Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš ve sněmovně
včera 16:06
Co se mu nelíbí

Vláda s KSČM a SPD? Babiš řekl, proč hledá jinou variantu

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zopakoval, že zajištění podpory pro vládu od KSČM a SPD není jeho preferovaná varianta při druhém pokusu o sestavení kabinetu. Upozornil také, že se s SPD rozchází v názoru na vypsání referenda o odchodu z Evropské unie, což SPD označuje za svou zásadní programovou prioritu. Babiš také uvedl, že chce jednat o podpoře vlády s ČSSD, neřekl ale, co by sociálním demokratům byl ochoten nabídnout.

Ivan Bartoš
aktualizováno 16.02.
Volební model

Piráti by ve volbách skončili druzí! ANO posiluje, SPD se propadla

Ani únor nepřinesl velké změnu ve volebním chování. Pokud by se konaly volby do Sněmovny, zvítězilo by hnutí ANO s 32,5 procenty. S odstupem by na druhém místě skončili Piráti, následovaní ODS, SPD a KSČM. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.

Předsedající Petr Gazdík
15.02.
podpora kabinetu

Starostové budou jednat s ANO. Chtějí zabránit vládě SPD a KSČM

Celostátní výbor Starostů a nezávislých (STAN) dnes odsouhlasil, aby hnutí jednalo s ANO o podmínkách pro podporu vlády. Chce tak zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě. Starostové dosud podporu kabinetu odmítali, ve Sněmovně mají šest poslanců.

Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 04.02.
důvěra vládě

Hnutí ANO hledá podporu pro vládu, v úterý bude jednat s KSČM

Hnutí ANO dál pokračuje v hledání podpory pro druhé sestavování vlády, intenzivně teď jedná třeba s KSČM. Už v úterý chtějí komunisté projednat s Andrejem Babišem některé zásadní programové body, které by mohly rozhodnout o tom, jestli budou komunisté druhou vládu tolerovat.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 24.01.
Hlasování o důvěře

ANO se dohodlo s komunisty. O toleranci vlády budou dál jednat

V úterý ráno se ke společnému jednání sešli zástupci hnutí ANO a komunistů. Hlavním tématem jejich schůzky byl chystaný druhý pokus o sestavení vlády. Dohodli se, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 09.01.
Klíčové hlasování

Hlasování o důvěře vládě: KSČM prozradila, jak se rozhodla

Výkonný výbor KSČM doporučil svým poslancům, aby při středečním hlasování o důvěře menšinové vládě hnutí ANO hlasovali proti, uvedl po jednání výkonného výboru předseda strany Vojtěch Filip. Komunisté byli poslední stranou, která doposud své rozhodnutí nedeklarovala.

Filip, Babiš a Okamura
aktualizováno 02.01.
politické názory

Vláda s podporou KSČM a SPD? Takhle odpověděli uchazeči o Hrad

Vláda, v níž by měli své zástupce komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury má u prezidentských kandidátů větší šanci, než vláda vedená trestně stíhaným premiérem. Vyplývá to z dotazníků, které redakce TN.cz zaslala všem devíti kandidátům.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 19.12.
komise pro GIBS

Volbu mlátičky Ondráčka poslanci zpochybnili, bude se opakovat

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček měl vést sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dolní komora ho v dnešním druhém kole tajné volby navzdory kritice zvolila. O výsledku volby ČTK informoval předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Následně byla volba zpochybněna a podle předsedy Sněmovny se musí opakovat.

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
aktualizováno 15.12.
Policejní "mlátička"

Ondráček zatím komisi pro GIBS nepovede. V prvním kole neprošel

Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

2082420
aktualizováno 11.12.

Střepiny 10. 12. 2017

Záhadná zmizení psů v Česku. Nešťastné náhody nebo krádeže zvířat na objednávku? Nabídka firmy, která se chce bít za práva majitelů vozů s problémovým softwarem. Šlechetná pomoc nebo byznys do vlastní kapsy? Česká politická scéna má za sebou další rušný týden. Někdejší slavný esenbák stanul v čele sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů – Jaký je na to názor voličů?