Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 15.08.
Jednání s odboráři

Statisíce zaměstnanců mají dostat přidáno. Sobotka prozradil kolik

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podpoří na jednání vlády s odbory o růstu platů záměr, aby se tarify ve veřejném sektoru zvedly od listopadu o 15 procent učitelům a o deset procent všem ostatním pracovníkům. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je návrh "seriózní a odpovídá růstu ekonomiky". Jednání kabinetu s odboráři se má konat 21. srpna. Ve hře je několik variant zvýšení výdělků.

Bohuslav Sobotka - 7
15.08.
Poslanecké vyšetřování

K únikům ze spisů promluvil premiér, uvnitř komise to vře

Slyšením premiéra Bohuslava Sobotky začalo dnešní jednání sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů. Komise chtěla vědět mimo jiné to, co vláda proti neoprávněným únikům dělá a do jaké míry se problému věnuje Bezpečnostní informační služba.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu Bohuslav Sobotka na Prásk.tv
Potraviny
aktualizováno 18.07.
Zvažuje sankce

Fico hrozí bojkotem potravin ze západu! Kvůli dvojí kvalitě

Bohuslav Sobotka chce, aby se špičky Visegrádské čtyřky zabývaly oproti programu dvojí kvalitou potravin. Podle něj by státy měly na summitu v Maďarsku přijmout usnesení adresované Evropské komisi.

Ministr zemědělství Marian Jurečka - 2
18.07.
známkujte jako ve škole! práce v resortu

Ohodnoťte ministra zemědělství Jurečku! Premiér nešetřil chválou

Premiér Sobotka v úterý opět hodnotil své ministry. Jako prvního si na kobereček pozval šéfa resortu zemědělství Mariana Jurečku. Kromě posouzení čtyřleté práce ministra spolu mluvili například o horší kvalitě potravin, které se dovážejí do České republiky.

Bohuslav Sobotka - 3
18.07.
Rozhovor s premiérem

Sobotka už ČSSD vést nechce. Na dovolenou pojede na Slovensko

Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Funkce předsedy ČSSD a volebního lídra opustil zhruba před měsícem kvůli klesajícím preferencím. Během tří týdnů vládních prázdnin v srpnu plánuje cestovat nejdál na Slovensko.

Poslanecká sněmovna
10.07.
jak relaxují

Politici si užívali dovolenou. Vyrazili k vodě, na chatu i za vínem

Sváteční dny a následný víkend si užívali i naši politici. Někteří sice museli v pátek do práce, další si ale udělali pětidenní volno. Někdo ho strávil v Česku, jiný vyrazil do zahraničí.

Bohuslav Sobotka odletěl na jednání V4 do Maďarska
aktualizováno 03.07.
summit v budapešti

Premiéři V4 řeší terorismus i migraci. Pozvali prezidenta Egypta

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká cesta do Budapešti, na summit zemí V4. Ten se koná poprvé za maďarského předsednictví ve Visegrádské skupině. Hostem na setkání bude také egyptský prezident.

Bohuslav Sobotka - 7
27.06.
návštěva po 12 letech

Premiér Sobotka odjel do Japonska. Setká se i s princem

Premiér Bohuslav Sobotka dnes společně s vládní delegací přicestoval na čtyřdenní návštěvu Japonska. Vládní speciál dosedl na tokijské letiště Haneda kolem 14:30 místního času. Je to první česká premiérská návštěva v této východoasijské zemi po dvanácti letech, naposledy byl v Japonsku v roce 2005 tehdejší ministerský předseda Jiří Paroubek.

Zeman a Sobotka na Hradě
aktualizováno 23.06.
anketa na ostří nože

"Jako svině!" vmetl Sobotkovi Zeman! Premiér mu to drsně vrátil

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek obul do premiéra Bohuslava Sobotky a v pořadu Týden s prezidentem ho nepřímo označil za "svini". Reagoval tak na fakt, že premiér zařídil odvolání vicepremiéra Andreje Babiše z vlády.

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka - 7

Jméno a příjmení: Bohuslav Sobotka

Datum narození: 23. října 1971

Národnost: Česká

Povolání: politik

 

Bohuslav Sobotka se narodil v Telnici u Brna, později se s rodinou přestěhoval do Slavkova u Brna. Po absolvování gymnázia v Bučovicích vystudoval v letech 1990-1995 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Politice se věnuje už od útlého mládí, v prosinci 1989 vstupuje do ČSSD, kde se zpočátku věnuje zejména obnovení činnosti této strany v Brně a okolí. V roce 1990 je spoluzakládajícím členem Mladých sociálních demokratů.

Bohuslav Sobotka se věnuje veřejným financím, v letech 2002-2006 zastával funkci ministra financí, i místopředsedy vlády, byl také předsedou rozpočtového výboru poslanecké sněmovny. Odborně se zaměřuje na daňovou legislativu a oblast veřejných financí a státního rozpočtu.

Od roku 2005 působil v rámci ČSSD ve funkci místopředsedy strany, v březnu 2011 byl zvolen předsedou ČSSD. 

Od 1. března do 4. dubna 2017 byl po odvolání Jana Mládka pověřen prezidentem Milošem Zemanem řízením Ministerstva průmyslu a obchodu. Dne 10. března 2017 byl na 39. sjezdu ČSSD v Brně po čtvrté zvolen předsedou strany. Hlas mu dalo 460 delegátů, proti bylo 201 (dostal tak 67 % platných hlasů).

Od roku 2014 je Bohuslav Sobotka premiérem.

Bohuslav Sobotka je ženatý s manželkou Olgou a má dva syny - Martina a Davida. Mezi jeho záliby patří sci-fi literatura, domácí dějiny 15. – 17. století, film, detektivky a cestování.