Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Církeví restituce
aktualizováno 23.01.
schválení zákona

Zdanění církevních restitucí má zelenou. Odporná hra, zuří opozice

Poslanci schválili zdanění církevních restitucí tak, jak jej navrhovali komunisté. Kontroverzní návrh komunistů už v minulosti vyvolal ve Sněmovně bouřlivé reakce. KSČM schválením návrhu podmiňovala svou další podporu vlády ANO a ČSSD.

Vojtěch Filip - 4
02.01.
Ministři v ohrožení

KSČM kritizuje Ťoka a Petříčka. Babiš výměnu nevylučuje

Premiér Andrej Babiš nevyloučil, že v průběhu roku proběhnou personální změny na některých ministerstvech. ČSSD je s prací svých ministrů spokojená. Komunisté, kteří menšinovou vládu tolerují, ale mají výhrady k některým krokům ministerstva dopravy, školství nebo zahraničí.

Volební model – prosinec 2018
20.12.
Předvolební průzkum

Ze sněmovny by vypadly 4 strany, i SPD. Volby by vyhrálo ANO

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) při Akademii věd, by v prosinci vyhrálo volby hnutí ANO. Oproti listopadu posílilo 4 %. Do sněmovny by se místo stávajících devíti dostalo jen pět stran.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

církevní restituce
13.12.
vracení majetku a peněz

Poslanci řešili církevní restituce, novela prošla do dalšího čtění

Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Poslanec Chvojka polil kolegu Kováčika kafem
aktualizováno 05.12.
komedie ve sněmovně

O miliardách rozhodovali dvakrát. Kováčika polil Chvojka kafem

Hlasování o budoucím využití téměř 22 miliard korun, které dosud sloužily jako rezerva ze zaniklého Fondu národního majetku, se dnes ve Sněmovně nečekaně zkomplikovalo. Napínavým ho udělal poslanec ČSSD Jan Chvojka.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 05.12.
22 miliard

Poslanci přehlasovali Senát. Miliardy z fondu může vláda utratit

Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidenta. Ve fondu bylo k začátku letošního roku 21,96 miliardy korun.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 20.11.
nedůvěra vládě

Babiš mluvil před vedením KSČM, to doporučilo podpořit vládu

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odpoledne strávil zhruba hodinu a čtvrt na jednání vedení KSČM, které se zabývá postojem komunistů k pátečnímu hlasování o nedůvěře vládě. Při příjezdu do sídla KSČM s novináři nemluvil, při odjezdu se jim vyhnul. Komunisté dnešní jednání svolali minulý týden poté, co se objevily informace o údajném únosu Babišova syna Andreje na Krym.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.

Vojtěch Filip - 2
aktualizováno 20.10.
Dozvuky voleb

Ani nový předseda, ani kritika zevnitř. KSČM zúčtovala s rebely!

Ústřední výbor KSČM na svém jednání vyslovil zásadní nesouhlas s platformou Restart, jejíž vznik nedávno oznámil kritik současného vedení strany Josef Skála. Na tiskové konferenci po jednání výboru to v sobotu odpoledne novinářům řekl předseda strany Vojtěch Filip.

Zdeněk Ondráček 2018
20.10.
Kontroverzní ocenění

Poslanec Ondráček mlátil lidi, teď dostal medaili za svobodu!

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který je nechvalně známý jako mlátička z roku 1989, dostal od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) pamětní medaili s heslem Za vlast a za svobodu.