Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Milan Chovanec
aktualizováno 19.02.
Z výsluní do stínu

Chovanec zmizel, nekomunikuje s médii. Jaké má v ČSSD možnosti?

Jan Hamáček je spolu s Jiřím Zimolou v ČSSD na vzestupu. Kdo se ale nedobrovolně dostal do politického stínu, je bývalý šéf strany Milan Chovanec. Ten má teď podle odborníků prakticky jen dvě možnosti. Buď bude s novým vedením spolupracovat, nebo se se stranou rozejde.

Jiří Zimola, Jan Hamáček, Milan chovanec
aktualizováno 16.02.
Sjezd strany

Kdo vyvede ČSSD z propasti? Na předsedu kandiduje 6 mužů a žena

Čtyři měsíce po volbách se sociální demokraté sejdou, aby zhodnotili neúspěch a zvolili si nové vedení. Na předsedu ČSSD kandiduje šest mužů a jedna žena. Podle politologů by mohlo volbu ovlivnit vystoupení prezidenta Miloše Zemana, kterým sjezd zahájí.

Krajský sjezd ČSSD
02.02.
post předsedy

Začal boj o čelo ČSSD, o předsednictví uvažuje sedm lidí

Únorový mimořádný sjezd ČSSD se uskuteční sice až za více než dva týdny. Ale už teď se hlásí rekordní počet zájemců o post předsedy. Celkem uvažuje o šéfování strany, která při loňských říjnových volbách propadla, sedm lidí. Největší boj se očekává mezi místopředsedou Janem Hamáčkem a úřadujícím předsedou Milanem Chovancem.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Milan Chovanec
aktualizováno 28.01.
oznámil kandidaturu

Chovanec kandiduje na předsedu ČSSD! "Potřebuje razanci," tvrdí

Milan Chovanec oznámil, že bude kandidovat na předsedu ČSSD. Bývalý ministr vnitra přijal nominaci od Plzeňského kraje. Nové vedení si sociální demokraté zvolí na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové.

Chovanec, Babiš
25.01.
jednání o vládě

ANO s námi nechce jednat, stěžuje si šéf ČSSD Milan Chovanec

Hnutí ANO podle ČSSD přerušilo jednání se sociálními demokraty o případné vládní spolupráci do jejich únorového sjezdu. V tiskové zprávě to dnes uvedl úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 22.12.
rušení pracovních míst

Vláda vyhodí desítky lidí! Jste horší než Attila, vzkázal Chovanec

Na ministerstvech a Úřadu vlády ubude 14 sekcí, zrušeno bude celkem 23 služebních a 50 pracovních míst. Na návrh ministerstva vnitra dnes úpravy v rámci systemizace schválila vláda. Změny jsou účinné k začátku příštího roku, týkají se především Úřadu vlády, který spadá pod premiéra.

Jan Hamáček, Milan Chovanec, Miloš Zeman
aktualizováno 13.11.
Povolební schůzka

Zeman si do Lán pozval sociální demokraty. Sobotku ale ne

Volební prohru, budoucnost strany, koalice s hnutím ANO a také ustanovení Sněmovny. To všechno dnes rozebíral prezident Zeman se zástupci vedení sociální demokracie. Milan Chovanec a Jan Hamáček byli u prezidenta v Lánech více než hodinu a probírali také, kam by měla strana, kterou Zeman dříve vedl, směřovat.

Milan Chovanec
03.11.
čssd čekají změny

Chovanec promluvil o budoucnosti ČSSD! Potřebují nové stanovy

Novým předsedou ČSSD podle statutárního místopředsedy Milana Chovance nebude moci být některý ze současných nestraníků. Stanovy by kvůli tomu totiž bylo možné změnit nejdříve na únorovém sjezdu sociálních demokratů a změnu následně zaregistrovat na ministerstvu vnitra. Chovanec to dnes řekl novinářům po jednání předsednictva strany.

Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec
aktualizováno 28.10.
Volební debakl

Současné vedení ČSSD v dubnu skončí, oznámil Chovanec!

Současné vedení ČSSD na dubnovém mimořádném sjezdu strany skončí, oznámil dnes podle informací ČTK na krajské konferenci na Vysočině statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec.

Milan Chovanec
aktualizováno 21.10.
Volby do Sněmovny

Totální volební krach ČSSD! Chovanec už počítá s opozicí

Obrovským překvapením letošních voleb je propad sociálních demokratů. Vítěz minulých voleb klesl podle volebních projekcí až na šesté místo a přijde o 35 křesel. ČSSD uškodily hlavně hádky s Babišem a prezidentem Zemanem, ale také "triumvirát" v čele strany.