Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Víno a ovoce
Aktualizováno 20.5. 2017 21:15
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Pražský okruh blokovala nehoda kamionu, který převážel víno
Aktualizováno 19.5. 2017 16:36
galerie vážná nehoda

Víno a střepy po vážné nehodě kamionu blokovaly Pražský okruh

Nákladní auto plné sklenic a vína zablokovalo po páteční nehodě krátce před druhou hodinou část Pražského okruhu, muž s vozem naboural do značky silničářů. Zraněný řidič skončil v nemocnici, za nehodou se okamžitě začala tvořit dlouhá kolona.

zázrak?

Jirka tvrdí, že umí z levného vína udělat luxusní. Poradil, jak na to!

Jiří Lexa tvrdí, že umí klasické víno přeměnit na kvalitnější. Pro pořad Reflex televize Markíza dokonce předvedl, jak na to.

Prásk.tv píše:

Gábina z Výměny manželek
čtěte o tématu víno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

následky v zemědělství

Jarní mrazy napáchaly miliardové škody! Bude málo vína i třešní

Škody, které jarní mrazy způsobily v moravských a českých vinicích, budou mnohem vyšší, než se původně zdálo. Podle odhadů vinařů budou dokonce vyšší než ty loňské, které dosáhly miliardy korun. Na rozdíl od minulého roku se totiž teploty hluboko pod bodem mrazu po prvním úderu v dubnu vrátily i v květnu.

KOŘENÍ: Podmořské víno

Do Chorvatska míříme z pravidla za průzračným mořem a rozzářeným sluncem. Lahodné víno bereme už jen jako příjemný bonus.

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

Ve vinotékách si připlatíme

Další zdražování! Kvůli novému zákonu si připlatíme za víno

Majitelé a provozovatelé vinoték v České republice letos nejspíš zdraží sudové víno. Může za to novela zákona o vinařství, která začne platit 1. dubna a má omezit dovoz a prodej pančovaného vína. Provozovatelům vinoték také vzniknou nové povinnosti, kvůli kterým se jim prý zvýší náklady. Asociace vinařů České republiky to ale odmítá.

Falšovaná vína
Aktualizováno 16.2. 2017 16:34
závadný alkohol

Prodávali nebezpečné patoky a vydávali je za víno. Máte je doma?

Na lahvové víno si posvítili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledky kontrol teď zveřejnili na webových stránkách. A ne všechny vzorky obstály.

půlka prodejců pochybyla

Kupujete víno ve vinotékách? Nenechte se napálit! Na toto pozor

Nákup vín přímo z vinoték je u Čechů velice populární. Mnoho konzumentů i labužníků předpokládá, že víno z vinotéky je kvalitní a obvykle je nabízeno obchodníkem, který této problematice rozumí. Jenže ne vždy tomu tak je.

Víno - ilustrační fotografie
Aktualizováno 17.1. 2017 16:01
Nová pravidla

Poslanci schválili vinařskou novelu. Víno už si nedáme kdekoli

Sněmovna dnes opětovně schválila novelu vinařského zákona, která má především pomoci omezit falšování vína a potírat černý trh s vínem. Poslanci v ní přijali pozměňovací návrhy, se kterými ji do Sněmovny vrátil Senát.