Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie
Aktualizováno 24.5. 2017 22:43
bezpečnostní rada

ČR reaguje na útok v Británii, na velkých akcích přibude policistů

V souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru svolal premiér Bohuslav Sobotka na Úřad vlády České republiky ministra vnitra, policejního prezidenta a zástupce zpravodajských a tajných služeb. Jednali o bezpečnosti v České republice. I když podle nich u nás teroristický útok nehrozí, zvýší se policejní asistence na velkých společenských akcích.

Milan Chovanec
Aktualizováno 23.5. 2017 21:12
Po útoku v Manchesteru

Chovanec: V Česku útok nehrozí, zvýšíme jen ochranu měkkých cílů

Na teroristický útok v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí, zareagovali opatřením i česká policie a ministr vnitra. Tajné služby jsou podle Chovance v úzkém kontaktu s britskými kolegy. Bezprostřední nebezpečí prý v Česku nehrozí, preventivně se však posílí ochrana měkkých cílů.

kvóty na migranty

Chovanec: Hrozba EU nezabere, postoj ČR ke kvótám se nezmění!

Česká republika svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů, kteří se dostali do Itálie a do Řecka, nezmění ani poté, co kvůli tomu Evropská komise některým zemím pohrozila řízením, které může skončit před unijním soudem. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr vnitra Milan Chovanec.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

dublinský systém

Další migrační vlnu EU nezvládne, kritizuje systém Chovanec

Evropská unie staví svůj pokus o reformu azylového systému na prohnilých základech a nyní zvažované řešení neunese nápor případné budoucí masivní migrační krize. Řekl to dnes při příchodu na jednání se svými kolegy z EU řekl český ministr vnitra Milan Chovanec.

Andrej Babiš na Pražském hradě
Aktualizováno 3.5. 2017 20:58
Pád vlády

Zeman demisi přijme, tvrdí Babiš. Sám vládu řídit nechce. ANKETA

Premiér Bohuslav Sobotka v úterý šokoval oznámením, že jeho vláda do konce týdne podá demisi. Opoziční politici začali ve středu volat po předčasných volbách. Zástupci vládnoucí koalice je prozatím odmítají. Ve středu se sešla vláda. Odpoledne přijal prezident Miloš Zeman předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu ČSSD Milana Chovance. Premiér Sobotka podá demisi ve čtvrtek v 15:15.

Milan Chovanec a Modrá velryba
Aktualizováno 23.4. 2017 15:07
jak to bylo?

Hra "Modrá velryba" v Česku: Do případu se vložil ministr Chovanec

Policie minulý týden varovala veřejnost před nebezpečnou hrou Modrá velryba. Stále se ale objevují hlasy, které tvrdí, že to bylo pouze upozornění na takzvaný hoax a že tato nebezpečná hra v Česku vůbec není. Teď se ke kauze vyjádřil i ministr vnitra Milan Chovanec.

Daňové úniky

Sobotka: S korunovými dluhopisy mohly na daních utéct stamiliony

Premiér Bohuslav Sobotka i ministr vnitra Milan Chovanec se v pátek velmi ostře pustili do vedení finanční a daňové správy. Politiky zajímá, co úřady udělaly, aby zjistily, zda při vydávání korunových dluhopisů neutekly na daních stamilióny korun.

Bezpečnost v Česku
Aktualizováno 19.4. 2017 15:16
ochrana ČR

Vláda se připravuje na teroristické útoky. Schválila nová pravidla!

Obavy z teroristických útoků rostou, i když se ČR zatím vyhýbají. Vláda schválila nový plán - místa s vysokou koncentrací lidí budou více chráněna před teroristy. Do roku 2020 počítá například s informační kampaní, vzdělávacími kurzy a rozesíláním varování prostřednictvím elektronických komunikací.

Bohuslav Sobotka
Aktualizováno 9.3. 2017 20:27
Sjezd ČSSD

Delegáti ČSSD se sjíždí do Brna, Sobotka nemá protikandidáta

ČSSD si v pátek zvolí svého předsedu. Už ve čtvrtek se do Brna, kde se 39. sjezd strany odehraj, sjížděli delegáti. Podle politologů se ale nebude bojovat o post šéfa strany, Bohuslav Sobotka totiž nemá protikandidáta, půjde spíš o to, kdo mu bude krýt záda, tedy hlavně o funkce místopředsedů, hlavně toho prvního.

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
Aktualizováno 8.3. 2017 08:20
fotil vilu!

Sledují Chovance vojenští agenti? Ochranka jednoho dopadla!

Pokud by nešlo o náhodu, byla by to třaskavá zpráva. Deník Právo zjistil, že ochranka ministra vnitra Milana Chovance dopadla u jeho pražské vládní vily muže, který si ministrův dům fotografoval. Ukázalo se, že šlo o příslušníka Vojenského zpravodajství. Kolem incidentu ale panuje oficiálně ticho.