Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Sobotka
Aktualizováno Dnes 15:59
válka ve vládě

Sobotka dal Babišovi ultimátum, má 3 dny. Babiš: Už mám sbaleno!

Vicepremiér Andrej Babiš je přesvědčen, že premiér Bohuslav Sobotka vytváří atmosféru k tomu, aby ho mohl odvolat. Sobotka na brífinku prohlásil, že Babiš dluží veřejnosti i vládním partnerům odpovědi na mnoho otázek. Ultimátum mu dal do konce dubna.

Platy
Aktualizováno Včera 15:43
polepšíme si

Od příštího roku porostou platy! Vláda zatím ale neví, kde na to vzít

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes dohodl s odbory na dalším zvýšení platů, například pro učitele nebo pro policisty, a to od začátku příštího roku. Zatím ale na to nejsou vyčleněné peníze.

Daňové úniky

Sobotka: S korunovými dluhopisy mohly na daních utéct stamiliony

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec se v pátek velmi ostře pustili do vedení finanční a daňové správy. Politiky zajímá, co úřady udělaly, aby zjistily, zda při vydávání korunových dluhopisů neutekly na daních stamilióny korun.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Bezpečnost v Česku
Aktualizováno 19.4. 2017 15:16
ochrana ČR

Vláda se připravuje na teroristické útoky. Schválila nová pravidla!

Obavy z teroristických útoků rostou, i když se ČR zatím vyhýbají. Vláda schválila nový plán - místa s vysokou koncentrací lidí budou více chráněna před teroristy. Do roku 2020 počítá například s informační kampaní, vzdělávacími kurzy a rozesíláním varování prostřednictvím elektronických komunikací.

Práce
Aktualizováno 18.4. 2017 13:03
polepšíme si?

Minimální mzda může stoupnout! Sobotka prozradil, jaký má plán

Odbory žádají zvýšení minimální mzdy od roku 2018 nejméně na 12 500 korun. Vhodnější by ale bylo dorovnat ji až na úroveň Slovenska, řekl dnes novinářům předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Sobotka chce zajistit, aby minimální mzda činila nejméně 40 procent průměrné mzdy v Česku. Ta ve čtvrtém čtvrtletí 2016 činila zhruba 29 300 korun.

ČSSD chce uspět u voleb díky těmto lákadlům pro voliče!

Sociální demokracie se bude ve volbách soustředit na ryze levicová témata, mezi ta klíčová bude patřit i dvojí kvalita potravin v evropských zemích. Novinářům to během dnešního jednání širšího vedení strany řekl místopředseda ČSSD a volební manažer strany Jan Birke.

Drahé volání
Aktualizováno 4.4. 2017 20:51
novela zákona

Sněmovnou prošel "bič" na operátory: Tyto změny nás čekají!

Poslanci schválili novelu zákona o elektronických komunikacích. Má dva dopady takřka na každého - za čtyři roky si Češi budou muset koupit nové televize nebo set top boxy. Kromě toho novela mírně posiluje práva zákazníků vůči mobilním operátorům. Volání ani data to ale zřejmě nezlevní.

sousedské setkání

Merkelová, Sobotka a Fico: Řešili migranty i dálnice v Německu!

Český premiér Bohuslav Sobotka a jeho slovenský protějšek Robert Fico se v Berlíně sešli s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Setkání proběhlo při příležitosti 25. výročí podpisu smlouvy o dobrém sousedství mezi Českou a Slovenskou Federativní republikou a Německem. Jedním z hlavních témat setkání byla i migrační krize a dálniční poplatky v Německu.

Angela Merkelová v Praze
Aktualizováno 3.4. 2017 13:28
setkání v berlíně

Merkelová, Sobotka a Fico: Státníci jednají o Brexitu i migraci

Vysokou diplomacií je a ještě bude nabitý dnešek Bohuslava Sobotky. Odcestoval do Berlína, kde má v plánu schůzky na nejvyšší úrovni - společně se slovenským prezidentem bude mimo jiné jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, ale i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Robert Fico a Bohuslav Sobotka na summitu V4
Aktualizováno 28.3. 2017 13:21
Visegrádská čtyřka

Nemocný Sobotka ve Varšavě jedná s V4 o vědě i Brexitu

Premiér Bohuslav Sobotka dopoledne odletěl na další summit - tentokrát do Varšavy, kde se sejdou země Višegrádské čtyřky, aby podepsaly Varšavskou deklaraci, která se týká spolupráce států při výzkumu a zavádění nových technologií.