Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
10.12.
ANKETA Co byste preferovali?

SPD by se nebránila, ANO s ní vládnout nechce. Má tyto možnosti

Premiér Andrej Babiš chce těsně před Vánoci požádat sněmovní strany o schůzku. Hledá podporu pro svou vládu, kterou prezident jmenuje už za tři dny. Kdo ho podpoří, zatím není jasné, ve hře je několik variant. Tou nejpravděpodobnější je podle politologů menšinová vláda podporovaná SPD a komunisty.

Německý spolkový sněm
01.12.
Nemají vládu

Politická krize v Německu: Žádná koalice neexistuje, tvrdí Schulz

Politická vyjednávání o budoucnosti Německa pokračují. Zprávy o tom, že se sociální demokraté dohodli s konzervativci a budou jednat o pokračování koalice, ale vyvrátil předseda SPD Martin Schulz. Podle něj by se mělo jednat i o dalších alternativách.

Andrej Babiš - 3
aktualizováno 23.11.
jednání o vládě

Strany vidí koalici ANO s KSČM, SPD a Piráty. Babiš překvapil

Ani měsíc po volbách zatím není jasné, jestli se vítěznému hnutí ANO a jejímu předsedovi Andreji Babišovi podaří sestavit novou vládu. Podle něj ho všechny ostatní strany, které se dostaly do Sněmovny, odmítají. Babiš nyní na sociální síti vyzval předsedu ODS ke spolupráci, ačkoliv jednání o předsedovi Poslanecké sněmovny napovídalo zcela jinou situaci.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Katalánci protestují proti uvěznění ministrů
aktualizováno 04.11.
boj o nezávislost

Puigdemont zkouší z Belgie tvořit koalici, Madrid žádá jeho vydání

Madrid oficiálně požádal Belgii o vydání sesazeného katalánského premiéra a dalších čtyř ministrů jeho bývalé vlády.

Volby 2017 - Miroslav Kalousek
31.10.
Babiš by nemohl vládnout

Kalousek bojuje proti Babišovi! Nezvolme šéfa Sněmovny, vyzval

Končící předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se z největších sil snaží bojovat proti šéfovi ANO Andreji Babišovi. Parlamentní strany vyzval, aby zablokovaly volbu předsedy Sněmovny. U moci by pak zůstala současná vláda a prezident by Babiše nemohl jmenovat premiérem.

Andrej Babiš
aktualizováno 30.10.
velký přehled

Potřebujeme vládu do Vánoc, říká Babiš! Experty hledá na internetu

Politici za sebou mají první týden povolebních vyjednávání o uspořádání Sněmovny i vytvoření případné koalice. Prozatím to vypadá, že vítěz voleb Andrej Babiš sestaví menšinovou vládu. Ostatní strany, které se do Sněmovny probojovaly, totiž spolupráci s hnutím ANO odmítly.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 26.10.
druhé kolo schůzek

Zaorálek potvrdil, že ČSSD jde do opozice. ANO nechce vládu s SPD

Zástupci vítězného hnutí ANO zahájili druhé kolo jednání o vládní koalici. První kolo včera uzavřeli jednáním o uspořádání Sněmovny s Piráty. Dnes se sešli s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Tomio Okamura odpoledne jednal i se zástupci ČSSD, zároveň by SPD mělo ustavit poslanecký klub.

Jaroslava Jermanová se stane hejtmankou Středočeského kraje
aktualizováno 24.10.
rozeslalo dopisy

Středočeská koalice končí! ANO se dohodlo s ČSSD a komunisty

Středočeská koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů, která vznikla po loňských krajských volbách, končí. Hnutí ANO rozeslalo partnerům dopis a e-mail s informací, že všem vypovídá koaliční smlouvu. Vznikla ale nová dohoda o spolupráci mezi ANO, ČSSD a KSČM.

Volební štáb ANO - 9
aktualizováno 22.10.
Možné koalice

Vláda bez Babiše nevznikne, s ním možná také ne! SEDM SCÉNÁŘŮ

Hnutí ANO už jako jasný vítěz voleb začalo vyjednávat o nové vládní koalici. Tu ale nebude lehké vytvořit - pokud by všechny strany dodržely, co tvrdily ve volební kampani, nemohlo by ANO spolupracovat s nikým.

Tisková konference ANO - 2
aktualizováno 22.10.
volby 2017

Babiš jednal o koalicích, zatím se nedohodl. ČSSD chce do opozice

Andrej Babiš z hnutí ANO už se jako vítěz voleb sešel se zástupci KSČM, STAN a ČSSD. Sociální demokraté ale nechtějí vládnout s obviněným politikem a po jednání prohlásili, že vzhledem k výsledku počítají s opozicí. ANO také navrhlo předsedu Sněmovny.