Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2054849
08.10.

KOŘENÍ: Hudba pro víno

Pláničkova metoda z notoricky známých komedií Zdeňka Trošky dobývá svět. Třeba ve Rwandě pouštějí hudbu čuníkům a na metodu nedají dopustit.

Víno v obchodě
aktualizováno 07.10.
V Evropě je to ještě horší

Počasí vinařům nepřeje. Letošní ročník bude špatný, přiznávají

Kvalita letošní úrody vína je podle pěstitelů ohrožena. Jarní mrazy a letní sucha sice úrodu zredukovaly, ale tím největším problémem jsou teď intenzivní deště a plísně, které révu napadají. Velmi ohrožena je prý hlavně kvalita bílých vín.

Červené víno v těhotenství
25.09.
alkohol v těhotenství

Lehké popíjení v těhotenství plod neohrozí, tvrdí nové studie

Nové studie z univerzity v Bristolu údajně nepotvrdily, že by lehké popíjení alkoholu v těhotenství mohlo poškodit zdraví nebo vývoj plodu. Za "lehké popíjení" je ovšem považována jedna až dvě sklenky vína týdně. I to však může mít na děťátko vliv.

Prásk.tv píše:

Lucie Zedníčková - na chudokrevnost je ideální červené víno - 1
čtěte o tématu víno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

VÍKEND: Odkaz Habánů je patrný dodnes
01.09.

VÍKEND: Odkaz Habánů je patrný dodnes

Když se řekne „habán“, většina z nás si nejspíš představí vysokého muže. Když se ale „habán“ řekne na jižní Moravě, naskočí všem představa úplně jiná.

alkohol 4
20.08.
Přes 330 tisíc účastníků

Nová studie: Alkohol v malém množství prospívá zdraví!

Lékaři v podstatě unisono tvrdí, že alkohol škodí zdraví a nejlepší je ho buď nepít vůbec, nebo alespoň jen velmi zřídka. Nová rozsáhlá studie čínských a amerických vědců naopak shazuje tyto rady ze stolu. Pití alkoholu naopak podle nich zdraví svědčí.

Muž s kocovinou - Ilustrační foto
aktualizováno 17.07.
Odbourávání alkoholu

Perná noc? Zkontrolujte si, za jak dlouho vystřízlivíte! KALKULAČKA

Léto přímo vybízí k různým oslavám nebo jen posezení s přáteli na hospodské zahrádce. Pokud si pak byť po jednom pivu sednete za volant nebo na kolo, riskujete pokutu i vlastní zdraví. Podívejte se, za jak dlouho alkohol odbouráte.

Alkohol na slunci
14.07.
to se hodí

Šikovné mapy na dovolenou! Kam pustí i psa a kde je nejlepší pivo?

Skvělá zpráva pro majitele psů! Pokud si svého zvířecího miláčka berete i na dovolenou, máme pro vás šikovnou vychytávku. Web Mapotic.com. vytvořil mapu míst, kde vás v Chorvatsku přivítají s pejskem s otevřenou náručí. Najdete tam toho ale daleko víc.

Alkohol na slunci
22.06.
je to fofr

Tohle se stane s lidským tělem, když si dáte na sluníčku alkohol!

Horké počasí láká k tomu dát si hodně studený drink. A co je v Česku oblíbenější než pořádně orosené pivo? Jenže pití alkoholu na sluníčku je pořádný hazard. Co se s naším tělem v té chvíli děje?

Víno a ovoce
aktualizováno 20.05.
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Pražský okruh blokovala nehoda kamionu, který převážel víno
aktualizováno 19.05.
galerie vážná nehoda

Víno a střepy po vážné nehodě kamionu blokovaly Pražský okruh

Nákladní auto plné sklenic a vína zablokovalo po páteční nehodě krátce před druhou hodinou část Pražského okruhu, muž s vozem naboural do značky silničářů. Zraněný řidič skončil v nemocnici, za nehodou se okamžitě začala tvořit dlouhá kolona.