Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž a lahev vína
17.02.
návod uvnitř

Jak otevřít lahev vína bez vývrtky? Tenhle TIP vás dostane! VIDEO

Možná se vám to už někdy stalo. Máte lahev dobrého vína, rádi byste si s přáteli dali skleničku, ale nemáte vývrtku. Máme pro vás skvělý tip, jak lahev otevřít i bez ní. A ještě je efektní!

Rus vjel do obchodu kradeným tankem, ukradl láhev vína
10.01.
Chtěl se natankovat?

Rus měl chuť na víno, tak ukradl tank a vjel s ním do obchodu!

Chuť na alkohol nedokázal zkrotit nejmenovaný Rus, který tento týden ukradl v Murmansku lehký tank a vyrazil "nakupovat". Kvůli jediné láhvi vína totálně zdemoloval výkladní skříň jednoho z místních supermarketů.

Sudové víno
13.12.
neprošlo testem

Inspekce odhalila falšování vína! Obsahovalo syntetické látky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) provedla v minulých měsících tohoto roku namátkovou kontrolu sudových vín prodávaných převážně ve vinotékách. Zaměřila se na analýzu obsahu nepovolených syntetických aromatických látek ve víně.

Prásk.tv píše:

Pivo
čtěte o tématu víno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Víno
16.11.

VÍKEND: Oranžové víno

Jde o jeden z posledních trendů, který láká stále víc lidí. Pokud si říkáte, že jde určitě o nejnovější tah zdatných obchodníků, jste vedle.

2069329
08.11.

VÍKEND: Triky pro dokonalé svatomartinské menu

Bájný Svatý Martin slaví 1700 let od svého narození. Kdo vlastně Svatý Martin byl?

2054849
08.10.

KOŘENÍ: Hudba pro víno

Pláničkova metoda z notoricky známých komedií Zdeňka Trošky dobývá svět. Třeba ve Rwandě pouštějí hudbu čuníkům a na metodu nedají dopustit.

Víno v obchodě
aktualizováno 07.10.
V Evropě je to ještě horší

Počasí vinařům nepřeje. Letošní ročník bude špatný, přiznávají

Kvalita letošní úrody vína je podle pěstitelů ohrožena. Jarní mrazy a letní sucha sice úrodu zredukovaly, ale tím největším problémem jsou teď intenzivní deště a plísně, které révu napadají. Velmi ohrožena je prý hlavně kvalita bílých vín.

Červené víno v těhotenství
25.09.
alkohol v těhotenství

Lehké popíjení v těhotenství plod neohrozí, tvrdí nové studie

Nové studie z univerzity v Bristolu údajně nepotvrdily, že by lehké popíjení alkoholu v těhotenství mohlo poškodit zdraví nebo vývoj plodu. Za "lehké popíjení" je ovšem považována jedna až dvě sklenky vína týdně. I to však může mít na děťátko vliv.

VÍKEND: Odkaz Habánů je patrný dodnes
01.09.

VÍKEND: Odkaz Habánů je patrný dodnes

Když se řekne „habán“, většina z nás si nejspíš představí vysokého muže. Když se ale „habán“ řekne na jižní Moravě, naskočí všem představa úplně jiná.

alkohol 4
20.08.
Přes 330 tisíc účastníků

Nová studie: Alkohol v malém množství prospívá zdraví!

Lékaři v podstatě unisono tvrdí, že alkohol škodí zdraví a nejlepší je ho buď nepít vůbec, nebo alespoň jen velmi zřídka. Nová rozsáhlá studie čínských a amerických vědců naopak shazuje tyto rady ze stolu. Pití alkoholu naopak podle nich zdraví svědčí.