Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vedení sociální demokracie
aktualizováno včera 20:24
vnitrostranické referendum

Začalo klíčové hlasování v ČSSD, členové rozhodují o vládě s ANO

Členové sociální demokracie v pondělí začali rozhodovat ve vnitrostranickém referendu o vstupu do vlády s hnutím ANO. Volební právo má přes 17 tisíc členů strany. Případné vládní angažmá pak musí schválit nadpoloviční většina všech hlasujících.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 18.05.
KSČM a ANO

Babiš jednal s Filipem o vládě, nečekaně dorazil i předseda ČSSD

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se ve čtvrtek večer sešel s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Jednali o podpoře nové koaliční vlády. Na jednání nečekaně dorazil i předseda ČSSD Jan Hamáček.

Babiš, Hamáček a Filip
17.05.
Podpora vládě

Jednání ANO, ČSSD a KSČM nikam nevedlo! Spor o mise trvá

Jednání mezi šéfy hnutí ANO, KSČM a ČSSD o případných změnách v programovém prohlášení vlády nepřinesla jasný závěr. Komunisté, s nimiž ANO jedná o podpoře pro koaliční kabinet s ČSSD, avizovali, že vládu nepodpoří, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Vojtěch Filip - 4
aktualizováno 17.05.
CELÝ ROZHOVOR Napřímo

Ať splní podmínky, nebo si najde někoho jiného, hrozí Filip Babišovi

KSČM bude trvat na tom, aby nebyli čeští vojáci vysíláni na mise, které nemají mandát Rady bezpečnosti OSN. Jde o podmínku komunistů proto, aby podpořili vládu při hlasování o důvěře. Řekl to předseda strany Vojtěch Filip.

Portrét Miloše Zemana
16.05.
Sejde se i s Babišem a Filipem

Zeman si na čtvrtek pozval šéfy stran. První je na řadě Hamáček

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek dopoledne v Ostravě sejde s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Informaci potvrdil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Ve čtvrtek večer pak bude jednat premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 14.05.
Vyřeší neshody?

Komunisté si diktují podmínky. Vznik vlády se znovu komplikuje

O osudu chystaného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD nebude rozhodovat pouze vnitrostranické referendum sociálních demokratů, ale i komunisté. Ti mají vládu při hlasování o důvěře ve Sněmovně podpořit. Jenže KSČM se určité body programu nelíbí.

Vojtěch Filip v roce 2017
aktualizováno 12.05.
jednání komunistů

KSČM vyjmenovala podmínky pro podporu vládě ANO s ČSSD

Pokud bude programové prohlášení vlády ANO s ČSSD obsahovat závazek na posílení zahraničních misí armády, KSČM by kabinet nepodpořila. Novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Uvedl také, že komunisté o toleranci menšinového kabinetu ANO a ČSSD rozhodnou až po vyhlášení výsledků vnitrostranického referenda v sociální demokracii o vstupu do vlády. Jeho výsledky budou známy 15. června.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 11.05.
Jednání o vládě

Babiš: KSČM vládnout nebude. Případné volby by byly na jaře

Vedení hnutí ANO schválilo koaliční smlouvu s ČSSD. Komunisté se podle premiéra v demisi Andreje Babiše na vládě podílet nebudou, koalice podepíše "jednoduchou smlouvu o podpoře". Babiš připustil předčasné volby v případě, že nezíská důvěru, byly by na jaře 2019.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
10.05.
zítra se zveřejní

Podrobnosti koaliční smlouvy: Vláda nebude zvyšovat daně!

Pár hodin před zveřejněním koaliční smlouvy, na které se shodli zástupci hnutí ANO a sociální demokracie, vyplouvají napovrch podrobnosti prohlášení. Podle informací televize Nova by případná nová vláda neměla zvyšovat daně a chce se zasadit o přesunutí některých služeb do nejnižší sazby DPH, což by je mohlo zlevnit.

První máj u komunistů - 3
aktualizováno 01.05.
Jak se slavilo

Oslavy 1. máje: Párek zadarmo, oranžáda za 15 Kč, i drama v Plzni

Příznivci a odpůrci komunistů si v úterý ráno sešli na holešovickém Výstavišti. Komunisté zde slaví Svátek práce. Oslavy mají v hlavním městě naplánovány i další politické strany.