Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fico se při podávání demise usmíval
aktualizováno 17.03.
Krize vlády

Slováky rozčílil Ficův úsměv při demisi. Expert řekl, co jím skrýval

Páteční protesty na Slovensku byly největší od Sametové revoluce. "Za slušné Slovensko" demonstrovalo jen v Bratislavě asi 65 tisíc lidí. Organizátoři požadují předčasné volby, ne jen změnu premiéra. V projevech často zazněla kritika Fica a jeho úsměvu při demisi.

Protivládní demonstrace na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky
aktualizováno 16.03.
Útok na vládní stranu

Na Slovensku to vře: V Žilině zapálili kancelář vládní strany

Ani demise premiéra Roberta Fica neuklidnila situaci na Slovensku. V pátek čekají Slovensko velké protesty. Ve čtvrtek večer zaútočil neznámý vandal na krajskou kancelář největší vládní strany Směr-SD. Měl k tomu použít zapálenou pneumatiku.

Robert Fico
aktualizováno 15.03.
Krize na Slovensku

Fico podal demisi! Kiska pověřil sestavením vlády vicepremiéra

Slovenský prezident Andrej Kiska přijal demisi vlády Roberta Fica. Sestavením nové vlády rovnou pověřil dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Robert Fico
aktualizováno 14.03.
vražda novináře

Slovenský premiér Fico nabídl demisi. Má několik podmínek

Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Kuciaka. Fico to dnes řekl novinářům. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády.

Zavražděný novinář se svojí přítelkyní na Slovensku
13.03.
Vražda novináře Kuciaka

Rodiče Jána a Martiny: "Neměli nepřátele, zabili je kvůli politice!"

Slovenský novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina zemřeli kvůli kauzám, o kterých Kuciak psal, jsou přesvědčeni rodiče obou zabitých snoubenců. Zároveň vylučují, že by pár měl z minulosti nepřátele. Matku Martiny navštívila žena, která ji přesvědčovala, aby do případu už dále nešťourala.

Andrej Danko, Andrej Kiska, Robert Fico
aktualizováno 09.03.
snaží se uklidnit situaci

Setkání Kisky s ústavními činiteli: Na znění deklarace se nedohodli

Slovenský prezident Andrej Kiska se v pátek sešel na Bratislavském hradě s předsedou parlamentu Andrejem Dankem a premiérem Robertem Ficem. Setkali se ve 12 hodin a řešili text společné deklarace, který navrhl Kiska k uklidnění situace a vládní krize na Slovensku. Na znění deklarace se však nedohodli.

Demonstrace na Slovensku
aktualizováno 09.03.
protivládní protest

Největší demonstrace od revoluce: "Dost bylo Fica!" křičeli Slováci

Páteční demonstrace v Bratislavě proti vládě premiéra Roberta Fica a za nezávislé vyšetření vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky byla největší od roku 1989, kdy se v zemi konaly protikomunistické mítinky. Podle médií na shromáždění do slovenské metropole přišlo přes 30 tisíc lidí.

Andrej Kiska a Róbert Fico
aktualizováno 07.03.
prezident o mafii

Kiska chce jinou vládu! Ignorovala varování tajné služby, prohlásil

Slovenská tajná služba SIS dlouhodobě upozorňovala členy vlády na působení mafiánské skupiny na východě země, řekl ve středu slovenský prezident Andrej Kiska. O aktivitách italských podnikatelů, kteří jsou spojováni s mafií, a také o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky slovenského premiéra Roberta Fica psal ve svém nedokončeném článku zavražděný novinář Ján Kuciak.

Antonino Vadala, Mária Trošková
aktualizováno 06.03.
vražda Kuciaka

Expřítel Ficovy asistentky: Měl jsem ji rád, je to pořádná kočka

Jméno slovenského podnikatele italského původu plní média od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Antonino Vadala má být exmilencem Troškové, dnes už bývalé asistentky premiéra Roberta Fica. Oba jsou spojováni s italskou mafií ’NDrangheta, kterou se Kuciak zabýval. Poprvé od vraždy novináře promluvil Vadala s médii – nejen o svém podnikání, ale i o údajném vztahu s Márií Troškovou.

Andrej Kiska a Róbert Fico
06.03.
Soros odmítl vliv

Fico útočí konspiračními teoriemi, píší na Slovensku. Obětuje zemi

Vražda novináře vyostřila i politickou situaci na Slovensku. Podle premiéra Fica za jednáním prezidenta Kisky stojí americký finančník George Soros. Ten tvrzení vzápětí odmítl. Slovenský tisk píše, že se Fico snaží odvrátit pozornost od svých problémů.