Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Milan Chovanec
aktualizováno 21.08.
Milan Chovanec

Letní interview: Pověřený předseda ČSSD nejen o terorismu

Poslední díl ze série Letní interview, kam si moderátorka Michaela Šmídová zvala lídry šesti hlavních politických stran, je tu. Za ČSSD přijal tentokrát pozvání pověřený předseda strany a ministr vnitra Milan Chovanec. Ten se rozpovídal nejen o terorismu a politice, ale i o svém soukromí.

Lubomír Zaorálek
aktualizováno 17.06.
volební program

Rozhádaná ČSSD je pryč. Strana představila svůj program

Sociální demokraté v sobotu v Praze představili své programové body, s nimiž chtějí vyhrát podzimní volby. Chtějí vyšší daně pro bohaté a firmy, rádi by také zvedli platy zaměstnancům, chtějí dopravu zdarma pro děti i studenty nebo dostupnější a rychlejší zdravotní péči. Na konferenci strany měli hlavní slovo její nový šéf Chovanec a volební lídr Zaorálek. Projevy ale odstartoval premiér Sobotka.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 17.06.
Jednání předsednictva

ČSSD potvrdila lídry do voleb, láká na vyšší platy a nižší daně

Předsednictvo ČSSD schválilo lídry do sněmovních voleb beze změn, řekl ČTK nový předseda strany Milan Chovanec. Vedení strany řešilo také výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, usnesení ale nepřijalo. ČSSD zároveň představila volební program.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 14.06.
krize ve straně

ČSSD mění své vedení. Sobotka zbaběle utíká, reaguje Babiš

Sociální demokracie prochází krizí. Poslední předvolební průzkum jí přisoudil pouhý desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM. Sobotka na tiskové konferenci po stranickém grémiu oznámil, že se rozhodl odstoupit z vedení strany. Tu povede Milan Chovanec, lídrem ve volbách pak bude Lubomír Zaorálek.

Policie
05.06.
prodloužená lhůta

Policie shání čtyři tisíce nováčků, dostala víc času na doplnění lidí

Vláda o dva roky prodloužila platnost koncepce, na jejímž základě má policie přijmout 4000 nových příslušníků. Počet policistů by tak měl stoupnout na 44.000. Platnost dokumentu musela být prodloužena, protože policie nezvládá nové kolegy tak rychle nabírat. Původně měly být cíle splněny v roce 2020, nově by to mělo být v roce 2022. O schválení koncepce informoval na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Nehoda vlaku u Boloslavi - 2
aktualizováno 02.06.
Hrozí mu 8 let

Nehoda vlaku u Boleslavi: Strom na koleje někdo nastražil schválně

Policie hledá svědky z osobního vlaku, který včera ráno narazil u Mladé Boleslavi do stromu. Podle prvních výsledků vyšetřování strom někdo úmyslně nařízl a právě cestující si mohli pachatele všimnout.

Nehoda policejního vozu na D1
31.05.
havárie superauta

Chovanec se vyjádřil k nehodě policejního BMW. Tohle vzkázal

Chtěli prezidentovi ukázat nejrychlejší auto, které mají, bohužel s ním ale nabourali do stromu. Policista, který měl auto řídit, totiž utrpěl náhlou mozkovou příhodu. K případu se vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Policie
aktualizováno 24.05.
bezpečnostní rada

ČR reaguje na útok v Británii, na velkých akcích přibude policistů

V souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru svolal premiér Bohuslav Sobotka na Úřad vlády České republiky ministra vnitra, policejního prezidenta a zástupce zpravodajských a tajných služeb. Jednali o bezpečnosti v České republice. I když podle nich u nás teroristický útok nehrozí, zvýší se policejní asistence na velkých společenských akcích.

Milan Chovanec
aktualizováno 23.05.
Po útoku v Manchesteru

Chovanec: V Česku útok nehrozí, zvýšíme jen ochranu měkkých cílů

Na teroristický útok v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí, zareagovali opatřením i česká policie a ministr vnitra. Tajné služby jsou podle Chovance v úzkém kontaktu s britskými kolegy. Bezprostřední nebezpečí prý v Česku nehrozí, preventivně se však posílí ochrana měkkých cílů.

Uprchlíci
18.05.
kvóty na migranty

Chovanec: Hrozba EU nezabere, postoj ČR ke kvótám se nezmění!

Česká republika svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů, kteří se dostali do Itálie a do Řecka, nezmění ani poté, co kvůli tomu Evropská komise některým zemím pohrozila řízením, které může skončit před unijním soudem. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr vnitra Milan Chovanec.

Milan Chovanec

Milan Chovanec

Milan Chovanec je český politik. Od března 2015 je statutární místopředseda ČSSD a od června 2017 pověřený předseda ČSSD.

V letech 2002 až 2010 byl členem Zastupitelstva města Plzně. Od září 2010 do ledna 2014 byl hejtmanem Plzeňského kraje. Od října 2013 je poslancem Poslanecké sněmovny PČR.  V lednu 2014 se stal ministrem vnitra České republiky.

Absolvoval střední ekonomickou školu a Západočeskou univerzitu v Plzni. Studoval bakalářský obor na právnické fakultě, který absolvoval během 9 měsíců (od září do června 2009), a proto jeho regulérnost bývá zpochybňována.Chovanec k tomu uvádí, že byl jako absolvent kurzu celoživotního vzdělávání (v letech 2007 až 2008) následně zařazen přímo do 3. ročníku. Rovněž sám tvrdí, že mu škola oznámila, že jeho bakalářská práce není k nalezení. Později ho prý informovali, že je práce celou dobu v univerzitní knihovně.

Studium na právnické fakultě považuje za nejhloupější nápad svého života a získaný titul (Bc.) již neužívá. Přesto na svém profilu na webové stránce vlády České republiky uvádí, že je absolventem Západočeské univerzity v Plzni.