Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

návštěva po 12 letech

Premiér Sobotka odjel do Japonska. Setká se i s princem

Premiér Bohuslav Sobotka dnes společně s vládní delegací přicestoval na čtyřdenní návštěvu Japonska. Vládní speciál dosedl na tokijské letiště Haneda kolem 14:30 místního času. Je to první česká premiérská návštěva v této východoasijské zemi po dvanácti letech, naposledy byl v Japonsku v roce 2005 tehdejší ministerský předseda Jiří Paroubek.

Zeman a Sobotka na Hradě
Aktualizováno 23.6. 2017 10:03
anketa na ostří nože

"Jako svině!" vmetl Sobotkovi Zeman! Premiér mu to drsně vrátil

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek obul do premiéra Bohuslava Sobotky a v pořadu Týden s prezidentem ho nepřímo označil za "svini". Reagoval tak na fakt, že premiér zařídil odvolání vicepremiéra Andreje Babiše z vlády.

Sobotka hostil premiéry Slovenska a Rakouska
Aktualizováno 22.6. 2017 18:10
Vrcholné jednání

Sobotka hostil premiéry Slovenska a Rakouska, toto spolu řešili

Ve čtvrtek se v Brně sešli premiéři tří zemí, České republiky, Slovenska a Rakouska. Jednali o vzájemné spolupráci v oblasti dopravy, bezpečnosti a vzdělávání.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu Bohuslav Sobotka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Bohuslav Sobotka - 5
Aktualizováno 21.6. 2017 20:49
Už ne předseda ČSSD

Sobotka vedl jednání vlády poprvé jako řadový sociální demokrat

Dnes vůbec poprvé zasedal kabinet Bohuslava Sobotky, kdy premiér už není zároveň předsedou sociální demokracie ani jejím volebním lídrem do podzimních voleb.

paroubka nechtějí

Paroubkův návrat do ČSSD se nekoná. Lídr Zaorálek to zatrhnul!

Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek podle volebního lídra sociální demokracie Lubomíra Zaorálka znovu do strany přijat nebude.

Lubomír Zaorálek
Aktualizováno 17.6. 2017 22:42
volební program

Rozhádaná ČSSD je pryč. Strana představila svůj program

Sociální demokraté v sobotu v Praze představili své programové body, s nimiž chtějí vyhrát podzimní volby. Chtějí vyšší daně pro bohaté a firmy, rádi by také zvedli platy zaměstnancům, chtějí dopravu zdarma pro děti i studenty nebo dostupnější a rychlejší zdravotní péči. Na konferenci strany měli hlavní slovo její nový šéf Chovanec a volební lídr Zaorálek. Projevy ale odstartoval premiér Sobotka.

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 17.6. 2017 11:22
Jednání předsednictva

ČSSD potvrdila lídry do voleb, láká na vyšší platy a nižší daně

Předsednictvo ČSSD schválilo lídry do sněmovních voleb beze změn, řekl ČTK nový předseda strany Milan Chovanec. Vedení strany řešilo také výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, usnesení ale nepřijalo. ČSSD zároveň představila volební program.

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 15.6. 2017 18:21
celé prohlášení

"Zbabělče!" kopou politici do Sobotky. Proč vlastně odstoupil?

Sociální demokracie ve středu večer oznámila velké změny ve svém vedení. Premiér Bohuslav Sobotka se vzdal funkce předsedy ČSSD, na jeho místo nastoupí Milan Chovanec. Lídrem letošních voleb pak bude Lubomír Zaorálek. Reakce politiků z jiných stran se značně lišily - někteří Sobotku podpořili, jiní ho nazvali zbabělcem.

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 14.6. 2017 21:13
krize ve straně

ČSSD mění své vedení. Sobotka zbaběle utíká, reaguje Babiš

Sociální demokracie prochází krizí. Poslední předvolební průzkum jí přisoudil pouhý desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM. Sobotka na tiskové konferenci po stranickém grémiu oznámil, že se rozhodl odstoupit z vedení strany. Tu povede Milan Chovanec, lídrem ve volbách pak bude Lubomír Zaorálek.

Bohuslav Sobotka - 8
Aktualizováno 13.6. 2017 23:14
politické grémium

Nejasná budoucnost: ČSSD mlčí o tom, kdo je povede k volbám

Sociální demokraté stále jasně neřekli, zda Bohuslav Sobotka zůstane jejich předsedou a lídrem do podzimních voleb. Vedení ČSSD mlží a nechce situaci ve straně vůbec komentovat, dokud se nesejde politické grémium.

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka - 7

Jméno a příjmení: Bohuslav Sobotka

Datum narození: 23. října 1971

Národnost: Česká

Povolání: politik

 

Bohuslav Sobotka se narodil v Telnici u Brna, později se s rodinou přestěhoval do Slavkova u Brna. Po absolvování gymnázia v Bučovicích vystudoval v letech 1990-1995 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Politice se věnuje už od útlého mládí, v prosinci 1989 vstupuje do ČSSD, kde se zpočátku věnuje zejména obnovení činnosti této strany v Brně a okolí. V roce 1990 je spoluzakládajícím členem Mladých sociálních demokratů.

Bohuslav Sobotka se věnuje veřejným financím, v letech 2002-2006 zastával funkci ministra financí, i místopředsedy vlády, byl také předsedou rozpočtového výboru poslanecké sněmovny. Odborně se zaměřuje na daňovou legislativu a oblast veřejných financí a státního rozpočtu.

Od roku 2005 působil v rámci ČSSD ve funkci místopředsedy strany, v březnu 2011 byl zvolen předsedou ČSSD. 

Od 1. března do 4. dubna 2017 byl po odvolání Jana Mládka pověřen prezidentem Milošem Zemanem řízením Ministerstva průmyslu a obchodu. Dne 10. března 2017 byl na 39. sjezdu ČSSD v Brně po čtvrté zvolen předsedou strany. Hlas mu dalo 460 delegátů, proti bylo 201 (dostal tak 67 % platných hlasů).

Od roku 2014 je Bohuslav Sobotka premiérem.

Bohuslav Sobotka je ženatý s manželkou Olgou a má dva syny - Martina a Davida. Mezi jeho záliby patří sci-fi literatura, domácí dějiny 15. – 17. století, film, detektivky a cestování.