Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Evropská unie
19.10.
summit v Bruselu

Šéfové zemí EU se sešli u jednoho stolu, řeší migraci i brexit

Migrace je prvním tématem, kterým se dnes v podvečer v Bruselu zabývají šéfové států a vlád zemí Evropské unie. Říjnový summit má ale na programu i digitální problematiku a večer - kromě vystoupení britské premiérky Theresy Mayové k brexitu - především otázku vztahů mezi Evropskou unií a Tureckem.

Sněm Svazu průmyslu a dopravy
aktualizováno 10.10.
konec koruny

Premiér Sobotka chce rychle zavést euro. Co vy? ANKETA

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na veletrhu v Brně, kde zdůraznil, že pro vstup České republiky do eurozóny je nutné rychlé přijetí eura. Vystoupení z EU by podle něj byla ekonomická sebevražda. Konec koruny a přijetí eura je téma, které rozděluje českou společnost.

Máslo je nejdražší v historii
26.09.
Politické téma

Sobotka nakázal ministrům: "Do dvou týdnů vyřešte cenu másla!"

Krize kolem rostoucí ceny másla se stala politickým tématem. Premiér Sobotka v úterý vyzval ministry Pilného a Jurečku, aby situaci vyřešili. Výsledek mají nabídnout do 11. října, kdy se bude konat zasedání vlády. Cena másla bude mimořádným bodem.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu Bohuslav Sobotka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 08.09.
Veřejný sektor

Sobotka: "Zvýšíme platy!" Pilný to odmítl, úřady peníze navíc nemají

Premiér Bohuslav Sobotka předpokládá, že se v pondělí koalice dohodne na navýšení mezd ve veřejném sektoru. Podle ministerstva financí ale nemohou ministerstva a úřady poskytnout žádné peníze ze svých výdajů na růst platů, jak Sobotka zamýšlel.

Bohuslav Sobotka a Robert Fico
aktualizováno 04.09.
Jednání vlád

Česká a slovenská vláda jednaly společně, řešily i kvalitu potravin

Spolupráce České republiky a Slovenska pomáhá stabilizovat atmosféru v celém regionu střední Evropy, řekl po dnešním společném jednání vlád obou zemí v Lednici na Břeclavsku český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jeho protějšek Robert Fico doufá, že skvělé vzájemné vztahy vydrží i po českých volbách, není podle něj možné pouze spoléhat na to, že jsou samozřejmostí.

Bohuslav Sobotka vypovídá u soudu v kauze OKD
aktualizováno 01.09.
premiér vypovídá

Sobotka u soudu kvůli OKD: Tvrdí, že lepší cenu nikdo jiný nenabídl

Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD.

Bohuslav Sobotka - BN
aktualizováno 28.08.
bilanční schůzka

Sobotka: Česko má v zahraničí lepší pověst než před čtyřmi lety!

Česká republika má v zahraničí lepší pověst než před čtyřmi lety a armáda má konečně více vojáků - to jsou výsledky dalších bilančních schůzek premiéra Sobotky s ministry. Předseda vlády hodnotil práci se šéfy resortu zahraničí - Lubomírem Zaorálkem a obrany - Martinem Stropnickým.

Ivan Pilný vystřídá Andreje Babiše
28.08.
finanční správa

Pilný má vysvětlit Sobotkovi, jestli Babiš tlačil v kauze FAU Přerov

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádá ministra financí Ivana Pilného (ANO) o kontrolu postupu finanční správy v souvislosti s firmou FAU. Podle premiéra je třeba prověřit, zda postup byl v souladu se zákonem a zda ministerstvo financí nezasahovalo do činnosti daňové správy v rozporu se zákony.

Sobotka_Zeman
aktualizováno 25.08.
Chce změnu na Hradě

Další bitva Sobotky a Zemana: Prezident neuspěje, říká premiér

Premiér Bohuslav Sobotka poskytl otevřený rozhovor rakouskému deníku Die Presse, ve kterém prozradil, že doufá ve změnu na Pražském hradě po lednových prezidentských volbách. Řeč přišla také na přijetí eura v České republice nebo na přijímání uprchlíků.

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.08.
Schůzka s Macronem

Sobotka horuje za vyšší platy ve firmách vlastněných cizinci

Zvýšení platů českých zaměstnanců v rakouských a francouzských firmách a také debata o posílení bezpečnosti. To byla klíčová témata setkání českého premiéra Bohuslava Sobotky s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Společně se slovenskými a rakouskými premiéry jednali v rakouském Salcburku.

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka - 7

Jméno a příjmení: Bohuslav Sobotka

Datum narození: 23. října 1971

Národnost: Česká

Povolání: politik

 

Bohuslav Sobotka se narodil v Telnici u Brna, později se s rodinou přestěhoval do Slavkova u Brna. Po absolvování gymnázia v Bučovicích vystudoval v letech 1990-1995 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Politice se věnuje už od útlého mládí, v prosinci 1989 vstupuje do ČSSD, kde se zpočátku věnuje zejména obnovení činnosti této strany v Brně a okolí. V roce 1990 je spoluzakládajícím členem Mladých sociálních demokratů.

Bohuslav Sobotka se věnuje veřejným financím, v letech 2002-2006 zastával funkci ministra financí, i místopředsedy vlády, byl také předsedou rozpočtového výboru poslanecké sněmovny. Odborně se zaměřuje na daňovou legislativu a oblast veřejných financí a státního rozpočtu.

Od roku 2005 působil v rámci ČSSD ve funkci místopředsedy strany, v březnu 2011 byl zvolen předsedou ČSSD. 

Od 1. března do 4. dubna 2017 byl po odvolání Jana Mládka pověřen prezidentem Milošem Zemanem řízením Ministerstva průmyslu a obchodu. Dne 10. března 2017 byl na 39. sjezdu ČSSD v Brně po čtvrté zvolen předsedou strany. Hlas mu dalo 460 delegátů, proti bylo 201 (dostal tak 67 % platných hlasů).

Od roku 2014 je Bohuslav Sobotka premiérem.

Bohuslav Sobotka je ženatý s manželkou Olgou a má dva syny - Martina a Davida. Mezi jeho záliby patří sci-fi literatura, domácí dějiny 15. – 17. století, film, detektivky a cestování.