Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uctění památky Tomáše Garriqua Masaryka - Karla Šlechtová
aktualizováno 12.03.
ministerské faux pas

Šlechtová si spletla války a udělala ostudu. Co jí v dějepise uniklo?

Karla Šlechtová se minulý týden vydala na Ukrajinu, kde odhalila pomník českých legionářů, kteří tam bojovali v 1. světové válce. V neděli pak ministryně obrany zveřejnila fotky na instagramu. V příspěvku se však dopustila pořádného faux pas. Legionáři tehdy podle Šlechtové bránili vesnici před Hitlerem.

Josefa Bečváře vystřídá Aleš Opata
aktualizováno 01.03.
změny v armádě

Náčelník generálního štábu Bečvář končí. Šlechtová vybrala nástupce

Novým náčelníkem generálního štábu bude Aleš Opata, oznámila dnes ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Opata dosud zastával funkci zástupce náčelníka generálního štábu. Do funkce by měl nastoupit 1. května. Návrh na odvolání nynějšího náčelníka Josefa Bečváře předloží Šlechtová vládě příští čtvrtek. Prvním úkolem nového náčelníka generálního štábu bude reorganizace velení české armády, dodala ministryně.

Karla Šlechotvá zkouší přístroj nočního vidění pro armádu
aktualizováno 13.02.
branná výchova

Šlechtová chce učit děti bránit vlast. Plánuje nový školní předmět

Branná výchova by se mohla jako samostatný povinný předmět stát znovu součástí výuky. Žáci by se při ní učili například zásady chování ve stavu ohrožení a zdravovědu. Usiluje o to ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO).

Obchodní sdělení

ULTRA MUSIC festival přitáhl za dvacet let už více než dva miliony posluchačů

Dvacátý ročník festivalu elektronické hudby, ULTRA MUSIC FESTIVAL 2018, letos přesáhne návštěvnost dvou milionů posluchačů. Začátek nejočekávanější sestavy v historii akce, Phase One, byl vypuštěn právě včas, aby zahájil nadcházející prázdninovou sezónu. Festival proběhne v závěrečné fázi Miami Music Week.

Karla Šlechtová v Afghánistánu
aktualizováno 30.01.
zahraniční cesta

Šlechtová tajně navštívila české vojáky v Afghánistánu

Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) navštívila dnes a v pondělí české vojáky, kteří jsou na misi v Afghánistánu. Šlo o její první cestu k zahraniční jednotce v pozici šéfky resortu obrany. Setkala se s českými vojáky na spojenecké základně Bagrám i na letišti v Kábulu. V programu měla také schůzky se spojeneckými veliteli jednotlivých základen nebo se svým ministerským protějškem.

Voják boural
aktualizováno 25.01.
trestní stíhání

Voják boural v autě ministerstva obrany, nadýchal téměř tři promile!

Policie trestně stíhá vojáka, který v úterý havaroval v Roztokách u Prahy ve služebním autě ministerstva obrany. Nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do zaparkovaného auta, policie mu naměřila téměř tři promile alkoholu.

Vojenská policie
aktualizováno 24.11.
zásah vojenské polciie

Rvačka na večírku ministerstva obrany. Zlomený nos kvůli milence

Rvačku na večírku ekonomické sekce ministerstva obrany vyšetřuje vojenská policie. Jedním z účastníků potyčky, ve které šlo podle svědků o mladou kolegyni, byl totiž člen Vojenské policie. Druhým kohoutem byl podle webu Aktuálně.cz náměstek ministra Pavel Beran.

Pandur
aktualizováno 04.08.
Obří zakázky

Nákup vojenské techniky za miliardy: Nesedí to, varují kritici

Nákup vojenské techniky za desítky miliard korun pro českou armádu není úplně v pořádku. To tvrdí organizace Tranparency international. Způsob zadávání veřejných zakázek by podle ní měl být daleko průhlednější. Chybí prý veřejná kontrola.

Houfnice
aktualizováno 24.07.
Souhlas vlády

Armáda nakoupí vybavení za miliardy! Pořídí nové obrněné vozy

Sobotkova vláda se dohodla na největším nákupu zbraní ve svém funkčním období. Odsouhlasila nákup nových obrněných vozů za téměř 10 miliard korun. Novou výbavu dostanou nejen chemici, ale i brigáda rychlého nasazení.

Branná výchova
aktualizováno 05.06.
krizové situace

Do škol se může vrátit branná výchova. Lidé se neumí bránit

Branná výchova by se znovu mohla stát povinným předmětem v českých školách. Počítá s tím návrh ministerstva obrany o dobrovolné účasti obyvatel na zajišťování obrany státu, který dnes projedná vláda. K obranyschopnosti státu by měly přispět i zájmové spolky - například myslivci nebo radioamatéři.

Pozorování oblohy
27.05.
zdržují odhalení

Británie tají dokumenty o UFO. Slíbila je zveřejnit už v březnu

Britské ministerstvo obrany v roce 2013 zveřejnilo dokumenty o pozorování UFO, podle portálu Grenzwissenschaft-aktuell (GreWi) stále ale existuje 18 dokumentů, které ministerstvo kvůli prověřováním tají. Dokumenty měly být zveřejněny v březnu, ale došlo k dalšímu pozdržení. Podle vyjádření Národních britských archivů pro GreWi by mělo dojít k odtajnění po britských volbách.