách. Originální domek byl navržen pro dvě přibližně šedesátileté Japonky, bývalou kuchařku a sociální pracovnici. Společně se rozhodly zasvětit zbytek života pomoci druhým.

Otevření nového úseku dálnice D3
aktualizováno 12.10.
Úsek Veselí - Bošilec

K dálnici D3 přibylo 5 kilometrů. Staví se už 30 let, kdy ji dokončí?

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1 kilometru. Práce, které začaly v květnu 2015, stály 634,7 milionu Kč. Kdy bude dálnice dokončena, není jasné. Podle odhadů to bude zřejmě až po roce 2030.

Luxusní stromový dům
aktualizováno 10.10.
bydlení v přírodě

Za stromový dům utratili majlant. Z investice jsou nadšení

Majitelé luxusního glampingového kempu postavili pro hosty velkolepý nový stromový dům ve městě Eastbourne, který stojí téměř stejně jako průměrný domov v Británii.

Prásk.tv píše:

Zdeněk Macura - 1
čtěte o tématu stavba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Děsivý dům v aukci - 2
aktualizováno 09.10.
galerie Skotský domek

Vyvolávací cena domu je 30 korun. Jeho interiér totiž zájemce děsí!

Dům ve skotském Kilmarnocku, který se brzy objeví v aukci s vyvolávací cenou jedna libra, tedy 30 korun, na první pohled nevypadá tak zle. Jeho interiér je ale ve velmi špatném stavu, takže o jeho zakoupení není zájem.

Praktický mini dům
aktualizováno 18.09.
úžasné bydlení

Mladá máma postavila domek! Má originálně řešenou postel

Americká blogerka se na svém webu věnuje stavbě nábytku a nápadům na vylepšení domácnosti. Rozhodla se své zkušenosti posunout o krok dál a postavila si svůj vlastní domek. I když s tak velkým projektem neměla zkušenosti, postup si nastudovala na internetu. Našla návody, kterých se držela.

Víkend - Jakub Novotný pomáhá stavět skateparky po celém světě
07.09.

VÍKEND: Skejťák, který pomáhá dětem v krizových oblastech

Dělá to, co ho baví! Tím ovšem pomáhá druhým jako málokdo. Jakub Novotný už 10 let staví skateparky pro děti v krizových oblastech celého světa. Jeho cesty směřují hlavně na Blízký východ.

Dům s nejdražším bytem
aktualizováno 31.08.
luxus za miliony

V Praze staví nejdražší byt Česka! Jeho cena je obrovská

Pokud byste si chtěli pořídit nejdražší byt v Česku, museli byste sáhnout opravdu hluboko do kapsy. V připravovaném projektu jedna realitní společnost nabízí byt v centru Prahy, u kterého za jeden metr čtvereční zaplatíte přes 400 tisíc korun.

Umění na zdech - 6
aktualizováno 31.08.
GALERIE krásná práce

Umělec chtěl, aby dům zazářil před demolicí! Není škoda ho zničit?

Australský umělec je známý díky svým neobvyklým projektům. Mladík se snaží vytvořit krásu tam, kde už není. Do akce zapojil starý dům, který brzy zdemolují - na zdi namaloval ženské tváře.

Zlaté vejce
16.08.
Nová budova galerie

V Praze vyroste Zlaté vejce místo parku! Radní mu dali zelenou

Praha bude mít možná novou dominantu - zlaté vejce. Právě takový tvar by mohla mít nová budova galerie. Vyrůst by měla na břehu Vltavy u Štefánikova mostu v samém centru hlavního města. Její návrh původně vznikl jako místo pro výstavu Slovanské epopeje, která bude ale pravděpodobně umístěna v jiné budově na Těšnově.

Netradiční využití jeřábu
aktualizováno 08.08.
Neobvyklé bydlení

Z přístavního jeřábu udělali luxusní bydlení! Má lázeň i saunu

Neobvyklá přestavba přístavního jeřábu na luxusní třípatrové bydlení se nachází v Kodani. Zahrnuje lázeň, saunu, ale i terasu s dech beroucím výhledem na moře.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme