Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cestovní pas
25.07.
kdy nejvýhodněji nakoupit

V některých dnech jsou letenky výrazně levnější. Ušetřete balík!

Jezdíte na dovolenou raději autem, protože vám letenky přijdou moc drahé? Možná jen nevíte, kdy si je koupit. Existují totiž dny, kdy můžete ušetřit pořádný balík peněz.

Úroda jablek
30.06.
neúroda

Jablka jsou extrémně drahá! Cena za rok stoupla o třetinu

Jablka jsou nejdražší v historii. Podle statistiků stojí kilogram tohoto ovoce kolem třiačtyřiceti korun. To je o třetinu více, než stál před rokem. Jablka jsou na pultech ale také třeba za sedmdesát korun za kilo. Podle ovocnářů mohou za neúrodu loňské mrazy.

Nová centrála NATO
08.06.
bezpečnostní výbor

Česko má problém s nákupem radarů. Nesmí je zapojit do NATO

Podle bezpečnostního výboru NATO není možné, aby byl do aliančního systému zapojen systém, který nepochází z členské země NATO. Týká se to i nákupu mobilních radarů pro českou armádu za asi 3,5 miliardy korun z Izraele. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva obrany. Výbor NATO bude podle českého ministerstva hledat řešení problému, protože se týká více členských států aliance. Premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí výboru NATO překvapilo.

Prásk.tv píše:

Bulvární show Prásk
čtěte o tématu nákup na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Policejní dron
04.06.
Dohled ze vzduchu

Policisté si pochvalují drony, chtějí je nasadit ve všech krajích

V dohledné době budou policejní drony v českém vzdušném prostoru mnohem běžnější věcí než doposud. Muži zákona jsou totiž s malými "vrtulníčky" natolik spokojení, že chtějí jejich flotilu výrazně posílit.

Reklamace
07.05.
Tipy a triky

Na internetu se dá koupit i použité zboží. Problémy jsou s reklamací

Sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za pakatel nebo zboží, které bylo pouze někým rozbaleno a je tudíž levnější – to jsou některé z důvodů, proč lidé nakupují na e-shopech s použitým zbožím.

Zavřená prodejna COOP
aktualizováno 13.04.
Vytlačují je markety

Na venkově brzy nenakoupíte. Vloni skončilo přes 1 000 prodejen

V Česku velmi rychle mizí venkovské prodejny. Poslední průzkumy ukázaly, že jen loni jich zanikla více než tisícovka. Lidem žijícím na vesnici tak reálně hrozí, že budou muset i kvůli drobným nákupům dojíždět. Velký problém je to hlavně pro seniory.

Velikonoční figurky
28.03.
kvalitní potraviny

Kam za velikonočními nákupy? Ušetřit můžete stovky korun

Mezi nejprodávanější velikonoční sladkosti patří každý rok čokoládoví zajíčci. Pokud si chceme pochutnat na kvalitním výrobku, je nutné se podle odborníků přesvědčit o podílu kakaové složky. Porovnávali jsme zboží u nás a v Německu a zjistili jsme, že němečtí obchodníci nabízejí o poznání pestřejší a o něco levnější čokoládové zajíčky.

Výrobní linka v Mladé Boleslavi
22.03.
Automobilka a město

Škoda koupila lukrativní pozemky, má na nich vyrůst i poliklinika

Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky na třídě Václava Klementa automobilce Škoda Auto, která za ně zaplatí 146 milionů korun.

Marek Dalík
aktualizováno 07.03.
Hotová věc

Konec nadějí pro Dalíka! Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání

Nejvyšší soud odmítl dovolání lobbisty Marka Dalíka v kauze podvodu při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. Uvedla to Česká televize s odvoláním na Jana Kořána z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Velikonoční beránek
aktualizováno 02.03.
kde je nejlevněji

VELKÉ SROVNÁNÍ CEN: Kde se vyplatí nakoupit na Velikonoce?

Blíží se Velikonoce, a proto jsme zjišťovali, jaké jsou aktuální ceny potravin, které budeme na svátky nakupovat. Zaměřili jsme se na přísady, ze kterých se peče například velikonoční beránek. A kromě cen potravin v Česku jsme také zjišťovali, kolik co stojí v Polsku a v Německu.