Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno včera 21:19
sestavení vlády

Koaliční smlouva je na spadnutí! ANO, ČSSD i KSČM si spolu notují

Koaliční smlouva mezi ČSSD a hnutím ANO by mohla vzniknout během několika následujících dní. V sobotu obhájil post předsedy KSČM Vojtěch Filip, jehož strana chce koaliční vládu tolerovat a i z výroků a přání lídrů těchto tří stran je jasné, že mezi triumvirátem Andrej Babiš, Jan Hamáček a Vojtěch Filip panuje shoda.

Anketa - vláda
06.04.
anketa ptali jsme se

Předčasné volby nebo další jednání? Tohle si myslí Češi!

Jednání o nové vládní koalici jsou opět v patové situaci. Dohoda mezi hnutím ANO a ČSSD je v nedohlednu a je těžké odhadnout, co bude dál. Variant je několik, včetně předčasných voleb. Vyrazili jsme se zeptat do ulic, co by si v současné situaci přáli Češi!

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 23.03.
Jednání o vládě

Koalice mezi ANO a ČSSD se odkládá, schůzka bude později

Klíčové jednání mezi ČSSD a hnutím ANO se odsouvá. Dohoda o možné koaliční spolupráci mohla být dojednána už v pátek večer, ale sociální demokraté setkání přesunuli na příští týden.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Jozef Ráž
aktualizováno 19.03.
slovenská vláda

Slovácí volí ministry. Jedním má být i syn zpěváka Ráže

Vládní jednání na Slovensku pokračují. Koaliční strany Smer-SD, SNS a Most-Híd v pondělí představily svoje návrhy ministrů. Vládu povede Peter Pellegrini (Smer-SD). O důvěře vlády by se tak mohlo hlasovat už ve středu 21. 3.

Andrej Babiš
aktualizováno 13.03.
povolební vyjednávání

Babiš při jednání o vládě vyvolává zmatek, takhle může ještě uspět

Cílený zmatek a možná i promyšlená taktika. Tak hodnotí politologové kroky premiéra v demisi Andreje Babiše při jednáních o vládě v několika posledních dnech. Příští týden by měl během večeře premiér o stavu vyjednávání informovat prezidenta Zemana.

Protivládní demonstrace na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky
12.03.
krize na Slovensku

Nejmenší strana koalice žádá předčasné volby, vláda se rozpadá

Nejmenší slovenská vládní strana Most-Híd žádá v reakci na politickou krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z tříčlenné koalice premiéra Roberta Fica.

Angela Merkelová v Bundestagu
aktualizováno 04.03.
půl roku po volbách

V Německu bude velká koalice. Merkelovou podpořili členové SPD

V Německu bude znovu vládnout velká koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Pokračování dosavadní vlády totiž ve vnitrostranickém referendu překvapivě jasně dnes potvrdili sociální demokraté. Merkelovou by poslanci již počtvrté za kancléřku mohli zvolit 14. března, tedy více než pět a půl měsíce po parlamentních volbách. Vláda ve spolkové republice ještě nikdy nevznikala tak dlouho.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 28.02.
Jednali i s SPD a KSČM

Další jednání o vládě! ČSSD představila ANO své priority

Hnutí ANO ve středu pokračovalo ve vyjednávání o sestavení druhé vlády. Nejdříve se premiér v demisi Andrej Babiš potkal se zástupci sociálních demokratů, později pak s KSČM a SPD. Konkrétní výsledky ale dnešní jednání opět nepřinesla.

Andrej Babiš ve sněmovně
20.02.
Co se mu nelíbí

Vláda s KSČM a SPD? Babiš řekl, proč hledá jinou variantu

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zopakoval, že zajištění podpory pro vládu od KSČM a SPD není jeho preferovaná varianta při druhém pokusu o sestavení kabinetu. Upozornil také, že se s SPD rozchází v názoru na vypsání referenda o odchodu z Evropské unie, což SPD označuje za svou zásadní programovou prioritu. Babiš také uvedl, že chce jednat o podpoře vlády s ČSSD, neřekl ale, co by sociálním demokratům byl ochoten nabídnout.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.02.
sestavování vlády

Zástupci ODS, KDU-ČSL a STAN by jednali o koalici, Babiš nechce

Další kolo povolebních vyjednávání dopoledne proběhlo v Poslanecké sněmovně. Na jednáních se sešli zástupci KDU-ČSL, ODS a také Starostů. Odpoledne by měl ve Sněmovně ještě vystoupit také poslanec za ODS Marek Benda, který navrhuje novelu takzvaného protikuřáckého zákona.